Snimanje putem kamerice na laptopu

poruka: 13
|
čitano: 5.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Snimanje putem kamerice na laptopu

Je li moguće kojim softverom podesiti da kamerica na laptopu konstantno snima? Tj. da jednostavno s te kamerice napravim video nadzor u uredu :) Ustvari, dovoljno je da snima i da mogu kasnije pregledati snimku. Ima netko iskustva s tim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Snimanje putem kamerice na laptopu

Creep.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Ima svaki iole bolji odvjetnik...

Osim ako ti ...... koji ce sjediti u tom uredu ne da dopustenje da ga snimas.... :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
SolidSnakeCRO kaže...

Creep.

Daj molim te, opće ne znaš situaciju pa ne govori napamet i ne insinuiraj gluposti.

8 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
U pravu si, nitko osim tebe nezna situaciju, no nije to bas tako jednostavno.

Jedini legitiman razlog video nadzora je zastita objekta i imovine. Kao npr trgovina, banka, mjenjacnica, bilo sto. No i u tome slucaju, ta cinjenica mora biti jasno i glasno istaknuta svima, cak i prije nego sto udju u taj prostor. Za to sluze naljepnice i natpisi vec na samim vratima. I svako koga na bilo koji nacin smeta ili vrijedja cinjenica da ce biti snimljen "tu i tu, i u to i to vrijeme", te da ce takav "dokaz" postojati jedno vrijeme, ima apsolutno pravo ne uci u takav objekt. Naravno, druga stvar je dali moze ne uci u banku, postu, trgovacki centar... No to nije tema.

Cak i kod privatnih objekata, moras biti jako pazljiv sto snimas, potrebne su suglasnosti susjeda i sl, i dovoljno je da kamera koju si postavio da vidis koji pesek ti kaka pred kapiju "hvata" komadic povrsine koja je javna ili u tudjem privatnom vlasnistvu, i eto ti potencijalnog problema.

Ovakav nadzor i snimanje putem nekog uredjaja koji nije jasno vidljiv i razumljiv da snima, bez da su korisnici prostora svjesni da su snimani... Na radnom mjestu, u nekom uredu..... Hmm.....

Ukoliko imas potrebe za nadzorom, onda ga rijesi uz postivanje pravila igre, vidljive kamere, obavijest i slicno, no, takva snimka ti je i dalje neupotrebljiva za sve sto nema veze s onom primarnom svrhom - zastita objekta ili imovine.

Pa tako snimka radnika koji uzima novce iz blagajne ima vrijednost, snimka radnika kako 8 sati kopa nos umjesto da radi - nema nikakvu, cak je i zloupotreba....

Naravno, ti mozes reagirati na osnovu vidjenog kopanja nosa, ali se ne mozes pozvati na snimku kao dokaz da taj radnik nista ne radi, ako me razumijes.

Sa hard-soft strane se to moze rijesiti, naravno, no...bez detalja o svrsi i namjeni, budi oprezan sta, kako i koga snimas, posebice na takav nacin.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Damir22 kaže...
U pravu si, nitko osim tebe nezna situaciju, no nije to bas tako jednostavno.

Jedini legitiman razlog video nadzora je zastita objekta i imovine. Kao npr trgovina, banka, mjenjacnica, bilo sto. No i u tome slucaju, ta cinjenica mora biti jasno i glasno istaknuta svima, cak i prije nego sto udju u taj prostor. Za to sluze naljepnice i natpisi vec na samim vratima. I svako koga na bilo koji nacin smeta ili vrijedja cinjenica da ce biti snimljen "tu i tu, i u to i to vrijeme", te da ce takav "dokaz" postojati jedno vrijeme, ima apsolutno pravo ne uci u takav objekt. Naravno, druga stvar je dali moze ne uci u banku, postu, trgovacki centar... No to nije tema.

Cak i kod privatnih objekata, moras biti jako pazljiv sto snimas, potrebne su suglasnosti susjeda i sl, i dovoljno je da kamera koju si postavio da vidis koji pesek ti kaka pred kapiju "hvata" komadic povrsine koja je javna ili u tudjem privatnom vlasnistvu, i eto ti potencijalnog problema.

Ovakav nadzor i snimanje putem nekog uredjaja koji nije jasno vidljiv i razumljiv da snima, bez da su korisnici prostora svjesni da su snimani... Na radnom mjestu, u nekom uredu..... Hmm.....

Ukoliko imas potrebe za nadzorom, onda ga rijesi uz postivanje pravila igre, vidljive kamere, obavijest i slicno, no, takva snimka ti je i dalje neupotrebljiva za sve sto nema veze s onom primarnom svrhom - zastita objekta ili imovine.

Pa tako snimka radnika koji uzima novce iz blagajne ima vrijednost, snimka radnika kako 8 sati kopa nos umjesto da radi - nema nikakvu, cak je i zloupotreba....

Naravno, ti mozes reagirati na osnovu vidjenog kopanja nosa, ali se ne mozes pozvati na snimku kao dokaz da taj radnik nista ne radi, ako me razumijes.

Sa hard-soft strane se to moze rijesiti, naravno, no...bez detalja o svrsi i namjeni, budi oprezan sta, kako i koga snimas, posebice na takav nacin.

 
Sve jasno, hvala na ukazanome i na trudu. Našao sam rješenje koje će poslužiti za ono što trebam.

6 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Damir22 kaže...
U pravu si, nitko osim tebe nezna situaciju, no nije to bas tako jednostavno.

Jedini legitiman razlog video nadzora je zastita objekta i imovine. Kao npr trgovina, banka, mjenjacnica, bilo sto. No i u tome slucaju, ta cinjenica mora biti jasno i glasno istaknuta svima, cak i prije nego sto udju u taj prostor. Za to sluze naljepnice i natpisi vec na samim vratima. I svako koga na bilo koji nacin smeta ili vrijedja cinjenica da ce biti snimljen "tu i tu, i u to i to vrijeme", te da ce takav "dokaz" postojati jedno vrijeme, ima apsolutno pravo ne uci u takav objekt. Naravno, druga stvar je dali moze ne uci u banku, postu, trgovacki centar... No to nije tema.

Cak i kod privatnih objekata, moras biti jako pazljiv sto snimas, potrebne su suglasnosti susjeda i sl, i dovoljno je da kamera koju si postavio da vidis koji pesek ti kaka pred kapiju "hvata" komadic povrsine koja je javna ili u tudjem privatnom vlasnistvu, i eto ti potencijalnog problema.

Ovakav nadzor i snimanje putem nekog uredjaja koji nije jasno vidljiv i razumljiv da snima, bez da su korisnici prostora svjesni da su snimani... Na radnom mjestu, u nekom uredu..... Hmm.....

Ukoliko imas potrebe za nadzorom, onda ga rijesi uz postivanje pravila igre, vidljive kamere, obavijest i slicno, no, takva snimka ti je i dalje neupotrebljiva za sve sto nema veze s onom primarnom svrhom - zastita objekta ili imovine.

Pa tako snimka radnika koji uzima novce iz blagajne ima vrijednost, snimka radnika kako 8 sati kopa nos umjesto da radi - nema nikakvu, cak je i zloupotreba....

Naravno, ti mozes reagirati na osnovu vidjenog kopanja nosa, ali se ne mozes pozvati na snimku kao dokaz da taj radnik nista ne radi, ako me razumijes.

Sa hard-soft strane se to moze rijesiti, naravno, no...bez detalja o svrsi i namjeni, budi oprezan sta, kako i koga snimas, posebice na takav nacin.

Dakle, ja ne bi mogao upotrijebiti snimku lopova koji mi krade doma ako nije naznačeno da se prostor snima (privatan prostor)?

8 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Privatan prostor je nesto drugo, a i vec sam rekao da je legitiman video nadzor radi zastite objekta i imovine.

Znaci, ako imas video snimku svoje sobe i tipa kako ti krade kolekciju pokemona, naravno......

Kolega je zavrsio novu kucu nedavno, kako je kuca i okucnica velika, ima dva relativno skupa auta, ima garazu i radionu sa skupim stvarima, logicno je bilo da instalira kamere.

Neznam tocne i specificne detalje, ali koliko sam shvatio, za sve sto snima vanjski prostor je morao dobiti dozvolu, ukoliko postoji varijanta da se prilikom tog snimanja uhvati i dio tudjeg imanja, potrebna je dozvola tog susjeda.

Cak mislim da na kapiji ima obavijest da je prostor pod video nadzorom. No ne tvrdim.

Sto je u osnovi paradoksalno, svi u djepu imamo prijenosni tv studio (doc brown), i mozemo snimiti apsolutno sve u svakom momentu, no eto......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
love2ml86 kaže...
Damir22 kaže...
U pravu si, nitko osim tebe nezna situaciju, no nije to bas tako jednostavno.

Jedini legitiman razlog video nadzora je zastita objekta i imovine. Kao npr trgovina, banka, mjenjacnica, bilo sto. No i u tome slucaju, ta cinjenica mora biti jasno i glasno istaknuta svima, cak i prije nego sto udju u taj prostor. Za to sluze naljepnice i natpisi vec na samim vratima. I svako koga na bilo koji nacin smeta ili vrijedja cinjenica da ce biti snimljen "tu i tu, i u to i to vrijeme", te da ce takav "dokaz" postojati jedno vrijeme, ima apsolutno pravo ne uci u takav objekt. Naravno, druga stvar je dali moze ne uci u banku, postu, trgovacki centar... No to nije tema.

Cak i kod privatnih objekata, moras biti jako pazljiv sto snimas, potrebne su suglasnosti susjeda i sl, i dovoljno je da kamera koju si postavio da vidis koji pesek ti kaka pred kapiju "hvata" komadic povrsine koja je javna ili u tudjem privatnom vlasnistvu, i eto ti potencijalnog problema.

Ovakav nadzor i snimanje putem nekog uredjaja koji nije jasno vidljiv i razumljiv da snima, bez da su korisnici prostora svjesni da su snimani... Na radnom mjestu, u nekom uredu..... Hmm.....

Ukoliko imas potrebe za nadzorom, onda ga rijesi uz postivanje pravila igre, vidljive kamere, obavijest i slicno, no, takva snimka ti je i dalje neupotrebljiva za sve sto nema veze s onom primarnom svrhom - zastita objekta ili imovine.

Pa tako snimka radnika koji uzima novce iz blagajne ima vrijednost, snimka radnika kako 8 sati kopa nos umjesto da radi - nema nikakvu, cak je i zloupotreba....

Naravno, ti mozes reagirati na osnovu vidjenog kopanja nosa, ali se ne mozes pozvati na snimku kao dokaz da taj radnik nista ne radi, ako me razumijes.

Sa hard-soft strane se to moze rijesiti, naravno, no...bez detalja o svrsi i namjeni, budi oprezan sta, kako i koga snimas, posebice na takav nacin.

Dakle, ja ne bi mogao upotrijebiti snimku lopova koji mi krade doma ako nije naznačeno da se prostor snima (privatan prostor)?

U slučaju privatnog posjeda/vlasništva, a isključivo da želiš snimati svoj privatni vrt, ulaz u svoju kuću, vikendicu ili montirati kameru unutar doma, nije ti potrebna obavijest ili naljepnica,
odnosno vrijedi odredba tzv. izuzeća kućanstva.
Pritom je iznimno važno da ti videonadzor ne pokriva ni jedan dio javnog prostora ili susjednog posjeda, čak ni djelomično ili u ograničenom vremenskog opsegu,
jer u protivnom moraš tražiti dozvolu i privolu za snimanje.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 20:40 (vrx).
14 godina
offline
Snimanje putem kamerice na laptopu

Pa vi kolega Vrx kao da ste radili u branši 🤭

IT me iznevjeri
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Alkaline kaže...

Pa vi kolega Vrx kao da ste radili u branši 🤭

 “Sjećanje na prijašnji rad je ugodno.”
– starogrčka izreka


I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
8 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Vrx

Neznam dali si citirao mene, ili kolegu koji je citirao mene......

No istu stvar rekoh, i to dvaput ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Snimanje putem kamerice na laptopu
Damir22 kaže...
Privatan prostor je nesto drugo, a i vec sam rekao da je legitiman video nadzor radi zastite objekta i imovine.

Znaci, ako imas video snimku svoje sobe i tipa kako ti krade kolekciju pokemona, naravno......

Kolega je zavrsio novu kucu nedavno, kako je kuca i okucnica velika, ima dva relativno skupa auta, ima garazu i radionu sa skupim stvarima, logicno je bilo da instalira kamere.

Neznam tocne i specificne detalje, ali koliko sam shvatio, za sve sto snima vanjski prostor je morao dobiti dozvolu, ukoliko postoji varijanta da se prilikom tog snimanja uhvati i dio tudjeg imanja, potrebna je dozvola tog susjeda.

Cak mislim da na kapiji ima obavijest da je prostor pod video nadzorom. No ne tvrdim.

Sto je u osnovi paradoksalno, svi u djepu imamo prijenosni tv studio (doc brown), i mozemo snimiti apsolutno sve u svakom momentu, no eto......

 Ne znaš detalje pa zatim nešto tvrdiš da je, a možda i nije 

 

Javne površine nitko ne smije snimati (osim javnih službi, policije i državnih tijela koje imaju dozvolu za javno snimanje) - ni firme ni privatne osobe. Sve je napisano u zakonu - Opće uredbe o zaštiti podataka pa već u članku 2c stoji da se ista ne odnosi na aktivnosti koje provodi fizička osoba tijekom isključivo osobnih ili kućnih aktivnosti. Dakle mobitelom se može snimati sve, u privatnom vlasništvu se također može snimati sve.

 

No ne može svaka firma snimati bilo što i bilo kako. Postoje drugi oblici koju firme mogu poduzeti u određenu svrhu, a ovo snimanje kamerom sa laptopa može koristiti samo za "osobne potrebe", al ono baš baš osobne potrebe tipa drk*ca.

 

Za zaštitu imovine koristite - osiguranje. Sto puta jednostavnije i sa manje glavobolje. Mene košta oko 250€ godišnje i miran sam i po pitanju potresa i poplava i provala i svega. A šanse da ću kamerom - protiv koje savršeno radi i obična šilterica - snimiti facu provalnika su nula. Kad vidite one snimke po internetu - pa dovoljno se namrštiti i već je sve toliko mutno da se u mraku ne može vidjeti je li lopov rakun ili čovjek. Taman da i otkrijete tko je lopov - tko vam garantira da ćete ikad dobiti vrijednost nazad? Izgubite živce samo, par godina sudovanja i na kraju ništa.

 

Kad je u pitanju tvrtka, em morate sve zaposlenike obavijestiti pisanim putem, em morate sto vragova podesiti po zakonu (tko snima, zašto, u koju svrhu, gdje se čuva i koliko bla bla). Mi smo u firmi 2 mjeseca prilagođavali sustav i poslovanje. A nemamo kamere.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice