Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.703.024
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Djozaa kaže...

Pozz, puno toga si napisao i izkritizirao nevezano za sam problem niti si ponudio rješenje.

Moje pitanje i upozorenje je bilo ako neko ima ili je imao problem sa lenovo laptom sa zadnjim windows updateom.

Laptop je kod brata koji nije imao mogućnost osim reset windows, i reinstal windowsa.

Laptop je pod jamstvom tako da nevidim smisao da sam ide vadit komponente za dijagnostiku.

Jedino što si mi potvrdio da je 2 tjedna za servis idiotarija no opet neznam kako da on njih prisili da to obave za 5 min, ako imaš kakavu informaciju rado bih je prosljedio.

 -rješenje? .. bootaš (bilo koji bootabilan medij-os, kompatibilan s računalom .. provjeriš bios-opcije)... tj čitaj i vidjet ćeš odgovore, no ako nemaš resurse (treba ponoviti, znanje, soft..) tad ne možeš ništa.

-već si reklamirao i time eliminirao konkretnije upute kao besmislene.. (kako se što radi..).

-tad kad si reklamirao, kad si došao u servis, osim 'dobar dan' i nekog opisa kvara, što si rekao? što si pitao-tražio? npr jesi li pitao može li brže, zašto 2 tjedna? .. što oni misle raditi 2 tjedna?

.. da, servis može reći, gužva je, ili korona, nema servisera ili da šalju u peking rikšom, no ovisno što kažu dalje teče razgovor pa nećemo sad sve moguće verzije..

-ali, evo ti ''generička'' uputa za servis bilo čega, npr vešmašine, auta.. pa i računala, neovisno imaš li ili ne jamstvo i ideš li u ovlašteni servis, servis, ili kod trgovine-trgovca što ti sugerira zakon kad govorimo o potrošačima i jamstvu.. (preporuka, sve obavljati s trgovinom, osim kad želiš iz nekog razloga sa servisom, jer sa servisom nemaš nikakav ugovorni odnos, dok s trgovcem imaš, račun). .. pa tad kad npr servisiraš auto, kako ide razgovor? Npr bez jamstva? .. što ti prvo servis mora reći? kad i koliko.. zar ne? Kako će to napraviti? Pregled-diagnostika, ne napamet osim ako imaju čarobni gah (pa tako ni ja ne dajem precizne upute jer mi grah ne radi.. i zato to radi onaj tko zna, dok je stvar pod reklamacijom čak u pogrešnoj temi win tj ako je na reklamaciji tad je problem hw-oem-jamstvo... mada može biti i soft).

-tko kaže da trebaš nešto vaditi? .. komponente? -može citat? :) Tj kad se navede npr alat, to ne znači samo šarafciger, nego i soft-alat, utils-diag, ne samo bootmedij nego medij s odgovarajućim alatima za to kao npr diag memtest86+ za ram.. tj što misliš kako se to testira, čekićem ili se vadi i proba jezikom? .. tj samo fizička oštećenja vidiš okom ili prstima a to nije pod jamstvom osim ako je tako navedeno..

-pošto je računalo zaprimljeno, sve to je servis već morao kod zaprimanja obaviti, npr vidjeti ima li fizičkih oštećenja i ako postoje zapisati, odnosno zapisati da ih nema i ti potpišeš i dobiješ primjerak primke, zar ne? .. itd itd.

-kako bi ih sad pritisnuo? -nikako, tj to si trebao prije ili s trgovcem ili uzmeš telefon i zoveš ili odeš tamo autom-pješice i pitaš-tražiš. Npr ako kažu čeka se, tad pitaš što i do kad, ako kažu u radu, tad postoji radni nalog, radni sati i serviser nešto mora raditi tj ne čačka nešto cijeli dan pa kad čekaš pizzu ili dostavu usb adaptera iz kine približno znaš kad.. 15 minuta ili pola sata, tjedan-dva-mjesec.

Ako kasni mora biti dobar razlog, no ti se s tim razlogom možeš i ne moraš slagati, tj ti tražiš popravak, novo ili povrat novca (i zato se to radi s trgovcem, jer ti servis ne daje novo ili novac, dok se servis ne radi tako da nešto leme i lupaju čekićem nego diagnosticiraju i znaju, zamjene komponentu ili ti daju nalog za zamjenu novog, odnosno u vezi s distributerom-trgovcem ako nema odobre povrat novca .. tj to je sve obveza distributera organizirati mrežu za regiju tj support ali ti imaš ugovor s trgovinom, ne s distributerom ili servisom mada ako želiš možeš tako.. no sad se pitaj, jel to bolje ili brže? Trgovca možeš tražiti novo ili novac.. servis ne. Servis utvrđuje kvar i pošto se većina stvari ne popravlja nego samo zamjena komponente ili novi uređaj kompletan.. tad uz novi ide i novo jamstvo+račun a to opet rješavaš s trgovcem, ne servisom itd itd.

-banalno kao primjer, ako je npr crko disk, što misliš da se popravlja? disk? .. ne, ide novi, tj to je stvar koja se detektira i riješi za nekoliko minuta + šarafljenje. Pola sata servisa do sat.. i prosječan serviser mora dnevno obaviti više takvih popravaka, desetak.. ne jedan tjedno jer ga tad šef ne treba i ne plaća a ako im je gužva tad nek zaposle više ljudi, dok slanje nekamo ili čekanje da komponente stigne nije baš po zakonu, tj upravo to distributer mora osigurati lokalno pa i tad je roba po eu u roku od par dana tu, jer svaki dan idu kamioni tj kao da nešto pošalješ poštom, 2-3-4 dana, tjedan max a ovlašeni servis mora imati i lager originalnih dijelova, ne čekati rikšu iz kine tj tad to može raditi kvartovski klinac dok čeka pošiljku-poštara s ebaya..

 

-tj ponašaj se kao kupac, traži svoja prava.. i ne radi ono što ne znaš (mada te to možda ljuti ili je nepotrebno docirati..) nhf.. jer jednako ne popravljaš zube, aute, frižidere, bubrege, nego za to ideš odgovarajućem majstoru dok pod jamstvom ideš u ovlašteni servis tj za pc-elektroniku i sl. u trgovinu + neovisno postoji li jamstvo +2 god po osnovi materijlanog nedostatka (ako npr nema jamstva) i tad ne postoji ovlašteni servis kao ni jamstvo no i dalje imaš pravo na ispravno + trgovac to tad ne može otezati.. tj zato postoji mingo.hr ili ogdgovoarajuće teme.

 

+kao btw, kritika kao i dociranje te možda ljute, no primijeti da mada ne znaš dovoljno sugeriraš nešto.. kao izbjegavanje updatea. Ako nisi liječnik tad ne govoriš o lijekovima, ako ne znaš uzrok tad ne navodiš ono što ne znaš, nego ti je samo sumnjivo ili 'interne'.. jer vidi i ova tema je internet, pa sad ili čitaš što ti pišem i poslušaš ili čitaj 'internet' i tad tamo traži rješenje. Što misliš što je ''točnije''? :)

 

-budi korisnik, budi brat, traži svoja prava a ono što ne znaš ne donosi zaključke nego ili pitaš ili prepusti onima koji to moraju znati. Ako pak želiš upute kako.. može i to, npr skini hirens, napravi stikić.. no nemaš laptop, kojeg nećeš imati 'minimum 2 tjedna..' ako pustiš servis da tako radi, pa umjesto stikića, telefon u ruke i pitaj ih, traži. Tj upute kako bi to napravio sam možeš prije reklamacije, sad nema smisla. To je čak poželjno, prije reklamacije, tj što bolje opišeš problem prije će servis obaviti svoje tj ako te ozbiljno prihvate jer time i sebi štede vrijeme-posao. Da si tako probao bootati, testirati to bi im već rekao i oni bi tad znali što mogu preskočiti.. ili bi i dalje radili sve po redu jer se mušteriji ne može vjerovati u procjeni tj možda nije točna info i neke stvari tad moraš provjeriti sam.. no zato to rade oni koji nešto znaju, jer tad znaju i navesti-objasniti u suprotnom je najbojle reći 'neće, ne radi..' :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav, 

Moze li pomoc kod ovog.

 Ne mozemo vas prijaviti na racun !

Tako glasi poruka nakon pokretanja win..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 15:13 (zglink).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Drugovi, nakon jucerasnjeg apdejta windowsa... zvuk mi krci, dakle, muzika, opcenito zvuk krci. Koristim razer surround pro app. App je azurirana itd. Ugl. nista nisam dirao kako se win apdejtao i od onda kako sam res. komp krci zvuk. 

Ima neko slican problem, i kako ga rijesiti? 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dudu kaže...

Ima neko slican problem, i kako ga rijesiti? 

Obriši zadnje nadogradnje koje su instalirane.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...
Dudu kaže...

Ima neko slican problem, i kako ga rijesiti? 

Obriši zadnje nadogradnje koje su instalirane.

 Zaboravih komentirati. Ne pomaze, ne znam do cega je, lud sam...

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dudu kaže...

 Zaboravih komentirati. Ne pomaze, ne znam do cega je, lud sam...

Onda je lako, reinstall i sve ispočetka.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav, nakon što je laptop poceo dobivati blue screen jedan za drugim, cak i kod same instalacije windows 10, laptop je poslan na servis, nakon 5 dana je vracen sa servisa uz naznaku da je sa hardwerom sve u redu, da su sve testirali i nemaju nikakve naznake da je do hardwera.

Nakon toga, skinuli smo windows media creation tool , napravili usb boot stick, bios je resetiran na defualt, i krenuli friški instal windows 10. Format svih particija i brisanje istih, te sve na novo krenuli instalirat windows. 

Blue screen je ponovno došao prilikom same instalacije windows 10, memory managment. 

Radi se o laptop lenovo l340 , pod garancijom.

ima li neko savijet što i kako dalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Djozaa kaže...

Pozz, puno toga si napisao i izkritizirao nevezano za sam problem niti si ponudio rješenje.

Moje pitanje i upozorenje je bilo ako neko ima ili je imao problem sa lenovo laptom sa zadnjim windows updateom.

Laptop je kod brata koji nije imao mogućnost osim reset windows, i reinstal windowsa.

Laptop je pod jamstvom tako da nevidim smisao da sam ide vadit komponente za dijagnostiku.

Jedino što si mi potvrdio da je 2 tjedna za servis idiotarija no opet neznam kako da on njih prisili da to obave za 5 min, ako imaš kakavu informaciju rado bih je prosljedio.

 -rješenje? .. bootaš (bilo koji bootabilan medij-os, kompatibilan s računalom .. provjeriš bios-opcije)... tj čitaj i vidjet ćeš odgovore, no ako nemaš resurse (treba ponoviti, znanje, soft..) tad ne možeš ništa.

-već si reklamirao i time eliminirao konkretnije upute kao besmislene.. (kako se što radi..).

-tad kad si reklamirao, kad si došao u servis, osim 'dobar dan' i nekog opisa kvara, što si rekao? što si pitao-tražio? npr jesi li pitao može li brže, zašto 2 tjedna? .. što oni misle raditi 2 tjedna?

.. da, servis može reći, gužva je, ili korona, nema servisera ili da šalju u peking rikšom, no ovisno što kažu dalje teče razgovor pa nećemo sad sve moguće verzije..

-ali, evo ti ''generička'' uputa za servis bilo čega, npr vešmašine, auta.. pa i računala, neovisno imaš li ili ne jamstvo i ideš li u ovlašteni servis, servis, ili kod trgovine-trgovca što ti sugerira zakon kad govorimo o potrošačima i jamstvu.. (preporuka, sve obavljati s trgovinom, osim kad želiš iz nekog razloga sa servisom, jer sa servisom nemaš nikakav ugovorni odnos, dok s trgovcem imaš, račun). .. pa tad kad npr servisiraš auto, kako ide razgovor? Npr bez jamstva? .. što ti prvo servis mora reći? kad i koliko.. zar ne? Kako će to napraviti? Pregled-diagnostika, ne napamet osim ako imaju čarobni gah (pa tako ni ja ne dajem precizne upute jer mi grah ne radi.. i zato to radi onaj tko zna, dok je stvar pod reklamacijom čak u pogrešnoj temi win tj ako je na reklamaciji tad je problem hw-oem-jamstvo... mada može biti i soft).

-tko kaže da trebaš nešto vaditi? .. komponente? -može citat? :) Tj kad se navede npr alat, to ne znači samo šarafciger, nego i soft-alat, utils-diag, ne samo bootmedij nego medij s odgovarajućim alatima za to kao npr diag memtest86+ za ram.. tj što misliš kako se to testira, čekićem ili se vadi i proba jezikom? .. tj samo fizička oštećenja vidiš okom ili prstima a to nije pod jamstvom osim ako je tako navedeno..

-pošto je računalo zaprimljeno, sve to je servis već morao kod zaprimanja obaviti, npr vidjeti ima li fizičkih oštećenja i ako postoje zapisati, odnosno zapisati da ih nema i ti potpišeš i dobiješ primjerak primke, zar ne? .. itd itd.

-kako bi ih sad pritisnuo? -nikako, tj to si trebao prije ili s trgovcem ili uzmeš telefon i zoveš ili odeš tamo autom-pješice i pitaš-tražiš. Npr ako kažu čeka se, tad pitaš što i do kad, ako kažu u radu, tad postoji radni nalog, radni sati i serviser nešto mora raditi tj ne čačka nešto cijeli dan pa kad čekaš pizzu ili dostavu usb adaptera iz kine približno znaš kad.. 15 minuta ili pola sata, tjedan-dva-mjesec.

Ako kasni mora biti dobar razlog, no ti se s tim razlogom možeš i ne moraš slagati, tj ti tražiš popravak, novo ili povrat novca (i zato se to radi s trgovcem, jer ti servis ne daje novo ili novac, dok se servis ne radi tako da nešto leme i lupaju čekićem nego diagnosticiraju i znaju, zamjene komponentu ili ti daju nalog za zamjenu novog, odnosno u vezi s distributerom-trgovcem ako nema odobre povrat novca .. tj to je sve obveza distributera organizirati mrežu za regiju tj support ali ti imaš ugovor s trgovinom, ne s distributerom ili servisom mada ako želiš možeš tako.. no sad se pitaj, jel to bolje ili brže? Trgovca možeš tražiti novo ili novac.. servis ne. Servis utvrđuje kvar i pošto se većina stvari ne popravlja nego samo zamjena komponente ili novi uređaj kompletan.. tad uz novi ide i novo jamstvo+račun a to opet rješavaš s trgovcem, ne servisom itd itd.

-banalno kao primjer, ako je npr crko disk, što misliš da se popravlja? disk? .. ne, ide novi, tj to je stvar koja se detektira i riješi za nekoliko minuta + šarafljenje. Pola sata servisa do sat.. i prosječan serviser mora dnevno obaviti više takvih popravaka, desetak.. ne jedan tjedno jer ga tad šef ne treba i ne plaća a ako im je gužva tad nek zaposle više ljudi, dok slanje nekamo ili čekanje da komponente stigne nije baš po zakonu, tj upravo to distributer mora osigurati lokalno pa i tad je roba po eu u roku od par dana tu, jer svaki dan idu kamioni tj kao da nešto pošalješ poštom, 2-3-4 dana, tjedan max a ovlašeni servis mora imati i lager originalnih dijelova, ne čekati rikšu iz kine tj tad to može raditi kvartovski klinac dok čeka pošiljku-poštara s ebaya..

 

-tj ponašaj se kao kupac, traži svoja prava.. i ne radi ono što ne znaš (mada te to možda ljuti ili je nepotrebno docirati..) nhf.. jer jednako ne popravljaš zube, aute, frižidere, bubrege, nego za to ideš odgovarajućem majstoru dok pod jamstvom ideš u ovlašteni servis tj za pc-elektroniku i sl. u trgovinu + neovisno postoji li jamstvo +2 god po osnovi materijlanog nedostatka (ako npr nema jamstva) i tad ne postoji ovlašteni servis kao ni jamstvo no i dalje imaš pravo na ispravno + trgovac to tad ne može otezati.. tj zato postoji mingo.hr ili ogdgovoarajuće teme.

 

+kao btw, kritika kao i dociranje te možda ljute, no primijeti da mada ne znaš dovoljno sugeriraš nešto.. kao izbjegavanje updatea. Ako nisi liječnik tad ne govoriš o lijekovima, ako ne znaš uzrok tad ne navodiš ono što ne znaš, nego ti je samo sumnjivo ili 'interne'.. jer vidi i ova tema je internet, pa sad ili čitaš što ti pišem i poslušaš ili čitaj 'internet' i tad tamo traži rješenje. Što misliš što je ''točnije''? :)

 

-budi korisnik, budi brat, traži svoja prava a ono što ne znaš ne donosi zaključke nego ili pitaš ili prepusti onima koji to moraju znati. Ako pak želiš upute kako.. može i to, npr skini hirens, napravi stikić.. no nemaš laptop, kojeg nećeš imati 'minimum 2 tjedna..' ako pustiš servis da tako radi, pa umjesto stikića, telefon u ruke i pitaj ih, traži. Tj upute kako bi to napravio sam možeš prije reklamacije, sad nema smisla. To je čak poželjno, prije reklamacije, tj što bolje opišeš problem prije će servis obaviti svoje tj ako te ozbiljno prihvate jer time i sebi štede vrijeme-posao. Da si tako probao bootati, testirati to bi im već rekao i oni bi tad znali što mogu preskočiti.. ili bi i dalje radili sve po redu jer se mušteriji ne može vjerovati u procjeni tj možda nije točna info i neke stvari tad moraš provjeriti sam.. no zato to rade oni koji nešto znaju, jer tad znaju i navesti-objasniti u suprotnom je najbojle reći 'neće, ne radi..' :)

 Oprosti što te citiram, laptop vraćen sa servisa uz naznaku da je sa hardwerom sve u redu, prilikom instalacije windows 10 ponovno nam dolazi blue screen, memory managment.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Djozaa kaže..

 Oprosti što te citiram, laptop vraćen sa servisa uz naznaku da je sa hardwerom sve u redu, prilikom instalacije windows 10 ponovno nam dolazi blue screen, memory managment.

Problem je ili memorija ili ploča ili čak procesor, nosi na garanciju i neka oni pred tobom odrade instalaciju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Djozaa kaže...
..

 Oprosti što te citiram, laptop vraćen sa servisa uz naznaku da je sa hardwerom sve u redu, prilikom instalacije windows 10 ponovno nam dolazi blue screen, memory managment.

 tad je vrijeme za formalnu žalbu, trgovcu-servisu i usput mingo.hr.

-navedeš opis-događaje i povrat s objašnjenjem i tad se riješi.. ali, moraš biti siguran da znaš što radiš, da je hw-kvar, da nije soft.. npr ispravan stikić, pravilno snimljen, bez virusa i sl. (recimo da je sve ok, jer si radio mctoolom.. ali može biti loš stikić.. ponoviš i tad možda radi, što tad?).

-u ponovljenoj reklamaciji možeš čak postavljati uvjete, možda prihvate, možda ne.. tj recimo da sad više ne želiš popravak nego novo-zamjenu ili povrat novca + mingo.hr.

-svaki razgovor-odgovor zapiši i šalji, osobi s kojom komuniciraš pa sve zajedno inspektoratu..

 

-inače, postoje dvije (i više) mogućnosti.

-prva, hw je neispravan, nešto, možda neka komponenta, nešto što nije lako uočljivo no ako se ponavlja u installu tad je cpu-ram-disk i to se može relativno brzo otkriti-potvrditi..

... ako je nešto neispravno i oni na tvoju prvu reklamaciju s recimo dobrim opisom nisu utvrdili kvar tad ili su nesposobni ili u pravu.. tj druga mogućnost

-druga, nema kvara hw, nego nešto treće-vanjsko kao soft (pa i struja, miš, mreža.. ili sreća) :)

.. to tad nema veze s jamstvom, a može biti i npr bios-update ili nešto što ima/nema veze, može biti loš stikić s installom može biti baš bilo što, tj ne možemo mi znati jesi li skinuo parvi win, jel ti računalo čisto od virusa, jel stikić ispravan.. tj ili je kvar laptopa ili nečeg drugog taj uzrok kojeg servis nema a ti imaš.. može biti i nešto userskog, npr pogrešna postavka biosa-uefi-kompatibilnost no što god nekako se mora moći ponoviti, ali servis ne radi to tvojim stikićem nego svojim.. pa npr ako si siguran možeš tražiti i možda dozvole da ti oni pokažu-dokažu da njima install prolazi, a nakon što podignu os, formatiraju disk i vrate ti prazno .. uz obostrano zadovoljstvo ili im se desi ista stvar i tad ne mogu reći da nema kvara, tj tad ti moraju dati novo ili novac a to ih mingo požuri pa naprave par minuta nakon poziva.. tako da ovisi koliko želiš, možeš to izgurati, ako si u pravu. Odnosno na kraju priče moraš imati ispravno računalo ili novac, neovisno čija je greška i u tome ti pomaže zakon ali moraš tražiti pa i dokazati ili tražiti od druge strane dokaz .. koji je recimo instalacija win.

 

-bi li ti prihvatio da je hw ispravan ako njima prođe install bez problema? Znaš što to implicira, da je problem nešto tvoje, npr stikić.. i da si do sad gubio vrijeme na pogrešnom mjestu-načinu tj što god je problem prvo ga moraš otkriti-potvrditi, tek tad ga možeš riješiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Hvala, sad moramo cekat do pon , taman danas su mu vratili, rekli su mu da su 3 puta testirali sve komponente u tih 5 dana i da laptop uredno boota. 

Cim je došao doma i upalio laptop dobio je blue screen, nakon toga smo isli skinut da napravi usb boot stick i odtada samo bluescrenovi jedan za drugim.

 

BTW, trazili su 250kn ako zeli da mu oni nanovo instaliraju windows 10, ja sam mu reko da to ne uzima jer ako je sve uredu s hardwerom lako cemo mu napravit taj boot stick, al eto, neide.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Djozaa kaže...
..

 Oprosti što te citiram, laptop vraćen sa servisa uz naznaku da je sa hardwerom sve u redu, prilikom instalacije windows 10 ponovno nam dolazi blue screen, memory managment.

 tad je vrijeme za formalnu žalbu, trgovcu-servisu i usput mingo.hr.

-navedeš opis-događaje i povrat s objašnjenjem i tad se riješi.. ali, moraš biti siguran da znaš što radiš, da je hw-kvar, da nije soft.. npr ispravan stikić, pravilno snimljen, bez virusa i sl. (recimo da je sve ok, jer si radio mctoolom.. ali može biti loš stikić.. ponoviš i tad možda radi, što tad?).

-u ponovljenoj reklamaciji možeš čak postavljati uvjete, možda prihvate, možda ne.. tj recimo da sad više ne želiš popravak nego novo-zamjenu ili povrat novca + mingo.hr.

-svaki razgovor-odgovor zapiši i šalji, osobi s kojom komuniciraš pa sve zajedno inspektoratu..

 

-inače, postoje dvije (i više) mogućnosti.

-prva, hw je neispravan, nešto, možda neka komponenta, nešto što nije lako uočljivo no ako se ponavlja u installu tad je cpu-ram-disk i to se može relativno brzo otkriti-potvrditi..

... ako je nešto neispravno i oni na tvoju prvu reklamaciju s recimo dobrim opisom nisu utvrdili kvar tad ili su nesposobni ili u pravu.. tj druga mogućnost

-druga, nema kvara hw, nego nešto treće-vanjsko kao soft (pa i struja, miš, mreža.. ili sreća) :)

.. to tad nema veze s jamstvom, a može biti i npr bios-update ili nešto što ima/nema veze, može biti loš stikić s installom može biti baš bilo što, tj ne možemo mi znati jesi li skinuo parvi win, jel ti računalo čisto od virusa, jel stikić ispravan.. tj ili je kvar laptopa ili nečeg drugog taj uzrok kojeg servis nema a ti imaš.. može biti i nešto userskog, npr pogrešna postavka biosa-uefi-kompatibilnost no što god nekako se mora moći ponoviti, ali servis ne radi to tvojim stikićem nego svojim.. pa npr ako si siguran možeš tražiti i možda dozvole da ti oni pokažu-dokažu da njima install prolazi, a nakon što podignu os, formatiraju disk i vrate ti prazno .. uz obostrano zadovoljstvo ili im se desi ista stvar i tad ne mogu reći da nema kvara, tj tad ti moraju dati novo ili novac a to ih mingo požuri pa naprave par minuta nakon poziva.. tako da ovisi koliko želiš, možeš to izgurati, ako si u pravu. Odnosno na kraju priče moraš imati ispravno računalo ili novac, neovisno čija je greška i u tome ti pomaže zakon ali moraš tražiti pa i dokazati ili tražiti od druge strane dokaz .. koji je recimo instalacija win.

 

-bi li ti prihvatio da je hw ispravan ako njima prođe install bez problema? Znaš što to implicira, da je problem nešto tvoje, npr stikić.. i da si do sad gubio vrijeme na pogrešnom mjestu-načinu tj što god je problem prvo ga moraš otkriti-potvrditi, tek tad ga možeš riješiti.

 preostaje jedino da im platimo 250kn da oni instaliraju windows 10 pred njime i neka bootaju pred njime. ako radi super , ako ne onda nadam se da jamstvo tu ulazi pa neki eventualni povrat laptopa il nešto.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-naravno da tad to ide pod jamstvo.. a tad zbog već reklamiranog istog problema možeš postavljati uvjete npr inzistirati na novom ili povratu novca.

-servis radi gluposti, oni ne smiju instlairati win tj time postaju distributer (što nisu ako nisu ovlašteni).. tj da ti naplate servis sate za lažnu reklamaciju je ok, ali nakon instlalla bi trebali obrisati, tj ništa što nije bilo na računalu ne smije otići od njih.. kad bi strogo gledali pravila igre, tj ako gledamo pravila tad oni ne mogu naplatiti install nego svoj rad, što god da rade, po nekom važećem cjeniku kao stavku, pa ako postoji stavka installa osa tad vidiš i znaš koliko to košta i pristanješ ili odbiješ, jednako kao hranu u restoranu ili bilo koji servis za auto itd.

 

-previše amatera se bavi svime, previše servisa-servisera koji ne znaju pravila igre, dok kupac ne mora znati pravila ali tad možda neće ostvariti svoja prava.

-ovo nije win10 problem, nego problem servisa-kvara ili ispravnosti komponente ili install-medija + znanje koje za sve što radiš trebaš, od kuhanja kave nadalje.. tj nije isto kad to radi onaj tko zna mada je install osa inače banalno jednostavna-laka stvar.. tj ili je kvar ili installer.. nema što treće biti.

-install napraviš ponovo, novi stikić može mct može rufus.. i ako prođe tad znaš da je uzrok bio stari install, ako je isto tad znaš da je kvar (neću nagađati, ram-cpu-mbo-disk..) npr možeš memtest86+ odvrtiti par minuta i tad znaš za ram.

 

-evo što je još moguće.. recimo da je stikić-install koji imaš ispravan, ali da je prvi-prijašnji install tj disk-particije-mod rada kao uefi-gpt-enkripcija problem.. tad prije novog installa treba obrisati disk, ne format, ne samo particije nego clean.. sve, tad se ponovo inicijalizira disk .. a to može biti povezano s posebnim particijama ili boot particijom tj kažeš da nema boota.. pa može biti takav scenarij.

-tad nema kvara, novi stik je ok .. ali nemaš znanje kao ovo iznad, da treba sve obrisati tj ovisno o postavkama biosa gpt-mbr.. i boot-install medija to mora biti kompatibilno + ne enkripcija itd.

-u takvom scenariju samo prvi install prolazi ok, drugi već ne jer nešto već postoji i ako je pogrešno tad imaš problem.

-ako je servis već to radio, probavao tad bi već dobio fixan boot, tj može se to i bez installa (ovisno o uzroku-greški..) npr bcdedit-fixboot itd.. tj da je nešto takvo tad bi ti već servis rekao u čemu je problem i fixali bi ga ili bi ti kao i sad rekli cjenik.. no to znači da ni oni nisu obavili posao kako treba, tj nešto su probali i zaključili da je ispravno.. a što su probali ne navode, npr jesu li oni uspjeli bootati win koje si instalirao? Ako jesu, kako to da tebi ne radi tj kako to da je računalo preuzeto sa servisa s opisom ispravno?.. Kad nešto preuzimaš provjeriš, upališ... i ako ne radi, tad ne prihvaćaš tj tažiš ili ispravno ili novac. itd. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

U zadnje vrijeme imam problem s vanjskim USB diskovima, kad ih želim odspojiti Windowsi ne daju, javljaju da ih nešto koristi. U task manageru mi stoji da je disk neaktivan, pogasio sve programe u pozadini i opet mi ne dozvoljava safety remove. Nekad davno sam koristio program Unlocker ali koliko vidim on je abandonware, postoji li kakva alternativa?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
user2206 kaže...

U zadnje vrijeme imam problem s vanjskim USB diskovima, kad ih želim odspojiti Windowsi ne daju, javljaju da ih nešto koristi. U task manageru mi stoji da je disk neaktivan, pogasio sve programe u pozadini i opet mi ne dozvoljava safety remove. Nekad davno sam koristio program Unlocker ali koliko vidim on je abandonware, postoji li kakva alternativa?

LockHunter.

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Mislim da ovakvi programčići bar malo naprednijem korisniku uopće nisu potrebni.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-dok postoji neki pristup disku os upozorava (saferemove..).. to može biti defrag, antivirus.. kao i sve što radiš s tim diskom-medijem.. npr pregledavanje sadržaja, kopiranje-uređivanje renejmanje itd.. jer sve ostaje u memoriji, svaki copy možeš pasteati ili undooati .. tj to su sys hendlovi koji ostaju dok nešto drugo ne dođe na njihovo mjesto kao npr copy-paste (ako je copy, tad je dovoljno kopirati nešto drugo npr na desktopu i time se pointer-hendler otpusti stari copy podatak.. ali postoji i history koji tad smeta tj treba ga isprazniti..)

-neke stvari su takve, smart-copa/paste dozvoljava više objekata ali time i zadržava hendler-vezu s podatkom jednako kao da imaš npr otvorenu sliku-dokument s tog diska. Zgodno u jednom slučaju postane smetnja za drugi..

-jedini siguran-najbrži način je restart tj današnje računalo s ssdom se upali za 10-20sec i to je brže nego što bilo što drugo možeš napraviti.. a tad nema potrebe neki dodatni soft tj može nešto zbrljaviti ili stalno neke promjene samog win pa ovisi o buildu.. KISS kaže da je tad restart dovoljno dobar način ili rizik pa jednostavno izvadiš disk uz 99% da se ništa neće desiti.. no onaj 1% je dovoljan da to ne radiš ako su važniji podaci gore.

-soft kao unlocker je ok za obične slučajeve tj kad ugasi app koja drži podatak, ali kad je to keš-memorija kao history tad nema što ugasiti tj to je os i restart.. tj unlocker ne ne pomaže a za ostalo ne treba jer možeš i sam isključiti .. + nikad nije preporučljivo raditi s ext removeableom na način kao s internim a tad kad je običan storage neće se dešavati nešto kao admin-permišn pa da treba ubiti proces ili dozvoliti nešto mimo UACa .. npr ne treba koristiti ext za download nego nakon downloada muvnuti-kopirati.. tad nema takvih hendler-problema (ali gubiš praktičnost..)

-- pa sve na kraju ispadne ovisno o tome što ti je prakrično-potrebno ili lakše-brže. Nije jedan odgovor za sve isti..

 

-izbjegavati koliko je moguće dodatke.. jer i oni rade probleme, čak i kad su kao npr multi-copy/paste mogućnost jer time olakšaju jednu stvar a stvore novi problem kao ovaj remove ili antivirus ili bilo što.. + stalne izmjene winver pa ako se navikneš na nešto možda će više faliti kad ms to onemogući a takav soft je kao dirver-antivirus.. duboko u sys i mora biti 100% čist-stabilan-provjeren i često se koristi za nešto maligno-malware + komercjala/zaštita ako nije free (a ako je free tad uvjek pitanje koji je motiv, dobroćudni ili onaj drugi..).

-što više takvih dodataka poveća se problem s win ili nadogradnjom itd.. a onda pitanje, što je važnije, da računalo radi dobro ili komocija za remove ili važnost podataka ili sigurnost kao malware itd.. i to opet odlučiš za sebe ovisno o potrebi-želji, ne kao neko pravilo za sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-naravno da tad to ide pod jamstvo.. a tad zbog već reklamiranog istog problema možeš postavljati uvjete npr inzistirati na novom ili povratu novca.

-servis radi gluposti, oni ne smiju instlairati win tj time postaju distributer (što nisu ako nisu ovlašteni).. tj da ti naplate servis sate za lažnu reklamaciju je ok, ali nakon instlalla bi trebali obrisati, tj ništa što nije bilo na računalu ne smije otići od njih.. kad bi strogo gledali pravila igre, tj ako gledamo pravila tad oni ne mogu naplatiti install nego svoj rad, što god da rade, po nekom važećem cjeniku kao stavku, pa ako postoji stavka installa osa tad vidiš i znaš koliko to košta i pristanješ ili odbiješ, jednako kao hranu u restoranu ili bilo koji servis za auto itd.

 

-previše amatera se bavi svime, previše servisa-servisera koji ne znaju pravila igre, dok kupac ne mora znati pravila ali tad možda neće ostvariti svoja prava.

-ovo nije win10 problem, nego problem servisa-kvara ili ispravnosti komponente ili install-medija + znanje koje za sve što radiš trebaš, od kuhanja kave nadalje.. tj nije isto kad to radi onaj tko zna mada je install osa inače banalno jednostavna-laka stvar.. tj ili je kvar ili installer.. nema što treće biti.

-install napraviš ponovo, novi stikić može mct može rufus.. i ako prođe tad znaš da je uzrok bio stari install, ako je isto tad znaš da je kvar (neću nagađati, ram-cpu-mbo-disk..) npr možeš memtest86+ odvrtiti par minuta i tad znaš za ram.

 

-evo što je još moguće.. recimo da je stikić-install koji imaš ispravan, ali da je prvi-prijašnji install tj disk-particije-mod rada kao uefi-gpt-enkripcija problem.. tad prije novog installa treba obrisati disk, ne format, ne samo particije nego clean.. sve, tad se ponovo inicijalizira disk .. a to može biti povezano s posebnim particijama ili boot particijom tj kažeš da nema boota.. pa može biti takav scenarij.

-tad nema kvara, novi stik je ok .. ali nemaš znanje kao ovo iznad, da treba sve obrisati tj ovisno o postavkama biosa gpt-mbr.. i boot-install medija to mora biti kompatibilno + ne enkripcija itd.

-u takvom scenariju samo prvi install prolazi ok, drugi već ne jer nešto već postoji i ako je pogrešno tad imaš problem.

-ako je servis već to radio, probavao tad bi već dobio fixan boot, tj može se to i bez installa (ovisno o uzroku-greški..) npr bcdedit-fixboot itd.. tj da je nešto takvo tad bi ti već servis rekao u čemu je problem i fixali bi ga ili bi ti kao i sad rekli cjenik.. no to znači da ni oni nisu obavili posao kako treba, tj nešto su probali i zaključili da je ispravno.. a što su probali ne navode, npr jesu li oni uspjeli bootati win koje si instalirao? Ako jesu, kako to da tebi ne radi tj kako to da je računalo preuzeto sa servisa s opisom ispravno?.. Kad nešto preuzimaš provjeriš, upališ... i ako ne radi, tad ne prihvaćaš tj tažiš ili ispravno ili novac. itd. itd..

 Uh, koliko toga si zanimljivog napisao, a malo servisera da se pridržava toga! Ili barem dijela!

Poštovani kolega Djozaa možda bi trebao promijeniti servisera, ako je moguće.

Jer, iz navedene problematike, serviser ili ne zna posao ili ga mulja - govori da je napravio nešto a nije ništa!

To mu govorim iz osobnog iskustva sa serviserima gdje su mi na novi HDD instalirali Win OS, a uzevši u obzir ovo što si napisao, nisu smjeli. To me je zasmetalo pogotovo iz razloga što me, prvo nisu pitali, a drugo, "c" particija od 500 GB, a bez "d" particije mi nema smisla. Drugo iskustvo sa serviserima i njihovim lažima je da su mi instalirali novi OS a ja ulaskom u sustav vidim svoje podatke, svoj mail račun ... A na reklamaciju pokazuju papire, svoje za "arhivu" kako je novi OS instaliran.

Zato, serviser ga ili jače mulja iz samo njemu (serviseru) znanog razloga ili ne zna posao!

Mijenjati servisera ili sakupiti materijal za Mingo.hr! Ili oboje!

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 12:13 (Nemo nemo).
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nakon azuriranja jezicnog sucelja docekao me je plavi ekran smrti.Po restartu mi je pokazalo da mi je obrisana boot uefi datoteka.Vec sam pomislio da ponovno instaliram W10,ali ne budi lijen i pogledam preko mobitela kako pokrenuti W10 u Safe modu.Na HP-u je to tipka F4.Ali na moje iznenadenje nakon restarta i drzanja tipke F4 W10 se normalno pokrenuo.Nije uopce bilo pokrenjeno u Safe-modu.Provjerio sam jos jednom update i resetirao laptop.I sve normalno radi.

Akrap
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-nema veze s f4... obiačn restart-reset-automatika je nešto fixao ili vratio stanje prije problema.

-neki problem vjerojatno imaš, jer inače bi update prošao normalno.. hoće li se nešto desiti ili ne.. npr chkdsk ili sfc /scannow možda nešto poprave.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Frend ima laptop sa Windows 8 with Bing x64 (verzija 6.3, međuverzija 9600).

Htio bi stavit Windows 10 ako je moguce besplatno, tj ako stavi Win 10 da li ce mu se automatski aktivirat ili ne?

Koji verziju Windowsa stavit (Home ili Pro) jer sada ne pise?

slika je sa neta ali ovako mu pise slika je sa neta ali ovako mu pise
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-može (prvo 8.1 ugašen naziv with bing, sve što nije pro = home).. tj sve što traži updater lančano.

-samo pro može na pro, ostalo na home.. ali kod upgradea ne treba o tome brinuti, automatika-wizzard. Jedino za clean je to potrebno znati.

-u vrijeme w8 oem licence su u biosu-aktivacija.. jednom aktiviran w10 je trajno za to računalo u ms.bazi i ne treba više nikakav key za install.

-najbolje napraviti upgrade tek da prođe pa clean..

-oem ima i recovery.. obrisati jer može samo napraviti problem (sve particije..)

 

-btw, normalan korisnik je već trebao nadogoraditi na w.8.1...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Znaci najbolje bi bilo skinuti MCT alat pa sa njim napravit upgrade na Win 10?

Ima recovery, znaci da to brise?

 

On nije normalni korisnik vec teski n00b tj farmer 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-stari recovery je stari os.. kad se nešto desi i pokrene tad napravi kurcšlus.. :)

-clean diska i dalje automatika napravi sve, boot i rec.. + oemovske particije su posebno zaštićene jer tamo se nalazi i aktivator-key.. a sve to je realno smeće jer nikad ne ideš na stari os tj nemaš izbor-alternativu na taj način.

(diskpart -clean...)

-mct (ili iso-rufus..) kreira install stikić, preporučljivo na taj način tj imaš pravi install koji u prvoj rundi pokreneš iz win tj upgrade.. i imaš licencu-key, iduća runda na clean, ostaviš prazno 'nemam key'.. i ostalo obavi automatika kad se spoji online.

-uvjek je poželjno-preporučljivo (kao pravilo) napraviti backup.. dokumenata, osa, licence.. možeš s ghaterosstate.exe kreirati lic-file-folder i kopirati ga, držati npr na stikiću kao rezervu.

 

-ako ideš na wizard-upgrade, on tad napravi samo install-upgrade dio koji nije iskoristiv za install-medij (stikić..) tj tad radiš dupli posao kad skidaš iso.. + svaki korisnik bi trebao imati install stikić kao prvi fix ako se nešto desi npr s bootom.. kad je upgrade tad nema ništa (kad se nešto desi). Mada rade istu stvar upgrade je osakaćeni installer, dio, pa radije imati pravi-puni i može ga se kod svakog novog builda ponovo napraviti i tako upgradeati.. poželjno (jer realno ni početniku to nije neki teži task..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Evo samo da javim da je odrađen upgrade na Windows 10 Home i da sve radi ok, Windowsi su uredno aktivirani.

 

Jedino nisam uspio (nema nikakve opcije) ukloniti Recovery particiju.

Kada se ide u Disk Manager i klikne se desnim klikom miša na tu particiju ne nudi opciju za brisanje ili bilo šta drugo, samo piše "Pomoc"...?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

Evo samo da javim da je odrađen upgrade na Windows 10 Home i da sve radi ok, Windowsi su uredno aktivirani.

 

Jedino nisam uspio (nema nikakve opcije) ukloniti Recovery particiju.

Kada se ide u Disk Manager i klikne se desnim klikom miša na tu particiju ne nudi opciju za brisanje ili bilo šta drugo, samo piše "Pomoc"...?

 -to se ne radi iz win.. to se radi npr kod installa diskpartom, clean. Posebne particije, zaštićene, win ne dozvoljava pristup (kad se koristi tj iz win) jer upravo zato i postoje tj zaštita.

-smisao je kao i kod enkripcije diska, ne možeš pristupiti osim app koja može (tj recovery-automatika) jer su tamo npr vlk licenca-aktivacija + korisnik ne može ni slučajno nešto obrisati. Pokrene se ako npr obrišeš win-boot disk, tj to tad postane boot paprticija i ostalo radi automatika-installer skripta. Beskorisno (stari win) nakon nadogradnje + ne moraš više nikad brinuti o keyu-aktivaciji jer to više nije na računalu-file nego podatak online prema mbo-id i aktivira se prvim spajanjem, zato se ne unosi key nego ostaviš prazno.

 

-disk manager je frontend dispkaprata ali 'osakaćen' opcijama tj to sve može svaki pravi disk/partition manager.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Može pomoć oko pokretanja igara na win10x64. Naime, windowsi ne daju da se pokrenu avp2 i shadow warrior modifikaj swp.exe. odmah ih gasi. Problem je u win10 jer na winxp i 7 je radilo.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
Može pomoć oko pokretanja igara na win10x64. Naime, windowsi ne daju da se pokrenu avp2 i shadow warrior modifikaj swp.exe. odmah ih gasi. Problem je u win10 jer na winxp i 7 je radilo.

 -nije problem w10 nego vrijeme-evolucija (support igre npr update-patch kojeg nemaš..) tj requirementsi koje svaka app mora zadovoljiti za kompatibilnost, pa tako znaš da to recimo ne radi na macu ili pleyki..

-instaliraš drivere, npr dx90c-redist-june-2010.. i sve ostalo što može biti potrebno kao runtime-dll 2010-15..

-moguć malware ili false.. npr crack..

-neke app/igre rade, neke ne rade. MS je u posljednjih nešto godina ukinuo dio legacyja.. + nešto moraš pokretati s npr admin ovlastima, dok prije desetljeća te razlike nije bilo.

.. zato se potraži, info-update, google obično zna, možda novija verzija-remake itd. ili ne radi pa to znaš. (nije nešto za ovu temu, jednako da je u temi npr linux..) :)

-obrnuto, samo app-soft za win10 (32-64) problemi su ono što tu pripada, dok ovaj soft nije za win10 nego za povijesno odgovarajući win.. jedino što smo do sad navikli da nam sve staro radi.. ne s w10, promjena tj nešto možeš probati sa starim buildevima no beskorisno jer moraš nadograditi na noviji i time opet ovisno kad je koji support ugašen dođeš do tog da nešto ne radi.

-kao driver.. ili imaš za os, ili nemaš.. ako nemaš kompatibilan, ne radi. To vrijedi za svaki soft, os kao što je gorivo za auto i to tad nije problem nego je to tako, pravilo (dok je izuzetak samo izuzetak) :)

 

-odokativno vjerojatno može raditi nakon što se otkrije što nedostaje ili zašto win blokira pokretanje. Npr probaj instalirati na path-disk koji nije na C: jer c: je win-sys disk, zaštićen, npr d-e-f-g-x: .. instaliraj dx9, isključi antivirus (uz rizik ako je virus..).. itd. + editiraš na shortcutu postavke, kompatibilnost, npr w7+admin..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 13:08 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ma treba mi način da isključim anti piracy provjeru win10 jer to su stare igre i nema više servera za provjeru originalnosti. Sve je to legalno a win prepoznaje kao piratsko i gasi. Tako kažu na netu, ali njihova rješanja se nisu pokazala uspješna. Nikakav compatibility i run as admin ne funkcioniraju. Jedno od rješenja je dual boot, ali ne pada mi napamet instalirati xp zbog tih igara.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-tad jednostavno soft (na sama igra) nije kompatibilan + ne postoji servis.. i tad koristiš pirateriju kao legalno.

-umjesto dualboota ponekad je moguće i virtualac.. no za igre je ipak teže, manja šansa, ali tad neovisno dualboot ili vm install treba proći, obaviti neku aktivaciju online, neki server-servis.. koji ako ne postoji opet imaš problem tj trebaš patch ili crack razlika je samo u nazivu-izvoru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice