Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.940
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

 Išao gledati i ja ju primjetim na 65" xh 9096 kada stavim max bijelu preko ekrana. Iskreno i da je to neki propust ne bi mi se sada dalo vraćati TV zbog toga jer primjetim samo na bijelim scenama ako se jako fokusiram.

 Gledao sam test na rtings.com za sony xh950, cini se ta je to "normalno"

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...

Imam Samsung NU seriju i pokušao sam gledati neki film u WMP 11 formatu i javi mi da nije podržan. Ima li neki brzi program za konverziju u neki drugi format?

Handbrake

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Ne igra mi 55'' ( pisao sam već o tome). Znaći 48-50''. Razlika je da je serija 70 IPS,a serija 80 je VA panel.Ne možeš reć da je to isti , samo prepakirani TV. Inaće, moja iskustva sa Extreme Digital nisu toliko loša koliko se ovdje piše. Dapaće.

 Ne krivo si upučen, LG nova/stara UN8000 serija ima isti raspored LCD panela vs stara UN7000 serija.Dakle i dalje večina LG modela UN8000 serije koristi IPS LCD panel, a 50 ili 49 i još par večih modela ima VA panel.

 

VA vs IPS razlike su odavno poznate, i tu se više nema kaj dodati ili istaknuti.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1021&jumpto=6146796&sort=asc&view=flat

 

Prepakirano znači da su glavne tehnikalije identične, i to je činjenica samo moraš čitat i gledat kaj sam ti dao ili linkove.Opet dolnji link, Ukrajinac uspoređuje IPS 43 verziju UN8000 vs IPS 43 UN/UM7000 seriju. Realno osim novije verzije Web OS na UN8000, sve ostalo je identično ili pojednostavljeno samo je prepakirano pod nove oznake.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

 

LG 43UN81006LB, isti jarac/identičan dizajn kao da gledam u moj LG ili pogledati pod Moj PC.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 15:50 (rambox).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Napisao sam da mene zanima 48-50 '', pa sam zato i pisao o VA panelu.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tython kaže...

Prošli tjedan u četvrtak sam registrirao LG CX 55 za produljeno jamstvo, no još uvijek nisam dobio nikakvu potvrdu na mail, zna li netko koliko to može potrajati?

 

Ne znam za LG, ali za Samsung produljeno jamstvo sam odgovor (na mail)  dobio nakon 10-ak dana.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

 Pikiraj Samsung QE55Q70T, čekaj sada novu godinu kada bi trebalo biti sniženja. Sad je 5500 u elipsu, ako ne ide QE55Q80T onda uzmi ovaj. Taman biti će dobar za PS5. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rambox jesi siguran da su 49" LG VA?

50, 60, 70" su VA ali mislim da su svi ostali IPS, ukljucujuci i 49"

I believe Wi can Fi...
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

49" je IPS , siguran u to 100% ,a  50" , 60 . 70 i ako se ne varam 84" su VA 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slazem se. Mislim da je 82" VA, ali nebitno posto nisam dosad vidio vise od valjda 2 ljudi na forumu koji su trazili savjet za tu velicinu 

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Rambox jesi siguran da su 49" LG VA?

50, 60, 70" su VA ali mislim da su svi ostali IPS, ukljucujuci i 49"

Možda sam ja krivo napisal,  pa spojil 49 i 50 zajedno, ali da 49 bi trebal bit IPS.

 

Ali to ti nije baš 100%, jer LG kao i svaki drugi proizvođač mjenja tehnikalije kak njima paše.

 

Kaj se tiče 2019 ali i 2020 godine, LG-u je ispod stola zalutalo(stare zalihe) nekoliko 4K RGBW IPS panela raznih veličina.Zakaj da bacimo jel, treba i taj RGBW panel iskoristit da ne istrune na skladištu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1128&jumpto=6268045&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dart_tom kaže...
andrtejkr kaže...
dart_tom kaže...
Krajcerr kaže...
Isprobao Grunding Oled 65" nabrzaka, vise manje sve znate o tv-u

nema netflix ...bla bla bla
slika je savrsena, izrada tv-a se vidi da je premium klase, daljinski je bluetooth povezivanje, robusan i kvalitetan isto kao i tv

Stremao sam 4k video sa mobitela (screen share) , radi odlicno bez trzanja i slicno , a slika 🤪🤪🤪🤪

ono sto valja napomenuti je i zvucni sustav koji tv ima sa wooferom, radi odlicno, ima basa dovoljno za gledanje filmova bez soundbara, makar kada odlucim malo pojacati sve skupa, palim onkyo komponente preko hdmi-a spojene

ugl. ja sam prezadovoljan, za moje potrebe odlican

 Ja sam uzeo, ali prvo sam im zaprijetio sa MINGO  na fejsu zbog dizanja cijene, da bi nakon toga spustili na 10999kn i pravdali se greskom sustava, ko ga je platio 6250kn neka se žali, dobit ce povrat

Na pcekspertu imate postavke kalibracije jednog clana pa moze se postaviti tako

Ja imam mibox pa mi smart funkcije su nevazne a i spojen ce biti na pojacalo tak da me ni to ne ebe

Javim utiske kada stigne, do sada imao 49" zakrivljeni samsung

 Jel mozes linkat na te postavke na pcexpertu? I ja im poslao mail da ocekujem povrat razlike, pa cemo vidjeti... 

 EVO

 Hvala ti za link. Meni osobno ove postavke ne valjaju nikako, ali mozda je od primjerka do primjerka. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Niksodus kaže...

Pozdrav svima.

Već neko vrijeme tražim 50" TV, najviše bi se gledali filmovi/serije u tamnom okruženju i nešto crtanih s A1 po danu. Budžet 3000 - 4000 kn.

Dosad sam pikirao Samsung TU8500, a li me ova akcija u Elipsu zaintrigirala za Q60T.

Kolika je realna razlika između ta dva modela?

Također, vidim na AVForums da Philipsov P5 procesor osvaja nagrade nekoliko godina. U kategoriji je i model 8505.

Kako on kotira naspram Samsungovih modela?

Puno hvala.

 

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...
bloodborne kaže...

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

 Pikiraj Samsung QE55Q70T, čekaj sada novu godinu kada bi trebalo biti sniženja. Sad je 5500 u elipsu, ako ne ide QE55Q80T onda uzmi ovaj. Taman biti će dobar za PS5. 

 

Zašto Q70? Malo previše novca za edge-lit TV. Revieweri većinom preporučuju da se preskoči zajedno sa Q60T.

 

Mislim da su tri bolje opcije:

1. Protegnuti se do Q80T ili XH90 u toj dijagonali

2. Uzeti TU 8000 ili TU8500 u toj dijagonali i uštedjeti 1000 ili više kuna

3. Uzeti neku drugu telku veće dijagonale za 5000 kn (vjerojatno najbolja opcija, budući da piše "što veći, to bolje")

 

justbob kaže...
Niksodus kaže...

Pozdrav svima.

Već neko vrijeme tražim 50" TV, najviše bi se gledali filmovi/serije u tamnom okruženju i nešto crtanih s A1 po danu. Budžet 3000 - 4000 kn.

Dosad sam pikirao Samsung TU8500, a li me ova akcija u Elipsu zaintrigirala za Q60T.

Kolika je realna razlika između ta dva modela?

Također, vidim na AVForums da Philipsov P5 procesor osvaja nagrade nekoliko godina. U kategoriji je i model 8505.

Kako on kotira naspram Samsungovih modela?

Puno hvala.

 

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

 

Možeš prilikom kupnje nadokupiti tri godine garancije za bilo koji televizor pa bi bilo dobro provjeriti kolika bi bila razlika u cijeni.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
za Q80T i ostale QLED modele ima novi firmware update.
nisam vidio changelog ali na youtube kazu da je fix za 4k 120hz HDMI 2.1 probleme.
nisam jos instalirao na poslu sam pa tako.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bloodborne kaže...

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

 Za cash uzmes od elipsa poklon bonove na njuskalu sa 10% popusta, i 55Q70t te ispadne taman ispod 5000kn. Ako se mozes ispruzit jos 900kn, onda ce te q80t jos vise usreciti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 14:59 (andrtejkr).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
bloodborne kaže...

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

 Za cash uzmes od elipsa poklon bonove na njuskalu sa 10% popusta, i 55Q70t te ispadne taman ispod 5000kn. Ako se mozes ispruzit jos 900kn, onda ce te q80t jos vise usreciti.

 imam neka poznanstva u ekupi mozda si tim putem mogu zriktat popust za zaposlenike. :D

 hvala vam u svakom slucaju

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domdom32 kaže...
Gajotres kaže...
bloodborne kaže...

Preporuka za neki TV do 5k kn, plaćanje keš koristio bi se za netflix, plejku.

što veći što bolji, na akciji, bez akcije, lokacija zagreb.

 Pikiraj Samsung QE55Q70T, čekaj sada novu godinu kada bi trebalo biti sniženja. Sad je 5500 u elipsu, ako ne ide QE55Q80T onda uzmi ovaj. Taman biti će dobar za PS5. 

 

Zašto Q70? Malo previše novca za edge-lit TV. Revieweri većinom preporučuju da se preskoči zajedno sa Q60T.

 

Mislim da su tri bolje opcije:

1. Protegnuti se do Q80T ili XH90 u toj dijagonali

2. Uzeti TU 8000 ili TU8500 u toj dijagonali i uštedjeti 1000 ili više kuna

3. Uzeti neku drugu telku veće dijagonale za 5000 kn (vjerojatno najbolja opcija, budući da piše "što veći, to bolje")

 

justbob kaže...
Niksodus kaže...

Pozdrav svima.

Već neko vrijeme tražim 50" TV, najviše bi se gledali filmovi/serije u tamnom okruženju i nešto crtanih s A1 po danu. Budžet 3000 - 4000 kn.

Dosad sam pikirao Samsung TU8500, a li me ova akcija u Elipsu zaintrigirala za Q60T.

Kolika je realna razlika između ta dva modela?

Također, vidim na AVForums da Philipsov P5 procesor osvaja nagrade nekoliko godina. U kategoriji je i model 8505.

Kako on kotira naspram Samsungovih modela?

Puno hvala.

 

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

 

Možeš prilikom kupnje nadokupiti tri godine garancije za bilo koji televizor pa bi bilo dobro provjeriti kolika bi bila razlika u cijeni.

 Zato sto bloodbornu treba TV za PS5, Q70T ima Hdmi 2.1 VRR  120 Hz. Naranvo da je preporuka Q80T pošto je to trenutno najbolji TV za PS5 ali za 5k Q70T može biti u igri. 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad smo već kod samsunga danas je predstavljen još jedan microled tv: ovaj put 110 inchni model u 4K rezoluciji. Predbilježbe počinju tijekom prosinca a dostupnost vjerojatno proljeće 2021. Taj "home entrateiment for end consumers" kako ga korejci zovu imat će i "popularnu" cijenu od cca 1 MILIJUN kuna odnosno cca 130,000 eur

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/713e44f

 

 

Za 5-6 godina će valjda predstavit npr 65" koji će imati cijenu koju sada imaju 65" oledi, no to se čini preoptimistično:)

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domdom32 kaže...
justbob kaže...

Za drugi dio posta nemam pojma, ali koliko sam ja skužio čitajući zadnjih mjesec dana, mislim da je generalno koncenzus da Q60T ne vrijedi razlike, kolika god ona bila.

Malo tko spominje da Q60T ima i dulju garanciju zbog promocije, ali ako pretpostavimo da su "isti" Q60T i TU8500, vrijedi li nekom ta cjenovna razlika produljene garancije?

 

Možeš prilikom kupnje nadokupiti tri godine garancije za bilo koji televizor pa bi bilo dobro provjeriti kolika bi bila razlika u cijeni.

Ta nadoplata bi lako mogla TU8500 cjenovno izjednačiti s Q60T.

Ne znam na koju zapravo si garanciju mislio, ali velika većina je zapravo osiguranje preko neke osiguravajuće tvrtke, koje se samo reklamira kao garancija/jamstvo i u kojem se traži da prvo kupac plati popravak, pa onda kreće natezanje oko toga što će i hoće li se priznati i u kojem postotku. Ne znam, možda mi nešto promiče i ima neko bolje osiguranje od tih koje sam spomenuo...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mersimh kaže...
za Q80T i ostale QLED modele ima novi firmware update.
nisam vidio changelog ali na youtube kazu da je fix za 4k 120hz HDMI 2.1 probleme.
nisam jos instalirao na poslu sam pa tako.

 Ja evo skinuo firmware da ga instaliram preko USBa(sve napravim kako je u uputstivima) al nece  da ga azurira,  pa javi jel tebi uspjelo

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima netko ideju za ovo? Pitam za frenda LOL

"samo molim info jer sam totalno van tog svemira. Jel se da šta pametno nać u 40 inča? u 43 ima svega, ali trebam 40 i ponuda je jadna. ne zanima me koja je vrsta leda, samo da je android, a sve drugo mi je sporedno oliti totalno sam nezahtjevan korisnik. 3-4 soma je budžet."

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prvo se moras sam sa sobom dogovoriti kakav ti tocno panel treba (VA ili IPS) , a onda ti na temelju toga netko moze napisati preporuku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djhuby kaže...

Ima netko ideju za ovo? Pitam za frenda LOL

"samo molim info jer sam totalno van tog svemira. Jel se da šta pametno nać u 40 inča? u 43 ima svega, ali trebam 40 i ponuda je jadna. ne zanima me koja je vrsta leda, samo da je android, a sve drugo mi je sporedno oliti totalno sam nezahtjevan korisnik. 3-4 soma je budžet."

 Nudi se Sharp 40 4K, dalje ne moraš tražit+četri godine garancije.Najeftiniji je HG Spot, i opet isto Extreme Digital ponudu preskoči.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1132&jumpto=6270303&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/televizori/sharp-40bl2ea-televizor-cijena-40-102-cm-led-ultra-hd-99443831

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može neki savjet za Tv do cca 4k kn Max. Tražim od 55" eventualno nešto malo veće. Prvo sam gledao hisense u8b, istina da je 5k i 65" ali bila je dobra cijena, ni nažalost nema ga više. Ne znam ni sam više šta da tražim i gledam tako da je svaki savjet dobrodošao. Nije ništa ni hitno pa možda i bolje pričekat noću godinu ako budu bolje akcije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što uzeti do 5k kn?
Da je 55"
Samsungov qled, qe60 ili?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš ovaj samsung 65" uz kod EKUPI10 i još minus 10% na maestro ili koju drugu karticu pa te izađe 4347kn.

Ali ja bi pozurio sa kupnjom jer je ograničeno na prvih 1000 kupaca... 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-TV-65TU8072%2C-UHD%2C-SMART/p/EK000321977

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na preporuci,ali ipak mi se čini prevelik za dnevnu?
Gleda se na cca 2,5-3m
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da bez problema.
uradio ono update preko windows,stavio file na usb double klick on ga unzipovao i to je to

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 21:30 (mersimh).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala svima na savjetima. Na kraju sam uzeo preko ekupi - na već sniženu cijenu od 3600 iskoristio 2x10% popusta tako sa me 50TU8500 izašao ispod 3100kn.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice