Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.612
|
čitano: 11.363.430
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi pozz, sto mislite o experia 10 vi mobitelu? Gledam nesto manje sa odlicnom batt do 500 €?

 

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

maloj bi uzel novi mob, važna joj je kamera (performanse MORAJU danas na svakome biti bolje od Redmija 9), ameni je važno da ne dam više od 250-300 €...

 

Koje modele gledati?

 

Vidim Poco X6, za 260 €, jel k čemu (Snap 7g2, 64 MP kamera) ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

maloj bi uzel novi mob, važna joj je kamera (performanse MORAJU danas na svakome biti bolje od Redmija 9), ameni je važno da ne dam više od 250-300 €...

 

Koje modele gledati?

 

Vidim Poco X6, za 260 €, jel k čemu (Snap 7g2, 64 MP kamera) ?

 Vrlo vjerojatno da Samsung A serija ima bolje kamere od tog Poca. Možda je nešto malo skuplje ali ove godine je Samsung napravio sjajan posao sa A serijom. Imao baš nedavno iskustvo usporedbe Xiaomi 13 Pro 5G vs A55, i ako je nekad Xiaomi bio kralj tog segmenta, danas sigurno više nije. Na kraju sam malom uzeo A55 - za tvoj scenarij - kamere pristojne, autonomija izvrsna, ekran odličan i za razliku od nekih prošlih serija, ovaj fino radi.

12 godina
offline
Koji mob do max 400 EUR-a?

Koji novi mob do max 400€? (može i prek oglasa u HR)

Ekran 6,6 - 6,8'' s dobrom čitljivosti na suncu

Dobra kamera.

I to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 13:35 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji mob do max 400 EUR-a?
tomislav10 kaže...

Koji novi mob do max 400€? (može i prek oglasa u HR)

Ekran 6,6 - 6,8'' s dobrom čitljivosti na suncu

Dobra kamera.

I to je to.

Samsung A55 256GB, naravno novi s oglasnika, 300-350€.

Deckard
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Robogo kaže: "Zaboravio si jedino dodati da su Huaweiji iz 2018. zapeli na Androidu 10 (a uskoro dolazi 15!!)"

A ljudi moji zar vi ne znate čitati?
Netko napiše da svakako flagšip zastari za tri godine pa ga se ne isplati kupovati.
Ja to opovrgavam vlastitim iskustvom i napišem vlastiti primjer za 6 godina stari mobitel flegšip (mate 20 pro). Gdje ste vi pročitali da sam ja nekome savjetovao kupovinu 6 GODINA starog mobitela jbt.

Ja sam dokazao da se flegšip isplati kupiti vlastitim primjerom (uostlalom brzo sam sjebao mob. prije srednje klase sa najjačim procesorom). I pokušavam reći da softver nije zastario i nakon 6 GODINA. Što ima veze ako je android 10 na starom mobitelu, huawei ga je sigurnosno nadogradio prošle ili ove godine. I kad android zastari znati ću i javit će mi da aplikacije nisu sigurne a prva je bankovna apl. koja radi uredno.
S time želim ukazati na pojavu da truba mobiteli uopće ne dobiju android nadogradnju, srednja klasa nešto dužu nadogradnju a oni top modeli imaju logično i najdužu podršku kao i sigurnosnu, (ovo se pomalo mijenja na bolje i u srednjoj klasi ali pravilo još uvijek postoji, flegšip će dobijati naviše nadogradnji).

Također napišem da je na istoj bateriji, što znači da nije mijenjana a ne da nije degradirala, logično je da je izgubila neki postotak (kad odem provjeriti još piše da je baterija dobra/zdrava).
Deder malo čitati i između redova, ne samo kao odvjetnici.

Pokušavam reći da se isplati pljunuti više za kvalitetu i za sve jeftinije su kompromisi a to sam jasno napisao. I naveo da ne mislim pritom na huawei naveo sam xiaomi, samsung...

@Robogo ne obraćam se direktno vama, već općenito i ispričavam se ako koga uvrijedim napisanim.

Nije ni Makita alat svaki top isto imaju klase i ispadne koliko novca toliko glazbe.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 19:09 (ajimerej).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajimerej kaže...
Što ima veze ako je android 10 na starom mobitelu, huawei ga je sigurnosno nadogradio prošle ili ove godine. I kad android zastari znati ću i javit će mi da aplikacije nisu sigurne a prva je bankovna apl. koja radi uredno.
S time želim ukazati na pojavu da truba mobiteli uopće ne dobiju android nadogradnju, srednja klasa nešto dužu nadogradnju a oni top modeli imaju logično i najdužu podršku kao i sigurnosnu, (ovo se pomalo mijenja na bolje i u srednjoj klasi ali pravilo još uvijek postoji, flegšip će dobijati naviše nadogradnji).

dok god aplikacije koje koristiš ispravno rade i dobijaju sva ažuriranja možemo smatrati da mobitel ima kompletnu funkcionalnost - naravno uz sigurnosne zakrpe.

razlika u funkcionalnosti androida u zadnjih 4-5 godina je puno manja nego je to bilo prije. zato jeftiniji mobiteli i dobijaju sad dužu podršku. ona je možda vremenski duža, ali realno nije to neka razlika ako pričamo o broju featurea.

puno veća razlika se osjeti na sučeljima (ovisno koje koristite), ali u većini slučajeva nisu toliko bitne razlike.

naravno najbitnija je sigurnosna podrška.

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
spoonman039 kaže...
ajimerej kaže...
Što ima veze ako je android 10 na starom mobitelu, huawei ga je sigurnosno nadogradio prošle ili ove godine. I kad android zastari znati ću i javit će mi da aplikacije nisu sigurne a prva je bankovna apl. koja radi uredno.
S time želim ukazati na pojavu da truba mobiteli uopće ne dobiju android nadogradnju, srednja klasa nešto dužu nadogradnju a oni top modeli imaju logično i najdužu podršku kao i sigurnosnu, (ovo se pomalo mijenja na bolje i u srednjoj klasi ali pravilo još uvijek postoji, flegšip će dobijati naviše nadogradnji).

dok god aplikacije koje koristiš ispravno rade i dobijaju sva ažuriranja možemo smatrati da mobitel ima kompletnu funkcionalnost - naravno uz sigurnosne zakrpe.

razlika u funkcionalnosti androida u zadnjih 4-5 godina je puno manja nego je to bilo prije. zato jeftiniji mobiteli i dobijaju sad dužu podršku. ona je možda vremenski duža, ali realno nije to neka razlika ako pričamo o broju featurea.

puno veća razlika se osjeti na sučeljima (ovisno koje koristite), ali u većini slučajeva nisu toliko bitne razlike.

naravno najbitnija je sigurnosna podrška.

 Važna je i verzija Androida. Imao sam situaciju da sam morao instalirati aplikaciju za komunikaciju ali je Android bio prestar i nije dalo! Nema veze što mob radi sve što želiš i što sve instalirane aplikacije na njemu lijepo rade. Stari Android i cvrc!

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što kažete na Motorolu edge 40 neo za cca 200€ (nova)? Ili bez neo?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

Što kažete na Motorolu edge 40 neo za cca 200€ (nova)? Ili bez neo?

 Imam jednu Motorolu Edge 40 u obitelji. Koristi je teenager što znači hrpu društvenih mreža, chatova, tiktoka, youtube... Dosta se dobro drži i ne čujem prigovore. Ono što me je ugodno iznenadilo je da je ekran još čitav jer je teško naći nekakvo kaljeno za zakrivljeni ekran. Ima dosta znakova korištenja, ali je čitav. Znači, ok za tu cijenu.

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

Što kažete na Motorolu edge 40 neo za cca 200€ (nova)? Ili bez neo?

 Bez neo

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bubaQ kaže...

Pozdrav, imam Samsung Galaxy Watch 5 Pro, žena ima Galaxy Watch 5. Trenutno smo na Samsung mobitelima pa me zanima kak se Galaxy satovi ponašaju sa Honor, Redmi i Xiaomi mobitelima, jel se mogu povezat normalno.

 Radiu najnormalnije. Ja imam galaxy watch 46 mm. Prva generacija. Radi uredno na honor 50 honor 70 poco x3 pro i poco f6 pro

SharkZ kaže...

To što je 3 god. star soc nećeš ni primjetiti.

Najjači su mi ti koji gledaju antutu i misle da je to jedino bitno.

Imam kao backup Huawei P30 Pro iz 2019., po tvojoj logici to je za otpad jer ipak je soc star 5 godina, a taj model dere sve živo i nema situacije u kojoj će zaštekati.

Posere sve te midrangere od "600 eura", toliko o tome...

Bolje flagshipp star 2-3 godine nego novi midranger, uvijek bilo i bit će.

 Supruga ima P30 a ja poco f6 pro. To ni blizu nije tako da nemoj lupati. godinu dvije mozda sve poslije toga ne stoji. Midrangeri su sada vrlo vrlo mocni telefoni..... Pogledaj f6 pro. Ja ga imam i telefon je zvijerka u svakom pogledu. "Mana" mu je kamera i vjerovatno nije u nivou flagshipa ai je i dalje odlicna. Ne vrlo dobra vec odlicna.....

2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Midrangeri su prestali imati smisla kad su poceli kostati 600 eura, za te pare kupujem najbolje od nekog brenda, ne nuzno najnovije.

Tako da sjasi vise s tom temom, stvarno me ne zanima sto imas ti i tvoja supruga, 500-600 eura za jednog Poca, Norda ili Motorolu ne bi dao ni da sam drogiran.

Hvala i poz

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SharkZ kaže...

Midrangeri su prestali imati smisla kad su poceli kostati 600 eura, za te pare kupujem najbolje od nekog brenda, ne nuzno najnovije.

Tako da sjasi vise s tom temom, stvarno me ne zanima sto imas ti i tvoja supruga, 500-600 eura za jednog Poca, Norda ili Motorolu ne bi dao ni da sam drogiran.

Hvala i poz

 Midrangeri ne koštaju 600 EUR-a. Možda je neki marketinški guru odredio takvo što negdje na internetu, pa je ekipa to popušila, ali to nije cijena midrangera. To je početna cijena flagship modela, a cijene preko 1000 EUR-a, a pogotovo preko 1500 EUR-a su kategorija za psihijatra.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nekad midrange mobiteli nisu imali dovoljno dobre procesore da bi postigli video snimanje i slikanje blizu tadašnjih flagship modela.

Da, danas bi midrangeri trebali biti odlični i kompletni s kvalitetom kamera (4k, eletronska stabilizacija svih kamera). Razlika u odnosu na flagship se realno ful smanjila....ali tu zato dolazimo do tog "trika" da danas proizvođači namjerno pokvare kvalitet bar jedne od kamera midrangera, i tako na umjetan način rade opipljiviju razliku između midrangera i flagshipa.

npr. Neko je spomenuo Nord 4 kao primjer današnjeg midrangera, idem pogledati gsmarena 4K30fps video njegovom glavnom kamerom, i ostao sam šokiran kako to drhtavo izgleda, kao da smo u 2017-oj godini
 
3 0 hvala 2
13 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...
Nekad midrange mobiteli nisu imali dovoljno dobre procesore da bi postigli video snimanje i slikanje blizu tadašnjih flagship modela.

Da, danas bi midrangeri trebali biti odlični i kompletni s kvalitetom kamera (4k, eletronska stabilizacija svih kamera). Razlika u odnosu na flagship se realno ful smanjila....ali tu zato dolazimo do tog "trika" da danas proizvođači namjerno pokvare kvalitet bar jedne od kamera midrangera, i tako na umjetan način rade opipljiviju razliku između midrangera i flagshipa.

npr. Neko je spomenuo Nord 4 kao primjer današnjeg midrangera, idem pogledati gsmarena 4K30fps video njegovom glavnom kamerom, i ostao sam šokiran kako to drhtavo izgleda, kao da smo u 2017-oj godini

 Midrangeri su i vise nego odlicni usprkos mindsetu nekih ovdje da nebi ni ludi stavljali neke aplikacije na midrangere.  Više nego strašno.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je vama, bolji/pozeljniji uređaj, samsung a55; honor 200, ili nord 4, i zasto?. Hvala

 

Trenutno na samsung S20, baterija je kriminal zato zelim novi mob...

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2024 20:22 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...
da danas proizvođači namjerno pokvare kvalitet bar jedne od kamera midrangera, i tako na umjetan način rade opipljiviju razliku između midrangera i flagshipa.

Ugrade malo manje sposoban hardver i softver. Kako bi inače privukli kupce prema najjačim i najskupljim modelima? Uvijek će biti tipova s viškom novca kojem će se moći prodati mobitel i za 3000 EUR-a, i za 5000 EUR-a i više, jer će se taj htjeti osjećati posebno vrijednim i htjet će nešto što drugi nemaju jer to kažu reklame.

 

Izašli novi Pixeli. Rijetko tko od ovih Tjubera ima što suvislo za reći. Nisu ih ni stigli isprobati, ali moraju biti među prvima koji će ih prikazati (kada Google to dopusti, ne prije). A već se netko sigurno zalijepio za Pixel 9 Pro XL. Takav je svijet u kojem živimo.

2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metallic kaže...

Koji je vama, bolji/pozeljniji uređaj, samsung a55; honor 200, ili nord 4, i zasto?. Hvala

 

Trenutno na samsung S20, baterija je kriminal zato zelim novi mob...

 

Prvo moraš odlučiti što je tebi bitno kod mobitela.

Ako je kamera prioritet onda je tu A55 najjači.

Ali ja osobno ga ne bi uzeo zbog punjena od samo 25W, nije mi jasno da je samsung u 2024. još uvijek zapeo na 25W.

Jednom kad probaš brze punjače nema nazad na sporije.

Od ta 3 Nord je najbolji izbor, ali opet, zavisi šta je kome bitno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2024 20:59 (SharkZ).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
ALVIN kaže...
Nekad midrange mobiteli nisu imali dovoljno dobre procesore da bi postigli video snimanje i slikanje blizu tadašnjih flagship modela.

Da, danas bi midrangeri trebali biti odlični i kompletni s kvalitetom kamera (4k, eletronska stabilizacija svih kamera). Razlika u odnosu na flagship se realno ful smanjila....ali tu zato dolazimo do tog "trika" da danas proizvođači namjerno pokvare kvalitet bar jedne od kamera midrangera, i tako na umjetan način rade opipljiviju razliku između midrangera i flagshipa.

npr. Neko je spomenuo Nord 4 kao primjer današnjeg midrangera, idem pogledati gsmarena 4K30fps video njegovom glavnom kamerom, i ostao sam šokiran kako to drhtavo izgleda, kao da smo u 2017-oj godini

 Midrangeri su i vise nego odlicni usprkos mindsetu nekih ovdje da nebi ni ludi stavljali neke aplikacije na midrangere.  Više nego strašno.

 Kupujem midrangere i nedam ni centa više.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
I ja sam se malo brinuo oko brzog punjenja kad sam prije neki dan uzimao mobitel za malog. Uzeo iz tog razloga Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G ali nije radila jedna bitna aplikacija pa sam uspio zamijeniti za A55. Baterija je predobra na ovom mobitelu, tako da taj nedostatak brzog punjenja mogu i oprostiti. Evo primjer prvog punjenja, a bit će još bolje kad se optimizira za tjedan, dva... Nisam već dugo vidio ovako dobru autonomiju.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SharkZ kaže...
metallic kaže...

Koji je vama, bolji/pozeljniji uređaj, samsung a55; honor 200, ili nord 4, i zasto?. Hvala

 

Trenutno na samsung S20, baterija je kriminal zato zelim novi mob...

 

Prvo moraš odlučiti što je tebi bitno kod mobitela.

Ako je kamera prioritet onda je tu A55 najjači.

Ali ja osobno ga ne bi uzeo zbog punjena od samo 25W, nije mi jasno da je samsung u 2024. još uvijek zapeo na 25W.

Jednom kad probaš brze punjače nema nazad na sporije.

Od ta 3 Nord je najbolji izbor, ali opet, zavisi šta je kome bitno...

Ups zaboravio sam napisat da mi je kamera najmanje bitna.

 

Najvise bi volio bateriju,software, i dobru izradu kuciste... na mobu samo citam i slusam muziku preko bluetootha...

 

Moze i neki vas prijedlog, samo da nije ogroman mob

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2024 21:42 (metallic).
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A55 je cigla ja bi išao na Honor ili Nord, možda prije Honor. Oba imaju bolji soc od Samsunga. Honor mi je nekako zaokreuženiji i elegantinij telefon.

 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Definitivno bih išao na A55, jedan fino zaokružen telefon, a uz to je veliki plus Samsungov One UI.

Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja baš zadnjih tjedan-dva upao u film proučavanja nove ponude mobitela, čitanja komentara, gledanja recenzija, iako ne mislim još kupovati.

Do sad sam kupovao samo Xiaomi i Samsung mobitele. Sada zadnjih par godina od kad Samsung ima gašenje ekrana uz double tap, on mi je u prednosti. Jer me ranije baš tako neka screen lock opcija vukla ka Xiaomiju. Meni brzo punjenje uopće ne treba, nije mi problem puniti bateriju 90 minuta, a to i dugoročno paše bateriji. Također i 60Hz ekran mi je dovoljan, ne želim ni isprobati viśe od toga. Guta bateriju, a kad se jednom navučeš na 120Hz teško se vratiti, jer ti se oči priviknu, kao što se navučeš na šećer.

Uglavnom, da sada kupujem išao bih na mob do max 500€. Zabilježio sam si A55, S23 (i S23+ ako mislim ići na skuplji mob). A55 vjerovatno prva opcija, iako bih radije da je manje širok i težak. Tipke su mu odlične, izrada, zvučnici, baterija, cijena sada kao A54 (oko 300€), i samsung software je dobar a ima i puno opcija.

Od Xiaomia bih još najprije išao na 13T, ali me ohladila ta kondenzacija magle u kameri, kao i kod Xiaomi 14, iako se vjerovatno da to trajno ukloniti. Ne volim ni blago zakrivljene ekrane, tako da mi dosta mobitela otpada. Općenito koliko sam pipao, Xiaomi najčešće ima plići hod bočnih tipki, a i mekan im je klik, to mi se ne sviđa. Redmi Note 13 pro plus ima bolje tipke, ali zaobljen ekran.

Btw. Vi koji imate problema sa baterijama svog moba, uvijek možete na youtube naći video sa postavkama koje su odlične za bateriju. Upišete ime svog moba ili nekog sličnog od istog proizvođača, i dodate riječi: "battery settings", pa pratite upute.

Ja sa ni jednim mobom nisam imao problem sa baterijom, trenutno sa malim S10e starim 4 godine i dalje izvlačim 7 sati SOT-a na wi-fi (uz 15% preostalog). Ali nezahtjevan sam korisnik.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...

Definitivno bih išao na A55, jedan fino zaokružen telefon, a uz to je veliki plus Samsungov One UI.

 koliko je one UI plus toliko je Exynos minus. Na samung ideš samo ako su ti bitne kamere i software. Ostalo je pljuga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 8:51 (Memphis).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Exinos na ovom s20 je uzas koliko grije i trosi. A55 nazalost ne da je cigla, vec blok!

 

 

Al lako da je to jedino, nego onaj sendvic od stakla u metalnom okviru ostrog ruba.

 

Ono crno oko ekrana mogu probaviti...

 

P.s. imaju li drugi proizvodjaci, fora app kao samsung pass npr?

maximum effort
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metallic kaže...

Exinos na ovom s20 je uzas koliko grije i trosi. A55 nazalost ne da je cigla, vec blok!

 

 

Al lako da je to jedino, nego onaj sendvic od stakla u metalnom okviru ostrog ruba.

 

Ono crno oko ekrana mogu probaviti...

 

P.s. imaju li drugi proizvodjaci, fora app kao samsung pass npr?

 Sta je fora kod samsung pass? Ja koristim od googla alat za lozink, radi odlicno sa swift key

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mišljenje o Motorola Edge 50 Fusion? Budžet je tako negdje 350 do 400€ max

Na A55 me najviše odbija punjenje 25W, navikao sam na 60W  i ne želim "s konja na magarca". Xiaomi i Honor ne bih, s jednim i drugim sam imao problema pa bi probao nešto drugo sada.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Exynos je navodno u ovoj generaciji od A55 mobitela napredovao, malo troši, ne zagrijava. Ali nemam problem ni sa starijom lošijom verzijom Exynosa.

Većina ljudi želi pouzdan mobitel.
Gledajući komentare po raznim kineskim uređajima, pa to su dječije bolesti, i to vječne, od kad pratim. Od kineza možeš dobiti top procesor za manju lovu, i s tim možeš igrati igrice, na to garant masa lovaca na procesore računa, a ne na komplet mobitel koji će im biti prva opcija za sve i jedini telefon.

Ta "game boy" ekipa me ne zanima.
 
1 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice