Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.069
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen, 699e u MM. Dodatnu garanciju jos uplatio  za 80e. 5 godina plus pokriva i sistem. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 17:39 (Mazzy).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mazzy kaže...

Kupljen, 699e u MM. Dodatnu garanciju jos uplatio  za 80e. 5 godina plus pokriva i sistem. 

 Pretpostavljam da šalju samo unutar DE?

Pucaaaajjjj :)
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Repko kaže...

Pozdrav

 

imam televizor Samsung UE55RU7172
Je li moguće da njegov Tizen ne podržava MaxTv to Go aplikaciju? Pročitao sam da neki samsungovi tv-i podržavaju to, pa mi je čudno kako ne mogu naći na tv-u u Apps-ima tu aplikaciju, s obzirom da je tv iz 2019. godine. 
Ima li netko takav tv da potvrdi ili ima nekih dodatnih informacija vezano za to?

 

Hvala

 otvori račun na računalu i neka ti tv bude žično povezan s tv-om dok to radiš..

kad se ejdnom tako prijaviš više te neće izbacivati a tizen će sam pronaći max to go app.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bNeo kaže...
Mazzy kaže...

Kupljen, 699e u MM. Dodatnu garanciju jos uplatio  za 80e. 5 godina plus pokriva i sistem. 

 Pretpostavljam da šalju samo unutar DE?

 Ne znam, nisam nikada to gledao. Mnoge radnje salju unutar EU. Provjeri....

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo šale (koja to nije)...da vas pitam, bi li se ko usudio kupiti preko ove stranice ???

https://www.prcdirect-mall.com/televisions-and-accessories-c-134/televisions-c-134_135/lg-55-inch-oled55b8slc-oled-smart-ultra-hd-tv-with-hdr-p-7551.html

 

Ima li ko kakva iskustva ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stega kaže...

Malo šale (koja to nije)...da vas pitam, bi li se ko usudio kupiti preko ove stranice ???

https://www.prcdirect-mall.com/televisions-and-accessories-c-134/televisions-c-134_135/lg-55-inch-oled55b8slc-oled-smart-ultra-hd-tv-with-hdr-p-7551.html

 

Ima li ko kakva iskustva ?

 

Ako ti već zdrav razum ne funkcionira, zar je toliko teško utipkati 3 riječi u google?

 

https://www.trustpilot.com/review/prcdirect-mall.com

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SrKi kaže...
Stega kaže...

Malo šale (koja to nije)...da vas pitam, bi li se ko usudio kupiti preko ove stranice ???

https://www.prcdirect-mall.com/televisions-and-accessories-c-134/televisions-c-134_135/lg-55-inch-oled55b8slc-oled-smart-ultra-hd-tv-with-hdr-p-7551.html

 

Ima li ko kakva iskustva ?

 

Ako ti već zdrav razum ne funkcionira, zar je toliko teško utipkati 3 riječi u google?

 

https://www.trustpilot.com/review/prcdirect-mall.com

 

 

 Našao ja neku google stranicu gdje piše da za tu stranicu ima preko 7500 komentara i da je 80% ljudi zadovoljno...Fora je što je ovaj link bio sponzoriran preko fejsa i on je prevara, a sama firma koja posluje u Engleskoj originalu je navodno ok, ali oni i nemaju ovakav website...Vrag će ga znati...zanimalo me kako funkcionira :) Hvala svejedno :)

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje za one sa 65 zoll dijagonalom... da li je prevelik za gledanje sa 2,5m... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joozza kaže...

Jedno pitanje za one sa 65 zoll dijagonalom... da li je prevelik za gledanje sa 2,5m... 

 ne ali samo za sadrzaje sa min. Full Hd rezolucijom i dobrim bitrate-om ili 4k

SAMSUNG NOTE 10+
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trenutno imam Samsung 55KS7500 i razmišljam o kupovini novog televizora. Preferirao bih Philips zbog Ambilighta. Zanima me da li bi ijedan od Philipsovih LED televizora bio upgrade (u smislu kvalitete slike) u odnosu na moj Samsung?

Ako ne, kakav je OLED 754? Jer cijena mu je oko 2000kn manja od npr. modela 804

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cistamlaka kaže...

Pozdrav,

trenutno imam Samsung 55KS7500 i razmišljam o kupovini novog televizora. Preferirao bih Philips zbog Ambilighta. Zanima me da li bi ijedan od Philipsovih LED televizora bio upgrade (u smislu kvalitete slike) u odnosu na moj Samsung?

Ako ne, kakav je OLED 754? Jer cijena mu je oko 2000kn manja od npr. modela 804

 Imaš led traku od 3 metra s daljinskim, trafom, itd. u BAUHAUSU za 139 kn.... RGB...

Jer ako kupuješ TV zbog toga, jadna li nam majka... kupiš si traku i netrebaš telku...

 

Ako misliš OLED.. tad si uzmi LG C9 i gore navedenu LED traku...

Poslije tog Samsung LG OLED.. nema druge...

Jer i ti Philipsi imaju LG displlej iz 2019..

 

NHF

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da ali C9 je isto 2000 kn skuplji... nije to baš mala cifra većini ljudi...

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ti možeš takvu traku napraviti da prati boje na slici?! Svaka čast nisam znao da se to može..
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne može se od te iz bauhausa, al ima opcija da se sam napravi i da prati sliku. Naravno, ta opcija je i puno skuplja od ove iz bauhausa. 

sent via S10e
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Ti možeš takvu traku napraviti da prati boje na slici?! Svaka čast nisam znao da se to može..

 Ne. Ali mi nije jasno koja je to prednost ambilajta.. ? Ne šalim se...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo ne Philips uzmi c9 oled vrh
SAMSUNG NOTE 10+
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
love2ml86 kaže...
Ti možeš takvu traku napraviti da prati boje na slici?! Svaka čast nisam znao da se to može..

 Ne. Ali mi nije jasno koja je to prednost ambilajta.. ? Ne šalim se...

Širi dojam slike na cijeli zid (prilagođavanjem boja onome što se prikazuje) i samim time daje atraktivnost sadržaju i doprinosi manjem umaranju očiju. (ne svima naravno)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A kaj ak TV nije uza zid?
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
A kaj ak TV nije uza zid?

Onda nema smisla i nećeš uzeti Philips radi svjetla.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
Ti možeš takvu traku napraviti da prati boje na slici?! Svaka čast nisam znao da se to može..

 Da, da, može se napraviti, ali ima ograničenja. Vidio sam nekoliko tutoriala.

Prvo, trebaš dobiti sliku u Arduino ili Raspberry (sa čime već radiš) - ili uhvatiš sliku preko HDMI koja ulazi u Tv, ili postaviš male senzore oko cijelog ruba TV-a da hvataju boje, ili najbolje, ako puštaš sliku s kompa, odma tamo obradiš boje.

 

Onda trebaš podesiti gdje se koja ledica nalazi na TV-u (pokušaji i promašaji).

 

I onda samo pronađeš neki program koji snimiš na spomenuti Raspberry. I on upravlja s ledicama prema ulazu koji dobija.

 

Znači, ograničenje je da radiš sa ulazima, ili trebaš postavljati senzore.

 

Jedino što još nisam pronašao, kako izvući sliku ravno iz TV-a, vjerojatno postoje načini. Pogotovo ako Tv radi na Androidu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 love2ml86 ukoliko netko želi imati disko u dnevnom boravku to je što se mene tiče njegov izbor, čak i atraktivnost sadržaja može proći, ali da doprinosi manjem umaranju očiju je glupost. Postoje studije koje potvrđuju da indirektno svjetlo u zamračenoj prostoriji smanjuje naprezanje očiju, pa čak pridonose percepciji boljeg kontrasta što zna biti dosta vidljivo kod IPS-a, ali kada imaš konstantno pulsiranje povrh sveg onog što već imaš na televizoru i peakove koji se naslanjaju upravo na peakove na slici to sigurno nije dobro budući se zjenice da se prilagode ukupnom svjetlu sada skupljaju i šire više nego uz normalnu sliku, odnosno još i više nego kod indirektnog svjetla u tim testiranjima kada je to svjetlo zapravo služilo da bi se smanjila razlika između previše svjetlog ili tamnijeg kadra.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

 love2ml86 ukoliko netko želi imati disko u dnevnom boravku to je što se mene tiče njegov izbor, čak i atraktivnost sadržaja može proći, ali da doprinosi manjem umaranju očiju je glupost. Postoje studije koje potvrđuju da indirektno svjetlo u zamračenoj prostoriji smanjuje naprezanje očiju, pa čak pridonose percepciji boljeg kontrasta što zna biti dosta vidljivo kod IPS-a, ali kada imaš konstantno pulsiranje povrh sveg onog što već imaš na televizoru i peakove koji se naslanjaju upravo na peakove na slici to sigurno nije dobro budući se zjenice da se prilagode ukupnom svjetlu sada skupljaju i šire više nego uz normalnu sliku, odnosno još i više nego kod indirektnog svjetla u tim testiranjima kada je to svjetlo zapravo služilo da bi se smanjila razlika između previše svjetlog ili tamnijeg kadra.

Ideš u ekstrem, jer se to svjetlo na tv-u da regulirati. Tako da, netko tko želi imati disko može a netko tko ne želi će se to svjetlo prilagoditi potrebi/želji.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imate kakav prijedlog za što jeftiniji televizor? Uvjeti su da je preko 30", da se spaja na WiFi i da ima Netflix. Nije bitan prijem HEVC (ne bi se spajala antena), nije bitno FHD, HDR nebitan,...

Za spavaću sobu, samo za Netflix / Amazon Prime / HBO.

U radnoj sobi imam 43" FHD Smart s dvbt2 HEVC i dvbs2, u dnevnoj 42" FHD obicnjak ali pri kraju vijeka pa će tamo ići nešto veće s 4K, HDR...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi,

 

Spremam se na promjenu televizora nakon što sam šest godina imao LG od 109 cm.

 

Televizor koristim isključivo za igranje playstationa, netflix, hbo i gledanje nogometa na onome što naši operateri nazivaju HD kanalima. Prioritet mi je da televizor bude kompatibilan s playstationom 5 koji izlazi na jesen, odnosno da ima HDMI 2.1 ulaze koji omogućavaju najveće preformanse iz konzole, da ima visoki refresh rate i da je sve u svemu optimalan za plejku.

 

Razmišljao sam o LG C9 od 55 inča, ali mi se pojavila opcija da bih sad ovih dana kad izađe mogao po nabavnoj cijeni dobiti CX koji mi se čini kao stvarno dobra opcija. Ima li neki bolji TV za gore navedeno za taj novac od LG-ja? Razmišljao sam možda o Sonyju nekom budući da je PS Sonyjev pa tu vidim neku vezu, ali Sony mi se čini dosta skuplji, očito zbog Androida. 

 

Gledam TV s otprilike tri metra, tri i pol i razmišljao sam o 65-ici, ali nisam siguran hoće li mi biti prevelika i  da li mi se isplati za golemu razliku u cijeni. Znam da današnje nove tehnologije više nisu bitne dijagonala u odnosu na udaljenost, ali možda je malo ipak prevelika razlika u cijeni.

 

Da li uzeti taj CX ili čekati neko vrijeme da padne cijena starom C9 pa njega uzeti...

 

Nisam pametan, a znam da vi jeste :D

 

Hvala svima unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Trebam preporuku za best buy tv za spavaću sobu do cca 2.500,00 kn.

Prohtjevi/zahtjevi:

32'' mi je zbog udaljenosti zida definitivno premalo, ali ne bi išao preko 42-43''. Idealno bi bilo nešto između, ali znam da takvih televizora nema puno.
VESA mount mogućnost obavezna. Wi-Fi obavezan. Netflix, Youtube i filmovi sa sticka je sadržaj koji će se gledati 90% vremena.

thnx

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Zašto bi za praktički isti TV platio 900 kn više?

BTW 50UM7450 je dobar TV, za te novce i vrlo dobar.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 12:43 (tomislav10).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Zašto bi za praktički isti TV platio 900 kn više?

BTW 50UM7450 je dobar TV, za te novce i vrlo dobar.

Zato i  pitam jer nisam našao neku veliku razliku u specifikacijama jedino što je kod ovog 7600 naznačeno da je u paketu i Magic remote.

 

Reality is wrong. Dreams are for real.
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

u planu mi je kupiti novi TV (trenutno imam plazmu iz 2011.). 

TV bi se primarno koristio za PS (ps5 kad izade), koja igrica s kompa kad ga spojim na tv, Netflix i smart mogucnosti, ovisno o OS-u (Tizen mi izgleda nekako najzanimljivije trenutno?)

Ugl, TV verzija je mali milion i ne snalazim se u ovim buzzwordsima... 

Zanima me bi li trebao sada uloziti veci iznos i kupiti neki posten TV (tipa ovaj LG C9) ili cu biti zadovoljan s necim kao:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55ru7092-uhd.html

ili
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55ru7402-uhd.html
ili

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55ru8002-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili pak kad sam dosao vec do te cifre (4200 koliko dode ovaj zadnji) pa da odem jos gore i uzmem neki QLED... 

Nisam pametan... Jesu li razlike stvarno toliko ogromne? Hoce li mi gaming / movie iskustvo biti toliko razlicito ako investiram sada u nesto skuplje / bolje ? 

Znam da ce ovo biti kupnja koja ce trajat 3-4-5 godina, samo eto, vrijede li te cijenovne razlike taj benefit koji navodno donose ?

EDIT:
55inch model me zanima

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 17:09 (Lac95).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice