Zte mf 286 firmware

poruka: 77
|
čitano: 45.804
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
Mainza kaže...
DDavorin kaže...
Mainza kaže...
DDavorin kaže...

A koji je razlog da si mijenjao router veće brzine ili ovaj stari je bio pri kraju?

 

Uzeo sam još jedan pokućni za drugu lokaciju ali rekoh kada sam već tu di je 315 da probam vidjeti razliku..ono kao novije=bolje ali nije baš tako..

 

U jbte sada mi palo na pamet je moguće da je u pitanju kartica od ovog novoga koja je u banani..idem pogledati

 

E super.. dakle stara kartica(iz b315) ne ulazi u mofoa 286??  

 

koji vrag se dešava..

 premala ili prevelika?

 

Iste su po veličini ali je na staroj urez na desnoj strani(tamo di je odrezana) a na novoj su urezi na lijevoj pa se ne može stara kartica ubaciti u novi router..weird..

 

A neću ni pokušavati staviti novu u stari jer koje sam sreće razjebati ću si speed ;)

 

 

 nešto ti krivo gledaš sim kartice moraju biti iste ako gledaš od strane čipa obje moraju biti gore desno bez čoška o ta strana ima više okomite plastike

3 godine
neaktivan
offline
Zte mf 286 firmware

Bok!

Je li uspio netko na kraju nadograditi firmware? Meni je i dalje B03 i kaže da nema update-a.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Zte mf 286 firmware

Pozdrav.Čitao sam ovo sve i istu grešku napravio ali ja ga ipak mogu ponovo spojiti na način da ubaciš karticu pa on prepozna LAN i opet možeš probati flashati.Znači bitno je da komunicira.E sada,što drugo probati kad ovaj Finski FW nije kompatibilan?Skinuo sam sa one Ruske stranice ali kako se to flasha?

4 godine
neaktivan
offline
Zte mf 286 firmware

Imao sam B03 Tele2 customiziranu verziju  firmwarea i sve je radilo super, ruter je zbilja dobar.

Dolaskom Telemacha ruter povukao njihov firmware B06 i sada mi ne radi SMS client.

Pisao Telemachu, išao u ovlašteni servis da mi to downgrade-ju ili daju novi ispravni firmware, nitko ništa ne zne, ne može.

Ova ekipa koja je došla s Telemachom se spektakularne neznalice i štetočine. Da bar ne diraju ono što radi.

Ništa u toj kompaniji ne radi kako treba.

Imam i njihov telefon, net, užas, biling brlja, skidaju lovu bezveze, pa se žališ, pa vraćaju, ne aktiviraju modele, obračun prometa.........

Gledao po netu, probavao neke alate za natakanje firmware, ništa ne radi.

Ako ima netko riješenje bio bih zahvalan.

Ruter je zbilja dobar. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
bottom_line kaže...

Imao sam B03 Tele2 customiziranu verziju  firmwarea i sve je radilo super, ruter je zbilja dobar.

Dolaskom Telemacha ruter povukao njihov firmware B06 i sada mi ne radi SMS client.

Pisao Telemachu, išao u ovlašteni servis da mi to downgrade-ju ili daju novi ispravni firmware, nitko ništa ne zne, ne može.

Ova ekipa koja je došla s Telemachom se spektakularne neznalice i štetočine. Da bar ne diraju ono što radi.

Ništa u toj kompaniji ne radi kako treba.

Imam i njihov telefon, net, užas, biling brlja, skidaju lovu bezveze, pa se žališ, pa vraćaju, ne aktiviraju modele, obračun prometa.........

Gledao po netu, probavao neke alate za natakanje firmware, ništa ne radi.

Ako ima netko riješenje bio bih zahvalan.

Ruter je zbilja dobar. 

FW imaš ovdje ja imam B05 i B02 ako trebaš. Od opreme trebaš Integrirani FTDI FT232RL IC za otklanjanje pogrešaka i programiranje, QPST softver (potreban za čitanje i pisanje EFS particije modema), Putty softver za povezivanje s TTL 2 USB adapterom

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 18:43 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Zte mf 286 firmware

Zahvaljujem na ideji ali nemam USB TTL adapter, vjerojatno kao i većina ovdje.

Ne bavim se time, a kupovati ga samo za ovo mi i  nije neka opcija. 

 

Ima neki način da se to napravi preko mreže?

 

 

12 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
bottom_line kaže...

Zahvaljujem na ideji ali nemam USB TTL adapter, vjerojatno kao i većina ovdje.

Ne bavim se time, a kupovati ga samo za ovo mi i  nije neka opcija. 

 

Ima neki način da se to napravi preko mreže?

 

 

 Nije to ideja to je jedini način promjene FW. Kako to misliš preko mreže?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zte mf 286 firmware

Preko ethernet porta.

Svojevremeno sam pronašao neke ZTE aplikacije za FW upgrade preko LANa.

Spojiš se preko lana, pokreneš aplikaciju, detektira ruter, daš joj FW file za upgrade i krene, međutim nakon par % progresa, stane.

Ne bricka ruter ali ne napravi ništa.

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zte mf 286 firmware

Mislim da je aplikacija bila ZTE_terminal_software_update_framework

12 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
bottom_line kaže...

Preko ethernet porta.

Svojevremeno sam pronašao neke ZTE aplikacije za FW upgrade preko LANa.

Spojiš se preko lana, pokreneš aplikaciju, detektira ruter, daš joj FW file za upgrade i krene, međutim nakon par % progresa, stane.

Ne bricka ruter ali ne napravi ništa.

 

 

Na taj način samo možeš brick routera  ili da se ne dogodi ništa kao što si opisao. Možda bi išle nadogradnje na višu verziju istog FW ali baš promjena ili downgrade nop.

9 godina
neaktivan
offline
Zte mf 286 firmware

pozdrav ekipa,

totalni sam baksuz što se rutera tiče, a dobio sam ovaj zte mf286 od legice jer je ona prije plaćala tele 2 neku tarifu i više joj ne treba. moje pitanje glasi,
može li se ubacit kartica od drugog operatera i da mi dijeli net ili je "zaključan" uređaj. ako može kako je to moguće napravit.

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
Naravno da možeš, router nije zaključan.
Staviš karticu bilo kojeg provajdera i vjerojatno će odmah raditi.
Ako ne radi, samo promijeniš APN i staviš od provajdera od kojeg je Sim kartica
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zte mf 286 firmware
Darko150 kaže...
Naravno da možeš, router nije zaključan.
Staviš karticu bilo kojeg provajdera i vjerojatno će odmah raditi.
Ako ne radi, samo promijeniš APN i staviš od provajdera od kojeg je Sim kartica

 Probao, piše mi limitiran servis i neda mi da se spojim

11 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
A jesi li upisao APN od operatera čiju si sim karticu stavio unutra?
Ako se ne možeš spojiti u router preko WiFija, morati ćeš kabelom preko kompjutera (ili laptopa)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2023 21:30 (Darko150).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zte mf 286 firmware
Jesam, ušo sam u postavke, stavio apn, prepozna bonbon karticu al ne da signal
12 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
Moj je isto bio zakljucan jer sam ocito imao neku stariju verziju. Nije mi se dalo ici u A1 da otkljucaju pa sam pratio ovaj video nize i bio gotov za par minuta i proradilo je. Samo moras imat USB kabal M USB u M USB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zte mf 286 firmware
Ne mogu edit na mobu. Sad vidim da je MF286 a moj je bio MF283.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice