Ryzen 3600x slomljeni pin

poruka: 11
|
čitano: 1.265
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ryzen 3600x slomljeni pin

Jel ima netko ideju ili zna gdje bi se mogo popravit odnosno kako, slomljeni pin na spomenutom procesoru, to je jedan od prvih pinova u jednom ćošku procesora, možda je to olakotna okolnost ovog slučaja pošto je pristup koliko toliko moguć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ryzen 3600x slomljeni pin

Ne znam, ali ja bi se možda okušao u samostalnom popravljanju ako imaš alate i strpljenja.

 

Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
Jesi ga probao svejedno ubaciti na ploču i vidjeti jel radi?

Al jebote, zar je moguće da nakon toliko godina ni intel ni AMD nisu mogli dizajnirati procesor/socket bez tih šugavih osjetljivih pinova.
13 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
darkborg kaže...
Jesi ga probao svejedno ubaciti na ploču i vidjeti jel radi?

Al jebote, zar je moguće da nakon toliko godina ni intel ni AMD nisu mogli dizajnirati procesor/socket bez tih šugavih osjetljivih pinova.

 Jedino da dolazi na socketu kao ram ili gpu. Ustvari, nekad se i koristio takav način spajanja cpu-a na ploču. Iako sam 30+, nisam se uživo s time susretao, ali vjerujem da je starija garda dobro upoznata. 

13 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
Over(C)lock kaže...

Jel ima netko ideju ili zna gdje bi se mogo popravit odnosno kako, slomljeni pin na spomenutom procesoru, to je jedan od prvih pinova u jednom ćošku procesora, možda je to olakotna okolnost ovog slučaja pošto je pristup koliko toliko moguć.

 Sorry na duplom. Daj ti sliku stavi ovdje da vidim što se točno desilo. Da li je potpuno isao pin, možda je savinut ili nešto treće. Ako je savinut, to je najjednostavnije, pa čak i ako je puknut skroz na dnu, dalo bi se zalemiti, ali ako je isčupan pin van, onda u butigu po novi cpu

6 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
slomi jedan pin od drugog procesora i stavi ga na mjesto praznog u socketu i probaj,puno jednostavnije od lemljenja i grijanja tako je greg salazar na youtubu 3900x popravio 4 pina slomljena

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 8:59 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
Kako ga samo uspiju polomit pa nije znanstvena fantastika postaviti procesor u odgovarajuce leziste.Intel pinovi stoje na ploci i njih malo teze polomiti odnosno krkan moras biti.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
dreadmoore kaže...
Kako ga samo uspiju polomit pa nije znanstvena fantastika postaviti procesor u odgovarajuce leziste.Intel pinovi stoje na ploci i njih malo teze polomiti odnosno krkan moras biti.

 Ma nema sanse da se polome kad stavljas proc, on bar kod mene "automatski" upadne. Problem je sta ljudi vade procesor van a nisu prethodno ukljucili komp da se pasta izmedju proca i coolera bar malo zagrije...

5 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...
Kako ga samo uspiju polomit pa nije znanstvena fantastika postaviti procesor u odgovarajuce leziste.Intel pinovi stoje na ploci i njih malo teze polomiti odnosno krkan moras biti.

 Ma nema sanse da se polome kad stavljas proc, on bar kod mene "automatski" upadne. Problem je sta ljudi vade procesor van a nisu prethodno ukljucili komp da se pasta izmedju proca i coolera bar malo zagrije...

 A sta ako neki noob krivo postavi cpu u socket i stisce jer nezeli upasti, moze i onda otici koji pin.

Ugl moze se nadomjestiti polomljen pin ali jako tesko i sigurno ne iz prvog pokusaja.

Ali da vise sam cuo slucajeva gdje je ostao cpu zaljepljen na cooler pa se onda nesto dogodilo.

Bas me zanima sta je ovaj napravio da je polomio pin...

14 godina
offline
Re: Ryzen 3600x slomljeni pin
Pa taj noob netreba onda dirati ono sto ne zna, prosla su vremena kvalitetne robe kao prije 15-20 godina.Ja i dan danas imam procesor intel celeron kojem su pinovi iskrivljeni ali se mogu ispraviti.Sav alat koji mi treba je escajg odnosno noz za te potrebe.
12 godina
offline
Ryzen 3600x slomljeni pin

Pinovi su zalemljeni, probali smo obicnom lemilicom al smo zeznuli jos jedan pin, na kraju se zalemilo vrucim zrakom, tako da se da to popravit nije istina da treba odma novi cpu :P

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice