Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.089
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
r3c0d kaže...

Jeli moze neka preporuka za tv 55" cijenom oko 5500?

Uglavnom koristen preko optima recievera i da podrzaje hbo

Evo, tu su ti linkovi:

 

Sony:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KE55XH8096BAEP/

 

Panasonic:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PANASONIC-TX_55LX650E/

 

i eventualno Hisense (ako ne želiš Android):

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A6BG/

 

 

Ako ti se nijedan ne sviđa, pogledaj bilo koji u tvom cjenovnom rangu:

 

https://www.harveynorman.hr/audio-video/televizori/hisense-sony-philips-panasonic-lg

 

a možeš i u Elipsu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/?.....smart_tv_sustava=

 

Samo, gledaj da ima 5 god. garancije (ili 2+3 sistem ili punih 5 god., uglavnom ti ovi iznad imaju 2+3)

 Hisense ne podržava HBO app.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
witcher99 kaže...

Molim pomoć u odabiru tv-a, 

Dvoumim se između samsunga Qn90b (50 incha) za 6300 kuna, lg c2 (48 inch) za 7500 ili da pričekam da 55s95b dođe na akciju (iako sam čuo da imaju problema sa kvalitetom izrade i firmwaverom, ili da čekam da padne cijena 55 inch verziji C2. Ono što me muči je to što samsung i lg sad još 2 dana imaju ovu akciju 5 godina garancije pa ne znam bi li bilo dobro to iskoristiti ili čekati bolju ponudu. Također molio bih za vaša iskustva sa 48 inch verzijom c2 (navodno ima manju svjetlinu od 55 inch verzije), pogotovo u SDR gamingu i tv kanalima općenito te koliko je agresivan ABL.

Hvala unaprijed

P. S. Pišem na mobitelu, pa zanemarite lapsuse. 

 

 Televizor Samsung QE55QN90B Neo QLED UHD 4K SMART TV / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: QLED TV

 

Znam da je 7200 za cash, ili 7500 za kartice/rate, (rekao si 6300) ali moj brat ga je uzeo u isto vrijeme , otprilike kao ja OLED 95B (cca oko 3,5 tjedana)  i jako je zadovoljan.

Tako da samo imaš prijedlog iz prve ruke.

5 godina garancije.

Njemu je u svijetloj sobi pored ogromnog balkona ali nema problema niti ako sunce lupa u Tv a nije htio ići na OLED jer ,

a) nije htio dati još 4000 kn 

b) zato kaj oni često gledaju crtiće i to , ima male klince pa mu je na jednoj slici Tv i duže vrijeme a boja se burn inn a.

 

Tv je genijalan i nema nikakvih problema sa Tv om kao ja , što se tiće sitnica koje će se , vjerujem, ispeglati novim firmwareom.

 

Sretno

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

 

Pikiram philips 65oled707 no vidim da je svugdje preko 10 000 kn i samo 2 godine jamstva...ima li tko kakav info da ce bit negdje opet akcija?

 

 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala, meni je Qn90b bio prvi izbor ali kad sam vidio po netu probleme s dirty screen effectom i bloomingom, više nisam toliko siguran. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

quote #r3c0d 

 

https://www.links.hr/hr/qled-tv-55-tcl-55c635-android-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bt-energetski-razred-f-020101032

 

https://www.sancta-domenica.hr/catalog/product/view/id/58453/s/tv-58-philips-58pus8507-android-ambilight-2602322604/category/2/

 

Oba su BestBuy  varijante. Ja vidim da Davor nakon testiranja u Bugu hvali Philipsove Ambientlight TVe, a ja njemu vjerujem, a osobno mi i ovaj QLED TCLa djeluje povoljno.

QLED TV 55" TCL 55C635, Android TV, 4K UHD, DVB-T2/C/S2, HDMI, Wi-Fi, USB, BT, energetski razred F

Ima Android 11., HDMI 2.1 - UHD 120p, ALLM i garanciju 2+3 godine.

 

Ostane ti i za Soundbar, ako želiš savršen zvuk :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 17:11 (MimiXXX).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
witcher99 kaže...

Hvala, meni je Qn90b bio prvi izbor ali kad sam vidio po netu probleme s dirty screen effectom i bloomingom, više nisam toliko siguran. 

 Naručiš preko weba (ali ne od nekog žnj shopa po mogućnosti), isprobaš za vikend intenzivno, vratiš ako ti se ne sviđa. Previše TV paneli variraju unutar istog modela da bi bilo koji model bio sigurna kupnja. Meni je žao kaj nisam Philipsa vratio, al sam se zato opametio. Sljedeća kupnja je bio zakrivljeni LG monitor i on je ekspresno drugi dan vraćen. Blagoslovljen onaj koji je progurao taj zakon o povratku unutar 14 dana. :D

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

znam da su dobri tv preko 5000 kn ali ja mogu ići do max ovih cijena trenutno imama lg led 43 inča ali mu je otišlo pozadinsko osvjetljenje pa bi uzeo nešto od ovog to je najpovoljnije što ima akcija još dva dana

 

samsung UE55AU7172 s jamstvom 2+3    31600kn

TCL 55P735 android  2 + 3 godine        2850 kn 

TCL 55C635 Qled android 2+3 godine      3300 kn

 

što bi bilo dobro da ne moram spajati android box na tv, gledanje zemaljskih programa i ponekad nešto sporta preko IPTV aplikacije

 

Lp

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ima li trenutno koji bolji tv od ovog za tu lovu

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-ue43au7172uxxh-4k-uhd-eled-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

bitno mi je da je 43" i 4k, ima li gdje drugdje jeftinije jer vidim da je svugdje nedostupan.. Hvala i lp.

edit: i VA panel mora bit..

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 19:10 (hardrock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hardrock kaže...

Pozdrav ima li trenutno koji bolji tv od ovog za tu lovu

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-ue43au7172uxxh-4k-uhd-eled-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

bitno mi je da je 43" i 4k, ima li gdje drugdje jeftinije jer vidim da je svugdje nedostupan.. Hvala i lp.

edit: i VA panel mora bit..

Pogledaj ove (najviše se bojim za Phiću, da ne bi netko progovarao):

 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PANASONIC-TX_43LX650E/

 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43A6G/

 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-43PUS8507-12/

 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-43P638/

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bježi od Qn90b u dimenziji 43 i 50". U toj dimenziji nema neki antireflesivni sloj. Navedeno je na Samsung stranici. Brat uzeo 43" na moj nagovor i vratili ga. Slika je negledljiva iz kuta većeg od 20 stupnjeva. Gubi boju i ako nisi na sredini. Meni je slika na SD signalu bila katastrofa. Nikako dobiti boje da je nogomet gledljiv. Bratu je Tizen bio spor nakon Samsung jeftilena kupljenog prije 6 godina.
Bratu sam doplatio za C2 od 42". Ima manju svijetlinu u odnosu na veće modele ali mislim da je unatoč tome bolje opcija u odnosu na druge 43" televizore. Ja imam stari C8 i meni je za gledanje u mraku više nego dobar.
Ako ti nije žurba pričekaj akciju. Za vikend je kao primjer C2 42" na Ekupi bio 6500 uz kod. A 3 dodatne godine garancije možeš uvijek doplatiti. Ovih 5 godina odnosno +3 od LG-a ionako ide preko Partuma
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 13:02 (CroDexter).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obzirom da LG modeli od 2020 ne podržavaju DTS, kako sam ipak uzeo C1, a dosta filmova što se skinu i dalje koriste DTS, da li ako se pusti s laptopa na C1 film s DTS formatom, ce biti zvuka ili(da li bi trebalo biti problema s reprodukcijom 4k formata na TV-u s laptopa koji je HD?)? Doduše imam i PS5 pa ne znam da li je možda moguce preko njega pustiti putem USB-a da on DTS pretvori u Dolby i pošalje na telku?
btw. C1 ako se pušta film preko eksternog harda, ima napajanje kroz USB port ili je potreban baš eksterni hard koji ima vlastito napajanje preko uticnice?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 10:51 (Fallen87).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj stari B8 je podržavao DTS i kad sam dobio C1 ostao sam razočaran što ne podržava DTS..imam dosta koncerata koji imaju samo DTS ...ne kužim zašto su to izbacili..po meni najbolji višekanalni standard..Dolby Atmos me ne zanima niti malo pošto za pravi DA moras poprilicno izmijenit dnevnu sobu !

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

Moj stari B8 je podržavao DTS i kad sam dobio C1 ostao sam razočaran što ne podržava DTS..imam dosta koncerata koji imaju samo DTS ...ne kužim zašto su to izbacili..po meni najbolji višekanalni standard..Dolby Atmos me ne zanima niti malo pošto za pravi DA moras poprilicno izmijenit dnevnu sobu !

 Vecina brandova ti izbacuje taj format jer ga ne podrzavaju stream platforme vec samo diskovi itd,nazalost tech koji izumire.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znaci u teskoj Sam drami.. ..
Doso samdo sitne love i sad razbijan.glavu za tv za spavvacu..

samsung 50"q80b ili sony 50x85j.
oba su VA paneli..
Sony ima dolby vision al.ne znam ima li dovoljno nitsa za kvalitetat prikaz. dok za q80b pise da ima dovoljno za hdr
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Bježi od Qn90b u dimenziji 43 i 50". U toj dimenziji nema neki antireflesivni sloj. Navedeno je na Samsung stranici. Brat uzeo 43" na moj nagovor i vratili ga. Slika je negledljiva iz kuta većeg od 20 stupnjeva. Gubi boju i ako nisi na sredini. Meni je slika na SD signalu bila katastrofa. Nikako dobiti boje da je nogomet gledljiv. Bratu je Tizen bio spor nakon Samsung jeftilena kupljenog prije 6 godina.
Bratu sam doplatio za C2 od 42". Ima manju svijetlinu u odnosu na veće modele ali mislim da je unatoč tome bolje opcija u odnosu na druge 43" televizore. Ja imam stari C8 i meni je za gledanje u mraku više nego dobar.
Ako ti nije žurba pričekaj akciju. Za vikend je kao primjer C2 42" na Ekupi bio 6500 uz kod. A 3 dodatne godine garancije možeš uvijek doplatiti. Ovih 5 godina odnosno +3 od LG-a ionako ide preko Partuma

 Da mislim da ću c2 uzeti, samo ne znam bi li sad uzeo 48 incha za 7500 sa tih 5 godina garancije ili da čekam 55 inch na popustu ( ne znam na koliko bi mogao pasti cca) s vjerojatno 2 godine.

Također prije bih išao na 55 inch jer navodno taj ima svjetliji i bolji panel.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz..

Potpuno identična dilema ko i moja prije mjesec dana.Uzeo na kraju 48" C2 za (po meni) previše 7.499 Hrk 2+3 godina garancije.

S obzirom na toliko toga već rečenog u ovoj temi o C1 i/ili C2 modelu samo ću kazati da mi nakon mjesec dana gledanja svakakvog sadržaja i petljanja po modovima/sliki nije žao ni kune.Glede svjetline - meni sasvim dovoljno za uživanje u Hdr / DV  sadržaju pa i u osvijetljenoj sobi..Navečer uopće da ne govorim..

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evo stigao mi Samsung 75qn90b, uff ogroman tv nakon lg oled 55c8, al brzo sam se navikao, sve postavio, max tv, ps5, iptv, netflix i ostalo, prepredobro to sve izgleda, odusevljen sam :)
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
witcher99 kaže...
CroDexter kaže...
Bježi od Qn90b u dimenziji 43 i 50". U toj dimenziji nema neki antireflesivni sloj. Navedeno je na Samsung stranici. Brat uzeo 43" na moj nagovor i vratili ga. Slika je negledljiva iz kuta većeg od 20 stupnjeva. Gubi boju i ako nisi na sredini. Meni je slika na SD signalu bila katastrofa. Nikako dobiti boje da je nogomet gledljiv. Bratu je Tizen bio spor nakon Samsung jeftilena kupljenog prije 6 godina.
Bratu sam doplatio za C2 od 42". Ima manju svijetlinu u odnosu na veće modele ali mislim da je unatoč tome bolje opcija u odnosu na druge 43" televizore. Ja imam stari C8 i meni je za gledanje u mraku više nego dobar.
Ako ti nije žurba pričekaj akciju. Za vikend je kao primjer C2 42" na Ekupi bio 6500 uz kod. A 3 dodatne godine garancije možeš uvijek doplatiti. Ovih 5 godina odnosno +3 od LG-a ionako ide preko Partuma

 Da mislim da ću c2 uzeti, samo ne znam bi li sad uzeo 48 incha za 7500 sa tih 5 godina garancije ili da čekam 55 inch na popustu ( ne znam na koliko bi mogao pasti cca) s vjerojatno 2 godine.

Također prije bih išao na 55 inch jer navodno taj ima svjetliji i bolji panel.

 U Tehnomagu je 48" trenutno 7000 kn. I akcija za 5 godina vrijedi još do sutra...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Znaci u teskoj Sam drami.. ..
Doso samdo sitne love i sad razbijan.glavu za tv za spavvacu..

samsung 50"q80b ili sony 50x85j.
oba su VA paneli..
Sony ima dolby vision al.ne znam ima li dovoljno nitsa za kvalitetat prikaz. dok za q80b pise da ima dovoljno za hdr

Jos nisi kupio......

Sony.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
evo stigao mi Samsung 75qn90b, uff ogroman tv nakon lg oled 55c8, al brzo sam se navikao, sve postavio, max tv, ps5, iptv, netflix i ostalo, prepredobro to sve izgleda, odusevljen sam :)

Zanima me kakav ce ti bit dojam po mraku,hoce li ti pasat svijetlina u ovim preciznijim modovima slike.

Takodjer dali imas prvi GOW za Playstation?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HBO Max je počeo polako stavljati 4 K HDR plus Dolby Vision naslove.

To sam danas skužio slučajno dok sam surfao, filmovi tipa Black Adam, Batman zadnji islično (još nema LOTR a i ostalih).

To znači da će biti u budučnosti puno više naslova sa DV pa ako birate tv a imali ste DV možda da preskočite Samsung do daljnjega jer ga ne po država.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Jos nisi kupio......

Sony.

Kupuje lega tv od kad sam s novim nickom na forumu, a vjerojatno i još ranije...  

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crotiger kaže...

HBO Max je počeo polako stavljati 4 K HDR plus Dolby Vision naslove.

To sam danas skužio slučajno dok sam surfao, filmovi tipa Black Adam, Batman zadnji islično (još nema LOTR a i ostalih).

To znači da će biti u budučnosti puno više naslova sa DV pa ako birate tv a imali ste DV možda da preskočite Samsung do daljnjega jer ga ne po država.

 

Da,ovo je Samsungu najveci minus.

DV je sveprisutan i realno najbolji standard slike.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...
Jos nisi kupio......

Sony.

Kupuje lega tv od kad sam s novim nickom na forumu, a vjerojatno i još ranije...  

Zasto imas novi nick?...

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
budem vcrs malo gledao Netflix, GOW nemam, nisam bas neki gamer, nemam bas puno vremena za igranje, ak imam slobodnog vremena, rade pogledam neku seriju ili film... koji preporucas mode za gledanje filmova? prepisao sam postavke u movie modu sa rtings, probao sam intelligente mode sad malo...
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
budem vcrs malo gledao Netflix, GOW nemam, nisam bas neki gamer, nemam bas puno vremena za igranje, ak imam slobodnog vremena, rade pogledam neku seriju ili film... koji preporucas mode za gledanje filmova? prepisao sam postavke u movie modu sa rtings, probao sam intelligente mode sad malo...

Moj zadnji Samsung je bio Q90R pa se nazalost vise ne sjecam postavki i modova ali nije ni bitno jer to zna bit dosta razlicito od serije do serije televizora.

Pogledaj u recenzijama koji je mod slike nanprecizniji na tvom tvu i taj koristi,za GOW sam te pitao jer je to bila jedna od rijetkih igara gdje mi je slika u hdr game modu bila uzasno presvijetla na Q90R sta god da sam probao,pa me zanimalo dali je to Samsung uspio poboljsat sa novijim serijama tva.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Zasto imas novi nick?...

Već sam "provjeren", objašnjeno je moderatorima kad sam se ponovo regao.

Nisam bio aktivan od 2014. 

 

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

Zasto imas novi nick?...

Već sam "provjeren", objašnjeno je moderatorima kad sam se ponovo regao.

Nisam bio aktivan od 2014. 

 

 

 

Kako si se zvao prije,da vidim dali te se sjecam.

 

 

Btw....znaci nas kolega kupuje novi tv vec par godina?....

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Btw....znaci nas kolega kupuje novi tv vec par godina?....

Koliko se sjećam od kad sam ponovo tu, da.... 

Imaš pm...

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da je netko pitao za ponudu od A1 (produženje ugovora)  LG50UQ7000. (1920 kn =9 kn + 24mj x80kn)

 

Uzeo prije par dana za vikendicu, isprobao pa zapakirao za put. S obzirom da od LG imam i sličan LG50UM7450 (VA panel) u dječijoj sobi mogu dati usporedbe.

Iako je 50" model radi se o IPS panelu (LG prije nije imao svoje panele u toj veličini). Slika je dosta svijetla, boje izražene i bez prelijevanja,a  kut gledanja puno bolji od UM modela. Crna nešto lošija. Nema probijanja pozadinskog svijetla. Loše: samo jedan USB utor, za nosač traži vesa 300x300 mm, nema magic remote (što mu je i najveća mana, ali ga podržava). WebOS su po meni zeznuli sa zadnjom nadogradnjom,sada više liči na google tv, dakle pretrpano. Tko prije nije imao susreta sa LG sve će biti odlično. KOd LG WebOS je specifično da svi televizori imaju skoro iste opcije, bilo da se radi o oledu ili entry modelu.

Općeniti dojam je odličan i tv vrijedi za tražene novce i da nije na popustu. Topla preporuka.

 

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice