Kingdoms of Amalur: Reckoning

poruka: 166
|
čitano: 29.032
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Bliži se datum izlaska, a malo je poznato o ovoj igri. Nadam se da neće uprskati s combatom jer su na granici dobroga i dosadnog button smashinga. Ign je krenuo sa svojom "in progres" recenzijom, što više čitam nekako mi se manje sviđa iz nekog razloga me podsjeća na LOTRO war in the north. Nadam se da se varam i da će biti odličan RPG.

http://pc.ign.com/articles/121/1216528p2.html

I'm very large!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

http://store.steampowered.com/news/7175/

Edit : Skidam demo, navodno 2 zone + 45 min timer.

Shazbot !
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 21:15 (hari85).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Skinuo i odigrao demo. Na prvi pogled mi se učinilo jednostavno i djetinjasto... ali meni se ovo čini kao dosta dobar RPG ispod haube.  Borba mi se čini jako zanimljiva samo se nadam da neće postati dosadna i jednolična.

I'm very large!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Čudi me sto nikoga ne zanima ova tema :(

Demo je odličan,  igra me veoma podsjeca na pravi nastavak prvog Fable-a a ne ono sranje sto je molyneux uradio.

Shazbot !
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
Upravo skidam demo.
15 godina
neaktivan
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

I meni je Fable-ish. 

Zasrali su sa grafičkim postavkama - ako se ne isključi postprocessing, dobije se crni ekran, a ta postavka je po defaultu.  Mučio sam se dok to nisam skužio. Također, zna trzati u normalnim situacijama, npr. razbijem mačem par boxova i zaštuca na 1 sekundu.

 

Igra bi mogla biti interesantna, veliki je svijet, očekujem u sljedećim nivoima još više otvorenih pejsaža, zasad je sve natkriveno visokim drvećem. Likovi su cartoonish, grafika definitivno nije na nivou igre iz 2011, lip animacije prejadne, voice overi tak-tak - u svakom slučaju ne čini mi se da vrijedi 50€, eventualno za par mjeseci za max 20€ na nekom popustu. Damn, overlord iz 2007 mi ima ljepšu grafiku od ovoga.

 

Combat mi se ne čini prezahtjevan jer je kao i u većini sličnih igara moguće dodgati i onda zasipati sa daljine strelicama ili magijom. Ostali RPG elementi, klase, leveling, itemi i sl. - klasika, ništa posebno.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
Tvrdy kaže...

I meni je Fable-ish. 

Zasrali su sa grafičkim postavkama - ako se ne isključi postprocessing, dobije se crni ekran, a ta postavka je po defaultu.  Mučio sam se dok to nisam skužio. Također, zna trzati u normalnim situacijama, npr. razbijem mačem par boxova i zaštuca na 1 sekundu.

 

Igra bi mogla biti interesantna, veliki je svijet, očekujem u sljedećim nivoima još više otvorenih pejsaža, zasad je sve natkriveno visokim drvećem. Likovi su cartoonish, grafika definitivno nije na nivou igre iz 2011, lip animacije prejadne, voice overi tak-tak - u svakom slučaju ne čini mi se da vrijedi 50€, eventualno za par mjeseci za max 20€ na nekom popustu. Damn, overlord iz 2007 mi ima ljepšu grafiku od ovoga.

 

Combat mi se ne čini prezahtjevan jer je kao i u većini sličnih igara moguće dodgati i onda zasipati sa daljine strelicama ili magijom. Ostali RPG elementi, klase, leveling, itemi i sl. - klasika, ništa posebno.

 

 

 

Savrešen sažetak demoa. Nadam se da će možda igra kasnije biti bolja.

Ne kužim zašto je IGN toliko nahvalio, a od početka se vidi da razina produkcije nije baš na nivou.

I'm very large!
16 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Potpisujem post od Tvrdog.

 

Simpaticno, ali pricekat cu da padne cijena na 10-15€.

 

Imam slabu kantu pa sam igrao ne medium postavkama.

Cijeli seting mi se svida. Podsjeca na crtani film, sve je puno sarenog bilja (Avatar?). Svida mi se sto mozes neke neprijatelje rijesavati "tiho".

Bossovima se ne mozes prisuljati. Nisam se mogao prisuljati niti medvjedu u gradu.

 

Skinuo sam demo i na PS3. (Jaci mi je od kompa). Grafika je naravno puno ljepsa, nema stekanja. Upravljanje mi je islo puno fluidnije na gamepadu (izmicanje, blokiranje).

Nisam imao vremena odigrati 45min nakon sto dodes u grad. Pa cu morati ispocetka, jer ne mozes spremiti igru!?!

 

Na gamepadu mi je bilo lakse izvoditi i specijalne napade s macem. Tada prakticki kad uhvatis neprijatelja u seriju ne moze ti nista. Podsjetilo me na tabacine tipa SSF ili Tekken, kad zaredas kombo. Ili cak i God of War. Mislim da bude jos zanimljivije kad se otkljucaju drugi potezi.

 

S NPC likovima sam zadovoljan, voice-over isto. Samo sam primjetio na PC-u, da u animacijama su glasovi tisi od ambijenta. Bez obzira sto sam glasove ostavio na 100%, a muziku i ambijent sam smanjio na 75%, prije nego sam uopce krenuo s pricom. Morao sam se dobro pomuciti da cujem sto govore ona dva lika dok me guraju na kolicima. (Na PS3 je sve normalno).

 

Vjerujem da je vrijedna igranja, ali kad joj padne cijena.

 

Prva igra u kojoj sam se probudio na hrpi leseva{#}

Samo je upitno kada ce doci na red od Skyrima, Diabla 3, Torchlighta 2, Borderlandsa 2, ... {#}

 

edit 01:

S onog linka iznad od IGN-a:

 

Indeed, I've begun to realize the importance of strategy as I wage battle. The beginning of the game lulls you into a false sense of security, and Reckoning begins to feel like a button-masher. But it isn't. When you start encountering enemies that are more difficult, more intelligent and more aggressive than ones very early in the game, you'll start to understand the utmost importance of using your shield and the parry button.

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 13:09 (Chaky).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Bit će zanimljivo vidjeti kakav je save sistem. Nadam se normalnom save anywhere sistemu kao u Skyrimu a ne checkpointima.

 

U prikazu nisam naveo i još jednu iritantnu stvar - svaki put kad se pokrene traži EA login (koji izgleda ne zna sačuvati), valjda da one iteme koji si kao "otključao" tijekom demoa možeš koristiti u full verziji igre.  Možda će eventualna Origin verzija igre biti bolje integrirana.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Shazbot !
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 19:10 (hari85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Ovaj demo je užasan. Nadam se da će ga popraviti. Kao prvo ne mogu se mjenjati gumbi u igri. Neznam kojoj budali je to palo na pamet, možeš mjenjati sve gumbe osim kretanja, i još što je najbolje ne podržava niti bočne tipke na mišu. Ja još niti jednu igru nisam igrao sa defaultnim gumbima, i drugo svako malo mi nestane slika, samo pocrni dok se likovi normalno kreću iu igri, vidi se minimapa i meniji ali slike nema.

 

Igra izgleda jako dobro ali ne vjerujem da ću ju odigrati ako to ne poprave. Čisti konzolaški port.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 14:48 (formula1live).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
formula1live kaže...

Ovaj demo je užasan. Nadam se da će ga popraviti. Kao prvo ne mogu se mjenjati gumbi u igri. Neznam kojoj budali je to palo na pamet, možeš mjenjati sve gumbe osim kretanja, i još što je najbolje ne podržava niti bočne tipke na mišu. Ja još niti jednu igru nisam igrao sa defaultnim gumbima, i drugo svako malo mi nestane slika, samo pocrni dok se likovi normalno kreću iu igri, vidi se minimapa i meniji ali slike nema.

 

Igra izgleda jako dobro ali ne vjerujem da ću ju odigrati ako to ne poprave. Čisti konzolaški port.

Demo build je s proslogodisnjeg e3-a pa nemozes ocekivat da nesto starije od Gold verzije minimalno 6-7 mjeseci nije buggovito ...

Shazbot !
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Igra je vani za xbox , ali se jos ceka pc {#}

Shazbot !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
hari85 kaže...

Igra je vani za xbox , ali se jos ceka pc {#}

Pretpostavljam jogurt verzija, s obzirom da službeno izlazi 10.2. Procurilo znači tjedan dana prije izlaska. Fail.

14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Ign livestreama  a  navodno ign review sljedi u roku od 1-2 h 

Shazbot !
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 20:36 (hari85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

http://ps3.ign.com/articles/121/1216517p1.html recenzija je izašla.

Samo riječi hvale nisam čuo ništa negativno što mi smrducka. 

I'm very large!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Zavrsio sam demo na PS3 i meni je ok.

Kao sto sam ranije napisao ne bih dao 50€ za nju, ali kad padne cijena ili polovnu, zasto ne.

Ima par stvari koje su mi se svidjele i zelio bih vidjeti sta rade kasniji komboi i koliko ih je tesko za izvesti.

Demo mi je 2-3 puta "zakasljucao" na PS3, ali nista preiritantno.

Vjerojatno kod ucitavanja podrucja.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Dobro joj je dao IGN, 9.0

Nisam igrao pa neznam, ali bi jako volio da je dobra kao što kažu, pravo osvježenje u žanru, nakon dosta vremena nešto dobro a da nije nastavak nečega poznatoga odprije.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
thuglife kaže...

Dobro joj je dao IGN, 9.0

Nisam igrao pa neznam, ali bi jako volio da je dobra kao što kažu, pravo osvježenje u žanru, nakon dosta vremena nešto dobro a da nije nastavak nečega poznatoga odprije.

 

Fućkaš IGN. Ja hoću vidjeti Vrdeljinu ocjenu.

12 godina
odjavljen
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Napokon jedan punokrvni RPG. Svaki ljubitelj RPG-a će uživati sa izborom opcija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Pirat je vani 

Shazbot !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
thuglife kaže...

Dobro joj je dao IGN, 9.0

Nisam igrao pa neznam, ali bi jako volio da je dobra kao što kažu, pravo osvježenje u žanru, nakon dosta vremena nešto dobro a da nije nastavak nečega poznatoga odprije.

 

Igru je recenzirao Colin Moriarty koji je veliki fan Final Fantasiya kao i JRPG-a i tijekom recenzije je naveo kako nijedan WRPG nema dobar sustav borbe, tako da njegovu ocjenu ne bih uzimao u obzir.

14 godina
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
buby8992 kaže...
thuglife kaže...

Dobro joj je dao IGN, 9.0

Nisam igrao pa neznam, ali bi jako volio da je dobra kao što kažu, pravo osvježenje u žanru, nakon dosta vremena nešto dobro a da nije nastavak nečega poznatoga odprije.

 

Igru je recenzirao Colin Moriarty koji je veliki fan Final Fantasiya kao i JRPG-a i tijekom recenzije je naveo kako nijedan WRPG nema dobar sustav borbe, tako da njegovu ocjenu ne bih uzimao u obzir.

Kad sagledam tu izjavu djeluje mi dosta točno jer većina WRPG ima prosječan combat ništa specijalno. WItchera 2 bi eventalno izdvojio kao dosta dobroga što se tiče melee combata. Ni jedna igra nikako da dočara težinu oružja, razornost spellova. 

I'm very large!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
Nos kaže...
buby8992 kaže...
thuglife kaže...

Dobro joj je dao IGN, 9.0

Nisam igrao pa neznam, ali bi jako volio da je dobra kao što kažu, pravo osvježenje u žanru, nakon dosta vremena nešto dobro a da nije nastavak nečega poznatoga odprije.

 

Igru je recenzirao Colin Moriarty koji je veliki fan Final Fantasiya kao i JRPG-a i tijekom recenzije je naveo kako nijedan WRPG nema dobar sustav borbe, tako da njegovu ocjenu ne bih uzimao u obzir.

Kad sagledam tu izjavu djeluje mi dosta točno jer većina WRPG ima prosječan combat ništa specijalno. WItchera 2 bi eventalno izdvojio kao dosta dobroga što se tiče melee combata. Ni jedna igra nikako da dočara težinu oružja, razornost spellova. 

 

Jesi li čuo kad za Demon, Dark Souls?

 

Stvar je u tome da je nepotrebno popljuvao WRPG, kao da su borbe u japanskim RPG-ovima bolje od zapadnih.

14 godina
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
buby8992 kaže...
Nos kaže...
buby8992 kaže...

Jesi li čuo kad za Demon, Dark Souls?

 

Stvar je u tome da je nepotrebno popljuvao WRPG, kao da su borbe u japanskim RPG-ovima bolje od zapadnih.

Čuo sam za Dark Souls, ali ne posjedujem konzolu tako da je nisam odigrao. Nisam preveliki fan JRPG odigrao sam dva Final FAntasya i Chrono Cross, ali uopće ne mogu uspoređivati combat jer  je različit. Doduše japansko epileptično paraplegično vrištanje i bljeskanje mi ide na živce, ne mogu biti previše objektivan.

I'm very large!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 11:21 (Nos).
15 godina
neaktivan
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Gametrailers review, 8.2/ 10, neloša ocijena.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Ja igram već nekih 8-10 sati i mogu reć da mi je dosta zanimljiva igra. Simpatični RPG,samo su mi mogli dati nekakvog konja pa da mogu malo brže putovat po mapi. {#}

uff..kako sam zgodan. sve mi se cure sviđaju. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
TriP kaže...

Ja igram već nekih 8-10 sati i mogu reć da mi je dosta zanimljiva igra. Simpatični RPG,samo su mi mogli dati nekakvog konja pa da mogu malo brže putovat po mapi. {#}

 Imaš neke pointov ekoje otklučaš pa samo na mapi klikneš na njih i voila.

Što se igre tiče,ništa novo, odlična za mozak na pašu i deri. Jedina zamjerka (možda ima u opcijama a nisam našao) kamera mi je preblizu ,više bi mi pasalo da su stavili malo dalju kameru jer tijekom borbe zna biti dosta konfuzna tako da nevidiš da češ dobiti sjekirom u leđa dok se to ne desi.

15 godina
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning

Da li je otvoren svijet kao skyrim ili je kao witcher2?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning
JackIsBack kaže...

Da li je otvoren svijet kao skyrim ili je kao witcher2?

 

Više kao Skyrim, free roam.

I am so clever that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice