Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.041.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gdje imaš tog MateBooka s Ryzenom?

 

ja samo nalazim 3700u

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jedino ako ti je touch jako bitan, a vjerujem da nije, inace opcija sa tim Ryzenom puno bolja..
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

gdje imaš tog MateBooka s Ryzenom?

 

ja samo nalazim 3700u

 

 https://geizhals.at/?cmp=2374482&cmp=2374481&cmp=2374170

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pezer kaže...
Jedino ako ti je touch jako bitan, a vjerujem da nije, inace opcija sa tim Ryzenom puno bolja..

 Uz touch je i manji i lakši, ja osobno bi uvijek dao prednsot tome, ali opet ovisi kako ga on misli koristiti.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pa kaze za posao, webdev, sistemsko odrzavanje, ovaj ryzen je sigurno bolji i brzi od tog intela, nije sad da je ovaj od 14” nesto glomazan..
Jedino eto ako mu je touch bitan, ja bih uvijek izabrao bolji hardver u odnosu na touch ekran(naravno za ono sto ja radim), a slicnost s njim mi je da sam isto u web devu
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bi laptop do cca 4000 kn. Koristit će se za surfanje, light gaming (LotrO, sims 4, neki stari mmo..)...znaci ništa strasno...bitan mi je ssd od bar 256 gb i relativno dobar cpu sa integriranom, da sve skupa ne bude previše sporo (ako se na friške windowse boota za minutu, ja presretan). Plaćalo bi se na rate. Znam da je black friday "skoro" pa tu, ali trenutni laptop je odapeo do kraja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Imperijas kaže...

Pozdrav, trebao bi laptop do cca 4000 kn. Koristit će se za surfanje, light gaming (LotrO, sims 4, neki stari mmo..)...znaci ništa strasno...bitan mi je ssd od bar 256 gb i relativno dobar cpu sa integriranom, da sve skupa ne bude previše sporo (ako se na friške windowse boota za minutu, ja presretan). Plaćalo bi se na rate. Znam da je black friday "skoro" pa tu, ali trenutni laptop je odapeo do kraja.

Bilo koji današnji laptop sa SSD-om će ti bootati windowse 10 za 5-10 sek. Čak i onaj sa Celeron CPU, tako da oko toga nemaš brige.

 

Ako ti je bitan display onda gledaj Chuwi modele, ovako nešto:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-aerobook-plus-prijenosno-racunalo

Možda bude malo povoljnije za BF.

 

Ako ti display nije prioritet i radije bi jači CPU onda imaš nešto Lenovo i Asus modela koji se stalno provlače u ovoj temi kao bestbuy opcija, s obzirom na potrebe korisnika.

 

Ukoliko kupuješ iz vani onda možeš puno bolje proći i izbor je veći.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Do nekada si me imao, ali ovo je i5 6te generacije... Koliko god Intel dugo bio na 14nm, ovo je stvarno jako, jako stari CPU.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Imperijas kaže...

Pozdrav, trebao bi laptop do cca 4000 kn. Koristit će se za surfanje, light gaming (LotrO, sims 4, neki stari mmo..)...znaci ništa strasno...bitan mi je ssd od bar 256 gb i relativno dobar cpu sa integriranom, da sve skupa ne bude previše sporo (ako se na friške windowse boota za minutu, ja presretan). Plaćalo bi se na rate. Znam da je black friday "skoro" pa tu, ali trenutni laptop je odapeo do kraja.

 Ja bih ti savjetovao da se protegnes na nesto ovako KLIK dakle taj cpu, imas isti cpu i u lenovu, hpu, za slicne cifre, ali i duplo manje RAMa, vjerujem da je ovaj Acer bestbuy.. Uglavnom mozes i sam pratiti trziste sad do BF, ali mislim da je ovaj Ryzen5 4500u, najbolje sto se moze uzeti za tu lovu uz 16gb RAM i 500gb SSD, tako da..

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 23:05 (Pezer).
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Druzio sam se 3 dana sa Lenovo Ryzen 4500U, 16GB RAM + 512GB SSD.

Jako fluidno, tanko, hladno i necujno, a baterija drzi izmedju 6 i 8 sati bez frke - dakle rekao bih

za cijeli radni dan uredskih poslova, a ako se smanji osvjetljenje na <75%, vjerujem da se 12h moze izgurati.

 

Tople preprouke, naspram mog HP EliteBooka 850 G4 sa i7 je razlika nebo i zemlja (makar je EliteBook star vec 3 godine).

 

Jedini nedostatak je taj, sto proizvodjaci 4500U guraju u 14" laptope, dok su 15" preskocili skroz.

A ja i dalje cijenim tih par cm povrsine vise, slova su veca i ugodnije je kad imas numericku tipkovnicu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
5 0 hvala 4
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop 15"+, uglavnom nece biti nesto prijenosan dakle tezina nije prioritet, ali treba biti laptop. Zaslon da je min. 15.6" jer ove 14" mi ipak nisu nesto i imam MBPro 13 za sve ostalo.

 

Budzet je negdje od 5 do 7 tisuca kuna, sluzit ce rad/multimediju (Office - Excel najvise), nikakve igre.

 

Ako netko ima neki prijedlog, moze biti i iznad 7, pa cekat BF ako bude kakva ponuda, ducani u DE ili kod nas, potpuno svejedno.

Di2 &amp; EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Druzio sam se 3 dana sa Lenovo Ryzen 4500U, 16GB RAM + 512GB SSD.

Jako fluidno, tanko, hladno i necujno, a baterija drzi izmedju 6 i 8 sati bez frke - dakle rekao bih

za cijeli radni dan uredskih poslova, a ako se smanji osvjetljenje na <75%, vjerujem da se 12h moze izgurati.

 

Tople preprouke, naspram mog HP EliteBooka 850 G4 sa i7 je razlika nebo i zemlja (makar je EliteBook star vec 3 godine).

 

Jedini nedostatak je taj, sto proizvodjaci 4500U guraju u 14" laptope, dok su 15" preskocili skroz.

A ja i dalje cijenim tih par cm povrsine vise, slova su veca i ugodnije je kad imas numericku tipkovnicu.

 hm ... vjerujem da je tako u performansama ... ali ima nešto i u tipkama, kućištu i ekranu

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moj prvi pick:

https://geizhals.eu/asus-vivobook-15-s513ia-ej478-bespoke-black-90nb0rr4-m06650-a2404606.html

 

I budzet preporuka:

https://geizhals.eu/lenovo-ideapad-5-15are05-graphite-grey-81yq007yge-a2330649.html

 

BoTiA kaže...

 hm ... vjerujem da je tako u performansama ... ali ima nešto i u tipkama, kućištu i ekranu

 

Cuj, sam display je IPS kao i na mom Elitebooku, rekao bi da je slika ostra i zadovoljavajuca,

al meni fali numericki dio - zato preskacem 14" modele - a HP ne proizvodi EliteBookove sa AMD-om 4000 serije od 15".

 

Osobno mi se Ideapad 5 jako svidja - tanak, kvalitetan aluminij na kucistu, lagan, tih. I jos ispod 600€ je kradja za te specifikacije.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 10:52 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Znaci teoretski nema smisla ganjat nesto iznad 5500-6000kn? Asus mi se svida najvise do sad sto sam gledao.

Di2 &amp; EPS FTW!
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako vi koji kupujete laptope na njemackom govornom podrucju rjesavate problem tipkovnice?

Ono, koristio sam ja i eng i de tipkovnicu, ali uvik je tu neko vrijeme prilagodbe.

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Druzio sam se 3 dana sa Lenovo Ryzen 4500U, 16GB RAM + 512GB SSD.

Jako fluidno, tanko, hladno i necujno, a baterija drzi izmedju 6 i 8 sati bez frke - dakle rekao bih

za cijeli radni dan uredskih poslova, a ako se smanji osvjetljenje na <75%, vjerujem da se 12h moze izgurati.

 

Tople preprouke, naspram mog HP EliteBooka 850 G4 sa i7 je razlika nebo i zemlja (makar je EliteBook star vec 3 godine).

 

Jedini nedostatak je taj, sto proizvodjaci 4500U guraju u 14" laptope, dok su 15" preskocili skroz.

A ja i dalje cijenim tih par cm povrsine vise, slova su veca i ugodnije je kad imas numericku tipkovnicu.

 Meni je veći nedostatak što uz taj proc uglavnom ide samo 8GB RAM-a, pogotovo uz ultrabook modele, i još im je ta memorija nenadogradiva. Za mene dealbraker.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Do nekada si me imao, ali ovo je i5 6te generacije... Koliko god Intel dugo bio na 14nm, ovo je stvarno jako, jako stari CPU.

Pa nema to previše veze, ako je u pitanju CPU koji je i danas više nego dovoljno dobar za dobar dio korisnika.

Većina proizvođača reže na drugim stvarima tipa display, izrada i materijal, a stavljaju jače i novije procesore, Chuwi ima obrnutu politiku i stavlja vrhunske panele za display, odličnu tipkovnicu, touchpad, materijal i izradu, ali reže trošak tako da koristi starije procesore. E sad možeš birati da li ćeš za iste novce jači CPU uz lošiji display i izradu ili obrnuto, po meni je dobro da imamo izbor. Prosječan korisnik će imati više koristi od dobrog displaya nego šest jezgrenog CPU-a s aktivnim hlađenjem.

 

Apple je isti taj CPU ugrađivao u svoj najjači laptop Macbook Pro iz 2016/2017, tako da je to daleko od lošeg izbora. Taj laptop i danas koriste milijuni korisnika bez problema.

 

Ne treba gledati samo brojke i generacije, recimo dosta Intel procesora desete generacije je lošije ili u rangu ovog procesora.

 

Geekbench 5.0 (single core / multi core)

CHUWI AeroBook Plus i5-6287U    925   2,049

Lenovo Yoga C640 i3-10110U     1,015   2,111

Lenovo Yoga C740 15 i7-10510U  1,229   3,531

Lenovo Yoga C740 14 i5-10210U  1,094   3,767

Dell XPS 13 (9300) i7-1065G7    1,284   4,848

 

Raw CPU performance is most similar to the newest MacBook Air powered by the Core i3-1000NG4 or older laptops still running on the 7th gen Kaby Lake Core i7-7500U. 

https://www.notebookcheck.net/6th-Gen-Intel-Skylake-U-in-2020-Chuwi-AeroBook-Plus-4K-Laptop-Review.466014.0.html

7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako zelis potrositi vise novaca, onda je tesko preporuciti nesto snaznije od ovoga:

https://geizhals.eu/lenovo-ideapad-5-15are05-graphite-grey-81yq0072ge-a2290821.html

 

To je isti kao i gornji Lenovo, samo sa Ryzen 7. Za razliku od ASUS-a, ima nesto vecu bateriju,

tako da drzi do 17 sati (u praksi da je i 12 sati, vrh).

 

Za uredski posao ti ne treba, a ako bas hoces ASUS-a, mozes i tu nesto ustedjeti.

 

https://geizhals.eu/asus-vivobook-s15-m533ia-bq023t-s533ia-bq023t-indie-black-90nb0rf3-m00470-a2252067.html

 

Ako zelis sa RAM slotom, onda ovaj Vivobook, makar ne vjerujem da ce ti vise od 16GB trebati na laptopu.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 22:00 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nek gleda sa Ryzen 4500U procem, 8gb ram i 256gb ili 512gb ssd, mozda budu neke akcije pa bude oko 4k il ispod cak.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

laptop

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

moze preporuka za neki laptop do 4-5000kn. Po mogucnosti sa SSD-om i backlit keyboard. Velicina do 16".

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

 

Ako ima Visu od PBZ-a, ovo mi se cini kao vrlo solidna kupnja za 4200kn. 4500U, 16GB ram-a i ssd 512GB. 

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim prijenosnik koji bi se koristio primarno za glazbenu produkciju do nekih 5000 kuna. Minimalno 1 thunderbolt port, 8gb rama(ali ako ima samo 8 mora imati mogućnost nadogradnje), 512gb ssd i 1080p rezolucija ekrana. Bilo bi lijepo da ima okej kutove gledanja. Dedicated grafička mi nije potrebna. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Grizzlywolf kaže...

Tražim prijenosnik koji bi se koristio primarno za glazbenu produkciju do nekih 5000 kuna. Minimalno 1 thunderbolt port, 8gb rama(ali ako ima samo 8 mora imati mogućnost nadogradnje), 512gb ssd i 1080p rezolucija ekrana. Bilo bi lijepo da ima okej kutove gledanja. Dedicated grafička mi nije potrebna. 

 Novi laptop sa thunderbolt 3 portom za 5000kn ? Sretno... 

 

Možda neki stariji modeli s njuškala

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije mi 5k max granica, može nekih 200-300 kuna više. Našao sam ovaj Zenbook primjerice: https://taurus-info.com/product/laptop-asus-zenbook-13-ux331fn-eg029t-slate-grey-i5-ram-8-gb-ssd-drive-133%E2%80%B3-fhd/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link ali nema mogućnost nadogradnje RAM-a...imam još jedan elitebook za 5k koji gledam uzet najvjerojatnije, ali zanima ima li još kakvih opcija...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sta mislis o ovome? klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

Sta mislis o ovome? klik

 To je ipak malo previše, a i ovaj Elitebook mi se čini isplativiji, 8250u i 3500u imaju otprilike iste performanse koliko ja znam

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da tu su negdje rekao bi da je i5 jos malo bolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Nek gleda sa Ryzen 4500U procem, 8gb ram i 256gb ili 512gb ssd, mozda budu neke akcije pa bude oko 4k il ispod cak.

 

bodija kaže...
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

laptop

 

gamer34 kaže...
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

 

Ako ima Visu od PBZ-a, ovo mi se cini kao vrlo solidna kupnja za 4200kn. 4500U, 16GB ram-a i ssd 512GB. 

 

 

S obzirom da je u pitanju nezahtjevno koristenje, dali je bolje ici na neki Intel proc radi manjeg grijanja ili tu vise nema razlike?

 

Drugi prijatelj je imao problema s AMD procom koji se jako grijao i imao je problema i rekao je nikad vise, sad kaze da i Ryzeni griju vise...

 

Mislim, ovo je laptop za na duze staze pa zato.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice