Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.783
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...

Hvala na inf. no izgubio sam strpljenje i reinstalirao windowse. Stari windowsi rade super.

Odsad nadalje držim se one, ako nije pokvareno ne diraj.

Taj moj problem je jako raširen na netu, mnogi ga imaju. Navodno je riješen sa novim updateom. Ako se odlučim na update i budu isti simptomi, probati ću tvoje riješenje.

 

 

Taj problem koji je puno rasireniji je nesta drugo, tu se desava da pristup internetu ne dobivaju samo pojedini programi. Steta da si Windows-e reinstalirao pa da vise ne mozes provjeriti u cemu je bila stvar. Ali ako si isprobao rjesenja za taj drugi problem onda je najvjerojatnije bilo ovo sta sam napisao.

 

Napravi image Windows-a koji rade tako da u roku par minuta mozes sve vratiti kako je bilo pa onda testiraj.

Chupo
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Chupo kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Hvala na inf. no izgubio sam strpljenje i reinstalirao windowse. Stari windowsi rade super.

Odsad nadalje držim se one, ako nije pokvareno ne diraj.

Taj moj problem je jako raširen na netu, mnogi ga imaju. Navodno je riješen sa novim updateom. Ako se odlučim na update i budu isti simptomi, probati ću tvoje riješenje.

 

 

Taj problem koji je puno rasireniji je nesta drugo, tu se desava da pristup internetu ne dobivaju samo pojedini programi. Steta da si Windows-e reinstalirao pa da vise ne mozes provjeriti u cemu je bila stvar. Ali ako si isprobao rjesenja za taj drugi problem onda je najvjerojatnije bilo ovo sta sam napisao.

 

Napravi image Windows-a koji rade tako da u roku par minuta mozes sve vratiti kako je bilo pa onda testiraj.

Ma to sam i mislio pod reinstall :)

Uglavnom hvala na inf.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
ihush kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Neće doći jer kao što znaš imaš program koji to spriječava, zove se stopupdates10. Bio je opisan u Bugu.
A problem s gubljenjem konekcije nakon updatea možeš izguglati pa vidjeti da objektivno postoji i da ga je MS takoder priznao.

-ok, čačkaš po osu i imaš problem, zaključak?

-problemi koje ms prizna su bugovi-grešeke.. i to se ispravlja, + radi svima osim tebi, što je zaključak?

 

-ili ovako, za 'normalne' win10 je 'normalna' tema, za 'spešledišn' korisnike koji npr blokiraju update otvori zasebnu-pripadnu temu jer s normalnim win tad nemaš veze tj pitanja-probleme treba postaviti na odgovarajućem mjestu, jednako kao da je neki drugi os u pitanju npr xp.. tad će odgovori biti vjerojatno točni, jer to je tako, to je preduvijet da ti se može pomoći, tj ili imaš standardne-iste ms windowse 10, aktualnu verziju (posljednja tri builda) ili nemaš.

Smiješan komenatar. Program je odličan, možeš ga slobodno isprobati.

A što se tiče problema s gubljenjem internet konekcije, evo ti članak koji govori o tome, začudo dešava se na win 10 na kojim se ne čačka po OS-u :) https://lifehacker.com/how-to-fix-windows-10s-latest-no-internet-connection-bu-1844458254

 

-gle to je problem 'nepoznatog' dns-a (naši operateri) ili tvojih postavki mreže... tj kroz lokalne-regionalne settinge i ip adrese, ovisno kako podesiš dns operaterov ili google-fire, 8888-1111 itd.

tj kad je problem resovinga nepoznate adrese i ako je fix flush dns-a tad je to banalna sitnica tj stvar mreže (operatera-servera i routera tj ovisi kako podesiš)..

-probaj u cmd-u kad ti indikator kaže da nema interneta.. ipconfig /flushdns +može i ipconfig /renew, nakon tog će se ikona 'popraviti' tj početnic to rade disable-enablanjem mreže koje tad napravi istu stvar tj zatraži nove dns podatke.

 

Chupo kaže...
ihush kaže...

-- da, osim što takav bug ne postoji :)

 

Ne? A sta je onda na screenshot-u kojeg sam poslao? :-) Da li ti mozes napraviti takav screenshot bez Photoshopa? Screenshot kojega sam poslao nije nastao nakon sta bi odabrane opcije tek bile selektirane a prije klika na OK nego je tako dialog izgledao nakon update-anja Windows-a.

 

Na osnovu cega si napisao da takav bug ne postoji i kakve veze ima ovo sta si napisao u vezi DHCP-a, DNS-a i gateway-a a odnosi se na slucaj kada sve radi ispavno??

 

Ja sam napisao kakva je situacija u slucaju kad se desi opisani bug a u tom slucaju se moze ili IP i DNS staviti na automatski (a onda treba postojati i neki DHCP) ili se IP i DNS moze upisati rucno - drugim rijecima treba upisati bilo koje ispravne informacije da se pripadajuce vrijednosti u Registry-u koje su zbog update-a postale neispravne zamijene s ispravnima. To da li ce netko koristiti DHCP ili ce podesavati staticke IP adrese ovisi o tome sta kome treba. Ja recimo bez obzira da se "to ne radi" i na PC-u i na laptopu (samo za kucnu mrezu) i na televiziji i na nekoliko Raspberry Pi-ova i na nekoliko Orange Pi PC-ova imam podesene staticke IP adrese :-) Ali to nema veze s temom.

 -možda ja ne znam no ti sigurno ništa ne znaš :) ..

bez photoshopa, što? slike su tu, u čemu je problem?

ili u čemu je problem s boldanim pitanjem? što mrežnog nema veze s dhcp-om, dns-om i gw-om? odnosno to su uvjeti da mreža radi, razlika je samo hoćeš li ti to navesti ručno ili će to raditi dhcp-automatika (router) a tad računalo dobije te podatke.. tj možeš ih natipkati i tad ne ovisiš o postavkama routera ali možeš imati problem npr dupli-ip itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-možda ja ne znam no ti sigurno ništa ne znaš :) ..

bez photoshopa, što? slike su tu, u čemu je problem?

ili u čemu je problem s boldanim pitanjem? što mrežnog nema veze s dhcp-om, dns-om i gw-om? odnosno to su uvjeti da mreža radi, razlika je samo hoćeš li ti to navesti ručno ili će to raditi dhcp-automatika (router) a tad računalo dobije te podatke.. tj možeš ih natipkati i tad ne ovisiš o postavkama routera ali možeš imati problem npr dupli-ip itd.

 

Ne znam kako je kod tebe ali ako ja na Windows-ima ukljucim Use the following IP address i Use the following DNS server addresses pa polja za IP adresu i DNS server(e) ostavim prazna i stisnem OK, onda Windows-i javljaju:

 

The adapter requires at least one IP address. Please enter one.

 

Znaci ne mozes natipkati sta god hoces jer Windows-i nece prihvatiti prazne rubrike a takve prazne rubrike se pojave kad se desi situacija koju sam opisao.

 

Problem s boldanim pitanjem je da ti objasnjavas kako se taj dialog koristi kada sve radi ispravno a mi raspravljamo o situaciji kad se zbog bug-a prilikom update-a drivera javi problem.

 

Vide detalja sam napisao ovdje.

Chupo
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Chupo kaže...
ihush kaže...

-možda ja ne znam no ti sigurno ništa ne znaš :) ..

bez photoshopa, što? slike su tu, u čemu je problem?

ili u čemu je problem s boldanim pitanjem? što mrežnog nema veze s dhcp-om, dns-om i gw-om? odnosno to su uvjeti da mreža radi, razlika je samo hoćeš li ti to navesti ručno ili će to raditi dhcp-automatika (router) a tad računalo dobije te podatke.. tj možeš ih natipkati i tad ne ovisiš o postavkama routera ali možeš imati problem npr dupli-ip itd.

 

Ne znam kako je kod tebe ali ako ja na Windows-ima ukljucim Use the following IP address i Use the following DNS server addresses pa polja za IP adresu i DNS server(e) ostavim prazna i stisnem OK, onda Windows-i javljaju:

 

The adapter requires at least one IP address. Please enter one.

 

Znaci ne mozes natipkati sta god hoces jer Windows-i nece prihvatiti prazne rubrike a takve prazne rubrike se pojave kad se desi situacija koju sam opisao.

 

Problem s boldanim pitanjem je da ti objasnjavas kako se taj dialog koristi kada sve radi ispravno a mi raspravljamo o situaciji kad se zbog bug-a prilikom update-a drivera javi problem.

 

Vide detalja sam napisao ovdje.

-naravno da win neće prihvatiti prazno, tj ili automatika ili uneseš podatke. Smisao?

-npr ako ne znaš, .. evo što možeš utipkati, 100% radi ali je jednako nepotrebno jer je identično preko dhcp-a.. ako ti je modem-router na npr 192.168.1.1 tad pod dns i gw upiši taj ip (tj koji već ip ima router u tvojoj mreži).

-znaš li što je npr DNS? mreža radi najnormalnije i bez njega, osim 'sitnice' tj nema prevođenja naziva-variable u konkretnu ip-web-adresu pa tad moraš tipkati ip-broj-adresu da bi došao do npr bug-foruma tj kad utipkaš dns-naziv kao bug.forum tad router potraži na dns-serveru upravo to, ime i pročita ip-adesu, tj to je pandan telefonskog adresara.. i kao što možeš tipkati neki broj, možeš i ip.. ali je nepraktično. Time ti je objašnjeno zašto je dns nevažan, mreža radi s i bez njega, ali u pravilu stavljaš neki jači-brži, jer par milisekundi brže dobije odgovor kao google-server 8.8.8.8 ili fire 1.1.1.1 dok bez tih izmjena koristiš dns operatera koji je daleko slabiji-sporiji + kasni s novim web adresama pa ih tek idući dan ima u popisu itd.

-gw? to je banalno izlaz (na internet tj s lan-a..) ako je prazno mreža-lan radi ali nemaš izlaz (putokaz) gdje je internet, tj tad računala ne znaju tj to im kaže router i zapravo je svejedno upišeš li to u postavkama mreže na računalu ili routeru ili prepustiš dhcpu.. tj baš ništa ne razumiješ o mreži, banalne sitnice. :) no naučit ćeš .. NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-naravno da win neće prihvatiti prazno, tj ili automatika ili uneseš podatke. Smisao?

-npr ako ne znaš, .. evo što možeš utipkati, 100% radi ali je jednako nepotrebno jer je identično preko dhcp-a.. ako ti je modem-router na npr 192.168.1.1 tad pod dns i gw upiši taj ip (tj koji već ip ima router u tvojoj mreži).

-znaš li što je npr DNS? mreža radi najnormalnije i bez njega, osim 'sitnice' tj nema prevođenja naziva-variable u konkretnu ip-web-adresu pa tad moraš tipkati ip-broj-adresu da bi došao do npr bug-foruma tj kad utipkaš dns-naziv kao bug.forum tad router potraži na dns-serveru upravo to, ime i pročita ip-adesu, tj to je pandan telefonskog adresara.. i kao što možeš tipkati neki broj, možeš i ip.. ali je nepraktično. Time ti je objašnjeno zašto je dns nevažan, mreža radi s i bez njega, ali u pravilu stavljaš neki jači-brži, jer par milisekundi brže dobije odgovor kao google-server 8.8.8.8 ili fire 1.1.1.1 dok bez tih izmjena koristiš dns operatera koji je daleko slabiji-sporiji + kasni s novim web adresama pa ih tek idući dan ima u popisu itd.

-gw? to je banalno izlaz (na internet tj s lan-a..) ako je prazno mreža-lan radi ali nemaš izlaz (putokaz) gdje je internet, tj tad računala ne znaju tj to im kaže router i zapravo je svejedno upišeš li to u postavkama mreže na računalu ili routeru ili prepustiš dhcpu.. tj baš ništa ne razumiješ o mreži, banalne sitnice. :) no naučit ćeš .. NHF.

 

Reci da se salis :-)) Ovako na prvi pogled mi se cini da ili imas problema s pracenjem tijeka razgovora ili se salis. Idemo po redu:

 

Bilo je postavljeno pitanje u kojem su bili opisani simptomi nakon:

 

1. Sve radi ispravno.

2. Desio se je Windows update.

3. Internet je prestao raditi kako treba.

 

Opisao sam najvjerojatniji razlog zasto se je to desilo, objasnio sam zasto se to desava i napisao sam rjesenje. Stavio sam screenshot na kojem se vidi kako se opisani bug manifestira nakon cega si ti napisao da taj bug ne postoji :-)) i poceo si objasnjavati kako se koristi DHCP ili staticka adresa u slucaju kada sve radi ispravno sta nema nikakve veze s problemom o kojem raspravljamo. Nakon toga sam te pitao na osnovu cega si tvrdio da taj bug ne postoji i pitao sam te da li bez Photoshopa mozes postici da TCP/IP postavke nakon klika na gumb OK izgledaju kao na screenshot-u kojega sam poslao. Napisao sam i da se takav izgled dialoga ne moze postici jer ce nakon klika na OK zbog praznih rubrika Windows-i javiti gresku.

 

Nakon toga si ti poslao screenshot koji izgleda isto ali bez da si kliknuo na OK - jer da jesi onda prazne rubrike ne bi bile prihvacene. Nakon toga sam ti napisao da je tvoj screenshot nastao tako da nisi kliknuo na OK a moj screenshot je nastao tako da sam ga napravio nakon sta je prazne rubrike za IP i DNS izazvao opisani bug. I sad nakon svega ti pitas: "-naravno da win neće prihvatiti prazno, tj ili automatika ili uneseš podatke. Smisao?" :-)))) A nakon toga ponovo objasnjavas trivijalne stvari koje znaju i klinci (*) a koje s opisanim bug-om nemaju veze.

 

Nisi odgovorio na niti jedno pitanje koje sam ti postavio a nisi odgovorio niti na post u kojem sam stavio linkove iz kojih se vidi da taj bug postoji vec puno godina.

 

 

(*)

Pod "stvari koje znaju i klinci" mislim na sve ove podatke koji nemaju nikakve veze s bug-om o kojem raspravljamo a koje iz nekog nepoznatog razloga u postovima navodis. Ovdje nismo raspravljali o tome sta je to DNS, sta je to gateway, zasto ili kako koristiti DHCP i da li se DNS moze konfigurirati u Windows-ima ili se umjesto IP adrese DNS servera moze upisati IP od router-a, da li je bolje koristiti DNS od providera ili neki drugi - ovdje raspravljamo o bug-u koji je uzrokovao da je internet nakon update-a Windows-a prestao raditi ispravno.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 22:54 (Chupo).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Chupo kaže...
..

 

Nisi odgovorio na niti jedno pitanje koje sam ti postavio a nisi odgovorio niti na post u kojem sam stavio linkove iz kojih se vidi da taj bug postoji vec puno godina.

 

 

(*)

Pod "stvari koje znaju i klinci" mislim na sve ove podatke koji nemaju nikakve veze s bug-om o kojem raspravljamo a koje iz nekog nepoznatog razloga u postovima navodis. Ovdje nismo raspravljali o tome sta je to DNS, sta je to gateway, zasto ili kako koristiti DHCP i da li se DNS moze konfigurirati u Windows-ima ili se umjesto IP adrese DNS servera moze upisati IP od router-a, da li je bolje koristiti DNS od providera ili neki drugi - ovdje raspravljamo o bug-u koji je uzrokovao da je internet nakon update-a Windows-a prestao raditi ispravno.

 - nick alfredo ima problem, dok ti upadneš s bugom, uvjeren da je to njegov problem.

-ne odgovoaram tebi nego alfredu, odnosno pogrešno je za sve okriviti update-bug, jer naprosto nije uzrok.

-nakon tog tražiš slike, dobiješ ih bez photoshopa ali naravno to nije to što želiš dokazati, čak se i razumijemo, no moraš nešto dokazati.. pa samo objasnim što je npr dns.

-tad se pojavi nova info npr stopupdates.. tj juzer koji čačka po tim opcijama i i ma neki problem odbija pomisliti da je to čačkanje problem, jer pazi činjenicu, milioni računala, rade, isti win, što je uzrok problema? Ako je update tad ga kao problem imamo svi, tj to što ga nemamo je dokaz da nije update nego nešto vezano uz računalo, nešto različito od mojeg-tvojeg a to je recimo upravo takve opcije ili dodatci.

-pitanje, bi li alfredo imao problem da ne čačka po win-reg opcijama? Što ako tad ne bi imao problem? Što ako je to uzrok? Što ako nije bug-update?

-odnosno, ako je bug, tad ne možemo ništa nego čekati fix, ako nije bug, tad je nešto treće i dok se ne otkrije uzrok neće se ni popraviti osim slučajno a tad je pogrešno i dalje tupiti o bugu jer tad nikad ne pronađemo problem-uzrok jer ga tražimo na pogrešnom mjestu, na pogrešan način.

-nisam tu da bi tebi odgovarao ili zborski pljuvao po ms-u za neki bug, jer eto na internetu je puno ljudi s istim-sličnim problemom i to je dokaz greške ms-a.. odnosno, čišćenje resloving adresa iz keša je ono što daješ u opisu, a to ovisi o postavkama mreže, ne pojedinog računala nego svega u tvojoj mreži, kao routera ili korištenja drugih dnsova vpna itd.

-uopće ne odgovaram na tvoja pitanja, osim da spominješ problem i unos ip-dns-gw podataka pa dajem ukratko što se može unjeti.

 

-npr što ako je prekid stvar mrežne opreme, operatera, radova.. nešto izvan računala? Svaki dan imaš i takve prekide, redovne ili radovi, dok svi za svaki prekid pomisle da je kriv win ili računalo, ili djeca koja surfaju na yt ili nešto deseto.. što ako je banalno nekom korisniku recimo oštećen lan kabel ili ima mobitel koji koristi isti ip-duplić ili bilo što, jer nije samo ms-win moguć uzrok i pogrešno je za sve refleksno optužiti update. Obrnuto, post kasnije kaže više računala, nema problem ... što taj post govori? -pa to da nije update, osim izuzetka-slučaja, jer tad bi i on imao isti problem, jer imamo isti win.. tj što nije isto? .. nije isto čačkanje po osu, po opcijama koje ms ne želi korisniku olakšati za čačkanje i naravno da tad treba očekivati probleme.

 

-ili gledaj ovako, jesi li dao odgovor alfredu koji mu je riješio problem? ako jesi, bravo. Što je problem?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

- nick alfredo ima problem, dok ti upadneš s bugom, uvjeren da je to njegov problem.

-ne odgovoaram tebi nego alfredu, odnosno pogrešno je za sve okriviti update-bug, jer naprosto nije uzrok.

-nakon tog tražiš slike, dobiješ ih bez photoshopa ali naravno to nije to što želiš dokazati, čak se i razumijemo, no moraš nešto dokazati.. pa samo objasnim što je npr dns.

-tad se pojavi nova info npr stopupdates.. tj juzer koji čačka po tim opcijama i i ma neki problem odbija pomisliti da je to čačkanje problem, jer pazi činjenicu, milioni računala, rade, isti win, što je uzrok problema? Ako je update tad ga kao problem imamo svi, tj to što ga nemamo je dokaz da nije update nego nešto vezano uz računalo, nešto različito od mojeg-tvojeg a to je recimo upravo takve opcije ili dodatci.

-pitanje, bi li alfredo imao problem da ne čačka po win-reg opcijama? Što ako tad ne bi imao problem? Što ako je to uzrok? Što ako nije bug-update?

-odnosno, ako je bug, tad ne možemo ništa nego čekati fix, ako nije bug, tad je nešto treće i dok se ne otkrije uzrok neće se ni popraviti osim slučajno a tad je pogrešno i dalje tupiti o bugu jer tad nikad ne pronađemo problem-uzrok jer ga tražimo na pogrešnom mjestu, na pogrešan način.

-nisam tu da bi tebi odgovarao ili zborski pljuvao po ms-u za neki bug, jer eto na internetu je puno ljudi s istim-sličnim problemom i to je dokaz greške ms-a.. odnosno, čišćenje resloving adresa iz keša je ono što daješ u opisu, a to ovisi o postavkama mreže, ne pojedinog računala nego svega u tvojoj mreži, kao routera ili korištenja drugih dnsova vpna itd.

-uopće ne odgovaram na tvoja pitanja, osim da spominješ problem i unos ip-dns-gw podataka pa dajem ukratko što se može unjeti.

 

-npr što ako je prekid stvar mrežne opreme, operatera, radova.. nešto izvan računala? Svaki dan imaš i takve prekide, redovne ili radovi, dok svi za svaki prekid pomisle da je kriv win ili računalo, ili djeca koja surfaju na yt ili nešto deseto.. što ako je banalno nekom korisniku recimo oštećen lan kabel ili ima mobitel koji koristi isti ip-duplić ili bilo što, jer nije samo ms-win moguć uzrok i pogrešno je za sve refleksno optužiti update. Obrnuto, post kasnije kaže više računala, nema problem ... što taj post govori? -pa to da nije update, osim izuzetka-slučaja, jer tad bi i on imao isti problem, jer imamo isti win.. tj što nije isto? .. nije isto čačkanje po osu, po opcijama koje ms ne želi korisniku olakšati za čačkanje i naravno da tad treba očekivati probleme.

 

-ili gledaj ovako, jesi li dao odgovor alfredu koji mu je riješio problem? ako jesi, bravo. Što je problem?

 

Svi ovi reply-i mi izgledaju ko da ih je poslao neki bot koji u postovima pretrazuje kljucne rijeci pa onda na osnovu njih iz baze podataka vadi recenice koje su povezane s tim kljucnim rijecima ali ne i s topic-om :-)

 

Napisao si da bug kojeg sam opisao i dokumentirao ne postoji.

Chupo
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kada odem u postavke i stavim da mi se zaslon ugasi nakon nekog vremena, kada se ugasi vise ne mogu upaliti ekran, moram restartat komp.. stavio sam sad da se nikada ne gasi i nema problema. Jel zna netko mozda zasto mi se to dogada?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

hw+sw .. ili hardware + soft/driver + postavke od biosa do powermangmenta, + samo fačunalo koje to može-dozvoljava npr napajanje + promjene npr usb-green ili power koji radi kad je računalo ugašeno (bezvezarija koristiti računalo kao punjač..) itd. tj tad neki uređaj, npr vga ne može upaliti, recimo ako driver ne zna kako :) .. ili ako su neke postavke pogrešne .. recimo da pomaže reinstall drivera ili deinastall-clean.. ako je samo soft-driver, dok ako je nešto drugo može ostati jednako.

 

-sleep-hyber i sl su zapravo vrlo naporni-stresni za hw i nije lako nastaviti rad bez greške, tj povremeno moraš restart (reset = gašenje-paljenje..) da neke stvari rade tj smeta im negašenje-trajno iz bilo kojeg razloga, npr bug, no nitko nije 'kriv' jer vga kaže da nije dobra mbo ili napajanje, driver optiži win, win kaže da nema veze s njima itd. ..

-kraće, ispravan hw + odgovarjući hw + postavke i računalo radi kako je predviđeno, bilo što promjeniš npr starenjem ili čačkanjem-updateom-malwareom itd. i možeš imati problem dok sve stari i neće vječno raditi kao novo.

 

+negašenje računala nije neki nužan fičer za većinu juzera, upališ kad trebaš, ugasiš.. ako ništa drugo jedan problem manje dok je brzina paljenja zanemariva u sekudnama..

-uzrok ne mora biti u računalu, npr vga-ili-driver mada su prvi sumnjivci jer kontroliraju .. može jednako biti i monitor, postavka, starost-kontakt.. da jednostavno ne detektira signal tj kad nema slike na ekranu ne mora uvjek uzrok biti pc, može i monitor (ali je manja šansa..) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pitanje/problem od jednog frenda.

 

Ima laptop i u njega je ustekao vanjski portabilni HDD (napajanje i podaci idu preko 1 kabela).

Kada ugasi laptop (shut down) i isključi ga iz struje (prekidac na produžnom) taj vanjski HDD i dalje ostaje radit.

Ugasio je opciju Fast boot i onu opciju, u Power Options, za USB.

 

Zna li netko sta bi se još moglo probati da mu se taj vanjski disk u potpunosti ugasi kada ugasi i laptop?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

bios .. opcije green/power itd. (i gledati boju usb porta, žuto-crveno-plavo-bijelo-zeleno.. svaka nešto znači), u driveru-win i powermangmentu vjerojatno iste opcije ali bios je glavni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

Pitanje/problem od jednog frenda.

 

Ima laptop i u njega je ustekao vanjski portabilni HDD (napajanje i podaci idu preko 1 kabela).

Kada ugasi laptop (shut down) i isključi ga iz struje (prekidac na produžnom) taj vanjski HDD i dalje ostaje radit.

Ugasio je opciju Fast boot i onu opciju, u Power Options, za USB.

 

Zna li netko sta bi se još moglo probati da mu se taj vanjski disk u potpunosti ugasi kada ugasi i laptop?

 bios...

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Poz. Znači složio novu konfiguraciju, stavio win 10, update windowsa do kraja, stavio drivere ručno sa stranica proizvođača, instaliro 2 igre. I sad, nekad radi sve 5 bez problema po par sati i samo se igra crasha bez erora bez ičeg. Nekad se to zna desit nakon 5 min. Tražio sam po netu, isprobo neke stvari, nije još ništa pomoglo. Ako ste imali sličan problem, pls help :)

 

Faulting module path: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\u0361677.inf_amd64_38e4d1c55adc8927\B361561\atidxx64.dll

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 9:44 (neoch).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-nakon win updatea idu samo potrebni driveri, ne svi, jer ne moraju biti ažurirani-novi, tj problem je što su sad win svakih pola godine 'novi' tj to je su novi win, noovi build + promjene i tad moraš paziti koji driver za koju winver-buid, npr 0d 1703-nadalje, 1909.. ili trenutno 2020-10.. dok je problem u driveru vga (ati) .. ali ne mora biti problem driver, tj tad bi problem bio stalni-jednak, tj to znači da imaš 'lošu' igru (patch-crack.. ili fale dodatci-updateovi kao vc-redsit po godinama npr 2010-2015.. kao i directx90c kojeg traže starije igre. Tj ako nije driver krivac, tad je prvi sumnjivac igra.. bug i sl. ili zaštita, .. a pošto je novo, možda neki loš kontakt, možda nedovoljno napajanje ili pregrijavanje, jer ni novo ne mora biti 100% ispravno + opterećenje, bilo što, od mbo-ram-cpu-vga-kablovi-kontakti-disk pa i usb miš i sl može raditi problem, pad napona itd.

-kad tražiš po netu i 'isprobavaš..' tad ako to nije točan uzrok možeš samo pogoršati tj napraviti drugi dodatni problem tj pravilo je da prvo moraš utvrditi uzrok, tek tad ga možeš porbati fixati ili ako je nešto neispravno reklamirati.. ne krene se s nekim isprobavanjem, tj ne dođeš u ljekarnu isprobavati ljekove po redu nego ti to prepiše doktor koji zna.. isto pravilo ako želiš da računalo radi ili otkloniti problem. (prvo ga utvrditi)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav

imam problem i ako moze pomoc bilo kakva

naime pojavio mi se "plavi ekran" i pokrenem windows u sigurnosnom nacinu ali tipkovnica i mis mi ne rade,znaci jednostavno ne mogu stisnit enter da me reset napravi

 

 

ljr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

u biosu opcija za usb.. (jer dok nema drivera, ne radi, tj tad bios da svoj driver-support, kasnije isključiš ako smeta.. tj potrebno je samo u tom dijelu dok računalo nije u biosu ni u osu..) ili spojiš staru ps/2 tipkovnicu ako imaš, ona radi.

+ kao btw.. koji win? jer novi w10 nativno ima support i u repairu itd. tako da je ovo kao w7.. nešto? Tj ovisi kako je instaliran os, npr ako si nekad imao win7 original-oem, tad je to možda automatika starog osa, i tad možeš napraviti još veći problem (pregaziš starijim novije..).

 

-najvjerojantije je 'samo' oštećen boot, meni i sl.. s boot-install diska automatika može fixati ili chkdsk.. i 90% da će raditi (osim ako je fizičko oštećenje i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Windows 10 je upitanju,jeli komplicirano u biosu to napravit 

znaci odem u bios i sta trebam malo tocnihe

levat sam s kompovima pa ne znam 

ljr
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

u biosu opcija za usb.. (jer dok nema drivera, ne radi, tj tad bios da svoj driver-support, kasnije isključiš ako smeta.. tj potrebno je samo u tom dijelu dok računalo nije u biosu ni u osu..) ili spojiš staru ps/2 tipkovnicu ako imaš, ona radi.

+ kao btw.. koji win? jer novi w10 nativno ima support i u repairu itd. tako da je ovo kao w7.. nešto? Tj ovisi kako je instaliran os, npr ako si nekad imao win7 original-oem, tad je to možda automatika starog osa, i tad možeš napraviti još veći problem (pregaziš starijim novije..).

 

-najvjerojantije je 'samo' oštećen boot, meni i sl.. s boot-install diska automatika može fixati ili chkdsk.. i 90% da će raditi (osim ako je fizičko oštećenje i sl.).

 Sad mi je ovako

sta tocno da podesim 

 

ljr
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-prva opcija.. legacy s auto na enable.

 

+ isključi fastboot i sl, jer to preskače dio biosa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 18:41 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Jos nisam rijesio situaciju

u Biosu mi tipkovnica radi cim upaim safe mode nece radi jer mi driver ne pripoznaje (radi se o win 10)

pokusava sam sve i svasta (gigabyt je maticna) spaja sam tipkovnicu s p2 utorom,minja u biosu neke stvari al i daje ne ide ) 

ima li ko kakvo rijesenje

ljr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Roso kaže...
ima li ko kakvo rijesenje

Imam ja, nosi u servis.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 10:25 (Valentin17).
4 godine
offline
Windows 10 - problemi

Često koristim USB stickove i godinama ih uštekavam u pc i ištekavam iz njega ne razmišljajući puno o tome.

 

U zadnjih par tjedana bilo kakvo snimanje na USB stickove je užasno usporilo. Toliko je sporo da je gotovo neupotrebljivo. Usput sam iz USB porta prerano izvukao jedan USB stick, pa su podaci na njemu trenutno nedostupni, premda u Windowsima imam cache off za USB. Reinstalirao sam USB kroz device manager, mijenjao port u koji uštekavam USB stick, ponovno formatirao jednoga od njih vrlo malo podataka na sebi... Ništa ne pomaže.

 

Nakon što godinama koristiš nešto i to nešto radi, sada se sve preokrenulo. Evo, u ovaj sitan sat pokušavam prebaciti video od 150MB na USB stick i to trajeeeeeeeeeeee....

 

Ima li netko slično iskustvo? Teško je obaviti bilo kakvu dijagnostiku jer ne mogu otkriti koji je update za Windowse možda nešto zeznuo. Koristim najnoviju verziju sa svim updateovima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nisi napisao o kojem se PC-u radi, tj model matične, koji USB port, 2.0, 3.0, 3.1 koji USB stick, da li da ssd-a prebacuješ podatke etc.

Ja bih počeo sa flashanjem bios-a te instaliranjem driver-a za matičnu.

everyday i'm shuffling...
4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Luka123 kaže...

Nisi napisao o kojem se PC-u radi, tj model matične, koji USB port, 2.0, 3.0, 3.1 koji USB stick, da li da ssd-a prebacuješ podatke etc.

Ja bih počeo sa flashanjem bios-a te instaliranjem driver-a za matičnu.

Imam na matičnoj USB 2.0 i 3.0 i stara je 'ko Biblija. Koristim 3.0 slot već dugi niz godina (otkako su se pojavili takvi USB stickovi). Podatke prebacujem s SSD-a i HDD-a i do sada nije bilo nikakvih problema. Slot se nije fizički izlizao jer koristim produžni USB kabel od 30cm kako bih izbjegao habanje slota. I bez kabela su problemi isti, tako da nije ni do slota ni do kabla.

 

Do nedavno sam koristio USB stick godinama bez ikakvih problema.

 

Sumnjam na:

 

1.) Neki od zadnjih updateova Windowsa 10 20H2, jer je i zadnji update napravio u svijetu dar mar, uključujući BSOD nekim korisnicima

 

2.) Antivirusni programa Bitdefender koji se ažurira automatski, pa je možda sam sebi omogućio nešto što meni radi probleme (skeniranje USB sticka je na off).

 

 

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
A jesi li isključio mogućnost da stick više ne valja?
Da li si ga testirao na drugom PC-u?
Pomalo, šegavo i vajka!
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Koristim i ja win 10 20H2, nemam problema s njim, niti sam bsod dobio dosada... Mislim da je do samog stick-a, kako kolega kaže gore.

everyday i'm shuffling...
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Luka123 kaže...

Nisi napisao o kojem se PC-u radi, tj model matične, koji USB port, 2.0, 3.0, 3.1 koji USB stick, da li da ssd-a prebacuješ podatke etc.

Ja bih počeo sa flashanjem bios-a te instaliranjem driver-a za matičnu.

Imam na matičnoj USB 2.0 i 3.0 i stara je 'ko Biblija. Koristim 3.0 slot već dugi niz godina (otkako su se pojavili takvi USB stickovi). Podatke prebacujem s SSD-a i HDD-a i do sada nije bilo nikakvih problema. Slot se nije fizički izlizao jer koristim produžni USB kabel od 30cm kako bih izbjegao habanje slota. I bez kabela su problemi isti, tako da nije ni do slota ni do kabla.

 

Do nedavno sam koristio USB stick godinama bez ikakvih problema.

 

Sumnjam na:

 

1.) Neki od zadnjih updateova Windowsa 10 20H2, jer je i zadnji update napravio u svijetu dar mar, uključujući BSOD nekim korisnicima

 

2.) Antivirusni programa Bitdefender koji se ažurira automatski, pa je možda sam sebi omogućio nešto što meni radi probleme (skeniranje USB sticka je na off).

 

 

 

Probat neku live distribuciju linuxa (Mint, Ubuntu...) pa ubacit Usb u linux i vidjet da li radi.

Time rijesavas nedoumicu oko Windowsa, a i samog USB-a.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Truljo kaže...
A jesi li isključio mogućnost da stick više ne valja?
Da li si ga testirao na drugom PC-u?

 1.) Da.

 

2.) Da. Tamo nema problema.

4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Luka123 kaže...

Mislim da je do samog stick-a, kako kolega kaže gore.

 Nije. Jer i drugi stickovi koje koristim imaju isti problem. Jedan je čak ostao bez formata jer sam ga izvukao iz slota prerano premda imam isključen write delay za USB.

 

 

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice