LG G3 - Rasprava

poruka: 7.244
|
čitano: 1.107.542
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Koja bi bila best buy baterija za G3?

Počeo mi je držati po pola dana s upaljenim 4G i možda 15min surfanja (s brightness na najniže), a nije nešto od aplikacija da crpi bateriju.

Telefon ima dvije i pol godine, normalno je da baterija opadne pa tražim novu da mu malo produljim vijek.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Nakon što sam na prethodnoj stranici pročitao o thermal pad modu za G3 razmišljam da ga uradim jer mislim da bi mi koristilo. Je li to mudro uraditi?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Ja sam prije nekog vremena oživljavao svoju matičnu s fenom i uspjelo je pa sam razmišljao da napravim to da mu malo smanjim temperaturu i tako produljim trajanje. Koliko vidim dobe ljudi i po 10 stupnjeva manje, ali meni se ne sviđa to zbog toga što na taj način vjerujem da više topline "udara" u lcd što je pak loše za display i vjerujem da bi s vremenom mogao boju dobiti ili odvojiti se. Možda sam u krivu ,ali ne mislim stavljati sebi thermal pad ipak.

 

 

Da li je kome stigla ova baterija iz iPona? Možete provjeriti u cpu-z da li se vidi temperatura od baterije (ako je 25 konstantno nije prava). Za polarcell sam čuo dobre stvari , ima na ebayu iz njemačke , ali je oko 20 eura.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Jasperr kaže...

U zadnje vrijeme mi se gubi signal na G3, ubacivao sam novu sim karticu ali opet isto, vratio sam na tvornicke postavke ali opet ništa.
Zna li neko do čega je?

 Takoder isti problemi. Promijenio sim karticu, vratio na tvornicke postavke, nista se nije promijenilo. Probao onu foru s komadom papira iznad kartice, ali to je potrajalo samo jedan dan. Ne znam u cemu je problem

6 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Matična.

 

Trajno rješenje bi bilo odnijeti nekome tko može nalemiti novi čip ili  pak nova matična . Kratkotrajna grijati taj jedan čip ,ali ne mogu sad sliku naći koji je točno to na matičnoj.

Više manje koji god problem imaš s ovim mobitelom radi se o matičnoj nažalost...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 21:45 (protest431).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

 Ne kupujte ni slučajno Nakon manje od 3 mjeseca korištenja počeli problemi, napuni se do 100% i isprazni sa 2h SOTa, pa se puni 8 sati i napuni samo 70%, pa se napuni na 100% i nakon pola sata korištenja padne na 60 (dok zapravo piše da je bila napunjena do 70% i tako). Što je kolega jedan gore rekao, konstantno je na 25 stupnjeva, i sad mi program battery life kaže da je na 1500mAh, a treba biti na 3k. Tako da idem tražit povrat love, a u međuvremenu ako netko zna provjereno gdje ima originalna za kupit neka javi!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

i sta je tu cudno 2 sot? to je normalno s tim mobitelom. ni kad je bio novi nije islo preko 3h

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Ne Ruske, nije normalno. Meni je SOT minimalno 3,5h dnevno na tom mobitelu dok je baterija bila ok, znao je ići i do 4,5h. 2h je apsolutno neprihvatljivo i takav mi nije nikada bio.

 

Odgovorio mi je frajer sa eBaya i pristao bez ikakvih problem na povrat novca tako da tražim stvarno original ovaj put, ako netko zna gdje provjereno ima neka javi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

neznam, meni zadnjih 2-3g nikad preko 2,5h...redovno 2h i sitno...

JEDNOM u zivotu sam imao vise od 4h i to kad sam gledao stream na 0% osvjetljenja u krevetu u mraku, cirka 2h je trajao...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

wifi/4g upaljen, sinc 3 maila, lokacija off, svjetlina 30-40. tako sam ga koristio uvijek i 3,5h je klasika

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Da se izvuči dosta . Staviti clean rom s xda i xceed kernel 7n , u snyapse staviti prvu jezgru na 1780 mhz i onda je to to . Bolje ne može od baterije.

 

Originalnu bateriju za ovo je pak nemoguće naći . Polarcell s ebaya je navodno dobra opcija ili ako nije ružno ono proširenu. Baš sam opet oživljavao svojega jučer radi matične pa sam je morao grijati. Ne znam da li mi se isplati kupovati novu matičnu?

Sve ostalo je ispravno ,ali nova matična je oko 70 dolara...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Ne znam. LG Amerika prodaje original za 40 dolara. 

Ja bih prije rekao da je to ova što je netko pred par postova uzeo s ebaya samo malo povišena cijena. Naravno ,ne mogu garantirati ,ali mislim da sam u pravu. Najbolje bi bilo da se javi netko tko je kupio...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Ova s eBaya što sam ja uzeo očito nije ni blizu originala jer su se nakon 3 mjeseca korištenja počele događati stvari koje mi se na originalnoj nisu dogodile ni nakon 2 godine. Originalu se očekivano smanjio kapacitet zbog korištenja i zato sam htio novu, ali očito se vraćam na original dok ne nađem drugu originalnu po normalnoj cijeni. Ili kupim novi mobitel.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Pa ova što sam linkao bi morala biti original, ipak ju prodaje legitimna trgovina - valjda oni ne bi smjeli prodavati kopije.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G3 - Rasprava

A možda je ,ali ima jako puno kopija. Ne kažem ja da bi trgovina to namjerno radila nego možda ni ne znaju. Treba netko kupiti i provjeriti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 13:48 (protest431).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LG G3 - Rasprava

 Imam ja ovu, kupio sam ju prije godinu i pol i nikakvih problema, ponaša se kao i ona što dođe s mobom.

6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

A onda super. Možeš samo ako ti nije problem skinuti cpu - z i provjeriti što ti piše pod battery -temperature? 

 

CPU-Z google play link

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 14:29 (protest431).
12 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Uglavnom da vam odgovorim

ovdje sam kupija bateriju 

https://iponcomp.hr/webshop/product/lg_g3_battery___bl_53yh/1595735?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

je me sa dostavom dosta dosla ali tempratura je sad 31,7 baterije u cpu z i mijenja se..ova je msilim orginal

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Wayto XD kaže...

Uglavnom da vam odgovorim

ovdje sam kupija bateriju 

https://iponcomp.hr/webshop/product/lg_g3_battery___bl_53yh/1595735?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

je me sa dostavom dosta dosla ali tempratura je sad 31,7 baterije u cpu z i mijenja se..ova je msilim orginal

 Super onda. Još da nađemo nekoga tko jeftino matične prodaje kod nas i svi će doživjeti još 2 godine 

16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Prekjučer ujutro mi G3 prikazao da mi microSD kartica nije ispravna i malo ju kuži malo ju izbaci, mislio sam da je do kartice pa stavim novu i stalno ju ejecta sam od sebe.

Je li se netko od vas susreo s takvim problemom? Ako jeste, je li pronašao rješenje? Izrazito frustrira.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Probaj je malo namještati da li je možda uhvati u kojoj poziciji koja nije ona da je "gurneš do kraja".

 

Možda bi pomoglo mijenjati taj slot gdje ide kartica na matičnoj . Isto tako mi se čini da sam na nekim mjestima vidio da je to nekima bila prva naznaka da će matična otići (ako je to slijede potencijalni bootloopovi, treperenje ekrana i slično)

5 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

pozdrav ekipa! molila bi da mi preporučite dobar servis mobitela u Splitu. naime LG G3 mi se pokvarija i u servisu su mi rekli da je crkla matična ploča, naime, ekran izgubi boju i blokira. Tila bi provjerit jel stvarno do toga ili se da popravit.

zahvaljujem :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
irena_m kaže...

pozdrav ekipa! molila bi da mi preporučite dobar servis mobitela u Splitu. naime LG G3 mi se pokvarija i u servisu su mi rekli da je crkla matična ploča, naime, ekran izgubi boju i blokira. Tila bi provjerit jel stvarno do toga ili se da popravit.

zahvaljujem :)

 Opiši kako točno izgleda to što se dogodi? Najvjerojatnije je matična jer svima njima su matične otišle. Nije neki komplicirani telefon za sam rastaviti...

5 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
pojavi se crta na ekranu i polako postaje crn dok se ne ugasi i mob. upće ne funkcijonira. onda palim/gasim mob. dok ponovno ne proradi i radi jako kratko i onda opet iz početka palit/gasit..
6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Je , matična je ako se neda upaliti. Ima privremeno rjesenje koje ti nitko u servisu nece raditi. Ukratko maticna se zagrijava i onda drzi tipa ili par dana ili mjesec dana ,nema pravila bas.

 

Druga opcija je naručiti s aliexpressa maticnu (racunaj oko 70 dolara plus carina/pdv pa platiti nekome da je ugradi kod nas ili ju sami staviti(gube se podatci tijekom postupka). 

 

Bio sam u slicnoj situaciji s tim da sam si ja mogao njega ozivljavati svaka dva tjedna sam,ali na kraju sam kupio novi telefon. Vec ga je i posteno vrijeme nagrizlo pa ako nije pod garancijom ne znam koliko se bas isplati popravljati. Isto tako nova maticna ne garantira da ce drzati godinama jer im svima maticne s vremenom otiđu. Tako da ono, cak i kupnjom nove maticne mozda mu se doda godina/dvije da radi jos ,ali opet može nesto otici drugo u njemu otici prije nego i nova matična otiđe. Baterija je isto jako loša za današnje standarde pa bi stvarno u ovoj situaciji promislio o novom telefonu ako imate mogućnosti...

5 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
u servisu su ga grijali i radija je pola dana..
uglavnom, novi mob. sam nabavila, a kao šta si reka baterija je isto otišla.. šteta bia je odličan mob. s performansama koje su mi odgovarale.
hvala na odgovoru :)
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Moj G3 dobio V30o večeras.
35MB, GPDR update, OTA.
Totalno neočekivano.
Zna netko šta donosi?

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 22:04 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice