Instalacija WD MyBook live na LAN

poruka: 3
|
čitano: 1.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija WD MyBook live na LAN

Pozdrav,

 

na poslu imam 13 računala spojenih u LAN mrežu (na način da se na svako računalo manualno upisuje IP adresa, nije na automatic :)). Zanima me na koji način spojiti / instalirati MyBook Live da bude vidljiv na svim računalima. Uspješno se instralira na jedno računalo, ali kada ga upiknem u ethernet hub nema ga nigdje...

Računala u mreži su svakakva od 10 god starih Pentima 4 na win xp do novih HP pro sa i5 procesorima i W7.

 

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija WD MyBook live na LAN
lukodp kaže...

Pozdrav,

 

na poslu imam 13 računala spojenih u LAN mrežu (na način da se na svako računalo manualno upisuje IP adresa, nije na automatic :)). Zanima me na koji način spojiti / instalirati MyBook Live da bude vidljiv na svim računalima. Uspješno se instralira na jedno računalo, ali kada ga upiknem u ethernet hub nema ga nigdje...

Računala u mreži su svakakva od 10 god starih Pentima 4 na win xp do novih HP pro sa i5 procesorima i W7.

 

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći...

Imaš li kojim slučajem priručnik,ako ne pogledaj pod Support/Documentation.http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=280

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 16:06 (Ikarus01).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija WD MyBook live na LAN

Proučio sam to ali mi i dalje nije jasno kako da ga instaliram na mrežu. Vidim ga na mapi mreže, ima dodjeljen IPv4, ali nikako da se spojim na njega... Jednako tako kada se i laptop spaja na mrežu moramo mu ručno unijeti novu IP adresu i DNS servere da se uspješno spoji, na obtain automatic ne radi.

Inaće trebalo bi ga spojiti na sami router, ali pošto to nisam u mogučnosti trebao bi postojati neki način da proradi i sa ethernet huba... Bar se nadam :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 12:52 (lukodp).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice