Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.350
|
čitano: 14.154.462
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad sam pročitao na jednom forumu da S95 ima neki problem kod gejmanja " forced dinamic tone mapping" , koji se ne može isključiti... Šta to točno znači u smislu slike, nemam pojma
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Sad sam pročitao na jednom forumu da S95 ima neki problem kod gejmanja " forced dinamic tone mapping" , koji se ne može isključiti... Šta to točno znači u smislu slike, nemam pojma

Forced dinamic tone mapping imas na Samsungu od kad je svijeta,svaki njihov model.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Mediamarkt spustio Samsung S95B oled na 1299eu....brutalna ponuda za takav top end model.

 Malo đaba koliko te još košta da ga dopremiš u RH, platiš razliku u porezu itd, ne?

 

 

Vezano uz TLC 65C835, čovjek bi rekao u čemu je kvaka? Svugdje po recenzijama koliko vidim, hvaljen je, ima 5 godina garancije(osim ako nije neka kvaka da se to ne odnosi na panel?), da li je TLC toliko loš naspram ovih poznatijih brendova? Unutar ove cijene ne vidim nešto da se može mjeriti s njime, evo gledamo malo C2, košta jedno 5k kn više i ima 2 god garancije, pa ono...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 8:16 (Fallen87).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Razliku u porezu tu ne racuna , bar ne neka trgovina di sam panny gledo A shipping je bio 130e..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fallen87 kaže...
MEGATAMA kaže...

Mediamarkt spustio Samsung S95B oled na 1299eu....brutalna ponuda za takav top end model.

 Malo đaba koliko te još košta da ga dopremiš u RH, platiš razliku u porezu itd, ne?

Vratili su cijenu na 1599eu,to su drzali samo jucer na 1299eu

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje se mogu naći templatei za podešavanje slike na određenim modelima TV-a, kao što postoje za monitore?

Možda kod nekog reviewera...

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Išao sad malo pogledati u elipso televizore (Panasonic LZ1000E naravno nije izložen i nema ga više ni u ponudi na webu), i od Sonya, LGa i Samsunga, najljepšu sliku i boje mi nekako ima Samsung OLED S95... Sad me zanima koliko bi za mene značilo to što taj model nema dolby vision? Možda se ponavljam, gedam nekad netflix, gejmam preko PCa i gledam TV preko A1.... Ako bi osjetio razliku kod bilo čega, radije ću uzeti Sony A83K ili čekati Panasonic... LG C2 definitivno otpada zbog stalka...

 

Ja ga ne bih uzeo baš zbog nedostatka Dolby Vision jer skoro sve gledam isključivo u DVu. HDR mi je loš.. ali sve ovisi o tome za što ćeš TV pretežno koristiti pa ti to možda neće imati neku bitnu ulogu... 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
bore1989 kaže...
Išao sad malo pogledati u elipso televizore (Panasonic LZ1000E naravno nije izložen i nema ga više ni u ponudi na webu), i od Sonya, LGa i Samsunga, najljepšu sliku i boje mi nekako ima Samsung OLED S95... Sad me zanima koliko bi za mene značilo to što taj model nema dolby vision? Možda se ponavljam, gedam nekad netflix, gejmam preko PCa i gledam TV preko A1.... Ako bi osjetio razliku kod bilo čega, radije ću uzeti Sony A83K ili čekati Panasonic... LG C2 definitivno otpada zbog stalka...

 

Ja ga ne bih uzeo baš zbog nedostatka Dolby Vision jer skoro sve gledam isključivo u DVu. HDR mi je loš.. ali sve ovisi o tome za što ćeš TV pretežno koristiti pa ti to možda neće imati neku bitnu ulogu... 

Na kojem TVu ti je HDR10 los?

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

pitanje za bazzar.hr

 

gledam ovaj TV Hisense TV ULED Smart 65U7HQ https://bazzar.hr/p/M5EDR39-hisense-tv-uled-smart-65u7hq

čini se okej cijena, treba mi 65 incha i koristit ću za filmove i gejmanje.

 

Nisam naručivao sa bazzar.hr pa da pitam da li su dobri? Tipa sumljivo mi je što mi nigdje ne piše kolika je garancija?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da se puno priča o TCL televizorima, ono što me zanima je vaše iskustvo s Androidom na njemu. Gledajući komentare na Amazonu nije neka sreća. Ovo je model i komentar preveden na HR:

 

https://www.amazon.de/-/en/32ES570F-Android-Dimming-Assistant-Bluetooth/dp/B09B52HD8N?th=1

 

"Testiram TV već nekoliko mjeseci, došao sam do zaključka da je kvaliteta slike stvarno dobra ako koristite Fire TV Stick, na primjer, jer je kvaliteta slike ugrađenih stvari samo sranje, nejasno je, žuta je i samo cijela velika hrpa smeća, ali kvaliteta zvuka je dobra za cijenu Dakle, ako uzmete TV samo zato što je Android TV, ne bih ga savjetovao. Za vanjske uređaje, npr. Fire TV Stick, svakako možete kupiti TV."

 

Kakva su vaša iskustva?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koliko vidim, ovo je daleko jeftiniji model od c835. Koliko gledam po netu, evo, svi stvarno pricaju super telka.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, ali vele na Samsung forumu da je u njemu problem jer se ne može isključiti u gejmanju, a stvara neke probleme... I kao da za sad Samsung ignorira taj problem
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

ne znam koliko je ovo van teme, ali nedavno sam uzeo Samsung QN90B pa me zanima ima li netko spomenuti model? Točnije me zanima imamo li mi u Hrv onaj besplatni Samsung TV Plus koji reklamiraju na njihovom webu? Isto tako, imam PS5 i nema mi uopće Gaming Hub-a, ili je to samo Xbox stvar?
Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fallen87 kaže...

koliko vidim, ovo je daleko jeftiniji model od c835. Koliko gledam po netu, evo, svi stvarno pricaju super telka.

 TCL 55C835 košta kolko i LG oled 55c1 i po meni nema smisla. Aj da je 1000kn jeftiniji.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Da, ali vele na Samsung forumu da je u njemu problem jer se ne može isključiti u gejmanju, a stvara neke probleme... I kao da za sad Samsung ignorira taj problem

Pa ne mozes to iskljucit opcenito na Samsung telkama,tako su napravljeni ti televizori.

Ali to je za 99% vas nebitno posto rijetko tko na ovom forumu i sire tezi prema referentnoj slici,vecini je bitno da su boje zive, da je slika svijetla....i to je to.

Kad sam prije pisao o Filmmaker modu slike komentari su bili,joj to je pretamno,ja volim zivu sliku sa zivim bojama itd itd.

 

Kad si zadnji put ovdje citao da nekome smeta Samsungov tone mapping......a koliko si puta citao da samsung ima zarke boje i svijetlu sliku?

Vecinu vas u trgovinama privuku te oversaturated boje a ne da vas odbiju 🥂

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne mogu lagat , boje su mi izgledale najljepše na S95B... Znam da svjetlina i žarke boje nisu mjerilo kvalitete slike, ali opet nisam ni toliko baš tehnički upućen da znam reć "e ovo je kvalitetnije u odnosu na ovo"... Ali nikad ne bi ni uzimao TV samo na temelju pogledane slike u dućanu...proučavam ponudu unazad mjesec, dva i gledam koji TV šta ima od featursa...Maksimum do kud bi išao je 11k kn, pa ako imaš pametniji prijedlog od moja 3 izbora, rado ću razmotriti (55 - 65")... Bitno da je OLED
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
Fallen87 kaže...

koliko vidim, ovo je daleko jeftiniji model od c835. Koliko gledam po netu, evo, svi stvarno pricaju super telka.

 TCL 55C835 košta kolko i LG oled 55c1 i po meni nema smisla. Aj da je 1000kn jeftiniji.

 Koliko vidim 65" TLC je cca 7500kn(s 5 godina garancije), dok je 65" C2 cca 5k kn skuplji. C1 65" je i dalje jedno 4k skuplji,nije da ih više baš ima po ducanima koliko vidim. Nije mala razlika u novcima.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55QN90B je 6750kn preko Diners.
Van OLED kategorije, možda najbolji izbor za cijenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U Pevexu na akciji Sony 75X93J za 10000kn. Trenutno imam 65XH9077. Htio bih 75 inča pa me zanima jesu li ovo istog ranga TV-i. Koliko gledam trebali bi biti..

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Ne mogu lagat , boje su mi izgledale najljepše na S95B... Znam da svjetlina i žarke boje nisu mjerilo kvalitete slike, ali opet nisam ni toliko baš tehnički upućen da znam reć "e ovo je kvalitetnije u odnosu na ovo"... Ali nikad ne bi ni uzimao TV samo na temelju pogledane slike u dućanu...proučavam ponudu unazad mjesec, dva i gledam koji TV šta ima od featursa...Maksimum do kud bi išao je 11k kn, pa ako imaš pametniji prijedlog od moja 3 izbora, rado ću razmotriti (55 - 65")... Bitno da je OLED

Gle,ja imam LG G1 i bilo bi mozda ocekivano da te idem gurat na LG ali ja ti kazem...kupi Samsung  S95B.

Da ima nedostatke ali nedostatke ima i svaki drugi tv na trzistu.

Da se razumijemo,LG G1 je najbolji tv koji sam ja imao ali smatram da je S95B jos bolji 🥂

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Best buy tv do 3k kuna, 50 ili 55incha? Jel ima kakva akcija dobra negdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nisam mislio ni gledati dalje od LG-a, planirao uzeti C2... Zapravo još uvijek se dvoumim, pa makar morao soundbar staviti iza TV-a (ionako i sad imam LG pa se ne bi morao navikavati na webos)... Sad ne znam jel ovo za S95B sarkazam ili ne? 😂
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
nisam mislio ni gledati dalje od LG-a, planirao uzeti C2... Zapravo još uvijek se dvoumim, pa makar morao soundbar staviti iza TV-a (ionako i sad imam LG pa se ne bi morao navikavati na webos)... Sad ne znam jel ovo za S95B sarkazam ili ne? 😂

Nije sarkazam.

Ja da sad biram izmedju LG G2 i Samsung S95B uzeo bih Samsung....da falio bi mi Dolby Vision ali dobio bih Quantum Dots oled.

23 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Koji bi tv bio best buy s obzirom na sljedece:

  • veličina 48″ - 55″
  • budzet do 5k kuna na rate, moze i vise ako je jako osjetna razlika
  • koristio bi se za PS5 gaming te streamanje filmova i serija
  • nemam puno prirodnog svjetla u sobi

 

Unaprijed hvala!

 

EDIT: promijenio sam trazenu velicinu na 48″ do 55″

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 23:18 (EvenSteven84).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene zanima zašto Samsung ne daje 5 godina garancije na svoj QD-OLED tv kao što daje na svoje QLED televizore, dvije godine mi je malo za tv od 15k kn ( 65" ), a dodatno osiguranje vjerujem da ne pokriva burn in..

G2 pokriva burn in 5 godina šta je po meni veliki plus.

C2 ima 2+3 godine garancije, ali u dodatne 3 godine garancije nije pokriven burn in ( provjerio s LG supportom ), u prve dvije godine pokrivaju burn in, nakon toga ne.

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fallen87 kaže...
hudibitek kaže...
Fallen87 kaže...

koliko vidim, ovo je daleko jeftiniji model od c835. Koliko gledam po netu, evo, svi stvarno pricaju super telka.

 TCL 55C835 košta kolko i LG oled 55c1 i po meni nema smisla. Aj da je 1000kn jeftiniji.

 Koliko vidim 65" TLC je cca 7500kn(s 5 godina garancije), dok je 65" C2 cca 5k kn skuplji. C1 65" je i dalje jedno 4k skuplji,nije da ih više baš ima po ducanima koliko vidim. Nije mala razlika u novcima.

 +

Meni sad ovo isto jeebeena buba u Oku.. 7500kn 65" mini led.. a 55" c1 je 6800kn

Samo cita m na forumu da je sd prog na njemu uzas...

A mei se cini da je moj iptv ilegalni sve SD program..

R33mba#2892
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Fallen87 kaže...
hudibitek kaže...
Fallen87 kaže...

koliko vidim, ovo je daleko jeftiniji model od c835. Koliko gledam po netu, evo, svi stvarno pricaju super telka.

 TCL 55C835 košta kolko i LG oled 55c1 i po meni nema smisla. Aj da je 1000kn jeftiniji.

 Koliko vidim 65" TLC je cca 7500kn(s 5 godina garancije), dok je 65" C2 cca 5k kn skuplji. C1 65" je i dalje jedno 4k skuplji,nije da ih više baš ima po ducanima koliko vidim. Nije mala razlika u novcima.

 +

Meni sad ovo isto jeebeena buba u Oku.. 7500kn 65" mini led.. a 55" c1 je 6800kn

Samo cita m na forumu da je sd prog na njemu uzas...

A mei se cini da je moj iptv ilegalni sve SD program..

Ne znam za novije modele ali najvise prigovara na prijasnjima je bilo na processing i to na upscaling i motion,ekipa se zalila da je uzasno gledat sport,nogomet isl.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daten007 kaže...

Mene zanima zašto Samsung ne daje 5 godina garancije na svoj QD-OLED tv kao što daje na svoje QLED televizore, dvije godine mi je malo za tv od 15k kn ( 65" ), a dodatno osiguranje vjerujem da ne pokriva burn in..

G2 pokriva burn in 5 godina šta je po meni veliki plus.

C2 ima 2+3 godine garancije, ali u dodatne 3 godine garancije nije pokriven burn in ( provjerio s LG supportom ), u prve dvije godine pokrivaju burn in, nakon toga ne.

 

 

Sto se tice burn ina ne mogu tvrdit da je potpuno iskorijenjen ali mogu rec da je panel na ovom G1 jednostavno nemoguce usporedjivat sa prethodnim B6 i B7 oledima koje sam imao.

 

LG takodjer napokon ulazi i na trziste monitora sa wrgboled panelima.

 

LG Display has been hesitant to enter the monitor segment with WOLED but advances in the technology appears to have made the company confident that it can prevent burn-in in most cases. The launch of WOLED and QD-OLED monitors in popular sizes such as 27 inches has the potential to upend the gaming monitor market.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
EvenSteven84 kaže...

Pozdrav!

 

Koji bi tv bio best buy s obzirom na sljedece:

  • veličina 48″ - 55″
  • budzet do 5k kuna na rate, moze i vise ako je jako osjetna razlika
  • koristio bi se za PS5 gaming te streamanje filmova i serija
  • nemam puno prirodnog svjetla u sobi

 

Unaprijed hvala!

 

EDIT: promijenio sam trazenu velicinu na 48″ do 55″

 

 vjv 50" C835 od TCLa.

 

C835 i C935 su miniled sa VRR, FALD s dosta zona i 144 Hz...cekira sve

 

nista od toga nema ih u 50" u EU...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 3:06 (Mitch).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima,

trenutno posjedujem SONY 55 XE8505 s čime zamijeniti da bude osjetni pomak u kvaliteti prikaza - 65" gledam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice