Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.062.537
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel moze preporuka laptopa do 4500kn nebi iso preko osim ako se u maloj cijenovnoj razlici isplati

znaci laptop bi prvenstveno koristio za gopro i obradu slika, eventualno za neku igru nista zahtjevno i da moze potrajat koju godinu,...

hvala

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cak_Norris kaže...

jel moze preporuka laptopa do 4500kn nebi iso preko osim ako se u maloj cijenovnoj razlici isplati

znaci laptop bi prvenstveno koristio za gopro i obradu slika, eventualno za neku igru nista zahtjevno i da moze potrajat koju godinu,...

hvala

 4.5K

 

4.9K

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

 Zašto ne ovaj?;)

Imaš u Linksu korišteni za manje novaca, 5700HRK isti model ali 24 mjeseca umjesto 48 garancije kod ovoga u Arhitehu.

 Samo Lenovo.

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
blackeagle29 kaže...

 Mislim da si u krivoj temi, ali ak tablet podržava otg moraš si skinut neki file manager (es file explorer ili tak neš) i u njemu otvorit.. 

 

Gledam po netu, vidim da ekupi isto ima na neke modele 5 god garanciju i ovaj mi je upal u oči http://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-100-80QQ013MSCnbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1014689.aspx

 

piše i3, 4gb, gtx920m.. to bi trebalo bit dobro za normalno surfanje, za osobe koje se baš ne kuže u kompjutore?

 Ovaj.

 Napisal sam iznad da po mogućnosti ne hp ili acer.. kolko sam imal iskustva, hp se užasno grijal, acer je krepaval i nemam baš povjerenja.. 

S obzirom da sam i sam imal asusa dugo, najradije bi njega, al s lenovom isto poznanici nisu imali većih problema itd, tak da bi najradije im dal neki asus-lenovo-dell

 

A za garanciju sam čital tu na forumu da se u instaru na složene kompove mora platit svaku godinu čišćenje da bi bila 5 god garancija

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2017 19:52 (blackeagle29).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedini Lenovo model sa 950M 4GB GDDR5.

Gledaj 960M ako imaš novaca i želiš i7 6700HQ u paketu.

GDDR3 950 je 15 do 20 posto slabija...

6300HQ je lošiji 30 posto max ako software ili igra koristi HT.

No sa ovom karticom i i5 je dovoljan za svaku igru jer će jedino GPU u budućnosti biti ograničavajući faktor.

 

Taj Acer je zakon kao i HP, to što pišeš sigurno nije problem kod ovih modela.

Najjeftiniji isplativi Lenovo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

Jedini Lenovo model sa 950M 4GB GDDR5.

Gledaj 960M ako imaš novaca i želiš i7 6700HQ u paketu.

GDDR3 950 je 15 do 20 posto slabija...

6300HQ je lošiji 30 posto max ako software ili igra koristi HT.

No sa ovom karticom i i5 je dovoljan za svaku igru jer će jedino GPU u budućnosti biti ograničavajući faktor.

 

Taj Acer je zakon kao i HP, to što pišeš sigurno nije problem kod ovih modela.

Najjeftiniji isplativi Lenovo.

 Da, nije i5ica losa, daleko od toga, a ni gtx 950 s GDDR3 memorijom isto nije za bacit, al opet ne mogu prezalit kad sam prvo ugledao i7-6700hq i gtxicu 960. Zbog toga sam htio bar 950, al s GDDR5 memorijom, sto bi znacilo da je to samo downclockana 960.

Igre mi zapravo uopce nisu u planu. Na prvo mjesto dolazi zahtjevan multitasking i eventualano koristenje GPU-a za nekakav data chrunching. Kako sam vidio, i7-6700 se cak stavlja kod puno skupljih konfiguracija (15-20)k kuna sto mi se jako svidja.

Kako sad stvari stoje, otici cu na Y700, iako mi se ne svidja taj neki gamerski izgled. Zato sam i htio ici na kompromis - ideapad 700.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
passat kaže...

Tko mi nadje Lenovo ideapad 700, (iz hrvatske trgovine) a da je:

15'',

cpu i7 i

gpu 950M s 4GB GDDR5 memorijom, šaljem odmah 100 kuna na paypal. Trazim vec cijelu vjecnost, al sve verzije na koje uspijem naletit su GDDR3.

 posto sam ja uprevo bio u potrazi za novim lapom i to skoro mjesec dana, i trazio sam skoro isto kaj i ti i na kraju uzo lenovo Y700;

mogu ti rec da jednostavno nema te tvoje varijacije

razlika ideapad 700 i Y700 serije je u kucistu i rangu, y700 je "gejmerski" i ide od 960 grafe

svi ideapadi kaj sam naso su gddr3

 

i u tom cjenovnom rangu kombo i7 i gddr5 950 je rijedak, naso sam asusa k550vx sa 2gb gddr5 i n551vw isto sa 2gb

jednostavno je ideapad 700 klasu ispod y700 i kompromis je na grafi ili procu, zbog cijene

 

a zasto mora bit bas lenovo ideapad?

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ED63 kaže...
passat kaže...

Tko mi nadje Lenovo ideapad 700, (iz hrvatske trgovine) a da je:

15'',

cpu i7 i

gpu 950M s 4GB GDDR5 memorijom, šaljem odmah 100 kuna na paypal. Trazim vec cijelu vjecnost, al sve verzije na koje uspijem naletit su GDDR3.

 posto sam ja uprevo bio u potrazi za novim lapom i to skoro mjesec dana, i trazio sam skoro isto kaj i ti i na kraju uzo lenovo Y700;

mogu ti rec da jednostavno nema te tvoje varijacije

razlika ideapad 700 i Y700 serije je u kucistu i rangu, y700 je "gejmerski" i ide od 960 grafe

svi ideapadi kaj sam naso su gddr3

 

i u tom cjenovnom rangu kombo i7 i gddr5 950 je rijedak, naso sam asusa k550vx sa 2gb gddr5 i n551vw isto sa 2gb

jednostavno je ideapad 700 klasu ispod y700 i kompromis je na grafi ili procu, zbog cijene

 

a zasto mora bit bas lenovo ideapad?

 Rijedak je u nasim trgovinama jer 75% trgovaca uopce ne napise koja je verzija, 5 ili 3, a ostali kod kojih pise su 3.

Kako je kompromis na procu kad ideapad 700 ima isti i7-6700hq kao i y700?

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

y700 ima isa i7 isa gtx 960m

ideapad ima sa i5 i gtx950 gddr5 ILI sa i7 i 950m gddr3

to kaj ti trazis sam nasao ali u daleko vecem rangu cijena

https://www.nabava.net/search.php?q=%22i7%22+%2B+%22950m+gddr5%22

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

Potreban mi je laptop do 5000 kuna. Služio bi prvenstveno za fakultetske potrebe (programiranje/učenje). Igranje igara na njemu nije prioritet - radije bih volio više RAM-a i jači procesor nego da ima neku grafičku karticu. Želio bih da imam SSD, ali nisam siguran koliko je realno dobiti SSD na taj cijenovni rang.

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ED63 kaže...

y700 ima isa i7 isa gtx 960m

ideapad ima sa i5 i gtx950 gddr5 ILI sa i7 i 950m gddr3

to kaj ti trazis sam nasao ali u daleko vecem rangu cijena

https://www.nabava.net/search.php?q=%22i7%22+%2B+%22950m+gddr5%22

 Da, ima, ali ja sam odmah u pocetku rekao da gledam samo i7, tako da su sto ce cpu-a tice(a i sve ostalog osim gpu-a), za mene, ideapad 700 == Y700.

Hvala na linku, ali kao sto sam iznad napisao, ipak bih samo na Lenovo isao.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, planiram kupiti Acer aspire e5 575g i zanima me mogu li se na taj laptop spojiti neki 5.1 zvucnici?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

nedavno sam na jednu od vaših preporuka kupio Lenovo 700-15ISK 

s laptopom sam zadovoljan, jedino što bi htio je ugraditi još jedan SSD

Čitao sam nešto kao da nije moguće ali nisam posve siguran u to, pa ako mi možete pomoći s tim. Da li je moguće ugraditi još jedan SSD i ako je, da li SATA ili m.2?

Uređaj nema opticki disk.

Unaprijed hvala :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, tražim laptop za ženu, karakteristike su sljedeće:

 

boja nije crna :)

15"

Asus, Toshiba i Dell preferebilno, traži se robusniji dojam, solidni materijali i tipkovnica

Pozadinsko osvjetljenje tipkovnice

SSD nije nužan, ali je dobrodošao

OS nije nužan

Dobar ekran

office, net

 

Vidim da Lenovo 510-15 ispunjava dosta kriterija.

 

Budžet: 4000 + sitno

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 19:45 (zlovenac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pavelic44 kaže...

Pozdrav svima,

nedavno sam na jednu od vaših preporuka kupio Lenovo 700-15ISK 

s laptopom sam zadovoljan, jedino što bi htio je ugraditi još jedan SSD

Čitao sam nešto kao da nije moguće ali nisam posve siguran u to, pa ako mi možete pomoći s tim. Da li je moguće ugraditi još jedan SSD i ako je, da li SATA ili m.2?

Uređaj nema opticki disk.

Unaprijed hvala :D

 M2 utor imaš, dakle M2 SSD.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TeškiPajzl kaže...
Pozdrav, planiram kupiti Acer aspire e5 575g i zanima me mogu li se na taj laptop spojiti neki 5.1 zvucnici?

 Mogu.

zlovenac kaže...

Pozdrav, tražim laptop za ženu, karakteristike su sljedeće:

 

boja nije crna :)

15"

Asus, Toshiba i Dell preferebilno, traži se robusniji dojam, solidni materijali i tipkovnica

Pozadinsko osvjetljenje tipkovnice

SSD nije nužan, ali je dobrodošao

OS nije nužan

Dobar ekran

office, net

 

Vidim da Lenovo 510-15 ispunjava dosta kriterija.

 

Budžet: 4000 + sitno

Neznam koliko je boja i svijetleća tipkovnica kompromis, osobno bih ovo ubo odmah za ove novce.

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e5-575g-37wv-nxgl9ex013-156-fhd-intel-core-i3-6006u-20ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-nv/ACR-1642/product/

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14340

 

Lenovo je također odličan izbor, plus što je bijeli i ima svijetleću tipkovnicu.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa. Kao prvo želio bih vam se zahvaliti što aktivno odgovarate na upite i pomažete ekipi, drago mi je što ovako nešto postoji na internetu.

Što se tiće upita, tražim laptop između 3500 i 4000 kn a da je neki actualni best buy, specifikacije možda da naginju više prema igricama i konzumiranju medija, ali nije prenužno.

Ako nema neki koji se baš ističe, onda ono ako možete top 3 predložiti, bio bih jako zahvalan.

 

Tnx. Pozdrav. :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Robertissimo, komotno možeš kupiti ovaj iznad sa 940MX i 6100U.

 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima, zanima me koji bi mi laptop bio bolji od ova dva:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-31l4-nx-gdzex-009-core-i3-6100u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-1-c-linux-crno-014650221
Ili https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-310-80tv00nysc-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-920mx-15-6-led-fhd-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno-014620225

Laptop bi koristio za uobicajene radnje surfanje,office,matlab itd. te poneki LOL ali uz sve minimum postavke.

Takoder me zanima koji bi od ta 2 bio bolji po kvaliteti izrade.

I ako imate bolji neki za ponudit slobodno moze do 4k jedini uvjet je zasebna graficka kartica.OS ne igra nikakvu ulogu jer sam student i imam besplatne win :)

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pavelic44 kaže...

Pozdrav svima,

nedavno sam na jednu od vaših preporuka kupio Lenovo 700-15ISK 

s laptopom sam zadovoljan, jedino što bi htio je ugraditi još jedan SSD

Čitao sam nešto kao da nije moguće ali nisam posve siguran u to, pa ako mi možete pomoći s tim. Da li je moguće ugraditi još jedan SSD i ako je, da li SATA ili m.2?

sa tvog linka citiram:

"Lenovo 700-15ISK, procesor Intel Core i5"-6300HQ 2,30 GHz, Core 4, radna memorija 8GB, ekran 15,6" fullHD 1920x1080 IPS, tvrdi disk SSD 256GB, operativni sustav Free DOS, grafička kartica NVIDIA GTX950M (4 GB), 1x 10/100/1000, 802.11ac, BT 4.0, HDMI 1, USB 2.0 1, USB 3.0 2, 2,3 kg,M.2 utor za SSD(PCI Express Gen3 x4 / PCIe NVME), boja bijela"

sata ili m2?

moze se i tako reci, ali bi ja reko da li 2.5" ili m.2?

to je oznaka velicine

sata je u ovom slucaju oznaka brzine ili sucelja koje omogucava maksimalnu brzinu tj. propusnost

ovaj od 256gb je 2.5", sata 3 i jedina je razlika jel obicni sata(9mm) ili tanki (7mm)

m2 je u tvom slucaju nvme kaj je super, najbrze trenutno dostupno na laptopima (bar kod nas)

imaj na umu da je taj m2 slot daleko brzi nego onaj kaj si dobil u kompu, tak da si kupi neki dobar m2 nvme (jer ih imas i u sata sucelju koji su sporiji) i definitivno na njega stavi ono kaj ces cesto koristit od programa zbog brzine

i pazi da se ne izgubi garancija otvaranjem, na tom polju vlada divlji zapad, neki imaju pristupni otvor sa jednim sarafom, a neki moraju u servis na ugradnju

 

ja sam kupio slican laptop y700 i on ima m2 slot brzine sata3, sto znaci da je nepotrebno ugradjivat brze nvme ssd-ove gore i da sa kompom m2 i 2.5" slotovi komuniiciraju istom brzinom

 

dakle, kad kupujes svoj novi m2 nemoj sparat sad jer je to dugorocno ulaganje u buducnost i trajnost lapa i bolju funkcionalnost

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ED63 kaže...
pavelic44 kaže...

Pozdrav svima,

nedavno sam na jednu od vaših preporuka kupio Lenovo 700-15ISK 

s laptopom sam zadovoljan, jedino što bi htio je ugraditi još jedan SSD

Čitao sam nešto kao da nije moguće ali nisam posve siguran u to, pa ako mi možete pomoći s tim. Da li je moguće ugraditi još jedan SSD i ako je, da li SATA ili m.2?

sa tvog linka citiram:

"Lenovo 700-15ISK, procesor Intel Core i5"-6300HQ 2,30 GHz, Core 4, radna memorija 8GB, ekran 15,6" fullHD 1920x1080 IPS, tvrdi disk SSD 256GB, operativni sustav Free DOS, grafička kartica NVIDIA GTX950M (4 GB), 1x 10/100/1000, 802.11ac, BT 4.0, HDMI 1, USB 2.0 1, USB 3.0 2, 2,3 kg,M.2 utor za SSD(PCI Express Gen3 x4 / PCIe NVME), boja bijela"

sata ili m2?

moze se i tako reci, ali bi ja reko da li 2.5" ili m.2?

to je oznaka velicine

sata je u ovom slucaju oznaka brzine ili sucelja koje omogucava maksimalnu brzinu tj. propusnost

ovaj od 256gb je 2.5", sata 3 i jedina je razlika jel obicni sata(9mm) ili tanki (7mm)

m2 je u tvom slucaju nvme kaj je super, najbrze trenutno dostupno na laptopima (bar kod nas)

imaj na umu da je taj m2 slot daleko brzi nego onaj kaj si dobil u kompu, tak da si kupi neki dobar m2 nvme (jer ih imas i u sata sucelju koji su sporiji) i definitivno na njega stavi ono kaj ces cesto koristit od programa zbog brzine

i pazi da se ne izgubi garancija otvaranjem, na tom polju vlada divlji zapad, neki imaju pristupni otvor sa jednim sarafom, a neki moraju u servis na ugradnju

 

ja sam kupio slican laptop y700 i on ima m2 slot brzine sata3, sto znaci da je nepotrebno ugradjivat brze nvme ssd-ove gore i da sa kompom m2 i 2.5" slotovi komuniiciraju istom brzinom

 

dakle, kad kupujes svoj novi m2 nemoj sparat sad jer je to dugorocno ulaganje u buducnost i trajnost lapa i bolju funkcionalnost

 

 

Hvala puno na detaljnom odgovoru. :D
A sada još jedno pitanje onda, što bi bio dobar, a što loš m2? Imaš li možda kakvu preporuku?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Yippy kaže...
Pozdrav svima, zanima me koji bi mi laptop bio bolji od ova dva:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-31l4-nx-gdzex-009-core-i3-6100u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-1-c-linux-crno-014650221
Ili https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-310-80tv00nysc-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-920mx-15-6-led-fhd-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno-014620225

Laptop bi koristio za uobicajene radnje surfanje,office,matlab itd. te poneki LOL ali uz sve minimum postavke.

Takoder me zanima koji bi od ta 2 bio bolji po kvaliteti izrade.

I ako imate bolji neki za ponudit slobodno moze do 4k jedini uvjet je zasebna graficka kartica.OS ne igra nikakvu ulogu jer sam student i imam besplatne win :)

Hvala!

 Prvi je osjetno bolja kupnja i opcija, vidljive i opipljive razlike u kvaliteti nema.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a kolika je razlika izmedu tog acera i OVOG kojeg si ponudio ranije?

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Yippy kaže...

a kolika je razlika izmedu tog acera i OVOG kojeg si ponudio ranije?

 

 Taj od ranije ima nešto slabiji GPU.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

može neki prijedlog za laptop?  Otprilike 3.000,00 / 4.000,00 kn .

 

Hvala ljepa

Hello...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Kupujem laptop prvi put u životu, do sad sam imao samo PC, a i to nisam zadnjih 5 -6 godina pratio razvoj komponenti pa mi treba pomoć.

Kupujem Laptop u Zadru ili Zagrebu, u kešu, oko 5000 - 5500 kn.

Veličina ekrana 15" rađe nego 17" (moje mišljenje: duže traje baterija, manje se grije, lakši je, a za filmove ću se ionako spojiti na monitor ili tv jer je 17" svejedno premalo).

Rezolucija, ne razumijem se baš koji su standardi sad, al očito što veća to bolje.

Koristit će mi za: internet, office, glazba, download, photoshop (hobi ništa ozbiljno), za igrice nebitno, bitno da mi istovremeno radi net, torrent, glazba, i tako par prozora bez štekanja.

Ne trebaju mi Windowsi.

Memorija 8 GB, disk SSD po mogućnosti, bar za windowse

U marke se ne razumijem, većinom mi preporučuju Lenovo i DELL, a da izbjegavam HP i Acer.

Uglavnom, treba mi nešto što će mi trajati par godina i u što se mogu pouzdati, da ima kvalitetnu tipkovnicu, ugodnu za tipkanje u wordu, dakle da ima naša slova (ako postoji to uopće), koristit ću miša pa mi kvaliteta touchpada nije bitna, cd-rom i kamera mi ne treba, baterije su navodno svima loše, a ionako će biti uglavnom blizu struje pa je i to nevažno.

Eto, hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
Zlovenac kaže...

Pozdrav, tražim laptop za ženu, karakteristike su sljedeće:

 

(...)

 

Vidim da Lenovo 510-15 ispunjava dosta kriterija.

 

Budžet: 4000 + sitno

Neznam koliko je boja i svijetleća tipkovnica kompromis, osobno bih ovo ubo odmah za ove novce.

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e5-575g-37wv-nxgl9ex013-156-fhd-intel-core-i3-6006u-20ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-nv/ACR-1642/product/

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14340

 

Lenovo je također odličan izbor, plus što je bijeli i ima svijetleću tipkovnicu.

 

Hvala na odgovoru, acer nalazim i na ekupi za manje para (3500) i to uz 5 godina garancije... To bi bio bestbuy izgleda?

 

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-E5-575G-37WV-FHD-SSD-NXGL9EX013nbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1068551.aspx

 

Ako nema nekih caka, uzimam taj...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 21:14 (zlovenac).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može prijedlog za laptop sa 17,3", ssd 250gb  ( može i naknadna ugradnja, po mogućnosti da ima sata 4 ). Garancija poželjna. Što se nudi najbolje za oko 5000kn ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pavelic44 kaže...
Hvala puno na detaljnom odgovoru. :D

A sada još jedno pitanje onda, što bi bio dobar, a što loš m2? Imaš li možda kakvu preporuku?

 zavisi kolko para imas

gledaj m2 nvme, ja bi sebi uzo samsung serije 950 pro, mislim da bi mi 500gb bude dosta - future proof

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/util/selection.html

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/overview.html

pa si sam odaberi, ili postavi pitanje kolegama:

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/koji-ssd/50123.aspx?page=265&jumpto=5303289&sort=asc&view=flat

zdzbunjola kaže...

Pozdrav. Kupujem laptop prvi put u životu, do sad sam imao samo PC, a i to nisam zadnjih 5 -6 godina pratio razvoj komponenti pa mi treba pomoć.
... da ima kvalitetnu tipkovnicu, ugodnu za tipkanje u wordu, dakle da ima naša slova (ako postoji to uopće),

 evo da ti javim, nakon velikog proboja na razvoju tehnologije i agilnoscu hrvatskih uvoznika, otkad je hrvatske imamo hrvatska slova na tastaturama a i na laptopima barem zadnjih 25 godina cca.

cudni su putevi gospodnji

 

sry na off topic

EDIT:

ak je neko jos s foruma kupio lenovo y700 i otvarao ga , koji je m2 konektor? iako pise na opisu da je sata, na slikama se jasno vidi m konektor koji je pci-e

Inside Lenovo Y700 (15″) – disassembly, internal photos and upgrade options

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zdzbunjola kaže...

Kupujem Laptop u Zadru ili Zagrebu, u kešu, oko 5000 - 5500 kn.
Veličina ekrana 15"
Koristit će mi za: internet, office, glazba, download, photoshop (hobi ništa ozbiljno), za igrice nebitno, bitno da mi istovremeno radi net, torrent, glazba, i tako par prozora bez štekanja.

Uglavnom, treba mi nešto što će mi trajati par godina i u što se mogu pouzdati, da ima kvalitetnu tipkovnicu, ugodnu za tipkanje u wordu, dakle da ima naša slova (ako postoji to uopće), koristit ću miša pa mi kvaliteta touchpada nije bitna, cd-rom i kamera mi ne treba, baterije su navodno svima loše, a ionako će biti uglavnom blizu struje pa je i to nevažno.

 

Lenovo ThinkPad E560, i3 6100 2.3GHz procesor je sasvim dovoljan za to što ćeš raditi, 4Gb RAM memorije se lako nadogradi preko donjeg pretinca po potrebi

 

preporuka zbog kvalitetne tipkovnice, i općenito kvalitete izrade

 

- sa HD LED ekranom

https://www.nabava.net/search.php?q=20EVS01T00

 

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E560-Core-i3-HD-Notebook-Review.168407.0.html

 

- sa FHD IPS ekranom

https://www.nabava.net/search.php?q=20EVS00100

 

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E560-Core-i7-Radeon-R7-M370-Notebook-Review.155741.0.html

 

- procesor i5 6200, HD ekran

https://www.nabava.net/search.php?q=20EV000NSC

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice