Računalo se gasi....čudno...

poruka: 30
|
čitano: 16.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Računalo se gasi....čudno...

hm...ako ovo nije hardverski problem onda sorry...premjestite temu ak tu ne spada...:-)

naime, događa se da se računalo gasi samo ponekad prilikom ubacivanja CD ili DVD medija u DVD/RW uređaj...nakon umetanja CD/DVD medija počne ga vrtiti, zuji sve jače (ubrzava) i nakon toga se računalo gasi direktno, ko da je nestala struja....u čemu je najvjerojatnije problem?....računalo ima share-anu grafičku, 1gb rama, nekvi athlon je nutra i neznam koji hdd od 160GB...nadam se da je netko imao iskustva s takvim problem i da nije problem u matičnoj.....:-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 0:16 (soldier).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

Problem sa napajanjem?

 

Koje napajanje imas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...

neznam...napajanje je nekvo ne baš poznato...do saqd je sve bilo i radilo dobro...ne kužim...to je vjerojatnije napajanje nego matična? to se događa samo ponekad...nije baš određeno - da sad npr. napravim to i to i sigurno će se računalo ugasiti, nego po nekakvoj randomise neodređenosti se gasi.....

15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

pa jer znaš otvoriti kučište i pročitat na napajanju slova i brojke

 

INTEL CORE 2 DUO 1.86 GHZ 1GB RAM 667MHZ DDR2 WD HDD 160GB ATI RADEON X550 256 MB
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...

ma to je kod frenda na računalu...neznam niti full točno konfiguraciju...pa mislim - je opće bitno dal se napajanje zove codegen ili fortron ili pojma nemam kak već....

16 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

Ako ne saznas konfiguraciju i jacinu (W) napajanja, nitko ti nece moci pomoci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...
soldier kaže...

ma to je kod frenda na računalu...neznam niti full točno konfiguraciju...pa mislim - je opće bitno dal se napajanje zove codegen ili fortron ili pojma nemam kak već....

 pa bitno je recimo jel fortron 650W ili 'šrot-made in china' 230W.
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
16 godina
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...

a onda ga fućkaj...nebitno....neznam koje je napajanje..tnx...

15 godina
offline
Računalo se gasi....čudno...

Eh kad bi svi tako brzo odustajali kao ti , niko ne bi ni riješio svoj problem...

Šaljem sve igrice za 20kn poštom...PES 2009,FIFA2009,Crysis warhead, Cod5..samo se obratite na PM
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Računalo se gasi....čudno...

pa stavi nove windowse i vidi da li ce biti ista stvar,a ako bude onda razmisljaj o necem drugom

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

Ehhhh...imam malo cudan problem.Kada ugasim racunar,znaci nije upaljen,ostane da mi gori lampica na tastaturi(num lock)i lampica na kucistu od HDD-a!?sta bi to moglo da bude?sumnjam na napojnu?hvala unaprijed na pomoci!...Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

Biti će do tastature i te lampice. Sličan porblem i ja imam.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Računalo se gasi....čudno... HITNO

Evo da ne otvaram novu temu, moj stari komp se  gasi, kad bi trebalo doc ono kad se puni (Microsoft W....) pa se izgasi na 0.1 sek. bude oni plavi ekran.
Racunalo se nije tilo ni upalit(prije) ja ga upalim a ono kao radi, a na ekranu nista neprikazuje, pa sam bio izvadio bateriju na maticnoj pa poslje vratio i dosao u tu situaciju(da mi se resetira), a racunalo je P4 2,8 Ghz, nvidia geforce 2 mx/mx400 64mb, 1280 mb ram, hardisk stari 80 GB.
Sad sta bi trebao uciniti, da reinstaliram windowse.
Hvala unaprijed!

Aj ljudi hitno je!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.2.2009 13:23 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Računalo se gasi.. Hitno!!!

Aj ljudi do cega bi moglo biti, tribam ovo hitno, moderatoru(LUXX) sorry na duplom postu.
Cudno mi je malo to, a na jednu stotinku sekunde dođe onaj plavi ekran kao error samo nemogu procitat sta pise odma se resetira, sad da instaliram ponovo windowse(XP)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se gasi.. Hitno!!!

vjerovatno bi trebao samo reinstalirat windowse, ak i onda to bude bilo onda neznam...

15 godina
offline
RE: Računalo se gasi.. Hitno!!!
Gnarrkill kaže...

vjerovatno bi trebao samo reinstalirat windowse, ak i onda to bude bilo onda neznam...

 Evo probat cu instalirat ponovno windowse,pa cu vidit.
Bar je netko nesto rekao, thanks!

EDIT:
Pokusao sam instalirati xp(sa SP2) i tjekom ucitavanja cd-a komp se resetirao, ali pokusao sam opet i stalo je na kraju taman pisalo kao da pokrece (nesto Setup starting, mozda) i nije se mrdalo s toga, pa ja ubacio XP cd bez SP i ista stvar samo ga je puno brze ucitalo.

Ja mislim da je mozda oslo napajanje, ono je ja mislim 300 W.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.2.2009 14:24 (markoal).
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

Kratki spoj?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...
Juretherebel kaže...

Kratki spoj?

 Ma izgasim ga cesto iz napajanja, onu zicu, jer nema one sklopke(|/O).
Sad neznam, do grafe nije valjda bi se moga upalit(kako prikazuje sliku), proc. valjda nije, nema sta nego napajanje sad nisan siguran jer izgleda da sam saam ovdje.
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

e jel mi netko moze reci zasto mi se racunalo resetira samo...igram gta iv i odjednom se resetira..i nakon toga mi se pojavi ovo:

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

nznm kako staviti sliku....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

pogledao sam jel se mozda graficka pregrijava i pise ovo:

 

GPU.Temp.(MEMIO)     75 C

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

Vjerojatno je grafička.To baš nije mala temperatura.Koju grafičku imaš i da li je to temperatura u loadu?

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

imam xfx 4890, 1gb

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...

da li je tih 75 stupnjeva temperatura pod opterećenjem ili u mirovanju? čime si mjerio temperature? gta 4 je jako zahtjevna igra i može biti da se zbog pregirjavanja grafičke kartice javljaju problemi.

15 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

u mirovanju..a kad igram temp. bude i visa.....i prije sam igrao gta iv tad mi je temp. bila 60 a sada se povecala...nznm zast...prije je bilo normalno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...
tihy kaže...

u mirovanju..a kad igram temp. bude i visa.....i prije sam igrao gta iv tad mi je temp. bila 60 a sada se povecala...nznm zast...prije je bilo normalno

očisti ventilator od grafe,možda se nakupio prašine

15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se gasi....čudno...

osim čišćenja ventilatora, provjeri da li ti taj ventilator uopće radi i pri kojoj brzini (možda ga nešto blokira). takve temperature nisu dobre za grafičku, a niti za računalo ako se zobg toga restarta. nadam se da imaš garanciju.

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi....čudno...

soldier, pokusaj promijeniti DVD rom, posuditi od nekog ili ako imas drugu konfiguraciju pa prebaci i probaj, sa novim IDE kablom i prikljuci u drugi utor, nemoj koristiti isti koji si do sad koristio sa tim sto ti pravi probleme... Ako se nastavi isto, problem onda moze biti i do memorije, ili hard diska... ne vjerujem da je do napajanja, osjetio bi na drugim stvarima da je napajanje lose!

 

markoal, greska s tim je vjerovatno u hard disku, sigurno su vec sektori krenuli u losem smjeru :), pokusaj drugi hard disk i provjeri... U takvim stvarima najbolje je imati rezervne dijelove ili posuditi od prijatelja i testirati dio po dio, ovako traziti sredjivanje problema a da ne pokusate sami nesto, tesko mozete uspjeti... u svakom slucaju sretno!

Šta se bijeli u gori zelenoj...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Imam problem...

yooo... imam problem... kad upalim komp sve je normalno mogu sve raditi ali kad odem na internet i budem na njenu 1 ili 2 sata odmah se prikaze plavi ekran na kojem pise 0x0000005 i jos njih nekoliko errora i nemam nikakve koristi nego restartirati komp :((( I kad igram igre npr. cod4 multiplayer nakon 5 min. prikaze se opet plavi ekram.... moze pomoc???? ................ imam dual core 1,86 , ati radeon 2400 , 1,50 gb rama (sve sam minja osim napajanja i maticne)

ante
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 16:33 (Prčić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Imam problem...
Prčić kaže...

yooo... imam problem... kad upalim komp sve je normalno mogu sve raditi ali kad odem na internet i budem na njenu 1 ili 2 sata odmah se prikaze plavi ekran na kojem pise 0x0000005 i jos njih nekoliko errora i nemam nikakve koristi nego restartirati komp :((( I kad igram igre npr. cod4 multiplayer nakon 5 min. prikaze se opet plavi ekram.... moze pomoc???? 

Navedi konfiguraciju na kojoj se to događa i da li si možda overclockirao procesor?

EDIT:

Počisti komp od virusa i ostalih gamadi pa vidi jel to riješilo problem.

Isto tako,idući put kad ti se dogodi BSOD - zapiši koji error ti se javi ,pa nam tu napiši. 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2123285
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 16:41 (mstaglicic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice