Podmazivanje ventilatora

poruka: 23
|
čitano: 8.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Podmazivanje ventilatora

Jel ima negdje u Zagrebu za kupit nekakvo ulje za podmazivanje ventilatora? Cuo sam da nije dobro sa  WD-om, neki su pomazivali običnim jestivim, a jel ima negdje baš za ventove od kompa?

Imam ovakvu matičnu, pa bi probo zujalicu na njoj utišat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Podmazivanje ventilatora
Miro7 kaže...

Jel ima negdje u Zagrebu za kupit nekakvo ulje za podmazivanje ventilatora? Cuo sam da nije dobro sa  WD-om, neki su pomazivali običnim jestivim, a jel ima negdje baš za ventove od kompa?

Imam ovakvu matičnu, pa bi probo zujalicu na njoj utišat

Stari nemoj to ni pokušavati. Buka ti ne dolazi od nepodmazanog ventilatora (isti su napravljeni kaosamodostatni bez potrebe za održavanjem) već od njegove veličine i brzine vrtnje.

 

Bolje ti je kupiti novi kuler s većim ventilatorom i regulacijom vrtnje temperature.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Podmazivanje ventilatora
Miro7 kaže...

Jel ima negdje u Zagrebu za kupit nekakvo ulje za podmazivanje ventilatora? Cuo sam da nije dobro sa  WD-om, neki su pomazivali običnim jestivim, a jel ima negdje baš za ventove od kompa?

Imam ovakvu matičnu, pa bi probo zujalicu na njoj utišat

Imao sam jednom matičnu sa aktivnim hlađenjem i nakon toga rekao sam samom sebi da više nikad neću uzeti nešto slično. Ventilatori su mali, brzi, bučni, nepouzdani i hlade katastrofalno. Popravit stvar ne možeš, ako zamijeniš ventilator novim isti problem će ti se ponovit. Moj prijedlog ti je da kupiš neki veći pasivni hladnjak i staviš ga gore. Nešto slično ovome http://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+THERMALRIGHT+HR-05+SLI/IFX,+pasivni,+Northbridge+hladnjak&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.120 . Nekim slučajem imam baš taj hladnjak koji prodajem jako povoljno, a p opotrebi na njega možeš staviti i tihi 80 mm ventilator :-) Ako si zainteresiran javi se.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Podmazivanje ventilatora
Miro7 kaže...

Jel ima negdje u Zagrebu za kupit nekakvo ulje za podmazivanje ventilatora? Cuo sam da nije dobro sa  WD-om, neki su pomazivali običnim jestivim, a jel ima negdje baš za ventove od kompa?

Imam ovakvu matičnu, pa bi probo zujalicu na njoj utišat

otvoriš ventilator odozada skineš onu naljepnicu skini osigurać i namaži uljem (ja sam mazao običnim jestivim ulje i pomoglo je jakoo je tiši sad)

AKO SAM TI POMOGAO STISNI HVALA ! ! !
15 godina
odjavljen
offline
Podmazivanje ventilatora

Ne sa jestivim. Ako se užega bit će svašta. Kap motornog riješava stvar.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Podmazivanje ventilatora

obicno motorno ulje i gotovo. sve venotove tako fixam :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

To će kratko trajat, ja sam podmazivao nekim finim uljem za mehaniku, pa se poslije nekog vremena zgusnulo od topline i usporilo ventilator

GENERATION 17: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

ja sam podmazao sa finim strojnim uljem,a u jedan 12 cm sam u rupu gdje ide osovinica od propelera naguran sa cackalicom grafitne masti i ventilator bez prijekorno radi i danas :)

jednostavno osovinica klizi po masti :)

-=PiS=- CROZOKI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

Iole boljiventilator je samodostatan. Ulje možda rješava problem kod lošijih i jeftinijih ventilatora. Za podmazivanje ventilatora je puno bolja mast, kojom se i inače podmazuju ležajevi.

 

Bez obzira na sve, bolje ti je kupiti kvalitetnije hlađenje svećim i tišim ventilatorom. Ali opet it's up to You.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

Jednom sam kanuo malp spreja za podmazivanje u ventilator od stare radeonke 9600pro jer joj je vent užasno škripio. Godimu dana je bilo dobro dok se na to sve nije uhvatila prašina,stvorila emulziju,usporila i na koncu zaštekala ventilator što ga je poslalo u "vječna lovišta"...Ne podmazivati s ničim!!!!!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Podmazivanje ventilatora
BlackMoon kaže...

Jednom sam kanuo malp spreja za podmazivanje u ventilator od stare radeonke 9600pro jer joj je vent užasno škripio. Godimu dana je bilo dobro dok se na to sve nije uhvatila prašina,stvorila emulziju,usporila i na koncu zaštekala ventilator što ga je poslalo u "vječna lovišta"...Ne podmazivati s ničim!!!!!

Nebum sa ničim podmazivo, bolje da zuji, nego da ne radi. Mislio sam da ima nekaj baš za kompove, ali kad nema bolje ovak.

Hvala svima na odgovorima {#}

15 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

Da li je itko od vas podmazivao ventilator sa CPU hladnjaka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora

Da, u doba dok je 80*80mm vent postojao samo u Chipoteci kao Sunon za 100kn komad.

 

Probane razno razne masti i tekucine, da ne izmisljam previse, nekih 5-10 razlicitih sredstava. Sa svima prozujalo ponovno jednako jako ili jače, u rasponu dan do mjesec dana.

 

Ako mozes, zamjeni ventilator; ako ne mozes, jbga mjenjaj cooler.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
5 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora
Frenkyca kaže...

Da li je itko od vas podmazivao ventilator sa CPU hladnjaka?

 Taman sam ti htio preporučiti mašinsko ulje iz chipoteke, ali sam pročitao ova iskustva u postovima poviše, gdje se na to ulje uhvati prašina s vremenom, pa na kraju sve skupa zapne.

 

Bolje uzeti pravi, malo veći i novi cooler.

 

Ako cooler ne koristiš u kompu, nego za nešto drugo, go for it. Više puta je zujanje iz ventilatora prestalo skroz nakon malo ulja. Ne znam koliko dugo je trajalo, odnosno nakon koliko vremena opet zahtjeva podmazivanje.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora

A radi se o tada ponajboljem cpu colleru zalman cnps11x extreme. I evo zadnjih nekoliko mjeseci ponekad se čuje kada se vrti.. zdošao se jednostavno.. nije da lošije hladi nego se jednostavno čuje.

 

Pa sam jednostavno mislio odljepiti onu naljepnicu i nadam se da se može ispod podmazati,ako ništa barem pokušati

 

8 godina
online
Podmazivanje ventilatora

Samo ti kapni malo ulja, treblo je čak i prije, dok se primijetilo prve čudne zvukove. No vjerojatno nije prekasno. Nadam se da vent nije zatvorenog sistema, na kojem nema kapice koju makneš i onda unutra kapneš ulje. Ako je zatvorenog tipa, trebalo bi propušiti malo i onda kapnuti. Samo kapni, ništa ne možeš izgubiti. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora
Vader kaže...

Samo ti kapni malo ulja, treblo je čak i prije, dok se primijetilo prve čudne zvukove. No vjerojatno nije prekasno. Nadam se da vent nije zatvorenog sistema, na kojem nema kapice koju makneš i onda unutra kapneš ulje. Ako je zatvorenog tipa, trebalo bi propušiti malo i onda kapnuti. Samo kapni, ništa ne možeš izgubiti. 

 Da budem probao, ja se bojao toga da ako nema kapice da budem samo sjebao naljepnicu

11 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora
Frenkyca kaže...
Vader kaže...

Samo ti kapni malo ulja, treblo je čak i prije, dok se primijetilo prve čudne zvukove. No vjerojatno nije prekasno. Nadam se da vent nije zatvorenog sistema, na kojem nema kapice koju makneš i onda unutra kapneš ulje. Ako je zatvorenog tipa, trebalo bi propušiti malo i onda kapnuti. Samo kapni, ništa ne možeš izgubiti. 

 Da budem probao, ja se bojao toga da ako nema kapice da budem samo sjebao naljepnicu

 zašto ne bi promijenio ventilator, uzmeš recimo arctic p12 za 40-ak kuna i miran si opet godinama

14 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

Litijska mast i bude kao novo,mir,tisina! 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 14:45 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Podmazivanje ventilatora

Meni zujao ventilator na starom kompu ko blesav, izvadio ga i ušpricao WD-om, evo već 3 godine buka 0 dB

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Podmazivanje ventilatora
Frenkyca kaže...

A radi se o tada ponajboljem cpu colleru zalman cnps11x extreme. I evo zadnjih nekoliko mjeseci ponekad se čuje kada se vrti.. zdošao se jednostavno.. nije da lošije hladi nego se jednostavno čuje.

 

Pa sam jednostavno mislio odljepiti onu naljepnicu i nadam se da se može ispod podmazati,ako ništa barem pokušati

 

 Zasto jednostavno ne zamjenis ventilator, ostavi cooler, ali stavi neki drugi ventilator. Moja preporuka je Noctua, odlicni ventilatori

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
14 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora
tajo1960 kaže...
Sideswipe kaže...

Totmast(litijska) i kao novo,mir,tisina! 

Litijska mast nije totmast!

 Ma zaboravih,ispravim,hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podmazivanje ventilatora
Samo odljepi naljepnicu kapni i obavezno je vrati nazad... Pa normalno da se prasina hvata...zato ih ljepe i u tvornicama... I ima ulje za sivace masine jako je dobro za takve stvari....
VenAtoR#2231
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice