Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.612
|
čitano: 11.363.586
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

evo (od 07:23), u ovom videu je ono za Snapdragon procesor koji je u Redmi Note 13 Pro 5G. Čip ne proizvodi TSMC kao inače, nego Samsung. I da se to malo odrazilo na slabiju autonomiju baterije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 5:58 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledam kupiti mobitel na tradingshenzhen.

Šta je bolje uzeti Xiaomi 13 Ultra EU firmware ili Xiaomi 14 Pro China firmware ?

 

4 Xiaomi 13 Ultra eu firmware
0 Xiaomi 14 Pro china firmware
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ni jedan, sve su to kineske verzije

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, imam Samsung Galaxy Watch 5 Pro, žena ima Galaxy Watch 5. Trenutno smo na Samsung mobitelima pa me zanima kak se Galaxy satovi ponašaju sa Honor, Redmi i Xiaomi mobitelima, jel se mogu povezat normalno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kumbajau kaže...

Gledam kupiti mobitel na tradingshenzhen.

Šta je bolje uzeti Xiaomi 13 Ultra EU firmware ili Xiaomi 14 Pro China firmware ?

 

 Ovisi o tvom znanju, ako nisi nikad radio unlock bootloadera i flashanje romova nadoplati nek oni to naprave 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kumbajau kaže...

Gledam kupiti mobitel na tradingshenzhen.

Šta je bolje uzeti Xiaomi 13 Ultra EU firmware ili Xiaomi 14 Pro China firmware ?

 

 Vrlo vjerojatno (99%) su oba za kinesko tržište, samo su ovom prvom otključali bootloader i na njega stavili kuhani tj. custom ROM.

3 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, u fazi sam kupovine mobitela ovaj tjedan, dobio sam prije službeni Samsung A34 međutim sad nakon nekoliko mjeseci korištenja nikako nisam zadovoljan s njim, čak Realme 6 kojeg sam imao prije njega 4 godine je i dalje bio zvjer naspram Samsunga. Stalno nekakva štekanja i bezvezna pritiskanja me navela na kupovinu drugog mobitela koji će me služiti bez živciranja slijedeće 3-4 godine. Cijena do cca 500 eura, ne bi više od toga išao. Koji je trenutno best buy? Nisam par godina tražio mobitel i vidim da ima dosta konkurencije do tog cjenovnog ranga. Jedini uvjet je da ima utore za 2 sim kartice.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Crosale

Dodaš još malo i za 574€ kupiš Honor 200 Pro. Po meni best buy jer dobiješ pa skoro flagship za cijenu srednje klase...
Ako voliš Realme, imaš GT 6T za 388€. Isti proc kao u Nord 4.
Motorolu Edge 50 Pro ovdje na forumu hvale, pa i nju možeš pogledati.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Za cifru od oko 500 eura ja bi uzeo nothing phone 2.

https://hr.nothing.tech/pages/phone-2

 

Meni osobno ovi honori niti smrde niti mirišu, nema šanse da bi dao 500-600 eura za njih.

To su uvijek bili modeli 2 koraka iza huawei P serije.

Nord također, priznajem samo OnePlus flagshipove i radije bi uzeo neki stariji OP nego Nord.

Flagship je flagship, sve drugo su kompromisi.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 500-600€ se kupuje Samsung S23, kakvi nothinzi, honori i slične mid-range egzibicije..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Veliš srednja klasa smrdi i istovremeno preporučaš nothingfon sa 3 godine starim soc-om

 

Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

To što je 3 god. star soc nećeš ni primjetiti.

Najjači su mi ti koji gledaju antutu i misle da je to jedino bitno.

Imam kao backup Huawei P30 Pro iz 2019., po tvojoj logici to je za otpad jer ipak je soc star 5 godina, a taj model dere sve živo i nema situacije u kojoj će zaštekati.

Posere sve te midrangere od "600 eura", toliko o tome...

Bolje flagshipp star 2-3 godine nego novi midranger, uvijek bilo i bit će.

13 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ili 23 ultra za 10 eura mjesečno ako opet bude u ponudi t-coma. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ajd nemoj samo bacat ljudima takve preporuke da je p30 bolji od norda 4 i ostalih više srednje klase. Netko će zapravo povjerovat i pojest govno.
Halo Bing! Kako bratac?
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...
Netko će zapravo povjerovat i pojest govno.

 U kom smislu? Otići će u trgovinu i kupiti P30 Pro kojeg nema u prodaji već 3 godine? O čemu ti pričaš?

Daj nemoj spamati bezveze, ja govorim kako dobri flagshipovi sporo stare i zapravo su još vrlo upotrebljivi.

P30 Pro je 100 eura po oglasnicima iako ih više nema ni tamo, tako da sigurno nitko neće biti u dilemi Nord 4 vs. P30 Pro.

Nepotrebno se praviš pametan.

 

P.S. I da, meni je bolji P30, a Norda nikada ne bi kupio, pogotovo ne za tu idiotsku cijenu od 600 eura, hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 16:53 (SharkZ).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ajd malo civiliziranije razgovaraj. S obzirom da si tu kratko vrijeme, očito si knjapavi multi račun.
Poanta je da talasaš. P30 ne radi bolje od Norda 4 niti po apsolutno ni jednoj kategoriji.

Nothingphone2 nije flagship, to je 3 godine stari soc sa prodajom magle sa onim ledicama na poleđini.
Nadam se na te zaista nitko neće poslušati sa tvojim "preporukama" i babljim stavovima da je flagship star 5 god ok za uporabu.
Halo Bing! Kako bratac?
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...
P30 ne radi bolje od Norda 4 niti po apsolutno ni jednoj kategoriji.

 A niti lošije, stavi jedan pored drugog pa gledaj.

I fotke na P30 Pro će sigurno biti bolje, a ima i 5x optički zoom što nemaju ni današnji flagshipovi, a kamoli neki nord.

 

Apachy kaže...
Nothingphone2 nije flagship, to je 3 godine stari soc sa prodajom magle sa onim ledicama na poleđini.

 Naravno da je flagship, a i razlikuje se od konkurencije u mnogočemu.

Danas kad su svi mobiteli generički komad plastike, ovaj se ipak ističe.

 

Apachy kaže...
Nadam se na te zaista nitko neće poslušati sa tvojim "preporukama" i babljim stavovima da je flagship star 5 god ok za uporabu.

 Stvarno me ne znaima "čemu se ti nadaš", tema služi za preporuke, ja sam mu dao svoju, ti svoju i uopće ne znam što se nadovezuješ na mene.

Odi negdje dalje trolati.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne, tema jesu preporuke koje i drugi forumaši također komentiraju i na taj način kupci i interesanti flitriraju budalaštine kakve upravo ti plasiraš.

 

I definitivno se slažem da malo korigiraš način komunikacije.

Ne bi bilo od gorega da moderatori (ako još i postoje) uvedu pravilo kao na brojnim forumima da prvih 60-90 dana profil ne može komentirati.

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kad smo već kod P30 pro meni je ipak u boljem sjećaju ostao mate 20 pro. haha

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kakva zastara flegšip mobitela nakon tri godine , ha, ha, ha.
Šest godina huawei mate 20 pro, zmaj koji podere sve te nord, west. Još ista baterija, kamera još izvrsna a da ne spominjemo tek noviji P30 pro model, koji je zadnji huawei sa androidom). To su mobiteli ponos huaweija.
Flagšip pro/ultra modeli su inače ponos i pokazivanje izvsnosti oš samsunga, motorole, xiaomi..., jest da su radi toga malo skuplji ali najbolje baterije, najekrani, najprocesori, naj antena, naj gps, IP68 standard, naj čvrstoća ekrana, naj senzori, sve vrh.
Tu nema zastare barem pet godina, tko si može priuštiti kupuj, sve ostalo su kompromisi tipa dobar ekran ali slabiji procesor ili sve ostalo vrh ali nema dobru zaštitu ekrana i nije otporan na vodu... I još činjenica da flegšip dobije daleko dužu softver podršku 🖖
 
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kakva zastara flegšip mobitela nakon tri godine , ha, ha, ha.
Šest godina huawei mate 20 pro, zmaj koji podere sve te nord, west. Još ista baterija, kamera još izvrsna a da ne spominjemo tek noviji P30 pro model, koji je zadnji huawei sa androidom). To su mobiteli ponos huaweija.
Flagšip pro/ultra modeli su inače ponos i pokazivanje izvsnosti oš samsunga, motorole, xiaomi..., jest da su radi toga malo skuplji ali najbolje baterije, najekrani, najprocesori, naj antena, naj gps, IP68 standard, naj čvrstoća ekrana, naj senzori, sve vrh.
Tu nema zastare barem pet godina, tko si može priuštiti kupuj, sve ostalo su kompromisi tipa dobar ekran ali slabiji procesor ili sve ostalo vrh ali nema dobru zaštitu ekrana i nije otporan na vodu... I još činjenica da flegšip dobije daleko dužu softver podršku 🖖
 
1 2 hvala 0
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prijedlog: otvoriti novu temu za svađanje o mobitelima. Rado bih sudjelovao. Ali ne ovdje. U novoj temi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Treba imati žestoke rasprave. Svađa je događa kada ljudi ubace  previše emocija u neke svoje ideje i krenu vrijeđati osobe koje imaju suprotna stajališta. 

Forum služi tome da čujemo ljude različitih mišljenja.  I neki muškarci misle da čim polože autoškolu moraju što prije kupiti njemački crni automobil (BMW ili AUDI), a neke druge boli briga i kupe si šareni Hyundai ili Peugeot.  Nije to samo do neke stvari već i do osobnosti i okruženja u kojem se osoba nalazi.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Normalno, al kad netko laprda da Mate 20 iz 2018. ili P30 iz 2019. pariraju današnjim mid-range i višim mid-range mobitelima - tad jednostavno piše pizdarije i netko neuk po pitanju potrošačke elektronike može nasjest na te priče i zapravo nabavit tu staru kramu.

Po meni je najgluplja moguća solucija kupiti najnoviji 2024. flagship. Puno isplativija je kupovina samo godinu starih zapakiranih flagshipova koje se dobije za 50% početne cijene, a nisu 50% lošiji od najnovijeg modela, danas je to npr. S23 i svatko tko traži mob do 500-600 eur, S23 je od androida najbolja kupovina.

 

Prvi idiot sam ja, jer uvijek prodajem stari Ultra/Note model od Samsunga i tako još od HTC M8 - meni najbolji android ikada, al def. neću valjat gluparije kako je to ok mobitel i pojede današnje "nordove i westove".

 

 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajimerej kaže...
Kakva zastara flegšip mobitela nakon tri godine , ha, ha, ha.
Šest godina huawei mate 20 pro, zmaj koji podere sve te nord, west. Još ista baterija, kamera još izvrsna a da ne spominjemo tek noviji P30 pro model, koji je zadnji huawei sa androidom). To su mobiteli ponos huaweija.
Flagšip pro/ultra modeli su inače ponos i pokazivanje izvsnosti oš samsunga, motorole, xiaomi..., jest da su radi toga malo skuplji ali najbolje baterije, najekrani, najprocesori, naj antena, naj gps, IP68 standard, naj čvrstoća ekrana, naj senzori, sve vrh.
Tu nema zastare barem pet godina, tko si može priuštiti kupuj, sve ostalo su kompromisi tipa dobar ekran ali slabiji procesor ili sve ostalo vrh ali nema dobru zaštitu ekrana i nije otporan na vodu... I još činjenica da flegšip dobije daleko dužu softver podršku 🖖

Ako je baterija "ista" nakon šest godina, sumnjam u svakodnevno korištenje tog mobilnog telefona.

 

Nekada su flagship telefoni bili gotovo pa nužni, jer su chipseti u mobilnim uređajima srednjeg i nižeg ranga bili toliko slabi i spori da je svakodnevno normalno korištenje bilo užasno bugovito i sporo.

 

Danas, kada imaš npr. Snapdragon 7+ Gen 3 (u npr. Nord 4), "prošlogodišnji i sada već zastarjeli" Snapdragon 8 Gen 2 (Poco F6 Pro) ili čak i Mediatek 8200 Ultra (Xiaomi 13T) i UFS 3.x pohranu u telefonima srednje klase, pa čak i ono što danas nazivaju nižom klasom, flagship nije ništa drugo nego poligon za egzotične materijale, kamere najvišeg ranga i ostale ekskluzive (preklopni OLED ekrani itd).

 

Ako se negdje razlika u kvaliteti svela na minimum, to je u ekranima. Jedan Nord 4 ili 13T koje nađeš za 400-500€ nemaju toliko lošiju kvalitetu slike od npr. S24 Ultra. Jednostavno nemaju. I ovo s dužom podrškom je isto priča za mase, dok ne krenu svi uređaji u ponudi imati duljinu i razinu softverske podrške kao flagship uređaji, priču o duljini podrške možemo okačiti mačku o rep. Tu kao najveći problem izdvajam Xiaomi koji ima milijun modela na tržištu pa se "redovita" softverska podrška svede na update svaka dva mjeseca (iako se i tu situacija lagano popravlja).

 

P30 ili Mate 20 Pro nema nikakvog smisla uspoređivati s ičim izdanim ove godine, jednostavno nema. Nema smisla ni uspoređivati s Nordom 4 koji danas košta gotovo upola manje koliko je koštao Mate 20 Pro prije 6 godina kada je izašao.

 

Usput, sve ovo što navodiš da su ekskluzive flagshipova već barem 2-3 godine imaš u "srednjoj" klasi: IP67+, 5000+ mAh baterije, 67+ W punjenje, procesori (upravo 8 Gen 2 iz F6 Pro je najbolji primjer)...

 

Flagship kupuje ekipa koja:

1. mora imati apsolutno najbolje što je u ponudi (u ovu grupu spadaju i entuzijasti),

2. poslovna ekipa koja flagshipom projicira poslovnu moć,

3. modno osviješteni pojedinci kojima je mob modni dodatak.

 

Hornet_93 kaže...

Normalno, al kad netko laprda da Mate 20 iz 2018. ili P30 iz 2019. pariraju današnjim mid-range i višim mid-range mobitelima - tad jednostavno piše pizdarije i netko neuk po pitanju potrošačke elektronike može nasjest na te priče i zapravo nabavit tu staru kramu.

Po meni je najgluplja moguća solucija kupiti najnoviji 2024. flagship. Puno isplativija je kupovina samo godinu starih zapakiranih flagshipova koje se dobije za 50% početne cijene, a nisu 50% lošiji od najnovijeg modela, danas je to npr. S23 i svatko tko traži mob do 500-600 eur, S23 je od androida najbolja kupovina.

 

Prvi idiot sam ja, jer uvijek prodajem stari Ultra/Note model od Samsunga i tako još od HTC M8 - meni najbolji android ikada, al def. neću valjat gluparije kako je to ok mobitel i pojede današnje "nordove i westove".

Pretekao si me doslovno za minutu.

 

Zaboravio si jedino dodati da su Huaweiji iz 2018. zapeli na Androidu 10 (a uskoro dolazi 15!!)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 11:00 (robogo).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Aaaaa HTC... Jebote, kako sam isčekivao dan da mi dođe dostava M7... cijelo ljeto pomagao lokalnom pilaru rezat drva i na jesen prije faksa naručio M7. Brušeni aluminij mi je i dalje najbolji materijal za mobitel, nikakve maskice i folije nisu potrebne. njihova verzija androida bila mi je top, beats audio stereo zvučnici još uvijek nepokoreni, blink feed koji je mix google feeda i windowsphone pločica...

 

prezanimljivo vrijeme za android. danas imamo solidne i relativno jeftine midrangere, al svi su dosadni uniformirani komadi stakla. android je spao na samsung i tisuću kineza koji kopiraju jedni druge.

htc, lg, tadašnja motorola, sony - svu inovaciju i pokušaje razlikovanja ubili jeftini kinezi koji sad štancaju 4 podverzije novog redmija.

Halo Bing! Kako bratac?
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Treba imati žestoke rasprave. Svađa je događa kada ljudi ubace  previše emocija u neke svoje ideje i krenu vrijeđati osobe koje imaju suprotna stajališta. 

Forum služi tome da čujemo ljude različitih mišljenja.  I neki muškarci misle da čim polože autoškolu moraju što prije kupiti njemački crni automobil (BMW ili AUDI), a neke druge boli briga i kupe si šareni Hyundai ili Peugeot.  Nije to samo do neke stvari već i do osobnosti i okruženja u kojem se osoba nalazi.

 Ovo nisu rasprave, ovo je ego trip nekolicine forumaša koji misle da znaju sve o mobitelima i to nameću svima. Ne daj bože da se ne složiš s nekim od njih.To su oni tipovi koji tvrde - ja sam imao preko 200 mobitela do sada. Halo!

 

Siguran sam da znaju sve o bilo čemu. S takvima uopće ne sjedam za stol jer su neupotrebljivi za bilo kakav suvisli razgovor. Njihova riječ je dogma u koju se ne sumnja. I tako dalje, i tako dalje...

 

Trenutno čitam neke recenzije tableta. Tema je tablet od 300injak EUR-a. Tip kaže nemoj taj, uzmi ovaj - a cijena ovog drugog je 600-700 EUR-a. Može li gore? Tako je i ovdje.

 

Draže mi je da netko napiše detaljno iskustvo s nekim mobitelom, nego da mi prosipa pamet o nečemu što uopće nema niti je imao niti će imati. Svi znamo čitati, pa se možemo upoznati sa specifikacijama mobitela. Ali ISKUSTVO može biti presudno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 11:53 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Apachy kaže...

 svu inovaciju i pokušaje razlikovanja ubili jeftini kinezi koji sad štancaju 4 podverzije novog redmija.

 Iz mog iskustva - ti Kinezi su preuzeli način konfiguriranja modela koji je imala Nokia. Na vrhuncu moći, slave i tržišnog udjela, Nokia je isto imala hrpu modela i svakom je nešto falilo. Nikada nisi mogao dobiti zaokruženi mobitel ako nisi išao na top seriju N. Pa i Kinezi šaraju ne bi li strefili što veći broj različitih kupaca. Meni je npr. drago da mi kineski mobitel imal 3.5mm jack za žičane slušalice. Nekomu je to - fuj. Jer želi samo bežične slušalice. Netko želi samo AMOLED, a meni je on gori za gledanje od IPS-a (stavim stari i novi mobitel jedan kraj drugoga i promatram oba). I tako dalje. Ali to ne namećem nikome. To su neke moje preferencije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice