Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.718
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prije dvije godine mislim da sam tati izabrao taj Samsung 50mu6172.

Nakon puno čitanja na forumu bio je best buy za nekih 3500kn.

Ja sam imao do nedavno 42 plazmu i ta veličina i ta slika od Samsunga 50" mi je bila super , kad god sam došao kod starci. Super mi je bilo gledati TV kod njih.
Sad kak nekih mjesec dana imam Q80T, kad dođem tamo, nekako to nije to više. Kao da je slika isprana.

Tak da je sve stvar navike i usporedbe...
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Firedragon13 kaže...
I kakav je QLED TV Samsung QE55Q80TA 2020 UHD. Pročitao sam dosta o njemu te je često best buy. Slika nije kao kod oleda, ali je cijena zato osjetno prihvatljivija. Također, nema burn-in. 5 godina garancije. Razmišljao sam oledu tipa bx3, cx3, ali burn in je totalni turn off, a na intenetu ima korisnika koji su relativno brzo okusili to. Prije 3 god na BF sam kupio jedan samsung tv(3800 kn sa 5500 kn). -50MU6172 točnije.
MU6172 - Indeks kvalitete slike: 1300 PQI, 50mhz,edge, view angle loš,... itd. QE55Q80TA PQI 3800, fald, wide view angle 120 mhz, 2.1 hdmi itd... Prema PQI 80T je 3 bolji od starog MU6172. Bi li to doista bio drastičan skok u doživljaju korištenja TVa - filmovi, netflix, sport, plejka i ostalo?
Doma imamo jedan TV pa dolazi do problema jer bi netko gledao tv, a netko gejmao i slično. Mislio sam nabaviti sekundarni tv od 43". Ima samsung TU za do 3000 kn koji ispadaju bolji od trenutnog. Druga verzija je 80T iako je skuplji ali u SD je ispod 7000 kn sada te koliko vidim broj jedan tv trennutno po prodaji u SD. Taj onda na glavni zid, a stari onda ostavim kao sekundarni...

 Tv je super, puno bolji od tvog postojeceg samo napomena da naš (eu) model nema wide view angle. Mislim da ima q84t i q85t ali njih nisam kod nas vidija.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...

 Ja sam uzeo za vikend (Elipso) Hisense 50A7500F model pa koga zanima nešto o TV-u neka se javi. Mislim da je dobar TV za 2500kn. 

Meni danas došao Hisense 55A7500F i TV je čist ok. Meni je za spavaću sobu i milina za 2.800 kn teško da bi našao nešto bolje u 55" dijagonali.

Koje su ti najbolje postavke slike, ako si se igrao sa njima. Inače TV ima relativno dobru sliku kada se malo poigra sa postavkama, sve živo mi učitava sa prijenosnih diskova, NETFLIX i YouTube sve super i brzo radi. Čak mi je i zvuk TV-a ok, mislio sam da će biti lošiji kako su neki komentirali. Sve u svemu ugodno iznenađenje što se tiče Hisense-a.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima, dvoumim se između kupnje Sonyja 55xh9096 i Samsunga 55Q80t.
TV ce se koristit za gledanje filmova, serija, sporta i mozda potencijalnog igranja ps5, ali nije sigurno. TV bude u dnevnom boravku gdje ima puno svjetla. Vjerojatno ću u budućnosti kupiti soundbar. Uz samsung ide 5 god. garancije, a uz sony 2. Cijena sonyja je 6000, a samsunga 6500.
Zanima me kojeg bi mi vise preporucili i je li mozda bolje uzet sony zbog androida jer planiram instalirat KODI, a vidio sam da se na samsungov tizen ne moze? Hvala na odgovoru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 22:04 (sony.vs.sam).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Meni danas došao Hisense 55A7500F i TV je čist ok. Meni je za spavaću sobu i milina za 2.800 kn teško da bi našao nešto bolje u 55" dijagonali.

Koje su ti najbolje postavke slike, ako si se igrao sa njima. Inače TV ima relativno dobru sliku kada se malo poigra sa postavkama, sve živo mi učitava sa prijenosnih diskova, NETFLIX i YouTube sve super i brzo radi. Čak mi je i zvuk TV-a ok, mislio sam da će biti lošiji kako su neki komentirali. Sve u svemu ugodno iznenađenje što se tiče Hisense-a.

 Da da, s obzirom na cijenu mislim da je vrlo dobar deal. Slika je odlična kad je i source odličan. Naravno, ovi neki zemaljski kanali su dobri koliko je snimak dobar. Puštao sam si da vidim neke demo-e u 4K (skineš s neta) i to izgleda odlično baš, kao i Netflix u 4K. Što se tiče postavki, ja sam to dosta probavao i mrdao ovih dana. Žena mi nije baš entuzijastična oko toga, kao ja.  Imam više nekoh profila, kako za šta i još malo testiram ap ti mogu na pp ako te zanima.  I da, ja sam ga spojio malo i na komp svoj i jako je dobar i u tome modu. Input lag je dobar za jedan "običan" TV. Ali slaba mi grafa sada za 4K a novih nema. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 hvala na odgovoru. za angle sam pročitao zato sam bio i razmišljao o 90/95t, ali cijena je isto bitno stavka, a kolliko vidim to je i preko 4000 kn. Ovaj postojeći nema zapravo nikakav kut gledanja tako da će 80t biti ugodno osvježenje duboko vjerujem....
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 22:22 (Firedragon13).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam

ja isto :) idem na samsung jer daje 2+3 god garancije. gnerelano iz svega pročitanog i jedan i drugi immajuu neke prednosti i mane jedan u odnosu na drugoga, a overall su tu negdje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 22:22 (Firedragon13).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj samsung(q80t) jos nije došao ali bio sam u elipsu danas pa sam malo bacio oko. Mogu reći da tv u zivo izgleda super. Slika odlična, kut gledanja isto. Možda bi dojmovi bili i vec da elipso nema onu neku rasvjetu u prugama koja iritira. Sto se veličine tice ima ga stvarno dosta. Vjerojatno sto nema okvira pa dojam takav ostavlja.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam uzeo Q80 prije tjedan dana i tv je izvrstan. Slika odlicna, pogotovo ako je 4k i HDR. Crna je brutalna, kao i svjetlina u HDRu. Ja sam nekakvih 2.7m od telke i 55" daje super kino efekt, pogotovo sa ugasenim svjetlima.

Zvuk izvrstan, meni je toliko dobar da sam odustao od sound bara. Odlican OST sistem, solidan surround efekt, intelligent mode dobro prilagodjava sliku i zvuk stanju u prostoriji (npr. poglasni tv ako je buka, procisti govor da bude razgovjetniji....)

Zasad cita sve sa USBa.

Tizen je brz i radi jako glatko...no ipak mi je Webos bolji OS. GA i Alexa ne rade u HR zasad. Bixby je teski shit, galerija vidi samo fotke syncane ma Samsung cloud (LG i Sony otvaraju i Google photos).

Smart daljinski je ok, no ni priblizno dobar kao Magic remote od LGa.

U svakom slucaju, bez obzira na par mana, telka je vrhunska kupovina zbog kvalitete slike i zvuka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 22:48 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim niko ne spominje mHz, koji Samsung 65" 4k s 120Hz ?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q80T ti ide na 120 Hz u 4K.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zanima me koji od sljedeca 4 tva ili neki 5. se najbolje isplati kupit? Gleda se 3-3.5 m od tva i tv bude na zidu (otprilike donji rub tva u visini ociju). Je li mozda bolje isplativo uzet jedan od samsungovih 65'' s hdr10+ bez atmosa + soundbar ili se bas toliko drasticno osjeti razlika sto se tice zvuka i slike kod 55'' q80t da se njega najbolje isplati ili mozda najbolje uzet ovaj sony koji ima dolby vision/atmos? Koristio bi se za serije i filmove na netflixu i gledanje sporta. Hvala na odgovoru.

8 Samsung 55q80t-6500 kn
1 Samsung 65q70t-7230 kn
0 Samsung 65q60t- 6290 kn
5 Sony 65xh8096- 6800 kn
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zamijeni donji Sony koji si stavio sa Sony 55X9096/9077H za 6000kn pa si sam klikni na njega, a i ja ću.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Di je to sony 9k serija za 6000?
Aha nvm, trazim 65inchi ne 55
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 8:10 (fromilid).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
YTuMamaTambien kaže...

LG Oled 558bpla- 5god. garancije za 7500kn. Isplatili se to? 

 Odlican TV ja ga kupio prosle godine tada je cijena bila 8.700 kn. Gdje ima ta ponuda?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam kaže...

Pozdrav, zanima me koji od sljedeca 4 tva ili neki 5. se najbolje isplati kupit? Gleda se 3-3.5 m od tva i tv bude na zidu (otprilike donji rub tva u visini ociju). Je li mozda bolje isplativo uzet jedan od samsungovih 65'' s hdr10+ bez atmosa + soundbar ili se bas toliko drasticno osjeti razlika sto se tice zvuka i slike kod 55'' q80t da se njega najbolje isplati ili mozda najbolje uzet ovaj sony koji ima dolby vision/atmos? Koristio bi se za serije i filmove na netflixu i gledanje sporta. Hvala na odgovoru.

 Trenutno se niti jedan televizor ne isplati komentirati/kupiti, jer nitko ne zna sto ce biti sutra ;)

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na mall hr odlicne cijene 55" i 65" oleda.

55bx 8500 kn

65bx 13900 kn

65cx 15000 kn

 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Na mall hr odlicne cijene 55" i 65" oleda.

55bx 8500 kn

65bx 13900 kn

65cx 15000 kn

Takve su cijene tamo od davno vec...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Na mall hr odlicne cijene 55" i 65" oleda.

55bx 8500 kn

65bx 13900 kn

65cx 15000 kn

 Takve su cijene vec mjesec dana..

 Pikiram uzeti 65 ako bude kakav popust ali nekako sumnjam..

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 10:28 (andreas11).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

za starce bi uzeo sekundarni TV, 26-32" veličine, poželjno Full HD, naravski HEVC dekoder...

 

imate kakve preporuke, da je jeftino a dobro za antensku sliku ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam kaže...

Pozdrav, zanima me koji od sljedeca 4 tva ili neki 5. se najbolje isplati kupit? Gleda se 3-3.5 m od tva i tv bude na zidu (otprilike donji rub tva u visini ociju). Je li mozda bolje isplativo uzet jedan od samsungovih 65'' s hdr10+ bez atmosa + soundbar ili se bas toliko drasticno osjeti razlika sto se tice zvuka i slike kod 55'' q80t da se njega najbolje isplati ili mozda najbolje uzet ovaj sony koji ima dolby vision/atmos? Koristio bi se za serije i filmove na netflixu i gledanje sporta. Hvala na odgovoru.

 
S napomenom da taj Sony (XH8096) ima IPS panel u odnosu na VA kod Samsunga i XH90 Sony, tj. bolji kutevi gledanja, ali lošiji kontrast i boje.

Za tu udaljenost veličina od 65'' je bolja nego 55''. Q60T i Q70T ne oduševljavaju baš recenzijama, njih bih preskočio, pa ako je veličina ekrana presudna u odnosu na specifikacije, od ovogodišnjih Samsung 65'' modela TU8500 za 5000 kn je trenutni best buy. Inače za budget od 6000-6500 kn 55'' Samsung Q80T ili Sony XH90.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 12:17 (manticorex).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andreas11 kaže...
Pixel kaže...

Na mall hr odlicne cijene 55" i 65" oleda.

55bx 8500 kn

65bx 13900 kn

65cx 15000 kn

 Takve su cijene vec mjesec dana..

 Pikiram uzeti 65 ako bude kakav popust ali nekako sumnjam..

 13900 ta 65" je odlicna cijena, nikad to nize nije islo, regularne cijene su bile preko 16-17 k

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koi je tv bolji, Philips 70PUS7855 ili Samsung UE65TU8502 i zasto?

Trenutno se mogu kupiti za iste pare (5500kn-5800kn).

Posebno me zanima kakvi su za gledanje filmova u mraku, ima li bloominga oko subtitlova i kakav je motion handling 24p materijala.

 

Zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 12:41 (Niki2100).
 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim sad neki Smart TV za vrijeme Black Friday-a, 50" za otprilike 4000kn. Imate kakvih preporuka? Koristiti ću ga za gledanje serija i PS4/Switch.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozrav, tata mi kupuje TV i dao bi do 3000. Razumijem da to nije neki budžet, tako da samo mi treba da se može mobitelom spajati na njega i da ne umre u roku godinu, dvije.
Zna li netko hoće se signal mijenjati opet uskoro i jel me može usmjeriti na što bi trebala obratiti pažnju, osim ovo što je navedeno u uvodnom postu?

 

hvala!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Brbelina kaže...

Pozrav, tata mi kupuje TV i dao bi do 3000. Razumijem da to nije neki budžet, tako da samo mi treba da se može mobitelom spajati na njega i da ne umre u roku godinu, dvije.
Zna li netko hoće se signal mijenjati opet uskoro i jel me može usmjeriti na što bi trebala obratiti pažnju, osim ovo što je navedeno u uvodnom postu?

 

hvala!

 Signal se neće opet uskoro mjenjati, a za TV moraš dati malo više podataka npr. udaljenost od kauča do TV-a, osvjetljenost prostorije, iz kojeg kuta bi se gledao TV... 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa.

 

Planiram uzeti neki TV od 65" do cca 9000 kn i došao sam do zaključka da su najbolji u tom cijenovnom rangu Samsung Q80T i Sony XH90 (X900H), barem za moje potrebe.

Planiram ga koristiti za igranje na PS5 i za Youtube/Netflix, a možda ga spojiti i na PC.

 

Čitam ovdje i na drugim stranicma da je game mode na Q80T lošiji nego na XH90. Samsung definitivno kao ima bolji viewing angle (a imam iracionlnu potrebu da tv ima dobar viewing angle, iako nemam velike potrebe za tim xD).

S obzirom na sve faktore, trenutno ipak više naginjem prema Sony-ju.

Ako netko ima neki od ova dva TV-a ili ih je oba vidio uživo, volio bih čuti dojmove iz prve ruke. (Navodno je panel na Q80T malo lošiji za europsko tržište nego za američko?)

 

Volio bih ako mi možete dati preporuku koji TV da uzmem od ova dva. Na TV bih spojio još i soundbar.

 

 

Plus jedno dodatano pitanje, možda glupo, ali here it goes... Koliko je igrivo igrati casual igre u nekom modu koji nije Game mode? Da li je input lag ipak prevelik? Ako je igrivo, onda bih možda više naginjao prema Samsungu.

 

 

TL;DR:

- samsung q80t ili sony xh90

- igranje igara u nekom ne game mode-u? da ili ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

e hvala ti puno to za signal!

 

udaljenost do kauča je 4,5 m, TV se gleda većinom navečer kad je prostorija u mraku, kauč je ravno ispred TVa, nije neki veliki kut pod kojim se gleda.

jel to pomaže? sorry, stvarno sam neznalica u ovome 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isto tako tražim TV 50" do 4300 pa me zanima dali je ovaj LG best buy za te novce..preferiram LG zbog IPS ekrana..

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-televizor-49nano803na?src=sug&s=LG%2050NANO

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice