Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''

poruka: 6
|
čitano: 1.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''

Pozdrav ekipa,

 

proslo jedno 10 godina od kada sam zadnji put pisao ovdje. :D

Ujedno mi isparila strucnost i objektivnosti prilikom odabira.

 

Zato bih zamolio za vasu pomoc, naime zelim si kupiti ''ultrabook'' tj tanji, prijenosni laptop snazne baterije velicine (nminimum 13-14.5 inca maksimum) , sa otprilike ovakvim specifikacijama:

 

Baterija: mi je vrlo vazan cimbenik prilikom izbora. Preferiram quick charge, i da drzi cca barem 6h office mod-a. USB-c je plus ali prezivim i bez toga ako treba.

Tipkovnica: mora biti vrlo dobra i ne preprlitka, mora imati backlit, ne treba numbpad

CPU: I5 ili I7 (nisam protiv AMD-a samo vise nisam u toku, pretpostavljam Ryzen 5 i Ryzen 7)

RAM: 8-16gb (ako 8 onda mora imati opciju da se jos 8 nadogradi, ne kao recimo Carbon X1 koji ima zalemljeni RAM, u tom slucaju 16gb)

HDD: 512 SSD

OS: Wndows 10

Ekran: ne treba mi perverzije jer ne radim foto/video ali mora imati ok kut gledanja, i svjetlinu, budem dosta radio ''iz birtije/prirode'' na njemu.

GPU: intergirana bilo kakva, imam drugi laptop sa 2060RTX za igre, sada mi bas treba ''ultrabook'' za office/internet/filmove (gledanje).

Cijena: do 10 000 (maksimalni limit, vise ciljam nekakvom best-buyu pare/muzika)

 

Od ostalog: ne zelim tablet koji se spaja na tipkovnicu vec jednodjelni laptop. Ujedno mi ne treba touchscreen (nije da mi smeta samo ne treba).

Ako tko ima sto za preporuciti, bio bih zahvalan jer sam se izgubio u toliko silnoj ponudi!

 

Primjeri: Lenovo Thinkpad T480S

       Carbon X1

        HP Spectre X360

        Dell XPS 13

 

...prva 3 sam imao na poslu tako da vise ne mogu biti objektivan, obozavam ih ali mozda su precijenjeni s obzirom na cijenu?

 

Zivili,

Luka

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''

Brat je prije nekih pola godine uzeo ovo i čini mi se da ima sve što tražiš. Kvaliteta izrade me stvarno oduševila. Gledao je još X360, ali je bio skeptičan prema tim šarkama a uostalom vjerojatno bi koristio taj "tablet" način prvih mjesec dana. Znam da je dosta ipod ove cijene koju si naveo, a za te novce ja bih osobno možda išao na XPS13. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''
steve90 kaže...

Brat je prije nekih pola godine uzeo ovo i čini mi se da ima sve što tražiš. Kvaliteta izrade me stvarno oduševila. Gledao je još X360, ali je bio skeptičan prema tim šarkama a uostalom vjerojatno bi koristio taj "tablet" način prvih mjesec dana. Znam da je dosta ipod ove cijene koju si naveo, a za te novce ja bih osobno možda išao na XPS13. 

 Hvala Steve!

Nakon malo citanja, cini mi se bas dobra opcija.

Jedino jedno pitanje ostaje, jel ti brat (pre-zadovoljan) tipkovnicom? Procitao sam da ima samo ''1.2mm'' hoda, 81g pritiska.

-Lenovo Yoga 940 mi je opcija B zbog tipkovnice, ili XPS 13.

12 godina
offline
Re: Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''

Pogledaj si i novi T14S sa Ryzenom. Vrhunski uredaj. Samo sto taj starta negdje oko 11 000kn nadalje. Check it out

Looser ID: ID10T
15 godina
offline
Re: Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''

A ne mogu ti to reći jer on nije baš neki prezahtjevan korisnik. Trebalo mu je nešto lagano i s dobrom baterijom ali kad je već uzimao, htio je nešto malo bolje bez obzira što većinu posla obavlja na PC-u u uredu. Znam da smo ga mi išli gledati u HG spot, možda bi bilo najbolje da sam odeš i isprobaš. Ovo što vidiš/čitaš na netu je dosta subjektivno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook preporuke - 13.0-14.5''
Luka kaže...

Pozdrav ekipa,

 

proslo jedno 10 godina od kada sam zadnji put pisao ovdje. :D

Ujedno mi isparila strucnost i objektivnosti prilikom odabira.

 

Zato bih zamolio za vasu pomoc, naime zelim si kupiti ''ultrabook'' tj tanji, prijenosni laptop snazne baterije velicine (nminimum 13-14.5 inca maksimum) , sa otprilike ovakvim specifikacijama:

 

Baterija: mi je vrlo vazan cimbenik prilikom izbora. Preferiram quick charge, i da drzi cca barem 6h office mod-a. USB-c je plus ali prezivim i bez toga ako treba.

Tipkovnica: mora biti vrlo dobra i ne preprlitka, mora imati backlit, ne treba numbpad

CPU: I5 ili I7 (nisam protiv AMD-a samo vise nisam u toku, pretpostavljam Ryzen 5 i Ryzen 7)

RAM: 8-16gb (ako 8 onda mora imati opciju da se jos 8 nadogradi, ne kao recimo Carbon X1 koji ima zalemljeni RAM, u tom slucaju 16gb)

HDD: 512 SSD

OS: Wndows 10

Ekran: ne treba mi perverzije jer ne radim foto/video ali mora imati ok kut gledanja, i svjetlinu, budem dosta radio ''iz birtije/prirode'' na njemu.

GPU: intergirana bilo kakva, imam drugi laptop sa 2060RTX za igre, sada mi bas treba ''ultrabook'' za office/internet/filmove (gledanje).

Cijena: do 10 000 (maksimalni limit, vise ciljam nekakvom best-buyu pare/muzika)

 

Od ostalog: ne zelim tablet koji se spaja na tipkovnicu vec jednodjelni laptop. Ujedno mi ne treba touchscreen (nije da mi smeta samo ne treba).

Ako tko ima sto za preporuciti, bio bih zahvalan jer sam se izgubio u toliko silnoj ponudi!

 

Primjeri: Lenovo Thinkpad T480S

       Carbon X1

        HP Spectre X360

        Dell XPS 13

 

...prva 3 sam imao na poslu tako da vise ne mogu biti objektivan, obozavam ih ali mozda su precijenjeni s obzirom na cijenu?

 

Zivili,

Luka

 Topla preporuka za Lenovo Yoga :

 

https://www.lenovo.com/in/en/laptops/yoga/700-series/Lenovo-YOGA-710-14IKB/p/88YG7000771

 

Ja imam taj gore već par godina na I7 procesoru, 16GB RAM i 4GB GPU. Radi odlično i baterija za normalan rad je više nego odlična. Još uvijek ide iznad 6h korištenja.

Nemam potpis osim na licnoj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice