Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.712
|
čitano: 13.029.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop za vikend. Gledanje utakmica (streamova), klađenje, u biti multitasking. Gledanje filmova, mjuza itd... Sto se tice igara, vjerovatno nesta tipa Football Manager odnosno igre koje nisu graficki zahtjevne (za to imam komp od 10k kuna). Znaci laptop koji nece stekati kad gledam par streamova istovremeno ili stream i radim nesta u pozadini. Naravno nista pre skupo i uvijek gledam ulozeno/dobiveno. Znaci ako je nesta dobro za 5k kuna i ne zaostaje puno za onim laptopom od 7k, naravno da cu uzeti onaj od 5k kuna nego od 7k kuna ili eventualno od 6k kuna. Samo zelim da vidim sta preporucate i koje modele mozda da pikiram, pa ako neki bude na "bozicnom" snizenju da ga uzmem, a i black friday ce jos malo iako je to kod nas prevara za razliku od popusta u Americi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BLazjEAhh kaže...

Lijep pozdrav svima,

Molim da mi preporučite laptop ili par laptopa za cijene od 3000 do 5000 kn.
Isključivo za faks(online predavanja, treba kamera)/surfanje/filmovi.
SSD obavezno, može 256 ili 500 GB.

Ako je moguće, manji neki ekran, iako nije previše bitno.

Hvala unaprijed.

 

Evo ja bas neki dan uzeo Acer Swift 3 za slicne potrebe, u slicnom cjenovnom rangu i s manjim ekranom pa ga mogu i preporucit. Trenutno na akciji za Zaba kartice 4470kn u Instaru. Znaci Ryzen 5 4500U, 8Gb RAM i SSD od 512GB te solidni 14" IPS ekran i sve to zapakirano u tanko, elegantno i lagano aluminijsko kuciste 

 

Eh da, jedino mi se web kamera cini nesto slabija od bivseg Lenova, ali ne znam koliko ti je to bitno za online predavanja.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebao bi mi dobar i kvalitetan laptop za poslovne potrebe. Ne znam koliki je potreban cjenovni rang jer sam totalno neinformiran o cijenama. Al isto bi volio ako netko ima vremena da mi kaze best buy do npr. 5000, 6000, 7000 itd i sta bi bilo od toga svega najbolje za moje potrebe.

 

Laptop bi se koristio za "zahtjevno" 3D modeliranje. 

Neki od programa su: Solidworks, Catia, Autocad, inventor (cijeli Autodesk), itd.

 

Nisam neki zaljubljenik u igre, al pretpostavljam da cu sa takvim laptopom moc pokrenut i poneku igru novijeg datuma?

 

Velicina laptopa nije narocito bitna jer ce monitor biti spojen na laptop, al svejedno mislim da nebi isao ispod 17"? Al svakako ako imate neki prijedlog i ispod 17" rado cu ga razmotriti.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bih novi laptop za gejmanje do 6100 kuna.

 

Igrao bih neke zahtjevnije igrice tipa Witcher 3, Metro Exodus, Kingdom Come ili Mafia Definitive Edition

 

Trenutno gledam ovaj i dvoumim se oko kupnje, nisam siguran trebam li pričekati Black Friday, tj. hoće li tad biti još veći popust, ili je to najniže što će cijena ići.

 

Otvoren sam za druge ideje i opcije, ali koliko sam gledao i pričao s ljudima koji se kuže u laptope više nego ja, taj ACER je neki best buy za te novce.

 

Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Slična situacija i kod mene
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b500ansc-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-120hz-freedos-crno-015000420

Njega uzimam za koji dan(čeka se plaća 😅). Za još nekih 300tinjak kuna kupiš još jedan DDRR 3200MHz keks RAMa da imaš 16GB ukupno. Ipak treba za 3D modeliranje dosta RAMa.
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što mislite....jeli dobra kupovina!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislis da se nebi isplatilo pricekat black friday?

Ima li kakvih info o mogucim popustima?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ma iskreno, ne da mi se čekati BF, a ni u redovima....
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dex.pwn kaže...
Ma iskreno, ne da mi se čekati BF, a ni u redovima....

 

Sumnjam da ce se ove godine cekat u redovima, vjerujem da ce vecina organizirat neki oblik online kupnje. Samo, sukladno tome, ni popusti nece biti tako dobri ili ce teze bit ubost ono sto zelis.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Plaćam na rate, a koliko znam Links daje mogućnost na rate jedino u trgovini.
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dex.pwn kaže...
Plaćam na rate, a koliko znam Links daje mogućnost na rate jedino u trgovini.

 

Moguce je placanje na rate i online, samo ne sa svim karticama. Tako je barem sto se redovne kupovine tice, al valjda nece za BF imat nekakve posebne uvjete.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ma već je sve naručeno
Ide odmah keks RAMa, valjda neće bit problema s njime.
Uzeo sam još torbu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dex.pwn kaže...
Pregrijavanje
Htio sam ga uzeti no ekipa kaže da ima probleme s pregrijavanjem
Na prošloj stranici imaš post.

 Zar to nije bilo sa modelima prije 2020?

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Čemu ovakav kvantni skok cijena laptopa zadnjih par mjeseci?

Čitam komentare o razlici od 1,5 - 2k kn za neke modele.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nezz, tak su meni rekli
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...

Čemu ovakav kvantni skok cijena laptopa zadnjih par mjeseci?

Čitam komentare o razlici od 1,5 - 2k kn za neke modele.

 Korona, nestašica, prevelika potražnja, ponuda i potražnja... Ko zna?

Bitno je da se trguje, cijene idu gore, ljudima doma dosadno pa kupuju.

Problem je što cijene jako lako odu gore, a teško se vraćaju.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi , 

 

Mozete li mi preporuciti laptop od 6500 kn moze i koja kuna gori . Laptop bi primarno bio koristen u svrhu posla tipa Solidworks , AutoCad te system remote s drugim racunalom . 

Primarno je da ima SSD 500Gb , 16 Gb RAM-a ,a velicina ekrana  nije bitna 

Placanje u ducanu je gotovinom .

 

Hvala unaprijed 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 13:31 (Phnemonen).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...

Čemu ovakav kvantni skok cijena laptopa zadnjih par mjeseci?

Čitam komentare o razlici od 1,5 - 2k kn za neke modele.

 Da, sjebano je tržište totalno trenutno. Ja sam tražio nekakav poslovni laptop, 17,3 inča. Dao sam 7500kn za laptop koji se od onih od 4-5 tisuća kuna razlikuje samo po boljem ekranu, neke stvari su čak i lošije. Također bio sam prisliljen ići na Intela jer Ryzena nije bilo.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Phnemonen kaže...

Pozdrav ljudi , 

 

Mozete li mi preporuciti laptop od 6500 kn moze i koja kuna gori . Laptop bi primarno bio koristen u svrhu posla tipa Solidworks , AutoCad te system remote s drugim racunalom . 

Primarno je da ima SSD 500Gb , 16 Gb RAM-a ,a velicina ekrana  nije bitna 

Placanje u ducanu je gotovinom .

 

Hvala unaprijed 

Evo - KLIK 

 

Preporuka da spajaš na neki 27" ili veći monitor ako crtaš

 

Edit: zazovi trgovinu da ti ubace 500GB SSD i nadoplati, a ovaj od 256GB prodaj na njuški

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 15:21 (qwertYxoZ).
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
qwertYxoZ kaže...
Phnemonen kaže...

Pozdrav ljudi , 

 

Mozete li mi preporuciti laptop od 6500 kn moze i koja kuna gori . Laptop bi primarno bio koristen u svrhu posla tipa Solidworks , AutoCad te system remote s drugim racunalom . 

Primarno je da ima SSD 500Gb , 16 Gb RAM-a ,a velicina ekrana  nije bitna 

Placanje u ducanu je gotovinom .

 

Hvala unaprijed 

Evo - KLIK 

 

Preporuka da spajaš na neki 27" ili veći monitor ako crtaš

 

Edit: zazovi trgovinu da ti ubace 500GB SSD i nadoplati, a ovaj od 256GB prodaj na njuški

 Il kupi malo USB kućište za tog od 256 GB pa imaš eksterni SSD.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...
zvoncic kaže...

Čemu ovakav kvantni skok cijena laptopa zadnjih par mjeseci?

Čitam komentare o razlici od 1,5 - 2k kn za neke modele.

 Korona, nestašica, prevelika potražnja, ponuda i potražnja... Ko zna?

Bitno je da se trguje, cijene idu gore, ljudima doma dosadno pa kupuju.

Problem je što cijene jako lako odu gore, a teško se vraćaju.

Sada ispada da ce za BF biti cijene eventualno kao prije par mjeseci. jebeno.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati li se za Omen ili Legion 5 dati cca 1500kn vise za vise manje istu konfu(mislim cpu, ram i grafu) nego za Nitro 5? Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...

Isplati li se za Omen ili Legion 5 dati cca 1500kn vise za vise manje istu konfu(mislim cpu, ram i grafu) nego za Nitro 5? Hvala

 Možeš poslati modele omena, legiona i nitra pa vidimo?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
qwertYxoZ kaže...
zvoncic kaže...

Isplati li se za Omen ili Legion 5 dati cca 1500kn vise za vise manje istu konfu(mislim cpu, ram i grafu) nego za Nitro 5? Hvala

 Možeš poslati modele omena, legiona i nitra pa vidimo?

 Omen:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-en0025nm-1u6l2ea.html - trenutna akcija cca 8400kn

 

Legion 5:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b5008nsc-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-120hz-windows-10-crno-015000418 - ok, kada se oduzme Win10H cijena bi bila isto 8ipo

 

Nitro:https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-nitro-5-nh-q9hex-00f.html

 

Legiona trenutno nema na popustu , ali isto je bio oko 7 na popust u Instara i Micronisa, tako da bi zapravo i on bio na popustu 7 i nesto pa bih mogao preformuliati pitanje ispalti li se za Omen dati toliko vise.?

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 19:30 (zvoncic).
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...
qwertYxoZ kaže...
zvoncic kaže...

Isplati li se za Omen ili Legion 5 dati cca 1500kn vise za vise manje istu konfu(mislim cpu, ram i grafu) nego za Nitro 5? Hvala

 Možeš poslati modele omena, legiona i nitra pa vidimo?

 Omen:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-en0025nm-1u6l2ea.html - trenutna akcija cca 8400kn

 

Legion 5:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b5008nsc-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-120hz-windows-10-crno-015000418 - ok, kada se oduzme Win10H cijena bi bila isto 8ipo

 

Nitro:https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-nitro-5-nh-q9hex-00f.html

 

Legiona trenutno nema na popustu , ali isto je bio oko 7 na popust u Instara i Micronisa, tako da bi zapravo i on bio na popustu 7 i nesto pa bih mogao preformuliati pitanje ispalti li se za Omen dati toliko vise.?

 

Hvala

 Ne isplati, Omen ima 1650ti koji je bolji za ~7-10% od 1650, a Legion ima 120Hz monitor

 

Legion bolji odabir

 

Nitro ima najlošiji ekran od svih

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zakaj ne gledaš računalo što sam ja linkao?

 

CPU je definitivno gori od 4800H, ali grafa je neusporedivo bolja i ako su ti igre na pameti, RTX 2060 je miljama ispred 1650Ti i sličnih, više razlike ćeš tu osjetit u plus, nego na CPU u minus. Dapače mislim da Intel i dalje ima single core advantage nad ovima, pa iako je 4/8 u večini igara bi se mogao bolje ponašat.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Zakaj ne gledaš računalo što sam ja linkao?

 

CPU je definitivno gori od 4800H, ali grafa je neusporedivo bolja i ako su ti igre na pameti, RTX 2060 je miljama ispred 1650Ti i sličnih, više razlike ćeš tu osjetit u plus, nego na CPU u minus. Dapače mislim da Intel i dalje ima single core advantage nad ovima, pa iako je 4/8 u večini igara bi se mogao bolje ponašat.

 

 

 Ma da RTX 2060 ispod 8k, ovo je top 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8k i 8.8k nije isto.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Zakaj ne gledaš računalo što sam ja linkao?

 

CPU je definitivno gori od 4800H, ali grafa je neusporedivo bolja i ako su ti igre na pameti, RTX 2060 je miljama ispred 1650Ti i sličnih, više razlike ćeš tu osjetit u plus, nego na CPU u minus. Dapače mislim da Intel i dalje ima single core advantage nad ovima, pa iako je 4/8 u večini igara bi se mogao bolje ponašat.

 

 

 Rhodin hvala, ali igre su mi manje bitne, vazno mi je sto bolji cpu(vise c/t) i sto vise ram-a.

 Kako stvari stoje, ako Links ne stavi svoje Legione 5 na popust , idem sa nitro 5, Ryzen def, mozda cak Ryzen 5 buduci iz nekog razloga svi (cak i Legioni i Omeni) sa Ryzen 7 imaju 2x8gb, dok sa Ryzen 5 imaju 1x16.

 Nitro 5 sa Ryzen 7 je oko 700kn skuplji, a kako mi je ram br1., radije dam jos malo za dodatnih 16gb. Ono, bilo bi bolje da je Ryzen 7 sa 8/16, ali jbt ga.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 21:44 (zvoncic).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

trebam pomoć oko odabira poslovnog/tvrtkinog laptopa. ponuđene su mi dvije opcije i moram izabrati između njih - nemam treće varijante 

 

1. Huawei MateBook 13 - Intel i7-10510U,Nvidia MX250,16GB,512GB SSD,Touch

2. Huawei MateBook 14 - AMD Ryzen 5 4600H,DDR4 16GB,512GB SSD,UMA,Non-Touch

 

Laptop će se koristiti za web development, sistem administraciju tvrtkinih servera (light), neko kućno korištenje kad nisam na poslu,...

 

Kakva su vam iskustva s AMD-om kod laptopa? Hvala!

 

 

lp,

1 Huawei MateBook 13 - Intel i7
9 Huawei MateBook 14 - AMD Ryzen
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice