Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala

poruka: 9
|
čitano: 1.991
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala

Laptop od sestre nema opciju da uhvati 5ghz signal. Provjerio sam, jednostavno je stariji model laptopa Hp i nema adapter. Što mogu napraviti po tom pitanju? Kupiti običan dualband usb wifi ? Imate neku preporuku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala

Pa 2,4 vjerojatno hvata, tako da na modemu konfiguriraj i tu mrežu...
13 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala
bunker kaže...

Pa 2,4 vjerojatno hvata, tako da na modemu konfiguriraj i tu mrežu...

 

Da, ali je brzina onda daleko niža.

16 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala

offtopic, koja je to radnja di ti 5ghz nosi osjetnu prednostu brzini/radu u odnosu na 2.4ghz?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala
crocro23 kaže...

Laptop od sestre nema opciju da uhvati 5ghz signal. Provjerio sam, jednostavno je stariji model laptopa Hp i nema adapter. Što mogu napraviti po tom pitanju? Kupiti običan dualband usb wifi ? Imate neku preporuku.

 Na većini laptopa je Bluetooth i WiFi samo jedna kartica koja se može zamijeniti.

Pokušaj pronjuškati po netu, možda pronađeš dal i taj ima 

Ako da, kupiš noviji i to je to.

Recimo, ako je ovaj oblik i konektori, uzmeš ovo:


https://a.aliexpress.com/_mLjy5Cj

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala

2.4ghz je 30/10 a 5ghz je 100/50

7 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala
crocro23 kaže...

2.4ghz je 30/10 a 5ghz je 100/50

 Isto bilo i kod mene (na stolnom računalu), pa sam uzeo USB wifi stick s podrškom za 5 GHz band (najjeftiniji s Aliexpressa) i sad komotno pičim blizu maksimalne brzine (cca. 100 Mbps).

Ali bolje ti je rješenje, kao što je i kolega rekao, zamijeniti karticu u laptopu, jer ovak si zauzmeš jedan USB port.

Obično ti samo jedan šaraf drži poklopac ispod kojeg je wifi kartica, tak da nije problem zamijeniti.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala
nixass kaže...

offtopic, koja je to radnja di ti 5ghz nosi osjetnu prednostu brzini/radu u odnosu na 2.4ghz?

 

Magarci koji naguraju sve u 2.4GHz spektar i odvrnu snagu jer ima previse AP-a u okolisu pa svima onda pucaju konekcije. Imao na poslu.

Mutavo konfiguriran Meraki. I ovo takodjer bilo na poslu.

Zbagiran Cisco AP firmware koji nasumicno ubija konekcije na 2.4GHz. Takodjer na poslu.

Air Marshal i slicna SW sranja koja napadaju AP-eve unutar njihovog zastitnog radijusa. A radijus im se proteze preko parkinga u susjednu zgradu. Na 5GHz domet je manji. Da, na poslu.

Mikrovalna sumnjive kvalitete. I ovo imao takodjer na poslu. Ne bih niti znao da analizator spektra nije poludio kada sam ga unio u kuhinju jedan dan u vrijeme rucka.

 

I vrh vrhova koji sam imao nedavno - nasumicno pucanje veze koje se dogadjalo samo oko jednog radnog stola. Mog.

Intel CPU na susjednom stolu zakucan na maksimalnih 2.4GHz (kompajlira kernele) i Dell kuciste koje je u tom trenutku bilo Faradayeva korpa a ne kavez.

 

I onda te netko pita "jel' mi mozes deder preporuciti nekakav Wi-Fi extender zapokuci"? Odgovor je "Cat6 instalacija".

 

Navodno sam radio na Wi-Fi podrsci za jedan uredjaj. U praksi se svodilo na vudu obrede i gatanje iz SoC-a.

 

13 godina
offline
Re: Laptop nema opciju hvatanja 5gh signala
fer-de-lance kaže...
crocro23 kaže...

2.4ghz je 30/10 a 5ghz je 100/50

 Isto bilo i kod mene (na stolnom računalu), pa sam uzeo USB wifi stick s podrškom za 5 GHz band (najjeftiniji s Aliexpressa) i sad komotno pičim blizu maksimalne brzine (cca. 100 Mbps).

Ali bolje ti je rješenje, kao što je i kolega rekao, zamijeniti karticu u laptopu, jer ovak si zauzmeš jedan USB port.

Obično ti samo jedan šaraf drži poklopac ispod kojeg je wifi kartica, tak da nije problem zamijeniti.

 

 Ma ok je, ima 2 usb 3.0 i jedan 3.2, a koristi samo taj 3.2 pa mi je ovo ok

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice