Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.097.010
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nešto skuplji modeli od 75' (Samsung, Sony).

 

Sve mi se više čini da će biti ili The One 75 ili neki OLED 65' Philips.

 

Moram uživo pogledati OLED i LED pa odlučiti.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Nešto skuplji modeli od 75' (Samsung, Sony).

 

Sve mi se više čini da će biti ili The One 75 ili neki OLED 65' Philips.

 Većina kolega bi ti rekla da uzmeš OLED iako je manji od ovog LED 

 

Inače, ja nemam niš ni protiv običnih Phillips LED (VA/IPS) modela, po meni su OK 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 18:14 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I OLED u trgovini nije pravo mjesto za procjenu. Tamo bi čak i osrednji IPS tv pojedinim kupcima ljepše izgledao

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba uzet u obzir i da hrpa kupaca pa i sa ovog foruma kad upali TV stavi na vivid jer su boje najizrazenije i najace svijetli ekran.

Sta ce takvom oled?.....

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Aj ako ima neko Hisense 55 A7GQ neka kaže iskustvo

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Treba uzet u obzir i da hrpa kupaca pa i sa ovog foruma kad upali TV stavi na vivid jer su boje najizrazenije i najace svijetli ekran.

Sta ce takvom oled?.....

Što će OLED ikome tko ne gleda 4K filmove od 100 GB ?

 

Da sam znao koliko je LG B2 prosječan za korisnike poput mene koji gledaju kompresirane jogurt filmove i tv filmove, tv program, trebao sam kupiti SONY XR-55X93JAEP za 850 €.

Još bi mi ostalo 200 € 

 

AMEN  

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I kolege šta onda predlažete za budžet do 1000€, a da nije ispod 55"? Nekakav all rounder. I jedno pitanje me zanima, ukoliko televizor ima Dolby vision koji sadržaj je potrebno gledati da bi se iskoristio taj potencijal, primjerice jel se mora onda ići na pretplatu nekog servisa poput Netflixa ili? Hvala puno, nisam baš u ovom području stručan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Što će OLED ikome tko ne gleda 4K filmove od 100 GB ?

Da nešto vidi u onim mračnim scenama kojih u novije vrijeme ima sugdje i da uživa u HDR slici.

Ne znam da li je VA panel dobar u mračnim scenama ali znam da se na prethodnom IPS-u nije vidjelo ništa.

Na 65 inch OLED-u slika u 30 GB filmu nije puno lošija od one u 100 GB filmu.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja unazad 10 dana imam na zidnom nosaču u boravku TCL 65 C735.

 

Dobio sam ga na onoj akciji za 430 € i za tu cijenu sam zadovoljan.

 

Kako dolazim sa plazme još me malo muči podešavanje intenziteta crne, odnosno kontrast tamnijih boja mi je nekako često loš, mislim da to nazivaju black crush kada se ne razaznaju nijanse tamnih boja blizu crne.

Moram se malo poigrati sa postavkom gamme ovisno o izvoru koji se gleda, makar dosta je to promijenjivo i kod samog materijala koji se vrti. Recimo šaltaš TV programe i npr. neki film na RTL-u nema taj problem, dok program iz studia na HRT-u ima ili obratno.. takvih zahtjeva za fine tuningom, a da bi bio zadovoljan slikom, recimo nisam imao na plazmi.

 

Čim je izvor bolji naravno opći dojam se naglo popravlja i nekakvi 4K izvori bilo sa youtubea, streaminga ili diska uglavnom izgledaju jako dobro.

Nemam trenutno Netflix jer mi išao na živce, ali na recimo HBO Max kada se upali Dolby Vision onda stvarno slika bude dobra, recimo zadnji Matrix izgleda jako dobro i da se odabirom Dolby postavki bright ili dark (ima IQ, bright, dark), doći do "motion" menija i ručno ugasiti peglanje slike koje daje sapunica efekt. Dalo bi se tu još malo poigrati za dejudder postavkama kod filmova ali nisam toliko potkovan s time pa sam probao nabadati i nekako mi najviše paše kada pogasim sve te deblur i dejudder klizače (tek onda nemam osjećaj sapunice).

 

OS jako dobar, brz, responzivan, intuitivan... jedino di tv malo zatrza koju sekundu je kod prebacivanja na DVB-T kanale i onda ponekad malo zastane šaltanje programa inicijalno.

 

Ugrađeni media player radi solidno, prepoznaje vanjski disk, ima titlove i sve radi kako treba. prednost je što za taj player ima kratica na daljincu. Jedino su malo štekali neki opskurni 4K videi koje sam godinama pobirao sa neta, dok nešto više mainstream kao Planet Earth u 4K je radio bez greške.. vjerojatno ću isprobati još Kodi ili VLC sam da si posložim nekakvu slikovnu biblioteku materijala na koju sam navikao na Kodiju..

 

Zvuk ugrađenih zvučnika me jako iznenadio, očekivao sam da je ta Onkyo naljepnica samo pro forma, ali definitivno nije, ima neku širinu osjeti se bas puno više nego sam očekivao od tako tankog tv-a i za nezahtjevne korisnike će biti ok.

Pošto imam Marantzovo integrirano dvokanalno pojačalo koje nema HDMI ali ima optički ulaz i to sam spojio i naravno tek onda zaživi gušt do kraja. (imam Dynaudio Emit 10 zvučnike). Čak mi je za video materijale odlična fora da mogu malo dati volumena na tv-u koji onda glumi centralni zvučnik, o dva bočna daju bas i širinu... 

 

Od konzola imam Xbox One S i tu sam ostao jako pozitivno iznenađen, naime konzola je prepoznala TV kao 4K 60Hz izvor i odigrao sam par sati Battlefielda V i GTA V. Dali konzola stvarno iscrtava u 4K ili samo radi dobar upscale, filing je odličan.. rezolucija ne odaje nikakvu nazubljenost niti što trza, glitcha ili sl.. mogu misliti kako bi bilo spojiti Next gen konzole ili PC u HDMI 2.1 i upaliti VRR i 144 Hz na tv-u. 

U biti ovo više ide mojom fascinacijom kako se sada već stara konzola tako dobro drži! :-)

Čini mi se da je ovaj tv baš kako i reklamiraju odličan ubod za nekog ko dosta gejma.

 

Sviđa mi se što u seriji dođe sa dva daljinca, klasični i kao "smart" koji je bluetooth i ima ugrađen mikrofon... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 11:21 (Havo).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Filip720 kaže...

I kolege šta onda predlažete za budžet do 1000€, a da nije ispod 55"? Nekakav all rounder. I jedno pitanje me zanima, ukoliko televizor ima Dolby vision koji sadržaj je potrebno gledati da bi se iskoristio taj potencijal, primjerice jel se mora onda ići na pretplatu nekog servisa poput Netflixa ili? Hvala puno, nisam baš u ovom području stručan.

 Da, moraš koristiti servise koji pružaju DV reprodukciju.

Zaboravi skidanje sa torenta i sl, ili IPTV , ili A1 Explore, Evo Tv  i slično , samo određeni servisi i određeni naslovi.

Ali ih je svakim danom , sramežljivo ali ipak je, više.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

Treba uzet u obzir i da hrpa kupaca pa i sa ovog foruma kad upali TV stavi na vivid jer su boje najizrazenije i najace svijetli ekran.

Sta ce takvom oled?.....

Što će OLED ikome tko ne gleda 4K filmove od 100 GB ?

 

Da sam znao koliko je LG B2 prosječan za korisnike poput mene koji gledaju kompresirane jogurt filmove i tv filmove, tv program, trebao sam kupiti SONY XR-55X93JAEP za 850 €.

Još bi mi ostalo 200 € 

 

AMEN  

Apsolutno se slažem.

 

OLED za gledanje preko A1, Tcom ili bilo koje kabelske Tv , a , IPTV a, čak i preko aplikacija tipa A1 explore je bacanje novaca.

Taj Tv iskorištava samo streaming servise, ako gledaš filmove  i serije koji se upscalea ju jer su "jogurt" verzije , apsolutno nema razlike, dapače moj Samsung S95b ni ne vrti od zadnjeg updatea DIVX filmove više, znači nema repriza Ludih 70 za mene sa HDD a.

 

I ne može me nitko ubijediti da je OLED bogom dan , jer sam u 12/2022 i 01/2023 uzeo 3 nova Tv a , nažalost sve Samsung , nažalost jer nemaju DV , nisam razmišljao, ali APSOLUTNO nikakve razlike na S95b i QN800b ako gledam jogurt verzije, dapače QN800b puno bolje ispegla te stare filmove.

Oled je ulaganje u budučnost .

Ali ako doma gledaš streaming servise koji imaju samo HR titlove "jer ti žena ne želi gledati na ENG", znači ne koristiš Amazon Prime, Disney , Apple , već koristiš HBO i Netflix, SkyShowtime, večina sadržaja je i dalje HD!!!!!!!

A DV naslova na prste jedne ruke nabrojati.

 

Zato , da, slažem se sa tobom 150%, i to ekipa koja kupuje treba pročitati od ljudi koji su vlasnici novih OLED a, nečete imati koristi ako tv ne koristite preko streaming usluga.

Ako će te koristiti Tv za reciver od A1 ili EvoTv i sve ostalo torenti ili IPTV , Vama je svejedno dali je OLED ili neki , puno, jeftiniji model.

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako nema DV-a. pretpostavljam da misliš na Dolby Vision?

 

U zadnje dvije godine 80% sadražaja na Netflixu je u dolby visionu.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Kako nema DV-a. pretpostavljam da misliš na Dolby Vision?

 

U zadnje dvije godine 80% sadražaja na Netflixu je u dolby visionu.

 Da, u pravu si, Netflix ima dosta DV naslova.

Na drugu stranu da Netflix izbaci godišnje 2-3 serije koje ičem valjaju ili 5 filmova i da ljudi masovno otkazuju Netflix i gledaju jogurt verzije downloadane , koje onda ne pružaju uopće te prednosti.

Ostalo je woke sadržaj koji se štanca 25 sati dnevno i nije gledljiv.

Sam bog da mi daljinski nema baterije već se puni jer bih potrošio set baterija tjedno od traženja ičega na Netflixu., ali to je več druga tema.

Mislio sam na HBO koji ima možda 10 naslova u DV u, SkyShowtime HD.

 

Moja poanta je bila, da preporučim kolegi da ako kupuje Tv da UZME sa DV jer sam se ja zeznuo sa Samsungom koji ne podržava DV , i to 3 puta, budali (meni) jednom ili dva puta očito nisu bila dosta...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Em ima dosta HDR/DV sadržaja već (a i igara), em je vidljiva razlika između OLED-a i VA, nebitno kakva je kvaliteta materijala - svaki materijal ima i šarene i mračne scene.

 

Jednostavno OLED ima toliko dobar kontrast, tj. crnu koja se primjeti i na šarenim scenama sa samo malo crne i u najgorim materijalima. Znači i najmanji crni detalj na 99% šarenoj sceni je potpuno crn 100%, što VA ne može osim ako se smanji svjetlina drastično (i pretjerano pojača kontrast, ala Samsung), a to je obrnuto od onog što se traži.

 

Baš sam nedavno postavio jedan LG 60UQ8100 (VA) i s obzirom da sam naučen na C1, odmah primjetim razliku u tamnim detaljima - SDR sa 3,5m na B.net STB-u koji ima očaj kvalitetu većine programa. Draga je odmah nakom par sekundi rekla "Fakat se vidi razlika...". Jedno je reza/kompresija, a drugo je kontrast.

 

Ali svakom njegovo, neke sigurno toliko zabole da im je svejedno koji je panel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 16:29 (Mad Ant).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koje brije u stilu kupiti Marantz pojačalo sa zvucnicima za slušanje mp3-a je bacanje para, rađe si kupi Alexa speaker...

Apsolutno nije bacanje para što god se gledalo na Oledu ako se traži kontrast sa nultom crnom i kut gledanja.

Sad će biti nije oled za mene jer furam motion peglanje na max, boje i efekte - sve samo ne filmmaker mode... Brightness isto bostam....

Svako ima svoje, ne postoji ispravno.

Ima oled i svojih velikih mana uz velike prednosti... Tipa 3x slabiji 100% window brightness.

Ok doći će do toga, ali bojim se da bezbrižnost i osjećaja da nisam rob svoje televizije neće tako skoro doći.
Da je telkac led gorio bi stalno, kad pauziram ne bi nikad izašao u meni (jer tko zna di me život odvuče, a da se sreensaver se ne uključi, vrtio bi playliste s coverom samo i neke ambijentalne videe kao vatra na crnoj pozadini. Ovako uvijek lagani grč... Ok, vjerojatno ne bi ovo zadnje jer bi me iznervirao kontrast i kut gledanja 😁


Moj PC  
2 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfa_R kaže...
Koje brije u stilu kupiti Marantz pojačalo sa zvucnicima za slušanje mp3-a je bacanje para, rađe si kupi Alexa speaker...

Apsolutno nije bacanje para što god se gledalo na Oledu ako se traži kontrast sa nultom crnom i kut gledanja.

Sad će biti nije oled za mene jer furam motion peglanje na max, boje i efekte - sve samo ne filmmaker mode... Brightness isto bostam....

Svako ima svoje, ne postoji ispravno.

Ima oled i svojih velikih mana uz velike prednosti... Tipa 3x slabiji 100% window brightness.

Ok doći će do toga, ali bojim se da bezbrižnost i osjećaja da nisam rob svoje televizije neće tako skoro doći.
Da je telkac led gorio bi stalno, kad pauziram ne bi nikad izašao u meni (jer tko zna di me život odvuče, a da se sreensaver se ne uključi, vrtio bi playliste s coverom samo i neke ambijentalne videe kao vatra na crnoj pozadini. Ovako uvijek lagani grč... Ok, vjerojatno ne bi ovo zadnje jer bi me iznervirao kontrast i kut gledanja 😁

 Očigledno da je jer su ih po zadnjoj statistici prodali jedva 4mil i to za cijeli svijet, izgleda po ovoj temi samo hrvati briju na to po meni panel s previše mana i crnom koja apsolutno nema veze s stvarnim svijetom!

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfa_R kaže...


Sad će biti nije oled za mene jer furam motion peglanje na max, boje i efekte - sve samo ne filmmaker mode... Brightness isto bostam....
Ok, vjerojatno ne bi ovo zadnje jer bi me iznervirao kontrast i kut gledanja 😁

dobro, primjetna je kod tvoje crte osobnosti doza mazohizma. 

 

nego, šalim se.

žalosno je da kod današnjih OLED 120 Hz televizora ja moram kad gledam 70% filmova uključiti motion odn. smanjivanje podrhtavanja na 8.

de blur se ne događa.

imao sam dva LCD  tv-a iz 2009 godine s 60 Hz i pazi sad...kakve su oni procesore imali u sebi ??

možeš misliti, a slika nikada nije podrhtavala na filmovima, iako je kontrast bio 1000:1 slka je bila ok, nikakvih mrlja po ekranu, ghostinga i sličnih sranja.

 

ekran s čistom crnom, nikakve "fleke" na crnoj kao danas na LEd tv-ima. 

 

danas i LG i Samsung i Phily i sony hvale svoje moćne procesore,vjerojatno da bi ih spasili od loših panela.

 

eto, ni ja ne hvalim OLED kao svetinju, jer većina ovdje koji su ga kupili i nezadovoljni su, to su potisnuli i dive se "apsolutoj crnoj", ali što je filmmaker mod sranje i što je oled u suštini pretaman, šute, jer jebiga, oni imaju OLED..

eto, imam ga sad i ja, ali ne hvalim svoga konja, ako je šepav na jednu nogu.

 

još dobijem napad panike svaki put kad kod neke emisije pogledam crveni logo u gornjem desnom kutu, pa pazim da ne gledam dugo tu emisiju da.... ne bi bilo, znate već što...

ono najgore... 

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 5:27 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Alfa_R kaže...


Sad će biti nije oled za mene jer furam motion peglanje na max, boje i efekte - sve samo ne filmmaker mode... Brightness isto bostam....
Ok, vjerojatno ne bi ovo zadnje jer bi me iznervirao kontrast i kut gledanja 😁

dobro, primjetna je kod tvoje crte osobnosti doza mazohizma. 

 

nego, šalim se.

žalosno je da kod današnjih OLED 120 Hz televizora ja moram kad gledam 70% filmova uključiti motion odn. smanjivanje podrhtavanja na 8.

de blur se ne događa.

imao sam dva LCD  tv-a iz 2009 godine s 60 Hz i pazi sad...kakve su oni procesore imali u sebi ??

možeš misliti, a slika nikada nije podrhtavala na filmovima, iako je kontrast bio 1000:1 slka je bila ok, nikakvih mrlja po ekranu, ghostinga i sličnih sranja.

 

ekran s čistom crnom, nikakve "fleke" na crnoj kao danas na LEd tv-ima. 

 

danas i LG i Samsung i Phily i sony hvale svoje moćne procesore,vjerojatno da bi ih spasili od loših panela.

 

eto, ni ja ne hvalim OLED kao svetinju, jer većina ovdje koji su ga kupili i nezadovoljni su, to su potisnuli i dive se "apsolutoj crnoj", ali što je filmmaker mod sranje i što je oled u suštini pretaman, šute, jer jebiga, oni imaju OLED..

eto, imam ga sad i ja, ali ne hvalim svoga konja, ako je šepav na jednu nogu.

 

još dobijem napad panike svaki put kad kod neke emisije pogledam crveni logo u gornjem desnom kutu, pa pazim da ne gledam dugo tu emisiju da.... ne bi bilo, znate već što...

ono najgore... 

 Točno to , tako reći sa novom tehnologijom postaješ joj rob?

Objašnjenje.

Prije bih gledao film, stavio pauzu otišao na trening vratio se , rekao "ah još gori, niš kada se istuširam budem nastavio da sada ne gasim TV i da nemoram opet ulaziti u meni"????

Danas?

Da mi se to desi , pa gasim ga bokte kada odem suđe 5 + min oprati a da odem na trening vratio bi se odmah da ne dobijem sa vremenom burn inn.

Na ovome qn800b, navodno je filter/premaz.

Zabranio sam ženi i djeci da ga brišu od prašine, samo ja lagano posebnom krpicom na suho.

Više ne vješam veš zimi u dnevnoj da nebi prilikom tresenja veša kapljice po Tv išle da nejebem taj , ako ga i ima premaz/filter.

Jebote stvarno je otišlo to u vražju mater.

I sada kaj si rekao ovo sa crvenim logom, pa ja sam upalio da mi uvijek desno dolje gori sat da znam koliko je sati u danu.......???

 

Neće ljudi reći , koji su kupili skupe Tv ove da nije nešto što su očekivali jer samim time bi priznali da su pogriješili , da su teško zarađeni novac "investirali" u budučnost, pogotovo oni koji smatraju da su pretplate za streaming servise preskupe/glupost/ne mogu si priuštiti zbog mjesečnog buđeta.

Ja prvi!!!

Evo čekao sam tvoj post pa sam "dobio jaja"  i napisao što sam napisao.

 

Da se razumijemo.

Ako je slična cijena za Samsung Qn90b , znači non OLED ili Lg B2 svakome bih preporučio OLED jer to je za te novce bolji izbor za prosječnog non gamer Tv usera.

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tak sam i ja gledal kaj bi nakon tri TV-a u kući, pa me žena gleda blijedo koji ti je k. kaj buš sad mijenjal pet godina star TV....kupil si projektor za 300 eura i amen. Gledam si filmove na 120" i imam duševni mir, to mi je još jedino uzbudljivo.

Bude i to dosadilo valjda ko i sve ostalo, ali defitinvno nemam namjeru davat soma eura za TV koji će za dvije godine imati novu seriju sa zbog koje ću dobiti upgraditis, neizlječivu bolest.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Tak sam i ja gledal kaj bi nakon tri TV-a u kući, pa me žena gleda blijedo koji ti je k. kaj buš sad mijenjal pet godina star TV....kupil si projektor za 300 eura i amen. Gledam si filmove na 120" i imam duševni mir, to mi je još jedino uzbudljivo.

Bude i to dosadilo valjda ko i sve ostalo, ali defitinvno nemam namjeru davat soma eura za TV koji će za dvije godine imati novu seriju sa zbog koje ću dobiti upgraditis, neizlječivu bolest.

 Za godinu pajdo, za godinu :)

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa dečki nemam pojma, ako vas muči nakon godinu dana što je izašlo nešto novije onda je to problem, zar ne? Ja kad kupim nešto s čime sam zadovoljan to ne mijenjam dugi niz godina dok se stvarno ne opravda mijenjanje, znači ili nepopravljiv kvar ili neki nedostatak ili meni opravdan skok u tehnologiji.

 

Lp!

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crotiger kaže...
I sada kaj si rekao ovo sa crvenim logom, pa ja sam upalio da mi uvijek desno dolje gori sat da znam koliko je sati u danu.......???

 

To je zbog Burn in-a na OLEDU 

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam jel ste samo neupuceni ili nesto drugo...

 

OLED-i danas nisu pretamni, osim iskljucivo u slucaju cijelog bijelog ekrana, sto je pri gledanju televizije vrlo rijetko. Problem je zapravo kod monitora gdje je stalno nesto full bijelo preko skoro cijelog ekrana, a i to samo kad si u full osvjetljenoj prostoriji/uredu. Danas svi koriste night-mode i smanjuju brightness na 200 nita jer bole oci navecer, a to OLED monitori mogu.

 

Burn-in je vecinom rijesen boljim panelima, a screensaver se pali uvijek i stalno. Ja doma stalno imam nesto pauzirano, draga cita nesto, na ekranu saver sat ili logo ili onaj vatromet, nisam ga uspio zbuniti da ostane upaljen.

 

Jedino kada OLED nije OK je ducan ili osuncana soba ili kafic po danu, ali to je kao da kazes da ne vidis dobro dok gledas film u vanjskom kinu po danu i kako to mozemo rijesiti. Prziti TV na max, 1500 nita i onda gledati tako po danu je... pogotovo HDR. Kriticko gledanje za kvalitetu prikaza i ugođaj nije za takve uvjete, nikad bilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 12:42 (Mad Ant).
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad ispada da su oledi osjetljivi od starih plazmi.

 

Panasonic plazma stara 1xgod. Nema nikakvog burn ina.

Vrti se u dnevnom kao daily tv. Ne pazi se na nista.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam pazio na LG B6 i B7 i rekao nikad vise,ovaj G1 radi neprestano.

Ne pazimo ga uopce,koristim ga i kao PC monitor,igrao sam na njemu par mjeseci WOW neprestano sa hrpom ikona u sucelju itd itd.

I evo presao 8000 sati i uniformiranost panela je savrsena,valjda je to onda to.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali je ovo normalno? IPS panel

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
V_V_1_1 kaže...

Dali je ovo normalno? IPS panel

Ako nije normalno, onda je uobičajeno, odn. isto.

Ništa čudno, ništa strašno.

 

 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ja sam pazio na LG B6 i B7 i rekao nikad vise,ovaj G1 radi neprestano.

 

Već sam pitao tebe kakva su ti iskustva s ranijom generacijom OLED-a, jer meni je ovo prvi pa imam usađene strahove.. 

 

Jesi li imao Burn- in na njima, ili nisi ? 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL 65C831 u Pevexu sa 15% rođendanskog popusta za smiješnih 7.650 kn.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

TCL 65C831 u Pevexu sa 15% rođendanskog popusta za smiješnih 7.650 kn.

 Zašto smiješnih, zar je to jeftino?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice