HRT 4K - Olimpijada

poruka: 77
|
čitano: 20.241
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HRT 4K - Olimpijske igre

HRT objavio vijest da će Olimpijske igre u Parizu prenositi i na posebnom kanalu u 4K rezoluciji.

 

"A za potpuno novi doživljaj u suradnji s tvrtkom OIV (Odašiljači i veze) Hrvatska radiotelevizija (HRT) donosi mogućnost gledanja olimpijskog programa u UHD (ultra high definition) načinu odašiljanja slike. Taj novi doživljaj Olimpijskih igara s najvišom kvalitetom slike gledatelji će moći potražiti na frekvencijama svojih zemaljskih digitalnih prijemnika putem DVB-T2 tehnologije."

 

Izvor: HRT spreman za praćenje Eura i Olimpijskih igara

 

Negdje na netu postoji i popis odašiljača koji će emitirati taj signal:

 

Sljeme -42ch
Učka -43ch
Vidova Gora -43ch
Belje
Labinštica -43ch
Srđ -29ch

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2024 18:17 (Ord Mantel).
 
4 0 hvala 6
11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

da i to vidimo

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada

Negdje sam to prije skoro misec dana pročitao, dakle sve veće gradove (Osijek, Zagreb, Rijeka, Split, Dubrovnik) a ostali će ostat na FHD npr. kao i komentar za Neretvansku dolinu .. .

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2024 22:22 (AF139).
16 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Ord Mantel kaže...

HRT objavio vijest da će Olimpijske igre u Parizu prenositi i na posebnom kanalu u 4K rezoluciji.

 

"A za potpuno novi doživljaj u suradnji s tvrtkom OIV (Odašiljači i veze) Hrvatska radiotelevizija (HRT) donosi mogućnost gledanja olimpijskog programa u UHD (ultra high definition) načinu odašiljanja slike. Taj novi doživljaj Olimpijskih igara s najvišom kvalitetom slike gledatelji će moći potražiti na frekvencijama svojih zemaljskih digitalnih prijemnika putem DVB-T2 tehnologije."

 

Izvor: HRT spreman za praćenje Eura i Olimpijskih igara

 

Negdje na netu postoji i popis odašiljača koji će emitirati taj signal:

 

Sljeme -42ch
Učka -43ch
Vidova Gora -43ch
Belje
Labinštica -43ch
Srđ -29ch

4K ti ništa ne znači, ako te određeni sadržaj uopče ne zanima fučkaj ga sad! Večina sportova na olimpijadi je onako vrlo dosadna, recimo kompletna gimnastika ili recimo trčanje svi vrsta ubi bože dosadno itd. 

 

Daj ti ljudima 4K Ligu Prvaka, ili recimo F1 ili Svjetsko Nogometno prvenstvo itd.

 

Konkretan primjer, rezolucija je nebitno to se gleda u jednom dahu i uživa.

 

 

4K ili 8K trčanje po stadionu, ne fala rađe idem spavat ili na Jubitu gledat gole žemske u SD rezoluciji.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

vidiš, meni je s druge strane hrpa sportova na OI zanimljiva :)

 

al neka, možda uskoro dobijemo i normalan tv sadržaj konačno u 4k

Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada
"rambox kaže...

4K ti ništa ne znači, ako te određeni sadržaj uopče ne zanima fučkaj ga sad! Večina sportova na olimpijadi je onako vrlo dosadna, recimo kompletna gimnastika ili recimo trčanje svi vrsta ubi bože dosadno itd. 

 

Daj ti ljudima 4K Ligu Prvaka, ili recimo F1 ili Svjetsko Nogometno prvenstvo itd.

 

Konkretan primjer, rezolucija je nebitno to se gleda u jednom dahu i uživa.

 

 

4K ili 8K trčanje po stadionu, ne fala rađe idem spavat ili na Jubitu gledat gole žemske u SD rezoluciji."

________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Slažem se, jer npr. ono što je puno zanimljivije (barem meni), neće ići u 4K, a to je EURO, ali koliko čujem ni ne snimaju ga u 4K, kao što nisu ni zadnje finale Lige prvaka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2024 22:40 (Ord Mantel).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Šteta kaj ne budu prenosili i Euro u 4K, ali barem OI...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Armor kaže...
Šteta kaj ne budu prenosili i Euro u 4K, ali barem OI...

Euro neće biti ni sniman u 4K, to što Njemci pričaju da prenose Euro u 4K je 1080p HDR upscale, nije native 4K, dok OI se snimaju i native 4K.

13 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Bmk za OI al pogledat ce se bar kak bu to zgledalo u 4K... jel to onda HRT prvi sa ovih prostora koji ce pustit 4K TV prijenos nečega?

al ovo da ni švabe ne prenose euro u svojoj zemlji u 4K u 2024-toj... pa nemreš vjerovat a 4K telki ko pljeve na tržištu cak i za parsto eurića

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 11:04 (Spike1983).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

vidim nisu najavili program sa minimalnim delayom koji su imali na svjetskom za HRTi, više bi to cijenio nego 4k

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
FileFicho kaže...
Armor kaže...
Šteta kaj ne budu prenosili i Euro u 4K, ali barem OI...

Euro neće biti ni sniman u 4K, to što Njemci pričaju da prenose Euro u 4K je 1080p HDR upscale, nije native 4K, dok OI se snimaju i native 4K.

Nema se para za vrlo skupu 4K Live produkciju, prokockali su lovu i profite sa kockanjem oko Rusije ili njihovih resursa.

Spike1983 kaže...

Bmk za OI al pogledat ce se bar kak bu to zgledalo u 4K... jel to onda HRT prvi sa ovih prostora koji ce pustit 4K TV prijenos nečega?

al ovo da ni švabe ne prenose euro u svojoj zemlji u 4K u 2024-toj... pa nemreš vjerovat a 4K telki ko pljeve na tržištu cak i za parsto eurića

To če biti 4K samo za ukras,očekuj vrlo osiromašeni 4K sa debelo nižim bitrate od potrebnog za pravi 4K.To je sve očekivano, s obzirom kakva je kod nas situacija dakle ili gledaj ili te ionako nije briga.

 

Treba naglasiti, da pravi 4K zahtjeva vrlo velike hardverske resurse oko produkcije videa pogotovo Live itd.Ako Švabe procjene da im nije bitno+ne isplati se, ništa od toga idemo dalje sa fejk 4K i nema frke.

 

Deset godina stari video primjeri, a bilo bi super da je u 4K ali eto nije fučkaj ga sad.Ne može se reči da RedBull u ono doba nije imal u opciji hardver za 4K video. Ali eto očito im nije bilo bitno, pa su sve nažalost izgurali na sirotinjskom 1080p.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Spike1983 kaže...

Bmk za OI al pogledat ce se bar kak bu to zgledalo u 4K... jel to onda HRT prvi sa ovih prostora koji ce pustit 4K TV prijenos nečega?

al ovo da ni švabe ne prenose euro u svojoj zemlji u 4K u 2024-toj... pa nemreš vjerovat a 4K telki ko pljeve na tržištu cak i za parsto eurića

 Mislim da to nije do njih, nego do UEFA-e, koja je najvjerojatnije dala sličnu uputu kao i za finale Lige prvaka.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 22:44 (Ord Mantel).
4 godine
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Ord Mantel kaže...

HRT objavio vijest da će Olimpijske igre u Parizu prenositi i na posebnom kanalu u 4K rezoluciji.

 

"A za potpuno novi doživljaj u suradnji s tvrtkom OIV (Odašiljači i veze) Hrvatska radiotelevizija (HRT) donosi mogućnost gledanja olimpijskog programa u UHD (ultra high definition) načinu odašiljanja slike. Taj novi doživljaj Olimpijskih igara s najvišom kvalitetom slike gledatelji će moći potražiti na frekvencijama svojih zemaljskih digitalnih prijemnika putem DVB-T2 tehnologije."

 

Izvor: HRT spreman za praćenje Eura i Olimpijskih igara

 

Negdje na netu postoji i popis odašiljača koji će emitirati taj signal:

 

Sljeme -42ch
Učka -43ch
Vidova Gora -43ch
Belje
Labinštica -43ch
Srđ -29ch

 Kao da si me ovom objavom vratio u neka prastara vremena (prije 2010.?), kada su eksperimentirati s HD-om trošeći 20 megabita na posebnom kanalu. Mislim da su samo prenosili novogodišnji koncert iz Beča, a nakon toga su se vrtile one patke na nekom jezeru. I to je bilo sve.

 

 

14 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Ja se sjećam onih videa s putovanja Stjepana Božića, u osječkim trgovačkim centrima kada bih tamo došao iz Vukovara. Samo sam ih tamo mogao vidjeti, jer su se emitirali samo s odašiljača Josipovac, samo za područje Osijeka.
11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

btw da li uopće postoji u EU neki TV program koji se emitira u 4k 24/7? (ne mislim tu na streaming servise)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Sjećam se tog testnog HRT kanala sa filmićima Stipe Božića i životinjama.. sveukupno je valjda bilo manje od pol sata materijala koji se vrtio u loop-u.. taman sam kupio za Božić 2009. Panasonic plasmu koja je imala taj mpeg4 tuner..
Mislim da je sve to bilo u 1080p rezi.. koja je tada bila budućnost.. a 4 K još SF
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 16:55 (Havo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Testni signal kreće 15.07., nekoliko dana prije početka Olimpijade sa odašiljača:

 

Sljeme K42
Belje K26
Učka K43
Vidova gora K43
Labinštica K43
Srđ K29

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
E ajd temu preimenujte u "HRT 4K Olimpijske igre", ovo olimpijada je krivo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
60nine kaže...

btw da li uopće postoji u EU neki TV program koji se emitira u 4k 24/7? (ne mislim tu na streaming servise)

 Na eonu ima Sport klub 4K i Eurosport 4K

11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

evo i na bug-u članak, pa možemo i na njemu komentirati dalje, a admin nek slobodno zatvori ovu temu više nije potrebna (ili merge ak je moguće)

 

https://www.bug.hr/televizija/olimpijske-igre-u-parizu-moci-cemo-gledati-putem-dvb-t2-u-uhd-rezoluciji-41919

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Što se ima mergeati, ovdje se barem raspravlja.
15 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Izgleda da su uveli ovaj novi program. Za sada samo vrte jednu te istu krtatku najavu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
maxi kaže...

Izgleda da su uveli ovaj novi program. Za sada samo vrte jednu te istu krtatku najavu

Ja jedva čekam Gimnastiku ili trčanje u krug 4K, a tek bacanje diska a joj.  Uh........................................................

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

u A1 paketu još nema tog programa, bar zasad

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HRT 4K - Olimpijada

Gledam s odašiljača Biokovo, pa tako ništa od toga. A i da ima s Biokova, ja u BiH imam maksimalnu brzinu downloada 21 do 22 megabita po sekudi. Eronetu fali 428 metara kabela da bih imao 50 megabita po sekundi. Da čovjeku pamet stane.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 19:35 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
60nine kaže...

u A1 paketu još nema tog programa, bar zasad

 Kako stvari stoje, najvjerojatnije će biti dostupan samo na MaxTV-u, ako pregovori prođu.

11 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
Ord Mantel kaže...
60nine kaže...

u A1 paketu još nema tog programa, bar zasad

 Kako stvari stoje, najvjerojatnije će biti dostupan samo na MaxTV-u, ako pregovori prođu.

 

znači ne gine mi spajanje antenskog kabla :)

3 mjeseca
offline
HRT 4K - Olimpijada

..iz EON-a su rekli da će kod njih biti uvršten HRT2 UHD kanal (ako već i nije).

Iz korisničke službe Telemach-a stigla potvrda da će HRT2 za vrijeme OI, odnosno od 15.07., ići u 4K rezoluciji na Eon platformi.

JK
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 9:29 (yoko999).
 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
A1 također obavještava da je u pregovorima za emitiranje.
5 godina
offline
Re: HRT 4K - Olimpijada
60nine kaže...

 

znači ne gine mi spajanje antenskog kabla :)

 Ak si na DSL parici ili FTTH-u moral buš se zadovoljiti sa ribljom kosti, jer ko zna kako bi ispala kvaliteta slike tog UHD kanala prek IPTV-a (računajući protok + bitrate + zvuk), a možda imaš neki stariji njihov prijemnik poput mene, kod mene i dalje prisutan legendarni Kaon VM 1200 koji nije 4K niti podržava HEVC (iako imam 4K telkač)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.7.2024 14:05 (Vavoom).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice