Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.849
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Na netu pisu da je po difoltu 40-75Hz. Nekaj ne stima. Kaj got napravio kad predjem misem preko FS u Radeon Settings pise 40-60Hz. Jednostavno mora nekak ici do 75Hz i vjerojatno radi na 75, ali ne prepoznaje u Radeon settingsima.

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Pa jesi li monitor prebacio u windowsima na 75 hza? Znači ne u driverima nego u windowsima pod opcijama ekrana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Rješeno, fala onome ko je osmislio i napravio CRU. Evo tutorial, ako tko zapne s namjestanjem i naleti na ovaj post: https://postimg.org/gallery/39h6xld46/

 

EDIT: FreeSync nema efekta u Doti2, ima veliki tearing kad stavim cap bilosta izmedju 70 i 75, a kad stavim cap npr. 120fps onda je oke. Vsync bolje funkcionira u konkretno ovoj igri, a mozda u ovom slucaju FS radi skupa sa Vsync.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 15:39 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

trazim monitor do 2k kuna za gaming i filmove. konfa kompa je proc: Intel Core i5-6400, graficka:XFX RADEON RX 470 Triple X Edition 4GB GDDR5,Crucial DDR4 8GB (1x8GB) 2133MHz CL15

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bloodycro kaže...

trazim monitor do 2k kuna za gaming i filmove. konfa kompa je proc: Intel Core i5-6400, graficka:XFX RADEON RX 470 Triple X Edition 4GB GDDR5,Crucial DDR4 8GB (1x8GB) 2133MHz CL15

https://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/sam-ls27f350fhuxen/

RAM uzmi još 8 GB, takav isti modul kakav imaš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 18:34 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ako imam 144hz monitor dali ja trebam imati barem 144 fpsa u igri da bi iskoristio cijeli njegov potencijal ili to nema veze?

 

BTW

 

trazim monitor izmedu 2-3k kuna,konfa:i5 7500,16gb ddr4,rx 580 ili gtx 1070 ovisi o cijeni monitora...

 

Gledo sam samsung cfg70 model i jako mi se svida sto je zakrivljen i lijepog dizajna,imao sam ga prilike isprobait na rebootu i super je sto je 144hz.Cuo sam od par ljudi da 4K nije bas nesto i da moras imat zvijer od kompa da bi mogel vrtit igru kak se spada a i da nije bas neko poboljsanje.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

Ako imam 144hz monitor dali ja trebam imati barem 144 fpsa u igri da bi iskoristio cijeli njegov potencijal ili to nema veze?

 

BTW

 

trazim monitor izmedu 2-3k kuna,konfa:i5 7500,16gb ddr4,rx 580 ili gtx 1070 ovisi o cijeni monitora...

 

Gledo sam samsung cfg70 model i jako mi se svida sto je zakrivljen i lijepog dizajna,imao sam ga prilike isprobait na rebootu i super je sto je 144hz.Cuo sam od par ljudi da 4K nije bas nesto i da moras imat zvijer od kompa da bi mogel vrtit igru kak se spada a i da nije bas neko poboljsanje.

 

 

 DA! sve ispod toga ces imati screen tearing, oni koji su ti rekli da 4k nije bas nesto su ili coravi ili si nemogu priustiti doticni( doduse kosta slicno kao neki usrani tn model od 144hz)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok,trazim monitor do 1000kn +-200kn,vecinom za gaming/youtube

 

Izbor je uglavnom pao na LG 24MP59G,jedino me zanima razlika izmedu 24MP59G i LG 24MP68VQ?

 

Te jos jedno pitanje,koliko input laga uzrokuje FreeSync,je li pametnije iskljuciti FreeSync u igrama poput CSGO/Quake?

 

 

EDIT:Izgleda da je u pitanju isti panel,ali "novi" model sa gaming features-ima((1ms MBR itd)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 4:02 (Darkensync).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

razlika ti je i sto MP68 ima frame less(cinema screen) dizajn trend koji sve vise niće na monitorima, znaci okvir je u ravnini sa ekranom ali postoji...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

 

Gledo sam samsung cfg70 model i jako mi se svida sto je zakrivljen i lijepog dizajna,imao sam ga prilike isprobait na rebootu i super je sto je 144hz.Cuo sam od par ljudi da 4K nije bas nesto i da moras imat zvijer od kompa da bi mogel vrtit igru kak se spada a i da nije bas neko poboljsanje.

 

 

 Za 144 hz, ako je freesync ili gsync je ok ako imaš između  circa 100-144 fpsa. A za 4K to ti je rekao netko tko ima poteškoća s vidom, nakon 4K 1080p izgleda kao CGA igra

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

A jel ima do 3 hiljade kuna 4k zakrivljeni monitor onako 27 incha?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

A jel ima do 3 hiljade kuna 4k zakrivljeni monitor onako 27 incha?

Nema zakrivljen.

ps. vidim da ambicije padaju iz dana u dan.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 14:21 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
karlo125 kaže...

A jel ima do 3 hiljade kuna 4k zakrivljeni monitor onako 27 incha?

Nema zakrivljen.

ps. vidim da ambicije padaju iz dana u dan.

 Nikakve ambicije nego si gledam koji mi je najpovoljni i da cu ga koristit,eto da sam recimo kupio 144hz bez da sam tu dosao pitati meni taj monitor nebi nicim sluzio osim za counter strike i recimo lol sto sumnjam.

Izgleda da taj zakrivljen se bas nikom ne svida osim meni :D a da sad idem dati par soma kuna to nebi islo.

Znaci jedino sto mi je preostalo su flat 4k monitori za 2 do 2 i pol tisuca.

 

Ja jos uvijek gledam ovog 27" CF591 koji  je full hd ali zato u game modu ima 72hz kolko sam skuzio a i cijena je malo visa.

 

Nebi bas isao na 4k jer kao sto sam rekao za to treba imat posten komp a sumnjam da ce gtx1070 bit dovoljna za 60 fpsa u battlegroundsu.Igre nisu niti dobro optimizirane za 4k.Jedino za sto bi mi koristilo je za filomove koje opet moram skidati u 4k rezoluciji sto je vise gigabajta i vise cekanja sto se tice skidanja.4K nije standard kao recimo full hd.Ja osobno mislim da mi jos nismo spremni za 4k sto se tice finansijskog stanja ponajvise

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 14:37 (karlo125).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja ti imam taj monitor Asus MG248Q. Što se tice gaminga i brzine meni osobno je vrh al imaj na umu da je TN panel i samim time gubis dosta na kvaliteti slike. E sad ako igras competetive igre ja bi ti ga svakako preporucio ako ne onda nemoj. Ja sam presa s IPS ekrana na taj i jos se navikavam na same boje. Sve mi se cini kako ce ici na njuškalo a ja se bacam na IPS 1440p 144hz zvijerku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 20:06 (ToniSt1886).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dali netko ima Acer Predator XB271HU monitor i ima li kakvih iskustava ? Same recenzije su vrlo dobre, mislim se između njega i Asus PG279Q. Više bacam na Acer jer je jefiniji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo momci, stigao mi je još u četvrtak LG 29UM69G, ali tek sada sam uhvatio vremena da nešto napišem o njemu. Jako sam zadovoljan sa monitorom, pogotovo za 2000 kn, ukoliko želite ultra wide monitor za te pare, nemate kaj razmišljat. Ove feautere iskreno nisam baš isprobavao previše (1ms motion blur reduction, Black stabilizer itd itd...). Mislim jesam šaltao malo, ali sve su to ukusi i za svaku osobu je drugačije. Prikaz boja je odličan i monitor radi na 75 Hz preko HDMI-a bez ikakvog overclocka i slično, dakle podržava nativnih 75 Hz na mojoj GTX 980Ti. :) Dobio sam dobar model sa minimalnim probijanjem bijelog svjetla na crnoj pozadini i bez mrtvih pixela, na svu sreću. Uglavnom, ja sam predazovoljan i jedini minus koji bi dao monitoru je nedostatak pivota. Neki dan ću staviti i slike, a za sva pitanja stojim na raspolaganju.

 

EDIT: Igrao sam Witcher 3, GTA 5 i FIFU 17 i mogu reći da je čista perverzija igrati na dotičnom monitoru. :) Iako sam morao mrvicu smanjivat detalje na witcheru i gta da mi sa uključenim vsyncom fps bude lockan na 75, zbog 75hz panela jel'. Zašto ne iskoristiti puni potencijal monitora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 10:55 (Reedy).
Moj PC  
4 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka ne preskupog 2k monitora za gaming?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...
Valentin17 kaže...
karlo125 kaže...

A jel ima do 3 hiljade kuna 4k zakrivljeni monitor onako 27 incha?

Nema zakrivljen.

ps. vidim da ambicije padaju iz dana u dan.

 Nikakve ambicije nego si gledam koji mi je najpovoljni i da cu ga koristit,eto da sam recimo kupio 144hz bez da sam tu dosao pitati meni taj monitor nebi nicim sluzio osim za counter strike i recimo lol sto sumnjam.

Izgleda da taj zakrivljen se bas nikom ne svida osim meni :D a da sad idem dati par soma kuna to nebi islo.

Znaci jedino sto mi je preostalo su flat 4k monitori za 2 do 2 i pol tisuca.

 

Ja jos uvijek gledam ovog 27" CF591 koji  je full hd ali zato u game modu ima 72hz kolko sam skuzio a i cijena je malo visa.

 

Nebi bas isao na 4k jer kao sto sam rekao za to treba imat posten komp a sumnjam da ce gtx1070 bit dovoljna za 60 fpsa u battlegroundsu.Igre nisu niti dobro optimizirane za 4k.Jedino za sto bi mi koristilo je za filomove koje opet moram skidati u 4k rezoluciji sto je vise gigabajta i vise cekanja sto se tice skidanja.4K nije standard kao recimo full hd.Ja osobno mislim da mi jos nismo spremni za 4k sto se tice finansijskog stanja ponajvise

 ide sve na 4k u 60 fpsa samo je pitanje koje detalje ces staviti u igri.

Tamo di neces moci baš 3840 x 2160 imati 60 fpsa napraviš si custom rezoluciju 3200 x 1800 i opet sve predivno izgleda na 4k monitoru

 

 

Upravo igram Witchera 3 na ultra postavkama pri 1800p 60 fpsa zna pasti mozda na 55 i to je to. (bez aa i nvidia hairworksa)

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 10:30 (toxic).
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
...

 ide sve na 4k u 60 fpsa samo je pitanje koje detalje ces staviti u igri.

Tamo di neces moci baš 3840 x 2160 imati 60 fpsa napraviš si custom rezoluciju 3200 x 1800 i opet sve predivno izgleda na 4k monitoru

 

 bolje smanjit detalje ili jednostavno smanjit na 1080 i izbjeć krivi omjer piksela. tj na 2160 monitoru smanjit na 1080 a na 1440 monitoru na 720

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...
toxic kaže...
...

 ide sve na 4k u 60 fpsa samo je pitanje koje detalje ces staviti u igri.

Tamo di neces moci baš 3840 x 2160 imati 60 fpsa napraviš si custom rezoluciju 3200 x 1800 i opet sve predivno izgleda na 4k monitoru

 

 bolje smanjit detalje ili jednostavno smanjit na 1080 i izbjeć krivi omjer piksela. tj na 2160 monitoru smanjit na 1080 a na 1440 monitoru na 720

 kako mislis?

 

3200 x 1800 je 16:9 kao i 3840 x 2160

 

https://pacoup.com/2011/06/12/list-of-true-169-resolutions/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
toxic kaže...
...

 ide sve na 4k u 60 fpsa samo je pitanje koje detalje ces staviti u igri.

Tamo di neces moci baš 3840 x 2160 imati 60 fpsa napraviš si custom rezoluciju 3200 x 1800 i opet sve predivno izgleda na 4k monitoru

 

 bolje smanjit detalje ili jednostavno smanjit na 1080 i izbjeć krivi omjer piksela. tj na 2160 monitoru smanjit na 1080 a na 1440 monitoru na 720

 kako mislis?

 

3200 x 1800 je 16:9 kao i 3840 x 2160

 

https://pacoup.com/2011/06/12/list-of-true-169-resolutions/

 Ovo ni meni nije njjasnije. Npr ako imaš 4k i smanjiš na 1080p 4 pixela pokazuju istu boju tako sam barem shvatio. Ako smanjimo rezoluciju na npr 3200 x 1800 koliko god to u omjeru 16-9 bilo tačno nije mi jasno kako se pixeli ponašaju? Umjesto 1 pixel - 1 boja na 4k što imamo na 3200 x 1800? Kako se slika prilagodi? Jel 3 pixela jedna boja a četvrti druga? Koliko je uopće to prilagodljivo? Jer rezolucije 4 ili 2 puta umanjene mi imaju smisla ali ovo između ne znam.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...
toxic kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
toxic kaže...
...

 ide sve na 4k u 60 fpsa samo je pitanje koje detalje ces staviti u igri.

Tamo di neces moci baš 3840 x 2160 imati 60 fpsa napraviš si custom rezoluciju 3200 x 1800 i opet sve predivno izgleda na 4k monitoru

 

 bolje smanjit detalje ili jednostavno smanjit na 1080 i izbjeć krivi omjer piksela. tj na 2160 monitoru smanjit na 1080 a na 1440 monitoru na 720

 kako mislis?

 

3200 x 1800 je 16:9 kao i 3840 x 2160

 

https://pacoup.com/2011/06/12/list-of-true-169-resolutions/

 Ovo ni meni nije njjasnije. Npr ako imaš 4k i smanjiš na 1080p 4 pixela pokazuju istu boju tako sam barem shvatio. Ako smanjimo rezoluciju na npr 3200 x 1800 koliko god to u omjeru 16-9 bilo tačno nije mi jasno kako se pixeli ponašaju? Umjesto 1 pixel - 1 boja na 4k što imamo na 3200 x 1800? Kako se slika prilagodi? Jel 3 pixela jedna boja a četvrti druga? Koliko je uopće to prilagodljivo? Jer rezolucije 4 ili 2 puta umanjene mi imaju smisla ali ovo između ne znam.

Kada dođem doma mogu ti vizualno pokazati, tehnikaliju ne znam.

Na mom monitoru 3200 x 1800 izleda bolje od 1440p a kud i kamo nego li je to 1080. Naravno nativna rezolucija izgleda najbolje.

No 3200 x 1800 izgleda fantastično.

 

ispada da 1800p koristi 1.44 pikesla za jednu boju po mojoj matematici :)

 

 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ljudi misle da ce slika izgledati gore zbog krivog omjera piksela, ali u praksi nije tako i izgleda bolje nego manja rezolucija.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

"ispada da 1800p koristi 1.44 pikesla za jednu boju po mojoj matematici :)"

 

Zar pixel nije jednobojan? Ja sam razumio da skupina pixela čini sliku ali oni sami po sebi mogu biti jedne boje?

Jer mjenjao sam rezoluciju u igrama i nekad vidim promjene nekad ne. Meni kartica vrti igre na 4k s min ili low a ponekad i high postavkama (CODAW) a kad stavim na smanjenu rezoluciju npr 1440p i high postavke ne izgleda uvijek ljepše. Tako ne znam šta je bolje šta se slike tiče.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...

 Ovo ni meni nije njjasnije. Npr ako imaš 4k i smanjiš na 1080p 4 pixela pokazuju istu boju tako sam barem shvatio. Ako smanjimo rezoluciju na npr 3200 x 1800 koliko god to u omjeru 16-9 bilo tačno nije mi jasno kako se pixeli ponašaju? Umjesto 1 pixel - 1 boja na 4k što imamo na 3200 x 1800? Kako se slika prilagodi? Jel 3 pixela jedna boja a četvrti druga? Koliko je uopće to prilagodljivo? Jer rezolucije 4 ili 2 puta umanjene mi imaju smisla ali ovo između ne znam.

 Ako nije točan omjer, onda grafička ili monitor (ovisno o postavkama u driveru) radi interpolaciju, i za svaku točku računa boju.

 

Rezultat? Manje oštra (zamućenija) slika.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Ljudi misle da ce slika izgledati gore zbog krivog omjera piksela, ali u praksi nije tako i izgleda bolje nego manja rezolucija.

Ali dobra tema. Volio bih da neko pojasni.

 

Znam da 1 piksel ima zapravo 3 boje crvenu zelenu i plavu po potrebi napravi kombinaciju kako bismo npr dobili zeljenu boju dakle jednu boju.

S druge strane 4k TV bolje prikazuje 1080p nego 4k monitor.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 15:17 (toxic).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...

"ispada da 1800p koristi 1.44 pikesla za jednu boju po mojoj matematici :)"

 

Zar pixel nije jednobojan? Ja sam razumio da skupina pixela čini sliku ali oni sami po sebi mogu biti jedne boje?

Jer mjenjao sam rezoluciju u igrama i nekad vidim promjene nekad ne. Meni kartica vrti igre na 4k s min ili low a ponekad i high postavkama (CODAW) a kad stavim na smanjenu rezoluciju npr 1440p i high postavke ne izgleda uvijek ljepše. Tako ne znam šta je bolje šta se slike tiče.

 Ja na svom monitoru vidim razlike gotovo pri svakom skoku rezolucije i to onako meni ocitu razliku.

Sto se tice ovih 1.44 piksela pojma nemam zato sam i stavio smajlic, velim ne kuzim se bas u ovo previše, naucit cu :)

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...

"ispada da 1800p koristi 1.44 pikesla za jednu boju po mojoj matematici :)"

Zar pixel nije jednobojan?

 Točno si skužio :D

Jedan piksel je samo jedna boja. A grafička mora izračunati koja je to boja ;)

 

Ako imamo prikaz rezolucije duplo manje od ekrana, onda bi se svaki piksel trebao prikazati dva puta četiri puta i rješen problem:

 

Ali, ako je malo kompliciranije, tipa 1,44 piksela, onda grafička računa točke koje treba prikazati.

Npr, umjesto crna, crvena, bijela, za prvu točku stavi crnu.

Za drugu točku stavi 44% crne i 66% crvene. Za treću ......

Ali, ovo treba raditi za piksele lijevo desno, ali i gore dolje, pa je malo kompliciranije. Tipa ovo:

 

Pa sve do algoritama s fraktalima, ili kako to već matematičari računaju :D

 

 

E, sad je problem da nitko od nas ne zna koji algoritam imaju Nvidia ili AMD (osim Tončia i Stjepanja, oni sve znaju), pa ne znamo kako točno izračunavaju i dal imaju još naprednije algoritme koji prepoznaju linije i oblike.

 

A na 4K monitoru, se ovo već tako lijepo prikazuje, da može izgledati da je slika lijepša nego na nativnom 1080p monitoru :) Što čak i je moguće jer postoji mogućnost da se izglade neke nazubljene linije. Da, gube se podaci, slika nije oštra, ali postoji mogućnost da korisniku izgleda lijepše.

 

P.S. slika na 4K monitoru i 4K televozoru sa 1080p signalom bi trebala izgledati POTPUNO isto. Ako se koristi isti algoritam.... E sad...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 15:54 (CyberDemonVZ).
14 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Meni puno bolje izgleda 4k sa nižim detaljima nego 1080p sa najizbrijanijim detaljima. Ti nema rasprave, jednostavno je slika par puta oštrija bez obzira na razinu detalja na 1080p, jer se jednostavno ne pokažu toliko.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ljudi trebao bih preporuku dobrog i jeftinog 27" monitora ne zanima me 4k ili freesync samo da je full hd. Hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice