Telekom DSLAMovi

poruka: 32
|
čitano: 14.249
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Centrale

 Evo, ovo je tema gdje cemo staviti kartu s DSLAMovima tako da svatko može vidjeti gdje mu se centrala nalazi. Želju za ovom temom je iskazalo nekoliko forumaša pa da i to napravimo kad možemo. Glavni razlog su naravno postavljanja mini DSLAM-ova, tako da ih možemo pratiti gdje se šire. 

Molim sve da kad vide mini DSLAM, da ga uslikaju i da stave lokaciju na Google kartama tako da ja mogu upotpunjavati Google kartu s novim centralama.

 

Hvala lijepa!

 

Ovo je link na kartu: https://drive.google.com/open?id=13yhSZVYUsVIIErgEA1XG9IGJVaI&usp=sharing

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Telekom DSLAMovi
Prekomplicirana procedura.
Napravi public mapu koju svatko može editirati.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Prolazio sam par puta Heinzelovom zadnja 2 tjedna i nisam primjetio ništa novo. :D 

Očito slabo gledam. Da dobra ideja ali malo kompliciran postupak. šteta što uz pribadaču ne možeš staviti i sliku sa loacije kabineta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi

Ovdje sam ja i još par osoba kreirali lokacije svih HT-ovih centrala u PGŽ županiji  -40 centrala, kasnije je dodan Split, Osijek, Zadarska županija itd

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1Z_coSbn1YXHm6Y_3qD-vtd3Pl74

Dosta centrala ima i sliku te oznaku je li obična ili kontejner centrala.

Mapa je zaključana jer kada je bila otvorena anonimci su premještali oznake no ako tko ima ifnormacije i želi uređivati neka se javi pa dodam njegov google mail na listu uređivača.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 21:58 (Ag008).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Telekom DSLAMovi
Ag008 kaže...

Ovdje sam ja i još par osoba kreirali lokacije svih HT-ovih centrala u PGŽ županiji  -40 centrala, kasnije je dodan Split, Osijek, Zadarska županija itd

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1Z_coSbn1YXHm6Y_3qD-vtd3Pl74

Dosta centrala ima i sliku te oznaku je li obična ili kontejner centrala.

Mapa je zaključana jer kada je bila otvorena anonimci su premještali oznake no ako tko ima ifnormacije i želi uređivati neka se javi pa dodam njegov google mail na listu uređivača.

 Evo dvije centrale koje ja znam

 

Ul. Ljudevita Posavskog 34, 31000, Osijek

 

i

 

Školska 3, 31227 HARKANOVCI

8 godina
neaktivan
offline
Telekom DSLAMovi

Trčao danas, naišao na još jedan novi, svježe ukopan, čak još ni išaran nije, kad baš obratiš pažnju, postavili su tri nova u kvartu od nove godine, drago mi je vidjeti pomak po tom pitanju. :)

 

Slavenskoga 11, Zagreb pa piknite na kartu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Telekom DSLAMovi

PAŽNJA PAŽNJA!
TCOM ORMARIĆI IMAJU BIJELE KVAKE!
Bnetovi imaju crne.

I naslov teme je netočan, ti ormari se zovu UPS iliti Udaljeni pretplatnički stupanj u hrvata ili FTTC u engleskom govornom području.

Dslam je ono što je u njima.

Predlažem naslov Tcom FTTC ormarići/centrale.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 7:20 (Antropofob).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Takoder zovu se kabineti

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
E jozo bilo bi dobro ako se moze staviti lokacije i ViP-netovih ormarića za HFC i oznaciti drugom bojom tako da utvrdimo da li HT prvo gradi ormarice u onim kvartovima gdje ViP vec ima svoje.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Telekom DSLAMovi
froxie24 kaže...
E jozo bilo bi dobro ako se moze staviti lokacije i ViP-netovih ormarića za HFC i oznaciti drugom bojom tako da utvrdimo da li HT prvo gradi ormarice u onim kvartovima gdje ViP vec ima svoje.

Ja sam si vec doma napisao popis jedno 4-5 za koje znam doma di su, pa ćemo stavit.

 

Molio bih vas koje zanima dodavanje na mapu bez postanja u temu da mi onda date e-mail da vas dodam na popis osoba koje mogu uređivati kartu jer sam se zabrinuo zbog onoga kao sto je kolega rekao da će ljudi bezveze premještati i stavljati oznake. Lp!

 

Ime sam stavio takvo jer sam predvidio da nećemo stavljati samo FTTC ormariće nego i centrale i B.net CMTS ormariće, ali svakako se može promijeniti ime teme na neko drugo.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
9 godina
neaktivan
offline
Telekom DSLAMovi

Sad sam išao Nalješkovićevom u Krugama i vidim dva FTTC kabineta od Tcoma, na valjda 150m udaljenosti, na otprilike Nalješkovićevoj 29, između dvije velike zgrade i na 17, odmah nakon velike zgrade. I kako sam krenuo prema Novom Zagrebu vidim na desnoj strani još jedan, ispod nadvožnjaka na Aveniji Marina Držića, prema zgradama malo.

Izgleda da HT postavlja te ormariće punom parom

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
JozoBozo121 kaže...

Sad sam išao Nalješkovićevom u Krugama i vidim dva FTTC kabineta od Tcoma, na valjda 150m udaljenosti, na otprilike Nalješkovićevoj 29, između dvije velike zgrade i na 17, odmah nakon velike zgrade. I kako sam krenuo prema Novom Zagrebu vidim na desnoj strani još jedan, ispod nadvožnjaka na Aveniji Marina Držića, prema zgradama malo.

Izgleda da HT postavlja te ormariće punom parom

 Gledaj da bude preglednije i jednostavnije pošto je Ag vec dosta azurirao svoju mapu sa glavnim centralama mislim da se sve ne buba u jedno bilo bi ok da se na tvoju mapu stavljaju samo FTTC kabineti ukljucujuci i ViP-bnetove kabinete sa crnim kvakama. Tako cemo se i lakse snalaziti. Budem ti odg. na privatnu poruku sad kad sakupim lokacije ViP kabineta u mojem podrucju posto HT jos nije krenuo sa FTTC-om kod mene. A Ag-u cu poslati lokacije centala čim sakupim sve podatke. 

 

Neka neka što prije postave u Zagrebu prije će krenuti u postavljanje i u drugim gradovima. Moja je teorija da će recimo kod mene u Sisku prvo početi postavljati FTTC kabinete tamo gdje je ViP/Bnet postavio već svoje ali to ćemo tek vidjeti. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 13:28 (froxie24).
13 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Možda se ljubav rodi?

Ovo je dobra ilustracija Tcom politike u Zagrebu.

Svih 5 Tcom lokacija koje sam markirao su također pokrivene s Vipnetovim kabinetima.

Čak i u mojoj vukojebini je T postavio kabinet na moje čuđenje.

Par tjedana poslije pojavili su se Vip kabinetići koji poslužuju obližnje stambne zgrade.

Teorija međusobnog rata kabinetima bi držala vodu da nema po forumima vijesti da T postavlja kabinete po selima i otocima na kojima nema Vipneta ni u tragovima.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 15:45 (Antropofob).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Telekom DSLAMovi

Zanimljivo, ja sam prije 2 sata prošao biciklom Dugave, Travno, Utrine i dio Zapruđa i tamo nema niti jednog FTTC ormarića od T-coma. Sve samo Vip ormarići. Možda idu od sjevera prema jugu?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 15:49 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
Antropofob kaže...

Možda se ljubav rodi?

Ovo je dobra ilustracija Tcom politike u Zagrebu.

Svih 5 Tcom lokacija koje sam markirao su također pokrivene s Vipnetovim kabinetima.

Čak i u mojoj vukojebini je T postavio kabinet na moje čuđenje.

Par tjedana poslije pojavili su se Vip kabinetići koji poslužuju obližnje stambne zgrade.

Teorija međusobnog rata kabinetima bi držala vodu da nema po forumima vijesti da T postavlja kabinete po selima i otocima na kojima nema Vipneta ni u tragovima.

 

 

To su očito neka veća sela i mjesta na otocima koja spadaju u interes HT-a iako su ruralna područja. 

13 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi

@JozoBozo121

Ma tamo je optika od Amisa, zna Tcom da nema šanse tamo :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 17:05 (Antropofob).
13 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi

U Travnom, Utrinama i Zapruđu nema potrebe za tim ormarićima budući da HT-ova optika ide preko Amis-ove infrastrukture.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 17:15 (Marko :D).
11 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Ma nije vrag da tht negdje koristi i tuđu infrastrukturu, pa kako su si to mogli dopustiti

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
Doktor-X kaže...

Ma nije vrag da tht negdje koristi i tuđu infrastrukturu, pa kako su si to mogli dopustiti

 Zašto ne.+?

 

Sad su i u borbi sa Vip-om i još jednim stranim operaterom oko preuzimanja Metroneta. Ako Vip kupi Metronet imat će na raspolaganje B2B segment i optičku infrastrukturu koja im daje platformu za daljni razvoj 4Gi 5G mreže. S druge strane HT mora nekako smisliti kako zaobići regulatorna pravila i najvjerojatnije bi kupio samo dio kompanije tj. direktnom kupnjom mrežne infrastrukture ili kroz novo stvorenu firmu u kojoj bi mreža bila izvojena. 

9 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Pazi ovo nadopunjavam Agovu mapu sa centralama kad naiđem na ovo, 99% točno trokutići su samo teleoperatorski repetitori a kvadratići su samostalne centrale i centrale sa repetitorima.  

Centrale RH   Sve vec uredno popunjeno.  :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 13:58 (froxie24).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
froxie24 kaže...

Pazi ovo nadopunjavam Agovu mapu sa centralama kad naiđem na ovo, 99% točno trokutići su samo teleoperatorski repetitori a kvadratići su samostalne centrale i centrale sa repetitorima.  

Centrale RH   Sve vec uredno popunjeno.  :) 

 Svaka cast :) Evo gledao sam da, ova moja je tu, samo jedino na mapi zna bit malo premjesteno od stvarne lokacije, al klikom na centralu prikazuje tocnu adresu. Valjda google malo prikaz zeza po tocnoj adresi.]

Sad si fino svak moze provjerit gdje je centralica ako mu je internet bitan pa ako ima izbor 2 stana s jednakim za/protiv fino uzme ovaj s blizom centralom :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 14:58 (sandokan111).
13 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
froxie24 kaže...

Pazi ovo nadopunjavam Agovu mapu sa centralama kad naiđem na ovo, 99% točno trokutići su samo teleoperatorski repetitori a kvadratići su samostalne centrale i centrale sa repetitorima.  

Centrale RH   Sve vec uredno popunjeno.  :) 

 Ma ta Agova mapa je kupus totalni, barem za Zagreb.

Npr: glavna centrala HT-a u Gajnicama- kvadratić, dva Vipova ormarića u Šestinama- kvadratić također. Prva Tcom centrala u mom kvartu, trokutić, druga Tcom centrala, kvadratić.

Lokacije su točne ali znakovi nemaju veze s stvarnom situacijom.

Vrlo točnu (ali više ne i akuratnu) sliku Tcom infrastrukture pruža GUP iz 2013. 

https://geoportal.zagreb.hr/Karta

Treba izabrati "Prostorni plan grada Zagreba" pod "Prostorni planovi" i onda staviti kvačicu pod "Promet-pošta i telekomunikacije"

No sve je to zabava za dokoličare poput nas, čak ako vam izgrade ormarić pod prozorom ne znači da će vas i spojiti na njega.

Ko što se meni jadnom desilo

15 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Ima i ovaj link za centrale, izgleda da je iz 2011, pa nije sve tamo.

https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=en&mid=1Bu2w_x7fl3fNTmBbabLrSJFag18

 

Ovo sta je @froxie24 linkao je mapa bazne postaje (https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1F1OO_VvJ4IoAwxPHyFRHiGGrWy0&hl=en) + dslam (link gore) u jednoj mapi pa je sve promiješano.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 17:04 (.delboy).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Telekom DSLAMovi

netko si je stvarno dao truda kada je ajmo reć sve lokacije zbrojio

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Telekom DSLAMovi

Pozdrav. Kao prvo nemojte me popljuvat zbog postavljenog pitanja. Ja sam udaljen od centrale nekih 3km, kaj bi dobio s tim da postave takav ormarić napr. na ulazu u selo ( odprilike 200m )?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
Dobio bi VDSL i veće brzine recimo 50/10
13 godina
offline
Telekom DSLAMovi

Još jedna vožnja biciklom, još jedan tcom ormarić, ovaj put u centru, Ilica kod Trga Francuske Republike.

Dodavat bnetove ormariće je nemoguca misija, rastu ko gljive poslije kiše.

Pokraj svake nove zgrade odmah osvane bnet kutijica.

Lako bnetu kad je tcom već obavio sav težak posao kopanja kanala.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
Na kraju ce Vip i Bnet popuniti sav kapacitet DTK pa kad HT bude htio provlaciti svoje kablove bit ce problema. :D
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi

Kod mene je Vip/Bnet kopao i stavio cijevi tj. DTK budući da su bakreni kabeli samo ukopani u zemlju.

Hoće li moći HT koristiti dtk /za optiku) koji je postavio bnet?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Telekom DSLAMovi
Ag008 kaže...

Kod mene je Vip/Bnet kopao i stavio cijevi tj. DTK budući da su bakreni kabeli samo ukopani u zemlju.

Hoće li moći HT koristiti dtk /za optiku) koji je postavio bnet?

 To i mene zanima.

 

Kod mene je isto Bnet proširio ali nema tih novaca da bi prešao kod njih. 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI General Moderator
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice