Savjet za kupnju prvo auta

poruka: 57
|
čitano: 21.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
R36 kaže...
Dojitza kaže...
R36 kaže...
Shawsenk kaže...

Naravno u tih 14500eura dobrim dijelom plaćaš značku, nećemo se lagati, na ovim prostorima se dosta robuje markama. Vidio sam oglas i cijena nije puno veća od konkurenata sličnog godišta i kilometraže pa se malo zagrijao. Sto se tiče Kadjara, išao sam bas pogledati odmah oglas, stvarno nisam očekivao takve cijene s obzirom koliko Peugeot 3008 drži cijenu, razlika je stvarno velika, očekivao sam da 3008 skuplji Al ovakvu razliku ne. Al svejedno nisam zainteresiran, tražim nešto u segmentu Golfa, gledam 308,Megane, Mazda 3 (koja mi je malo preskupa) i eventualno Hyundai i30. 
Inače evo link ovog Golfa, nisam ga kupio, Al je prodavatelj deaktivirao oglas jer imamo dogovor da idemo napraviti provjeru u Volkswagen u Zabok. https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-vii-1.6-tdi-bmt-67000km-tvornicka-garancija-redizajn-nov-auto-oglas-32852192

 1. Megan - oprema GT line - crna boja. Full led svjetla, ambient Light svjetla unutašnjosti, veliki ekran, tempomat, limitator, sportska profilirana sjedala, 110Ks, 133.000km. S uvozom oko 12500 eura. Prva rega 12.12.2016

 

2. Megan - 1.5 dci 110ks, Energy Intens oprema, registracija 08/2017, 71580km, oko 13.000 eura s uvozom.

 

Da ne stavljam vise...ima toga još...

To su ti moje cijene s boljom opremom nego kod Golfa. 

 Se nudi kakva octavia karavan sa sto manjom kilometrazom?

 Nudi. Barem karavana ima...

Javi u pm do koje cijene te zanima, godina, dizel 1.6 ili 2.0 i kakva te oprema zanima...

 

 

ma gdje si lani bio kad sam ja auto kupovao :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
12 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
blackdevil kaže...
R36 kaže...
Dojitza kaže...
R36 kaže...
Shawsenk kaže...

Naravno u tih 14500eura dobrim dijelom plaćaš značku, nećemo se lagati, na ovim prostorima se dosta robuje markama. Vidio sam oglas i cijena nije puno veća od konkurenata sličnog godišta i kilometraže pa se malo zagrijao. Sto se tiče Kadjara, išao sam bas pogledati odmah oglas, stvarno nisam očekivao takve cijene s obzirom koliko Peugeot 3008 drži cijenu, razlika je stvarno velika, očekivao sam da 3008 skuplji Al ovakvu razliku ne. Al svejedno nisam zainteresiran, tražim nešto u segmentu Golfa, gledam 308,Megane, Mazda 3 (koja mi je malo preskupa) i eventualno Hyundai i30. 
Inače evo link ovog Golfa, nisam ga kupio, Al je prodavatelj deaktivirao oglas jer imamo dogovor da idemo napraviti provjeru u Volkswagen u Zabok. https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-vii-1.6-tdi-bmt-67000km-tvornicka-garancija-redizajn-nov-auto-oglas-32852192

 1. Megan - oprema GT line - crna boja. Full led svjetla, ambient Light svjetla unutašnjosti, veliki ekran, tempomat, limitator, sportska profilirana sjedala, 110Ks, 133.000km. S uvozom oko 12500 eura. Prva rega 12.12.2016

 

2. Megan - 1.5 dci 110ks, Energy Intens oprema, registracija 08/2017, 71580km, oko 13.000 eura s uvozom.

 

Da ne stavljam vise...ima toga još...

To su ti moje cijene s boljom opremom nego kod Golfa. 

 Se nudi kakva octavia karavan sa sto manjom kilometrazom?

 Nudi. Barem karavana ima...

Javi u pm do koje cijene te zanima, godina, dizel 1.6 ili 2.0 i kakva te oprema zanima...

 

 

ma gdje si lani bio kad sam ja auto kupovao :D

Aaaaa . Bit će prilike. Nije ti to zadnji auto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 14:17 (R36).
15 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Pozz ekipa, kupujem neki auto do max 12kEUR. Gledao sam malo rabljene aute i nekako mi se najbolji izbor cini Renault Megane, nasao sam recimo nesto ovako. Od novijih automobila gledao sam Kiju Rio i Hyndai i20, kakvi su motori u najslabijim varijantama? Imate kakve druge prijedloge?

10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Jako je loš izbor tog kaj ja tražim pa sam se ipak okrenuo uvozu iz Njemačke.

 

Mazda 6 SW 2.5 benzinac automatik, 141kW. Jako malo informacija o njemu kod nas pošto se mogao kupiti isključivo po narudžbi (balkan i dizel) ali navodno jedna od boljih mašina koje su u Mazdi napravili a i njihovi su benzinci novijih generacija na dobrome glasu.

 

Jednu sam našao, 2013, malo kilometara za 14500€. 

 

U kalkulatoru za uvoz sam stavio cijenu od 300000kn, 150g/m3 i cijenu od 112000kn. 

 

Izbacuje mi trošak od cca 11500kn. Jel to ok ili ima još troškova? Koliko deru agencije? Jel se da proć ispod 17000€?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
emerik kaže...

Pozz ekipa, kupujem neki auto do max 12kEUR. Gledao sam malo rabljene aute i nekako mi se najbolji izbor cini Renault Megane, nasao sam recimo nesto ovako. Od novijih automobila gledao sam Kiju Rio i Hyndai i20, kakvi su motori u najslabijim varijantama? Imate kakve druge prijedloge?

 imaš na You tube rezenzije pa si pogledaj. benzinci od 84 ks sasvim fino vuku u nižim okretajima.

gocc01 kaže...

Jako je loš izbor tog kaj ja tražim pa sam se ipak okrenuo uvozu iz Njemačke.

 

Mazda 6 SW 2.5 benzinac automatik, 141kW. Jako malo informacija o njemu kod nas pošto se mogao kupiti isključivo po narudžbi (balkan i dizel) ali navodno jedna od boljih mašina koje su u Mazdi napravili a i njihovi su benzinci novijih generacija na dobrome glasu.

 

Jednu sam našao, 2013, malo kilometara za 14500€. 

 

U kalkulatoru za uvoz sam stavio cijenu od 300000kn, 150g/m3 i cijenu od 112000kn. 

 

Izbacuje mi trošak od cca 11500kn. Jel to ok ili ima još troškova? Koliko deru agencije? Jel se da proć ispod 17000€?

 ja ne verujem da se za 14500 € može kupiti takva zvjerka od auta a da nije pregazila kojih 300000 km za 7/8 godina...

jednom sam se opekao i nikada više...

Švabe su pošteni kao i naši ovlašteni servisi koji prodaju polovnjake..

nemilice skidaju kilometražu.

14 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
Pozdrav evo koristim vec 5 godinu hyundai i20 2014 1.2 i mogu reci samo rijeci hvale. Presao sam za sad s njim 100 000km bez ikakvih ulaganja osim servis i pločice. Servisi su bagatela ako ne radis u ovlastenom. Sto se tice voznje super za gradsku voznju a i daljnje voznje je jako dobro podnio. Ubrzanje mu je ok jedino ako vas je 4 i vise u autu onda ce se malo osjetiti 1.2 motor 63kw. Potrosnja mi se krece od 5 do 6l benzina. Sljedeci auto koji cu kupiti definitivno hyundai i30 ili i40. Sto se tice dijelova jeftini a kvaliteta i vise nego solidna. Samo gledaj dok ces kupovati da ima 6 brzina, ja sam se zaribo i uzeo sam sa 5 pa mu bas fali iznad 100 sesta brzina. Ako imas neka pitanja slobodno pitaj :)

P.s kia rio i hyundai i20 ti imaju iste masine iste sklopove jedino je karoserija drukcija tako da nemozes pogrijesiti
Black Spider
10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Pozdrav ekipa

 

Uzeo bih novi auto i ono što mi je u užem izboru za te pare je:

1. Mazda CX30 GT plus sa dodatnim audio sustavom 180KS

2. Tucson novi, Diesel 115KS Comfort plus)

3. Kia xCeed idem pogledati kaj ima mogu uzeti, ali 1.5T 160KS ili 1.6T 207KS sa full opremom

 

Jesam li nešto još predvidio, ima li netko kakvu sugestiju za cca 220K kn?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 19:55 (filter160).
7 godina
protjeran
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Od ta tri je odabir lagan - Mazda je tu gazda.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

A da prvo odlučiš jel ti treba auto klase 1. i 3. izbora ili auto klase 2. izbora? 
A jesi li nešto previdio? Pa 85% ponude u tom rangu? Krenuvši od Octavie, Golfa, Leona, Focusa, 1er. Ako mora bit SUV, Karoq, Ateca, Tiguan, X1, 3008, 5008, Compass, Kuga, FuQashkai, pa čak i Rangera možeš kupiti. 

 

10 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
mystik kaže...

A da prvo odlučiš jel ti treba auto klase 1. i 3. izbora ili auto klase 2. izbora? 
A jesi li nešto previdio? Pa 85% ponude u tom rangu? Krenuvši od Octavie, Golfa, Leona, Focusa, 1er. Ako mora bit SUV, Karoq, Ateca, Tiguan, X1, 3008, 5008, Compass, Kuga, FuQashkai, pa čak i Rangera možeš kupiti. 

 

Bijah na probnoj vožnji KIA-e i Mazde, mogu reći da je mazda znatno bolja, ali također i 50K kuna skuplja.

 

Jednostavno se vidi da je klasa iznad, unutrašnjost, završna obrada, oprema. Heads up display, .... .

 

 

KIA je realno meni dovoljna i neki best buy od svih.

Sutra na povratku s terena ću još otići pogledati Tucsona, znam da nije ista klasa i jedini razlog zašto njega idem gledati je super dizajn i unutrašnjost. I mislim da će ipak ići 1.5T ako ga uzmem.

 

Karoq ću otići pogledati, Francuza nikad više. Iskreno zanima me još i Cupra Formentor 1.5 TSI 

 

Čitatelj kaže...

Od ta tri je odabir lagan - Mazda je tu gazda.

 Slažem se, ali 7K eura više je puno

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 14:52 (filter160).
7 godina
protjeran
offline
Savjet za kupnju prvo auta

U klasi Mazde CX-30 ti je Toyota C-HR i Honda HR-V, pa si i te automobile pogledaj.

 

Ako ces ici na Toyotu - povoljna opcija ti je stari pouzdani 1.2T turbak sa rucnim mjenjacem,

ili taj isti sa CVT i AWD pogonom.

Druga opcija ti je 1.8h, al on mi je nekako mlak i nije zanimljiv za voznju, osim ako

si stalno po gradu, onda je vrh.

A zelis nesto moderno, brzo a opet stedljivo, novi 2.0h je vrh - odlican za vozit,

vuce kao elektricar do 100 od 0 do 7000 okretaja jednako.

 

Nisam vozio novog HR-Va, al ne vjerujem da je puno losiji od modela iz 2015.

 

Takodjer Suzuki SX4 (S-Cross) ti je u toj kategoriji, makar osobno mi nije nesto napet.

 

A cuj, kvaliteta se placa, ne mozes ocekivati da ce Mazda ici sa cijenom kao Kia ili VW, makar je VW za ono sto nudi - skup.

Dodas malo opreme i platis sve duplo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

SX-4 sam rano eliminirao.

HR-V i C-HR.. hm sjedio sam u njima, nisam na probnu vožnju išao.

Nisu me impresionirali kao Mazda. Čisto zbog toga što je atmosferac, sad nova verzija dolazi sa 186KS i nema više plave boje u cockpitu.. vratili su sivu.

Skyactiv-X je fora motor, makar je malo čudno voziti ispod 1500 okretaja u 6. brzini pri 70km/h uz potrošnju od 4 litre.

 

Realno za te pare dobijem Octaviju Scout 1.5TSI, al to mi je preveliki auto. Ili sam sam sebe uvjerio u to.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 17:09 (filter160).
7 godina
protjeran
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Cuj, planiras potrositi 220.000kn - kad si vec u HR, onda mozes dobiti Lexusa UX200 sa 2.0 178KS masinom za 275.000kn.

S tim da je sad nekakav proljetni popust za skladistena vozila, mozes preko 30.000kn izvuci popusta,

sto te spusta na nekin 235.000kn, a imas vrhunsko vozilo, premium brand, i pouzdanost.

 

https://d3rvezpmgp265q.cloudfront.net/lexusone/lexhrhrv11/LEXUS_UX_206x297mm_CRO_25102019_tcm-3189-1790943.pdf

 

 

 

To je inace moj odabir vozila, al nije mi dostupno, nego samo UX250h, koji je u AT 85.000kn skuplji od UX200,

dok je u HR ta razlika samo 10.000kn - razlog? Nemate NoVA nameta, koja ce od 1.4.2021. u AT biti jos veca,

pa ce odredjena vozila na cijenu samog vozila placati i preko 12.000€ NoVA nameta.

 

Uskoro neces moci kupiti novo vozilo, bez da ti 50% cijene vozla otpadne na ECO poreze i namete.

A ako uvozis izvana, opet placas NoVA i jednostavno je to zacaran krug.

 

Zato cu C-HRa vjerovatno vozit dok se ne raspadne, dakle jos nekih 7-8 godina, dok ga sol ne pojede,

a sta dalje, ne znam - novo vozilo mi vise nece biti opcija...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 12:42 (Čitatelj).
12 godina
neaktivan
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Pozdrav ekipa,

 

planiram si kupiti neki polovni auto, do 8-9 k eura...trenutno živim u Zg i nije mi u planu da koristim često (posao i ostalo mi je sve dosta blizu), tj svaki dan autom idem po gradu il šta već, tu i tamo za neku kupovinu al većinom će mi biti ako bi vikednom negdje otišao van Zg,

do mojih u Slavoniji i također za putovanje do mora ako korona stane već jednom.

 

Želja ( a stvarnost?!) mi je neki malo prostraniji auto, jer navozao sam su u malim autima a i sam sam dosta visok pa mi je to uvijek to bila boljka kod vožnje i također malo jači motor, oko 90-100 kw ( kako za koga jači :D).

 

Pa me zanima  da li vi imate ikakve prijedloge, mislim ja sam gledao dosta toga na njuškalu al ni sam ne znam šta da točno gledam, koji su pouzdani koji ne pa ako imate kakav savjet pa da me usmjerite barem ako ništa drugo.

 

P.S. Naišao sam na više Hondinh primjeraka (zapali su mi za oči pa me odvratite ako ima šta bolje za te pare) , ovako na prvu izgledju mi ok sad koliko je realno da to valja i da će biti koliko toliko dobro ulaganje s obzirom na godine, kilometražu:

 

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-sedan-oglas-33460922

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-accord-2.2-oglas-32098387

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-accord-2.2-oglas-33306620

 

7 godina
protjeran
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Civic ce ti biti mali, on ti je kao Corolla - ako si 190+cm visok, Corolla i Civic su ti jako knap za noge.

Tu je svakako Accord bolji izbor, al ne iz 2007., to ti je vec prestaro i ulaganja su kasnije veca.

 

Gledas po meni Avensisa 2.0 d4d 2014. ili noviji.

To ti je BMW-om dizel agregat, obavezno kod mehicara dati provjeriti lanac,

i servisnu knjizicu, da vidjeti dali je bec bila zamjena lanca u jamstvu.

 

Ovi koji su prvi vlasnici moraju to znati, jer 2.0 i 2.2 d4d su imali problema sa

lancom i u jamstvu su mjenjani, i kad se stavi ispravan lanac i redovno mjenja ulje,

nema problema ni za pol milje kilometara, prije ti strune nego da poderes masinu.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-avensis-2.0-d-4d-oglas-25124876

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-avensis-2.0-d-4d-elegant-oglas-33579971

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-avensis-2.0-d-4d-hr-auto-a-klima-navi-pdc-mfu-tempomat-oglas-33122740

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-avensis-wagon-2.0-d-4d-oglas-32004083

 

Ja bi se iskreno interesirao za prvu sa popisa, jer nije od preprodavaca soderasa, nego od privatne osobe,

pa svakako kad je prvi vlasnik, zna sve o vozilo, isprobas, odvezes mehanicaru na provjeru, i u CVH, ako zelis provjeru KM-a.

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
neaktivan
offline
Savjet za kupnju prvo auta

samo da javim o lažiranju deklarisanja potrošnje automobila.

kupio sam novi kia rio s 84 ks 1,25 i po njihovom i recenzijama video testova po gradu ne troši više od 7 litara "kako god ga gazio" kako je istaknuo jedan renomirani auto jutuber..

 

moj je prešao tek 180 km po gradu a prosječna potrošnja je 8,6 litara .. 

 

menjam brzine na 2000 obrtaja po preporuci za prvih 1000 km ali ne može manje. još ima i stop & start (auto se gasi na semaforu kad je zagrijan)

 

straaaava

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 22:57 (HUMANNISAM).
10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Normalna stvar kod svakog novog auta je veća potrošnja goriva prvih 1000-1500km.

Isto je sa potrošnjom ulja. Poalako će se to vraćati u normalu i vjerojatno pasti za neku 1l/100km.

 

Ako želiš pogledati koliko kome troši auto i sa kojim motorom ovo je dobra stranica

 

Ovaj ima nešto same vožnje po gradu. Oko 7 litara.

https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/614881.html

 

Problem je uopće definirati vožnju po gradu. Nekima je to vožnja kontra od gužve na novoj branimirovoj, nekima je to mic po mic 5 km kroz najgoru gužvu u gradu.

I onda kad ekipa kaže troši 5 litara... da troši ti 5 litara jer se voziš iz dugog sela u sesvete "po gradu".

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 2:49 (filter160).
10 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
Čitatelj kaže...

Cuj, planiras potrositi 220.000kn - kad si vec u HR, onda mozes dobiti Lexusa UX200 sa 2.0 178KS masinom za 275.000kn.

S tim da je sad nekakav proljetni popust za skladistena vozila, mozes preko 30.000kn izvuci popusta,

sto te spusta na nekin 235.000kn, a imas vrhunsko vozilo, premium brand, i pouzdanost.

 

https://d3rvezpmgp265q.cloudfront.net/lexusone/lexhrhrv11/LEXUS_UX_206x297mm_CRO_25102019_tcm-3189-1790943.pdf

 

 

 

To je inace moj odabir vozila, al nije mi dostupno, nego samo UX250h, koji je u AT 85.000kn skuplji od UX200,

dok je u HR ta razlika samo 10.000kn - razlog? Nemate NoVA nameta, koja ce od 1.4.2021. u AT biti jos veca,

pa ce odredjena vozila na cijenu samog vozila placati i preko 12.000€ NoVA nameta.

 

Uskoro neces moci kupiti novo vozilo, bez da ti 50% cijene vozla otpadne na ECO poreze i namete.

A ako uvozis izvana, opet placas NoVA i jednostavno je to zacaran krug.

 

Zato cu C-HRa vjerovatno vozit dok se ne raspadne, dakle jos nekih 7-8 godina, dok ga sol ne pojede,

a sta dalje, ne znam - novo vozilo mi vise nece biti opcija...

 

Lexus je stvarno super, al preskupo mi je bilo davati 240 000 za osnovnu opremu.

Koliko vidim idući puta ću morati dodati još para na buđet jer lexus je top.

7 godina
protjeran
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta

Osnovna Lexus oprema je kao top oprema na Toyoti.

Nemas se sta zaliti. Ne isplati se kod Lexusa uzimati ista opreme, jer je samo do sminke, nista sto ti zivot cini lagodniju u putovanju, ti sve vec imas u osnovnom paketu.

Usporedi si sam, treba li ti ista od dodatne opreme?

Jedino je zanimljiva F-Sport izvedba, jer izgleda izvana drugacije, preferirana koza na volanu umjesto obicne koze, drugaciji tvrdji ovjes ist.
Al po meni tad gubis udobnost.

Nije to VW da u osnovnom paketu nemas nista osim klime.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 10:28 (Čitatelj).
10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Gledao sam style opremu, i razlika između 250 i 250h je nikakva kod nas. Tak da se i tu skupi na kraju, jer bi rađe onda uzeo 250h.

Jedino što fali u osnovnoj su grijana sjedala.

Trenutno mi je ovo previše para. Nadam se kod iduće kupovine za cca 7 godina.

7 godina
protjeran
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta

Mislis UX200 i UX250h? U AT ne prodaju UX200 koji bi kupio odmah za 23.000€ novog,

a UX250h kojeg dilaju je preskup, preko 32.000€.

 

A uvesti iz DE UX200 se ne isplati, dok platim NoVA namet i ostale troskove, kosta me preko 9.000€,

a az te novce sam odmah u startu mogao kupit UX250h.

 

HR blagoslovljena sa 2.0 Lexusom, i to po super cijeni jer nema NoVA poreza.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
7 godina
protjeran
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Znam da nije, ja sam i stavio taj cjenik. Bio je, i vjerovatno se jos moze dobiti po toj cijeni ako

se nadje skladisten. Stvar je u tome sto dileri imaju ulaz normalne cijene, auto im stoji godinu-dvije,

trzisna naraste i prodaju ga za vise.

 

Realna cijena UX200 je oko 23.000€.

https://www.autoscout24.at/angebote/lexus-ux-200-launch-edition-dachbox-navi-bi-led-acc-benzin-blau-a7d38a33-ac1d-4ffe-9ddd-d557cd004140

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Jbg. da su mi ovo ponudili uzeo bi odmah, bez razmišljanja u kešu.

10 godina
offline
Savjet za kupnju prvo auta

Mene je Mazda 6 SW 2.0 G165 iz 2017 sa 103000km i Revolution opremom ispala 17200€ do registracije. Auto u top stanju. Sad me kopka da bih možda prešao na CX5 redizajn 2017 pod uvjetom da ovu Mazdu mogu prodat za nešto više nego me je ispala. Kaj vi mislite dal bi se dalo navuć nekih 19-20000€ s tim da sam uzeo i ful kasko. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
gocc01 kaže...

Mene je Mazda 6 SW 2.0 G165 iz 2017 sa 103000km i Revolution opremom ispala 17200€ do registracije. Auto u top stanju. Sad me kopka da bih možda prešao na CX5 redizajn 2017 pod uvjetom da ovu Mazdu mogu prodat za nešto više nego me je ispala. Kaj vi mislite dal bi se dalo navuć nekih 19-20000€ s tim da sam uzeo i ful kasko. 

 Uvezi auto iz Njemacke. Ja sam za 23.000e uzeo Insigniju 2017.godina sa 14.000km direkt iz auto kuce, tako da sam ja prvi vlasnik. Pogledas vani na mobil.de, autoscout i nades par tisuca jeftinije nego u hr, nakon sto platis uvoz mozda te opet ispadne jeftinije, a auto ce imas sigurno puno manje kilometara.

10 godina
offline
Re: Savjet za kupnju prvo auta
JohnnyBlaze kaže...
gocc01 kaže...

Mene je Mazda 6 SW 2.0 G165 iz 2017 sa 103000km i Revolution opremom ispala 17200€ do registracije. Auto u top stanju. Sad me kopka da bih možda prešao na CX5 redizajn 2017 pod uvjetom da ovu Mazdu mogu prodat za nešto više nego me je ispala. Kaj vi mislite dal bi se dalo navuć nekih 19-20000€ s tim da sam uzeo i ful kasko. 

 Uvezi auto iz Njemacke. Ja sam za 23.000e uzeo Insigniju 2017.godina sa 14.000km direkt iz auto kuce, tako da sam ja prvi vlasnik. Pogledas vani na mobil.de, autoscout i nades par tisuca jeftinije nego u hr, nakon sto platis uvoz mozda te opet ispadne jeftinije, a auto ce imas sigurno puno manje kilometara.

 

I ova moja je iz Njemačke. Kod nas šestice karavan benzinci ne postoje. Nije ih niti bilo, zato sam išao na opciju uvoza. Auto je ex leasing sa ful servisnom i doslovce kao nov. Jedina stvar koju sam našao je mjehur na zaštitnoj foliji na zadnjem braniku. Gledam u salonu se naplaćuje oko 400kn original a na Aliexpressu ih ima od 50kn nadalje. 

 

Nema kaj, auto je bomba al su me leđa opet počela jebat pa gledam nešto povišeno da se ne moram migoljit van kad se sparkam. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice