Kupovina polovnog laptopa

poruka: 15
|
čitano: 5.054
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina polovnog laptopa

Imam priliku kupiti polovan laptop. Laptop je ima problema sa pregrijavanjem ali nakon što je očišćen na njemu je odrađen stres test čitavu noć i nije se gasio. Promjenjema je i termalna pasta. Laptop je marke toshiba i dobre je konfiguracije. Isti takvi polovni su i do 500 kn skuplji.Baterija dži dva i pol sata. 

 

Koliko je pametna kupovina?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kupovina polovnog laptopa

Ako tri uz njega da,bar 6 mjeseci garancije,uzimaj

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina polovnog laptopa

Pozdrav...

Vidim na Njuškalu ovaj laptop https://www.cnet.com/products/acer-aspire-v3-331-p11x-13-3-pentium-3556u-4-gb-ram-500-gb-hdd-us-international/

Trebao bi imati 4 GB DDRL 1600 i jedan prazan slot...

Ja imam mini laptop sa 4+2 GB DDRL3 1333...

Mogu li , ako kupim taj sa 1600 RAM-om, zamijeniti memorije - 4 GB 1600 u svoj i prodam ga a 6 GB 1333 (4+2 ) iz mog u taj koji bi kupio?

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kupovina polovnog laptopa

Trebalo bi raditi, ali nitko ti to ne može garantirati - znat ćeš tek ako/kad probaš.

12 godina
offline
Re: Kupovina polovnog laptopa
Da ne otvaram novu temu. Treba da se raspitam o nadogradnji hp 15...
https://support.hp.com/in-en/document/c04504172
Ima n3540 cpu, 4gb dd3 i 500 gb hdd.
Može li na taj laptop ssd od 128g npr. i još 4g rama?
Inače, ima dosta dobru bateriju i dobra tipkovnica, dosta dosta slab ekran (HD), jako dobar wifi, za surfanje je dosta dobar, za filmove 5/10. Poslužiti će onone tko bude koristio. Eto ako tko zna za taj model što se tiče nadogradnje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina polovnog laptopa

4gb mora van i 8 gb unutra samo 1 utor.Ide 2,5` hdd/ssd

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kupovina polovnog laptopa
https://www.cnet.com/products/hp-15-f011nr-15-6-pentium-n3540-4-gb-ram-500-gb-hdd-us/

Bit će dobro ako je tako pa da si uzme 8gb. Još ako može ssd bilo bi super.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina polovnog laptopa
MGloc, ovo ssd/hdd može oboje ili samo jedno od toga?
12 godina
offline
Re: Kupovina polovnog laptopa
Imam problem sa tim laptopom, probao sam vratiti po želji te osobe na windows 8. Pokrenuo tu opciju i nakon nekog vremena ništa se nije dešavalo. Crn ekran iako je možda u pozadini radilo, ali nisam ništa vidio na ekranu. Sada kad upalim laptop dođe do onoga "korisnik", dobro došli i vrti onaj krug i poslje piše pričekajte. Nakon toga ništa na ekranu. Ako stisnem Del+ctrl+alt pojavi se opcije zaključak, promjeni korisnika, odjava, promjeni lozinku, upravitelj zadataka. Lozinke prije nije ni bilo, jedino ako je netko od djece šta stisnuo dok sam pokrenuo vraćanje na Windows 8. Šta mi je raditi? Kako pokrenuti opet vraćanje na tvorničke postavke na Windows 8? Cijelo vrijeme se vidi strelica od miša.
Evo par slika...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina polovnog laptopa
Sad mi je pisalo da je korisnik zaključan, a nije bilo nikakve lozinke prije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kupovina polovnog laptopa

Ima na laptopu ičeg bitnog? Ako nema, jednostavno iznova instaliraj Windowse, vjerojatno najbolje na čisti disk, odnosno tako da obrišeš particiju prilikom instalacije.

 

Iz opisa problema nije baš jasno što se dogodilo. Što si uopće napravio? Laptop je bio nadograđen na Windowse 10 pa si ga probao vratiti na Windows 8? Moguće da je taj "undo" zbrljao sistemske mape/datoteke i sad... Ili laptop ima onu neku recovery opciju?

 

Ako je došao s Windowsima 8 i nema na sebi naljepnicu s ključem, onda je ključ vrlo vjerojatno zapisan u BIOS/UEFI. A to onda znači da bi Windowse trebao moći instalirati instalacijskog DVD-a ili USB sticka za Windows 8 i da će oni prepoznati licencu.

12 godina
offline
Re: Kupovina polovnog laptopa
Uspio sam nekako doći do postavki za ponovno pokretanje na tvorničke postavke, Windows 8. Na upravitelj zadataka pa otklanjanje poteškoća i tu je bila opcija za vraćanje na početno sa time da sve komplet izbriše. Mislim da će trajati cijeli dan:) Na 10 je laptop radio sporije pa zato vraćanje na 8. Za 7 dana će u servisu staviti ssd i zamjeniti tih 4gb ram za pločicu sa 8gb. Nakon toga neka stavi na 10. Šta je bio problem to ne znam, i ovo je previše za mene:) Hvala ti na detaljnom objašnjenju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina polovnog laptopa

Da li je moguće zamjeniti ekran na top laptopu i staviti neki full hd ips?

https://support.hp.com/hr-en/product/hp-15-r100-notebook-pc-series/7234951/document/c04495491

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Kupovina polovnog laptopa

Pozdrav!

Treba mi neki laptop do 1000kn nećakinji za školu pošto su sad ova sr s koronom i online nastavom..

Uvjeti su da je star maks 4 godine i da ima bateriju koja može izgurat bar 5 sati..

Poželjno da ima kvalitetan ekran, može držat cca 5 tabova paralelno na netu bez muke..

Može ponude ovdje ili na PP.

Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kupovina polovnog laptopa

5 sati kod polovnog laptopa za 1000kn? Mislim da previse trazis.

 

Sta je njoj online nastava u autobusu, pa joj treba 5h baterija,

i jos nakacena na WLAN, tesko...

 

https://www.njuskalo.hr/toshiba-prijenosnici/toshiba-satellite-c50b-oglas-32375583

 

Ak ti uleti ovako nesto, super, makar ne vjerujem da baterija drzi toliko - eventualno na 50% osvjetljenja ili manje,

sa laganim uredskim radom, bez video konferencija i streaminga.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice