Gigabox- preporuke za router.

poruka: 13
|
čitano: 10.464
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Gigabox- preporuke za router.

Pozdrav,

 

Planiram uzeti t-com Gigabox bez ugovorne obaveze kojeg bi koristili cimer i ja nekih 8-10 mjeseci. Sada, zanima me koji router preporučate za oko nekih 800-tinjak kuna? Router bi se nalazio u prizemlju na prozoru, gdje je signal dosta dobar, također nalazimo se u Splitu. 

 

Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Gigabox- preporuke za router.

Za to ti je dovoljan i polovni b525 za 250kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gigabox- preporuke za router.
Je dovoljan, samo ne bu dovoljno 250 knica.
9 godina
offline
Gigabox- preporuke za router.

Hah sad ne bu, al prije su uredno išli po 250-300kn. Ja sam jednog kupio za 200.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gigabox- preporuke za router.

Pozdrav, koristim Gigabox već godinu dana, nažalost dosta nestabilna i često jako varirajuća veza. Recimo testiram mobitel i internet preko Gigaboxa - mobitel je od 40-80 mbit, dok Gigabox varira od 5-60, ali stalno stalno.

Prvo sam sumnjao na ruter, međutim gospoda iz HT-a su prije par dana resetirali SIM, pojačali su maks brzinu i najnižu vrijednost (sad je od 15-80) - ali doslovno svaki dan moram ugasiti i upaliti ruter jer se zblesira.

 

Sad sam već 3 dana bez interneta i doslovno 12 mjeseci koristim duplo manje GB u paketu radi nekog velikog problema sa mojim simom. Idioti.

 

Nego, imam ovaj ruter, u orginalu od Tele 2.

 

https://www.4gltemall.com/zte-mf286-4g-lte-cat6-router.html

 

Nabavljam novi ruter da otklonim probleme uzrokovane ruterom, pa me zanima da li bilo koji ruter oko 200kn je bolji od ovoga ili da pripazim?

Točnije, danas ću staviti SIM u jedan mobitel koji je viška i on mi bude služio kao ruter preko vikenda, samo da se uvjerim da i ruter šteka, kao i HT stručnjaci za kvarove.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gigabox- preporuke za router.
Tomina kaže...

Pozdrav, koristim Gigabox već godinu dana, nažalost dosta nestabilna i često jako varirajuća veza. Recimo testiram mobitel i internet preko Gigaboxa - mobitel je od 40-80 mbit, dok Gigabox varira od 5-60, ali stalno stalno.

Prvo sam sumnjao na ruter, međutim gospoda iz HT-a su prije par dana resetirali SIM, pojačali su maks brzinu i najnižu vrijednost (sad je od 15-80) - ali doslovno svaki dan moram ugasiti i upaliti ruter jer se zblesira.

 

Sad sam već 3 dana bez interneta i doslovno 12 mjeseci koristim duplo manje GB u paketu radi nekog velikog problema sa mojim simom. Idioti.

 

Nego, imam ovaj ruter, u orginalu od Tele 2.

 

https://www.4gltemall.com/zte-mf286-4g-lte-cat6-router.html

 

Nabavljam novi ruter da otklonim probleme uzrokovane ruterom, pa me zanima da li bilo koji ruter oko 200kn je bolji od ovoga ili da pripazim?

Točnije, danas ću staviti SIM u jedan mobitel koji je viška i on mi bude služio kao ruter preko vikenda, samo da se uvjerim da i ruter šteka, kao i HT stručnjaci za kvarove.

Za neke solidne brzine i stabilnost Huawei b715-23c ili Huawei b535 

-
8 godina
neaktivan
offline
Gigabox- preporuke za router.

Sori, ali nemam fetiš da dam 800kn za ruter - ako svi drugi imaju normalne brzine na ovim jeftinim ruterima, mobitelima, ping pong lopticama.

 

Do 300kn MAX, dalje nedam niti lipe za ruter.

 

Da li išta pomaže spajanje kakve antene na krov ili slično? Imam cijev, sve do vrha krova, doslovno mogu pustiti kabel do rutera, i gore spojiti na antenu - ako bi to igralo u stabilnosti.

 

 

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2022 14:34 (Tomina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gigabox- preporuke za router.
Tomina kaže...

Sori, ali nemam fetiš da dam 800kn za ruter - ako svi drugi imaju normalne brzine na ovim jeftinim ruterima, mobitelima, ping pong lopticama.

 

Do 300kn MAX, dalje nedam niti lipe za ruter.

 

Da li išta pomaže spajanje kakve antene na krov ili slično? Imam cijev, sve do vrha krova, doslovno mogu pustiti kabel do rutera, i gore spojiti na antenu - ako bi to igralo u stabilnosti.

 

 

Naravno da pomaze ali najjbolje antene su ti Iskra p56 i nove su oko 400kn

-
12 godina
offline
Re: Gigabox- preporuke za router.
Tomina kaže...

Pozdrav, koristim Gigabox već godinu dana, nažalost dosta nestabilna i često jako varirajuća veza. Recimo testiram mobitel i internet preko Gigaboxa - mobitel je od 40-80 mbit, dok Gigabox varira od 5-60, ali stalno stalno.

Prvo sam sumnjao na ruter, međutim gospoda iz HT-a su prije par dana resetirali SIM, pojačali su maks brzinu i najnižu vrijednost (sad je od 15-80) - ali doslovno svaki dan moram ugasiti i upaliti ruter jer se zblesira.

 

Sad sam već 3 dana bez interneta i doslovno 12 mjeseci koristim duplo manje GB u paketu radi nekog velikog problema sa mojim simom. Idioti.

 

Nego, imam ovaj ruter, u orginalu od Tele 2.

 

https://www.4gltemall.com/zte-mf286-4g-lte-cat6-router.html

 

Nabavljam novi ruter da otklonim probleme uzrokovane ruterom, pa me zanima da li bilo koji ruter oko 200kn je bolji od ovoga ili da pripazim?

Točnije, danas ću staviti SIM u jedan mobitel koji je viška i on mi bude služio kao ruter preko vikenda, samo da se uvjerim da i ruter šteka, kao i HT stručnjaci za kvarove.

 Za 200kn nećeš nači bolji router od tog što imaš ZTe MF 286. Trebaš mu zadati agregaciju dviju najbržih frekvencija i bit će kao i na mobu i neće biti tako velike oscilacije DL. Predhodno ispitati DL svake frekvencije posebno da znaš koje spojiti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabox- preporuke za router.

Nisam siguran da sam primjetio takve postavke u sistemu.

 

Recimo upoznat sam sa tim ruterom još kako sam ga nabavio u sklopu Tele 2 pretplate.

Imao sam problem što mi je Tele 2 4G mreža na samom rubu po "signalu", i često mi je ruter vrtio i prebacivao se na 3G, pa 4G itd itd.

 

Sjećam se da sam mu ručno zadao da stalno bude na 4G tele 2 mreži i nisam imao probleme.

 

Evo za vikend testiram razliku postojeći ruter - mobitel Samsung A nešto, nije prestar, možda godina i pol.

 

Btw - HT jede govanca, ipak su sposobni za svaki SIM broj pojačati internet.

Unazad 7 dana od mojih pritužbi internet se ubrzao 30%.

 

Šta rade? Nemam pojma. Ali očito puste "bolji" prijenos - laički rečeno.

hm hmmm, hm hm hmm
12 godina
offline
Gigabox- preporuke za router.

Nema tih postavki u sučelju routera za to se koristi skripta za chrome ili edge. Imaš link za skinuti u ovoj temi .

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 13:54 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gigabox- preporuke za router.

Složio sam skriptu, neznam jel video ima zvuk - ja nemam.

 

Nije mi jasno - svaki put kad odaberem "SET" - piše mi "auto".

 

Znači ja bi trebao kanal po kanal upisati (tipa prvo 1, pa 2 itd) i onda testirati brzine na kanalima? Testirati budem nekih podataka šta skidam ili?

 

I da li moram u samome ruteru nakon promjene kanala - uključiti i isključiti vezu?

 

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gigabox- preporuke za router.
Tomina kaže...

Složio sam skriptu, neznam jel video ima zvuk - ja nemam.

 

Nije mi jasno - svaki put kad odaberem "SET" - piše mi "auto".

 

Znači ja bi trebao kanal po kanal upisati (tipa prvo 1, pa 2 itd) i onda testirati brzine na kanalima? Testirati budem nekih podataka šta skidam ili?

 

I da li moram u samome ruteru nakon promjene kanala - uključiti i isključiti vezu?

 

 Video nema zvuk jer ti sam video govori sve. frekvencije testiraš svaku posebno i to 1 ,3, 20, 7 može i bilo koji drugi raspored. klik na set i u prozoru gdje ti piše auto stavi 3. poslikaj i stavi sliku kada mu zadaš 3. možeš i nemoraš isključiti podatke kada mijenjaš.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice