Koliko je velik Google+?

poruka: 71
|
čitano: 7.145
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko je velik Google+?".
12 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

ma neće nikad prestić fejs

kinder milch schokolade
 
5 23 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko je velik Google+?
iprogramer kaže...

ma neće nikad prestić fejs

Možda je i bolje da tako ostane. Samo mi tribaju još tamo l00dache.

Peace means I'm reloading my gun.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?

Isto se mislilo i za MSN messenger vs ICQ, kao i za Facebook vs Myspace. Pusti neka stvari idu svojim tokom, vidjet cemo ishod...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
15 godina
offline
Re: Koliko je velik Google+?
rustweaver kaže...

Isto se mislilo i za MSN messenger vs ICQ, kao i za Facebook vs Myspace. Pusti neka stvari idu svojim tokom, vidjet cemo ishod...

A baš to...mislim nije da sam oženjen za firme ili da imam dionice ili šta pa da mi to igra ulogu. Koristim ono što mi odgovara. Za sada face to pokriva čisto jer su mi svi na njemu. Ako se google+ pokaže dobrom alternativo za koju godinu, što da n, preći ćemo na njega {#}

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

nije ni važno da prestigne facebook. nek troši manje procesorskog vremena, nek ostane na onako čistom dizajnu, nek me ne bombardira sa igricama raznih vrsta i to je to. imao 100 ili 200 milijuna korisnika  meni je tako svejedno. google ima nešto manje od 100 milijuna gmail korisnika i logično je da će ti imati i g+ profil. nakon tih 100 milijuna širenje će ići malo teže. nek uzmu 30% i to je odličan rezultat. na facebooku će ostat mama i mali od sestrične, a na g+ će biti rođak iz njemačke koji radi u IT-ju i tvoj omiljeni bloger, npr. radoslav dejanović

 

a facebook i sam ima svojih problema, uz g+ pred IPO

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
hrvooje kaže...

nije ni važno da prestigne facebook. nek troši manje procesorskog vremena, nek ostane na onako čistom dizajnu, nek me ne bombardira sa igricama raznih vrsta i to je to. imao 100 ili 200 milijuna korisnika  meni je tako svejedno. google ima nešto manje od 100 milijuna gmail korisnika i logično je da će ti imati i g+ profil. nakon tih 100 milijuna širenje će ići malo teže. nek uzmu 30% i to je odličan rezultat. na facebooku će ostat mama i mali od sestrične, a na g+ će biti rođak iz njemačke koji radi u IT-ju i tvoj omiljeni bloger, npr. radoslav dejanović

 

a facebook i sam ima svojih problema, uz g+ pred IPO

 

Facebook ne koristi niti MySql niti SQL Server niti Oracle bazu. Niti jedna SQL baza ne može progutati doslovce milijarde podataka koji se stvaraju svake minute.

 

Koriste se posebna verzija decentralizirane "NoSQL" baze u oblaku, poput Cassandra-e i sličnih.

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
16 godina
offline
Koliko je velik Google+?

Ja i supruga smo već ugasili facebook account i prešli na g+, i tamo već imamo oboje preko 30ak kontakata.

 

Face nam je dosadio jer stvarno hrpa gluposti nas spamma svaki dan i nezadovoljni smo bili zaštitom privatnosti.

Odlučismo dati šansu G+. Ako nam ni on ne bude dobar, neću se više ni zezat s društvenim mrežama dok se ne pojavi nešto pošteno.

 
14 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?

Mozda ipak nekih 8M

 

inurl:plus.google.com/*about site:plus.google.com

14 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

Kada to ispeglaju i krenu s reklamom (primjer Chrome) mislim da bi za koju godinu moglo biti nešto od toga.

Možda su mogli dati neko drugo ime jer riječ google se poistovjećuje s pretraživanjem, zvuči nekako ozbiljno, a znamo kakvog su profila najčešći korisnici društvenih mreža.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko je velik Google+?
gospodine Brajki, facebook ima bolesnu zastitu privatnosti sto znaci da mozes do najmanjih detalja (ako si das truda) odlucivati kome ces sto prikazivati i djeliti s drugima. drugo, ima ulogiravanje zasticeno tako jako da ne znam kakav haker moras biti da mi provalis profil. eo moj primjer, i da ti kazem password ne mozes mi uci na face. zasto? jer imas opciju da ti pri svakom ulogiravanju salje jedinstven kod putem sms-a, koji dodatno ukucas. mozes takodjer vidjeti tko ti se kada spajao na facebook, s kojeg internetskog preglednika, s kojeg os-a i ip adrese koja se priblizno nalazi negdje. pa vi samo idite na google i mislite kako je facebook nezasticen.
,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
14 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

ako netko ima pozivnicu za google + nek mi se javi privatnom porukom

:)
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 15:22 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koliko je velik Google+?

Odakle vam uopce ideja da vas Facebook zatrpava sa igrama i pozivnicama?

Zatrpavaju vas vasi prijatelji, koje ste svjesno dodali kao prijatelje.

 

 
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko je velik Google+?

narode poludi

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko je velik Google+?

Hebote, u beti ima više korisnika nego Hrvatska stanovnika...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
ukay1000 kaže...
gospodine Brajki, facebook ima bolesnu zastitu privatnosti sto znaci da mozes do najmanjih detalja (ako si das truda) odlucivati kome ces sto prikazivati i djeliti s drugima. drugo, ima ulogiravanje zasticeno tako jako da ne znam kakav haker moras biti da mi provalis profil. eo moj primjer, i da ti kazem password ne mozes mi uci na face. zasto? jer imas opciju da ti pri svakom ulogiravanju salje jedinstven kod putem sms-a, koji dodatno ukucas. mozes takodjer vidjeti tko ti se kada spajao na facebook, s kojeg internetskog preglednika, s kojeg os-a i ip adrese koja se priblizno nalazi negdje. pa vi samo idite na google i mislite kako je facebook nezasticen.

 

A sta si ti njihov odvjetnih pa pises o necem sta uopce nema veze sa zastiton privatnosti. Ko je ikad u kontekstu face-a i problema sa privatnsti prica a nacinima logiranja postavkama i neznan ti ni ja sta si sve nabroja.

 

Imaju oni i previse problema sa zastiton podatak pogledaj samo po googlu koliko su in puta privatni podatci korisnika "slucajno" dospili u ruke oglasivaca ili da se izrazimo po njihovom otkriven je bug koji je oglasivacima dao mogucnost pristupa svim privatnim podatcima korisnika (nevidim neku razliku). Jel tog oglasivaca briga za tvoje podatke, nebi reka.

 

Inace imas i ne tako davni primjer kad su pustili novu opciju (my profile -> advanced options -> facebook adverts -> Adverts shown by third parties) pa si moga citat na sve strane da sad oglasivac ima pravo koristit slike (neznan jel jos sta bilo) u svojin oglasima. Onda je ekipa skuzila kakav fail su napravilu pa su korigirali opis ispod i izbacili nakon 2 dana novu verziju iste stvari (Adverts and friends) Kako vidim i ona je korigirana ocito je opet bilo problema (nisan previse pratia jer san je odma uocia pa san "je zabrania")

 

Sad cak i ako si postavia sve opcije na one koje tebi odgovaraju ti hoces rec da znas si upoznat sa ToS? Mislis da se tu nebi mogla iskopat barem jedna recenica koja bi sa njih makla svaku odgovornost u slucaju propusta u sustavu?

 

I sad ti meni objasni kako nakon svega toga ti mozes vjerovatno kompaniji koja se ako nista ponasa neodgovorno

16 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

Na g+ FB stranicama objavljeno je da je trenutno preko 5 miliona registriranih korisnika uz rast od 280%.

BUGjunkie
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko je velik Google+?

ne znam šta je gluplje fb ili g+. probao i jedno i drugo.

ovo je treća stvar od google-a koja mi se uopšte ne sviđa. prvi i drugi su bili buzz i wave, totalno idijotski servisi bez ikakve koristi ili upotrebne vrednosti. google+ je obična kopija fb-a i to uncool verzija, pošto se u startu smatra da je samo za geek-ove. baš da vidim nekog da smuva nešto na g+ :D

Moj PC  
1 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko je velik Google+?
DowlaBoy kaže...

Pošto se u startu smatra da je samo za geek-ove.

Pa slušaj...ovo je ipak informatički forum.

Peace means I'm reloading my gun.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
DowlaBoy kaže...

ne znam šta je gluplje fb ili g+. probao i jedno i drugo.

ovo je treća stvar od google-a koja mi se uopšte ne sviđa. prvi i drugi su bili buzz i wave, totalno idijotski servisi bez ikakve koristi ili upotrebne vrednosti. google+ je obična kopija fb-a i to uncool verzija, pošto se u startu smatra da je samo za geek-ove. baš da vidim nekog da smuva nešto na g+ :D

 

Loooool buzz, i wave nemaju veze sa pravim pokusajima ugrozavanja dominacije face-a (ilitiga proizvodima). Wave je ako se nevaram napravila Googlova ekipa iz australije, tocnije tili su otci i pokrenut to sami onda in je Google platia da ostanu kod njih i razvijuaju to (ono ako uspiuje uspije ako ne, nije puno kostalo). Sto je ujedno razlog zasto se od wave-a tako brzo odustalo, jer je ekipa napustila(ako se nevaram) google kad je to skuzila, milim cak da su pokrenili i neki sovj projekt

 

Neznan kako je tocno krenila prica sa buzzon al isto nije bilo nesto organizirano. g+ je zapravo prvi pravi pokusaj ulazka na ovo trziste. (pod ovo pravi mislin da ideja nije doslo od 20% ekipe vec je su sastavili tim ljudi koji ce aktivno radit na tome)

 

A i koliko mi je poznato ovo sto g+ nudi sada zapravo je samo pocetak i jako puno novih funkcija se ocekuje zajedno sa pustanjem public verzije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 16:04 (Orinem).
15 godina
protjeran
offline
Re: Koliko je velik Google+?
DowlaBoy kaže...

ne znam šta je gluplje fb ili g+. probao i jedno i drugo.

ovo je treća stvar od google-a koja mi se uopšte ne sviđa. prvi i drugi su bili buzz i wave, totalno idijotski servisi bez ikakve koristi ili upotrebne vrednosti. google+ je obična kopija fb-a i to uncool verzija, pošto se u startu smatra da je samo za geek-ove. baš da vidim nekog da smuva nešto na g+ :D

 

molim te pojasni sto je s waveom tolko idiotsko ?

to je jedan od najboljih servisa IKAD, drugo je sto ga svijet nije prihvatio, ali ak idemo analizirati negovu svrhu, ne vidim tu nista idiotskog, neuspijesno, avangardno, ispred svog vremena, ali ne idiotsko.... twetter je idiotska stvar, ak bas moramo vrijedjati servise! :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?

A neka je Google mjesto gdje treba ostavljat privatne podatke :). Pa i budala zna koliko "privatni" podaci su na google-u. Fb nije zlatan po tome, ali je u odnosu na Google svakako ispred. Dovoljno je samo reci Chrome - salje svaku adresu koju tipkate Google-u. Svaka instalacije kreira jedinstveni ID pa Google tacno zna s kojeg racunara je to doslo, iz koje zemlje, regije i na osnovu toga definise suggested search.
Koliko znam frka se dize i oko pravljenja googme mapa, jer Android telefoni bez dozvole korisnika salju podatke google serverima i td i sl....

Dakle sto se tice privatnosti nijedna kompanija nije dobra niti su njihove politike dobre tako da ne treba pljuvati FB... ah da, zaboravio sam da koristenjem Gmaila dopustate google-u da Vam skenira postu kako bi mogli izdvojiti oglase bas za vas. Mozete misliti sta ce onda G+ sve raditi.....

Svaka cast onome ko ima vremena da se bavi socijalnim mrezama uopste...treba trositi vrijeme na nesto korisnije.

Neko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
pajdas2009 kaže...

A neka je Google mjesto gdje treba ostavljat privatne podatke :). Pa i budala zna koliko "privatni" podaci su na google-u. Fb nije zlatan po tome, ali je u odnosu na Google svakako ispred. Dovoljno je samo reci Chrome - salje svaku adresu koju tipkate Google-u. Svaka instalacije kreira jedinstveni ID pa Google tacno zna s kojeg racunara je to doslo, iz koje zemlje, regije i na osnovu toga definise suggested search.
Koliko znam frka se dize i oko pravljenja googme mapa, jer Android telefoni bez dozvole korisnika salju podatke google serverima i td i sl....

Dakle sto se tice privatnosti nijedna kompanija nije dobra niti su njihove politike dobre tako da ne treba pljuvati FB... ah da, zaboravio sam da koristenjem Gmaila dopustate google-u da Vam skenira postu kako bi mogli izdvojiti oglase bas za vas. Mozete misliti sta ce onda G+ sve raditi.....

Svaka cast onome ko ima vremena da se bavi socijalnim mrezama uopste...treba trositi vrijeme na nesto korisnije.

ti si sigurno neki pedofil{#}

:)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
hrvooje kaže...

nije ni važno da prestigne facebook. nek troši manje procesorskog vremena, nek ostane na onako čistom dizajnu, nek me ne bombardira sa igricama raznih vrsta i to je to. imao 100 ili 200 milijuna korisnika  meni je tako svejedno. google ima nešto manje od 100 milijuna gmail korisnika i logično je da će ti imati i g+ profil. nakon tih 100 milijuna širenje će ići malo teže. nek uzmu 30% i to je odličan rezultat. na facebooku će ostat mama i mali od sestrične, a na g+ će biti rođak iz njemačke koji radi u IT-ju i tvoj omiljeni bloger, npr. radoslav dejanović

 

a facebook i sam ima svojih problema, uz g+ pred IPO

Google (gmail) ima nešto manje od 200 milijuna gmail korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 16:26 (Dkc).
15 godina
offline
Re: Koliko je velik Google+?
DowlaBoy kaže...

ne znam šta je gluplje fb ili g+. probao i jedno i drugo.

ovo je treća stvar od google-a koja mi se uopšte ne sviđa. prvi i drugi su bili buzz i wave, totalno idijotski servisi bez ikakve koristi ili upotrebne vrednosti. google+ je obična kopija fb-a i to uncool verzija, pošto se u startu smatra da je samo za geek-ove. baš da vidim nekog da smuva nešto na g+ :D

Jadan ti ako muvas na fejsu :D

He who dares, wins
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
TranceMight kaže...

 

molim te pojasni sto je s waveom tolko idiotsko ?

to je jedan od najboljih servisa IKAD, drugo je sto ga svijet nije prihvatio, ali ak idemo analizirati negovu svrhu, ne vidim tu nista idiotskog, neuspijesno, avangardno, ispred svog vremena, ali ne idiotsko.... twetter je idiotska stvar, ak bas moramo vrijedjati servise! :)

 

A mozes ti onda pojasnit svoj stav? Po mom misljenju twitter uopce nije idiotska stvar dapace poprilicno korisna. Zasto posjecivat 10 stranica dnevno koje imaju jednom tjedno neki clanak. Lijepo follow na tvittweru i imas ih sve na jednom mjestu. Ja san da samo primjer al twitter je dalko od idiotski statusa "eo taman san ruca" kakvih imas na tone po faceu

 

pajdas2009 kaže...

A neka je Google mjesto gdje treba ostavljat privatne podatke :). Pa i budala zna koliko "privatni" podaci su na google-u. Fb nije zlatan po tome, ali je u odnosu na Google svakako ispred. Dovoljno je samo reci Chrome - salje svaku adresu koju tipkate Google-u. Svaka instalacije kreira jedinstveni ID pa Google tacno zna s kojeg racunara je to doslo, iz koje zemlje, regije i na osnovu toga definise suggested search.
Koliko znam frka se dize i oko pravljenja googme mapa, jer Android telefoni bez dozvole korisnika salju podatke google serverima i td i sl....

Dakle sto se tice privatnosti nijedna kompanija nije dobra niti su njihove politike dobre tako da ne treba pljuvati FB... ah da, zaboravio sam da koristenjem Gmaila dopustate google-u da Vam skenira postu kako bi mogli izdvojiti oglase bas za vas. Mozete misliti sta ce onda G+ sve raditi.....

Svaka cast onome ko ima vremena da se bavi socijalnim mrezama uopste...treba trositi vrijeme na nesto korisnije.

 

Moze neki izvor za pocetak (za ovo slanje adresa), sugested search nema veze sa Chrome-on. Google panti sta si pretraziva zadnji 6 mjeseci zadjeno sa Ip-en netreba njemu Chrome da skuzi sta te zanima (to rade i drugi sasvim normalna stvar prilagođavanja rezultata) Inace istu stavr radi i face ajd na advanced options pa ces vidit sa koliko stranica surađuju da optimiziraju reklame za tebe (znaci ode moje podatke ima Google tamo face i 10 kompanija). 

 

Ako cemo ic dalje face ima i tvoje ime i IP Google "samo IP". Probaj kreirat novi prfil na faceu dodaj prijatelje i nemoj sa nikim ikad razminit i ric. Ali odaberi jednu osobu i kad nesto like-a samo se zadrzi mison preko pa ces vidit kako ce ti se ta osoba vrlo brzo pojavit na tvojim top rezultatima kad ti rezultati nisu na most recent 

 

Google ti neskenira mail (koliko je meni poznato) direktno vec samo vadi kljucne rijeci i prikazuje rezultate dok face recimo na temelju svih tvojih klikova i status daje reklame. Znaci ne jednokratno skreniranje nego stvaranje opcenitog dojma o tvojin interesima. (inace skrenira ti i PP probaj uzet temu koju nikad nsi koristia razmini sa prijateljon par poruka ubaci i link na stranicu sa ton temon i vec ces imat taj tip oglasa)

 

Da nepricamo da ti face stalno panti i ono sta saljes sa chat-a. Ajd na gmail pa ces vidit da imas opciju da se razgovor nesprema i chat ni kod tebe ni kod te osobe. Kod face bome to nema.

 

Previse primjera nema smisla pisat dalje

16 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?
Tehnologije su pametne, korisnici su glupi.
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

ako ima netko pozivnicu viška, pls šibnite privatnu poruku. Vaš kolega forumaš ^^

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko je velik Google+?

svi prigovarate protiv toga facea a svi ga imate. facebook nije los ako imate granice i ako ste pametni.

 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koliko je velik Google+?
iprogramer kaže...

ma neće nikad prestić fejs

kako ono rece Yoda  - stalna samo mijena jest {#}

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je velik Google+?
PlayMaker10 kaže...

svi prigovarate protiv toga facea a svi ga imate. facebook nije los ako imate granice i ako ste pametni.

ovisi kog imaš na frend listi. moš ti sve ok koristit, bez igrica i ostalih sr. , al ak drugi rade to...

zato se prigovara...

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice