Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.454.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Minneyar kaže...

Mislio sam ic na 1440p 60 fps al sad kad vidim kako ima malo izbora i da kostaju prakticki kao 4k, premisljam se. Mislim da cu uzet ovaj AOC Q2775PQU jer ima dobre ocjene online, a jedini je ispod 3k kn. Makar je i to realno jako puno kad uzmes u obzir da sam P2414H platio ispod 1500 kn a monitor je vrh.

 Pa samo je Dell skuplji od 3k ono sto sam ti linkao, ostali su ispod 3k ovisno gdje kupujes.

 

Vidio sam onaj acer cb271 odlicnu sliku ima ono sto sam šaltao po njemu...stalak podesiv u svim smjerovima

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 4:03 (roby27).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Upravo naručio jedan od jeftinijih 4k monitora AOC U2879VF-

Privukla me prije svega cijena.

Drugo - P&P opcija

Trece - 1ms

Cetvrto - rezolucija

Peto - dizajn

Sesto - navodno 10bitni panel iako mi ovo nije u potpunosti jasno s obzirom da se radi ipak o TN monitoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

lose recenzije, neznam zasto si uzeo taj monitor pored onog lg-jevog 4k ips-a koji je dobio odlicne recenzije, "prednost" na tom "TN-u" je jedino tih 1ms odaziv!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Taj 10 bitni TN je isti vrag ko i IPS jedino kaj ima lošije kuteve gledanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

lose recenzije, neznam zasto si uzeo taj monitor pored onog lg-jevog 4k ips-a koji je dobio odlicne recenzije, "prednost" na tom "TN-u" je jedino tih 1ms odaziv!LP

 Ovisi koje gledas.

 

PiP je igrao veliku ulogu.

 

usporedba ovog aoca i lga : http://www.displayspecifications.com/en/comparison/517556bc

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 14:23 (toxic).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

10bit je jaka reklama, nikako ne vjerovati bez pro recenzije.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

10bit je jaka reklama, nikako ne vjerovati bez pro recenzije.

 ne znam, bumo vidjeli ako u cp nece biti 10 bitne mogucnosti nije 10 bitni ali nekako vidim da hoce.

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1204585-REG/aoc_u2879vf.html

 

vecina ih ostalih reklamira 8bit + 2 frc ovaj navodno ima 10 bitne..

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

 

Molio bih vas da mi pomognete izabrati 144hz monitor do maksimalno 3000kn. Gledao sam Alzashop i recimo da sam se odlučio za ovaj model https://www.alzashop.com/24-asus-mg248q-gaming-d4225373.htm, no vjerujem da ima i boljih za iste novce ili male razlike pa eto ako mi možete pomoć u odabiru, hvala unaprijed.

Fr4nk_Horrig4n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Hahah, istina, zaboravio na stari model. Ostao mi metar na stolu pa izmjerio i drito 68cm. Prebrzo zaključujem kaj je je.

Naručio sam si već VonHaus nosač za 180kn iz Mall.hr koji izgleda gotovo isto kao taj Arctic. Inače nedavno kupio i Hyperx sluške, a bratić iz Njemačke donio gloriouspcmasterrace dugačku podlogu, tako da se bojim da će nam setupi izgledat vrlo slično haha, samo kod mene bijeli stol i hrpa neurednih kablova koje treba jednog dana posložit.

 Jel ti stigao nosač? Kako si zadovljan? Piše da je za dijagonale do 27", jesi li imao kakve probleme prilikom slaganja monitora na stalak, pošto je monitor 29" jel.

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Možete mi pomoc nac monitor, jedini pravi uvjet (osim prevelike cijene ofc, do 1500kn max pozeljno manje) je dual hdmi zbog ps4 i spajanja zvucnika, jer to je jedini nacin dobivanja zvuka na zvucnicima i od pca i ps4 bez dodatnih peripetija s kablovima koji zbog estetike ne dolaze u obzir, takoder ni hdmi switch nije bas neka zanimljiva opcija, za sada od zanimljivih vidim benq gw2470 i dell se2417 (nemojte srat odmah sto je tn, sigurno dell ne stavlja drek panel).. Znaci treba mi monitor za ps4pro i lagani graficki i web dizajn, kazem lagani jer je zasad lagani, da krenem zaradivat od toga uzeo bi dell U najnoviji i mirna bosna. Hvala i LP

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 21:22 (doky101).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Super monitor, ali malo preskup. U ovom slucaju bih ga osobno lovio u ED za 500kn manje jer se ne radi o IPS monitoru, nego VA, pa je sansa za probijanje LED osvijetljenja manja i jer Samsung navodno ima okej servise i jer, za razliku od LGa, imas 2g jamstva gdje got kupio. Oko 2000kn mislim da je bolje protegnut se 350kn više za LG 29UM68-P ili bez -P jer su isti modeli.

 

Btw., ako nemas AMD grafu (ne mozes koristiti FreeSync kojeg imaju spomenuti), onda ne vidim zakaj umjesto tog Samsunga ne uzeti neki drugi 27" 1080p blize 1500kn, npr. Benq EW2775ZH. Kaj se 27" tice, imas jos i Dell SE2717H sa FreeSyncom cijenom izmedju tog BenQa i Samsunga.

 Mislim da cu se odlučiti za benq jer mi netreba freesync

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

meni se svidja ovaj acer predator x34

grozim se nasilja nad sobom
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

Može neka preporuka monitora za 2000,max 2300 kn?

 

 

četri tisuče četristo četrdeset i četri četnika čekaju četvrtog četnika u čakovcu čekičajući čavlima po čeki čačkajući čizmom po čmaru i čurlićući čudno i čedno četvrtkom a čavka čuči na čamovom čamcu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
doky101 kaže...

Možete mi pomoc nac monitor

Imas za oko 1.200kn AOC I2481FXH, 23.6" FHD IPS sa 3 god garancije. Ima 2xHDMI i IPS matricu.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
doky101 kaže...

Možete mi pomoc nac monitor

Imas za oko 1.200kn AOC I2481FXH, 23.6" FHD IPS sa 3 god garancije. Ima 2xHDMI i IPS matricu.

 Imam slicne uvjete kao i doky. Znaci do 1500kn, spajao bi ga na laptop, koristio najvise za web dev. Nije potreban dupli hdmi. Jel navedeni aoc i dalje najbolji izbor?

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
doky101 kaže...

Možete mi pomoc nac monitor

Imas za oko 1.200kn AOC I2481FXH, 23.6" FHD IPS sa 3 god garancije. Ima 2xHDMI i IPS matricu.

 Ja sam imao taj monitor samo 27''.  Nebi ga preporučio. Imao je dosta izražen backlight bleeding,  slab prikaz crne boje i upitnu kvalitetu izrade- jednom kad sam ga premještao i primio za okvir ekran se počeo odvajat od okvira. 

Leđa su mu od neke glosi plastike,a otiske prstiju nebi ni bog skinuo sa nje, a ako malo jače pritisneš lako se pogrebe. 

Jedino je zero frame dizajn lijep. 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
tolka kaže...

 Imam slicne uvjete kao i doky. Znaci do 1500kn, spajao bi ga na laptop, koristio najvise za web dev. Nije potreban dupli hdmi. Jel navedeni aoc i dalje najbolji izbor?

Ovaj klik

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Benq EW2775ZH vs Samsung C27F398FWU (curved)?

Koristio bi se najviše za igranje, freesync nebitan. 

Vrijedi li samsung 400kn više? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 11:49 (tomislavk24).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne bas, ali VA panel na Samsungu je brzi i imas 72Hz.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Čini se da je došao nasljednik um69 model

 

https://www.nabava.net/search.php?q=um69

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vec sam se isao hvatat za glavu, ali izgleda sve isto kao um68, osim stalka. U specs su naspram um68 nadodali "1ms Motion Blur Reduction" tak da je eventualno panel brzi za koju ms.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam pitanje za ljude koji imaju 4k monitor.

 

Jeste li ga probali kroz custom resolution OC-at ? Npr 60hz na 75hz?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ne, radio sam to na drugom monitoru, 15hz veci refresh je meni neprimjetan!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Imam pitanje za ljude koji imaju 4k monitor.

 

Jeste li ga probali kroz custom resolution OC-at ? Npr 60hz na 75hz?

 

Čak i da netko ima isti monitor ko ti to ne znači da će ga moć OC kao i ti... Npr. za moj model je nekim išlo do 75Hz dok meni 67Hz

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Imam pitanje za ljude koji imaju 4k monitor.

 

Jeste li ga probali kroz custom resolution OC-at ? Npr 60hz na 75hz?

 

 Neuspješno. Čim bi podignuo 1hz zacrni se slika. Pokušao s 10hz ista stvar. Dalje nemam namjeru pokušavati.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...
toxic kaže...

Imam pitanje za ljude koji imaju 4k monitor.

 

Jeste li ga probali kroz custom resolution OC-at ? Npr 60hz na 75hz?

 

 Neuspješno. Čim bi podignuo 1hz zacrni se slika. Pokušao s 10hz ista stvar. Dalje nemam namjeru pokušavati.

 Tnx, to je zbog bandwitha.

koristis hdmi 2.0 ili dp 1.2 ?

 

Trebao bi biti min 1.3dp

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
planety kaže...
toxic kaže...

Imam pitanje za ljude koji imaju 4k monitor.

 

Jeste li ga probali kroz custom resolution OC-at ? Npr 60hz na 75hz?

 

 Neuspješno. Čim bi podignuo 1hz zacrni se slika. Pokušao s 10hz ista stvar. Dalje nemam namjeru pokušavati.

 Tnx, to je zbog bandwitha.

koristis hdmi 2.0 ili dp 1.2 ?

 

Trebao bi biti min 1.3dp

 Dp koji sam dobio uz njega. Nema nikakve oznake pa ne znam koji je.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi!
Nedavno sam na preporuku kupio benq monitor od 24", ali sada mi sve više u oči upada neki ultra wide od 29". Posebice zato jer ništa ne radim na PCu osim surfanja, Office i filmovi! Gaming znači 0 bodova. Koliko vidim, dobio bih samo dodatnu širinu s novim monitorom, što je izvrsno za filmove, ne?
1700 kn imam na raspolaganju, dal bi išlo što za tu lovu?
Može i rabljeno ako je sve tip top stanje i posjeduje garanciju!

 

Edit: sto mislite o lg29UM58?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 17:04 (x360gamer).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
x360gamer kaže...

Pozdrav ljudi!
Nedavno sam na preporuku kupio benq monitor od 24", ali sada mi sve više u oči upada neki ultra wide od 29". Posebice zato jer ništa ne radim na PCu osim surfanja, Office i filmovi! Gaming znači 0 bodova. Koliko vidim, dobio bih samo dodatnu širinu s novim monitorom, što je izvrsno za filmove, ne?
1700 kn imam na raspolaganju, dal bi išlo što za tu lovu?
Može i rabljeno ako je sve tip top stanje i posjeduje garanciju!

 

Edit: sto mislite o lg29UM58?

 Pročitaj par stranica unazad, imaš noviji LG 29UM68-P i još noviji LG 29UM69G-B.

 

Ja ću vjv uzeti idući tjedan u Linksu 29UM69G-B.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice