Odabir Windowsa za vaše računalo izdvojena tema

poruka: 601
|
čitano: 202.357
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
zoharbizo kaže...
kompic kaže...
koji windows je najoptimalniji za ovu konfiguraciju:

RAM 4GB
HDD 500 GB
procesor AMD Athlon 740
maticna Gigbyte F2A85X
graficka ATI Radeon 7790 1GB DDR5

molio bih link gdje bi mogao skinuti taj windows(po mogucnosti windows sa hrvatskom verzijom)

Win 8/8.1.

Listaj malo na ovom forumu ili progooglaj cijeli forum klučna riječ ti je Windows 8.1 Enterpise Evaluation, Kizo je stavio link na Microsoftovu stranicu, to ti je orginal Windows koji traje 6 mjeseci. Nakon isteka.. pola sata posla ti je potrebno da instaliraš ponovo i imaš ponovo sasvim legalne Windowse. Dobro je bilo da imap Windows Live ID da dosta toga sinhornizuješ sa oblakom to jest sa SkyDrive, jer nakon što ga ponovo instaliraš čekaju te sve tvoje postavke koje si imao, čak i pozadinska slika koju si imao i postavke miša. Radi Cloud isto tako i sa Google Chrome da te tamo dočekaju Bookmarksi ili šta već Preferiraš Firefox ili IE. 

 

Što se jezika tiče.. kada instaliraš engleski tamo imaš odabir Disply Language pa jednostavno skineš jezični pack (to se kroz Update radi) za koji god želiš jezik. Imaš Bosanski, Hrvatski i Srpski.. meni je najdraži Hrvatski ali bojim se da je Bosanski malo bolje preveden. Naravno ima i tu zavrzlama, trebaš staviti za Stire da ti je jezik Engleski da ne bi kroz store dobio samo 10-tak aplikacija i sl. Odabir tastature je šala mala, šaltati se izmedju HR, ENG i DEU ja jedan klik miša.

 

Bilo kako bilo.. ne vraćaj se na stari Start meni sa trećerazrednim aplikacijama, navikni se na Metro i vidjet ćeš zašto su Windowsi 8 najbolji OS koji je izašao iz Redmonda. Sva sreća imaš novii Radeon i tu ti neće zadavati probleme sa drajverima u 8.1. Inače da imaš HD4xxx ili stariju morao bi ili 8 staviti ili 7.

 

Samo iskreno dobro pročitaj da li da staviš 32-bitnu ili 64-bitnu verziju. Imaš preduslov za 64-bitnu verziju ali ja barem imam osjećaj da 32-bitni Windowsi kud i kamo bolje rade sa 4 GB RAMA (Kojeg naravno vide kao 3,2 ili 3,7 što ti je ne bitno) nego isti na 64.bitnoj verziji. Sad zavisi sve koje su ti potrebe.. ako radiš Staton u AutoCAD-u naravno 64 bita idu ili pak Gigapixelne fotografije.

 

Vjeruj mi, 8-ca je 7-ca na stereoidima, ne slušaj priče oko dobar-loš windows, prošlo je to vrijeme. Ugalvnom, integriraj se u što više Cloud Mogućnosti, SkyDrive će ti po defaultu doći na 8.1 a GoogleDrive i DropBox ćeš zasebno moći instalirati kao posebne foldere. Tu čuvaj slike dokumente i važne podatke (imaš 7+25GB) tako kada jednom dobiješ ili trajnu lincencu ili da ponovo intsaliraš Evaluation sa Windows Live ID sve će te čekati kao da i nisi brisao OS, osim naravno megalomanskih softverskih paketa kao što je Adobe, Autodesk, MathWorks i sl.

l.p.

PS: Power saver će ti uštediti 5 KM struje svaki mjesec ;) 

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
toncek333 kaže...

 

Trenutno imam Windowse 7 (32-bitne naravno) koji rade OK, ali me zanima bi li igre bolje radile na XP-u ili osmici?

Ostani na toj Sedmici koju imaš.

Ako ti radi 7-ca na toj konfiguraciji, 8-ca će ti još brže raditi, + uštediti će ti dosta energije. Što se tiče igara 3 igre rade bolje nego i na XP i na 7. Rade Drive GRID, Fallout 3, te World in Conflict ako ti što znači.

 

Kizo de ako ti nije mrsko stavi link na ovaj moje predhodni post na Windows 8.1 Enterprise Evaluation, ja opet ne mogu da nađem.

Silwncer kaže...

Bolje ostani na 7 jer xp uskoro odlazi u mirovinu a 8 i nije nesto bolji od 7.

8-ca je Windows 7 na stereodima.. u skoro svakom segmentu je bolja, osim ako lik nije one sreće da mu je matična, čipsetovi neki deseti driveri pa onda problema do neba.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Envy kaže...

Kizo de ako ti nije mrsko stavi link na ovaj moje predhodni post na Windows 8.1 Enterprise Evaluation, ja opet ne mogu da nađem.

KLIK

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Roko1 kaže...

Na sugestiju moderatora (xxx-Man-a), postavio bih ponovo pitanje iz zaključane teme, sa dodatkom da bih išao na 64-bitnu verziju OS-a.

 

Pitanje iz teme http://www.bug.hr/forum/topic/windows/dilema-win7-win81-novi-pc/201146.aspx : 

 

Dakle, clean install, na novi Seagate st2000dm001, matična Asrock b75m, i5-3330, ddr3 4gb 1600 mem. (G.Skill u jednom modulu).

Služio bi za net, nešto obrade multimedije (glazbe, slika, filmova itd...), eventualno poneku nezahtjevnu igricu.

Usput, koji bi hladnjak za procesor preporučili, ili da jednostavno koristim originalni?

Ako može par rečenica objašnjenja, zašto recimo 7 a ne 8.1 ili obratno. Tnx.

 

 

Evo samo da javim rezultate potrage, dakle nakon isprobavanja oba sustava, ipak je gore išla osmica (8.1). Konfa vrti besprijekorno oba sustava,  koji su, uzgred budi rečeno vrlo vrlo slični, da ne velim identični, ali na kraju mi se ipak učinilo da je osmica malo, ali sasvim malo optimiziranija i brža. Jedino što sam uvalio je još RAM-a, pa je sad gore 8GB keks umjesto 4Gb kojeg ću stavit u oglasnik. Možda je to moj subjektivan dojam, ali nekako mi ljepše izgleda kad u idle modu vidim da mi se trenutno koristi 16% memorije a ne 30%.

Hvala dečkima na pomoći iz zaključane teme, tu je bilo zaista nekoliko vrhunskih postova koji su puno pomogli u konačnom odabiru.

U ovoj temi, jako dobro elaborira osmicu nick Envy, mogao bih potpisati gotovo sve što je napisao. Nadam se da će tema pomoći malo ljudima da razbiju neke predrasude o osmici, koje se zapravo uopće ne treba bojati, to je ipak samo malo dorađenija i optimiziranija sedmica. Metro sučelje se može, ali i nemora koristiti i uključuje se već po želji i preferencijama, meni su recimo zgodni programčići sa lijepim slikama poput National Geographica i sličnih. Kad se umorim od tipkanja, odem i pogledam najnovije fotke, razvučem preko cijelog (24") ekrana i uživam. Također, u istom sučelju konstantno se obnavlja, napr. novi mail, prognoza vremena, filmovi, glazba itd...što već po želji stavite, što u stvari štedi vrijeme, prije je trebalo klikat okolo, sad je sve pregledno i ažurno na jednom mjestu.

U desktop modu, osmica je prava čistokrvna optimizirana (i prilično brza) sedmica.

 

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 21:15 (Roko1).
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

- Dobar dan u dilemi sam sa odabirom windowsa(ne oriđiđi), koji da instaliran, na kojem bi igre najbolje radile i davale visoki fps.

 

- Znaci Windows 7 64 ili win 8.1 ? Igrale bi se igre kao sto su gta 4, bf4, cod1,4,6, ets2(euro truck simulator2) i jos nekoliko novijih naslova.{#} 

 

- I ako znate koji covjek u Velikoj Gorici moze snimiti windowse po niskoj cijeni.

 

- Hmm, posto imam 13 god neznam da bih mogao sam sa USB-a snimiti{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2014 10:56 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
hahhaajaads kaže...

- Znaci Windows 7 64 ili win 8.1 ? Igrale bi se igre kao sto su gta 4, bf4, cod1,4,6, ets2(euro truck simulator2) i jos nekoliko novijih naslova.{#} 

- Morat ćeš instalirat windows 7 ultimate SP1 X64 (X17-24395.iso).

- Win 8.1 ima problema sa starijim igrama, iako bi 8.1 bila moja preporuka, ali eto, šta ćeš.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2014 12:27 (Valentin17).
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav,

Imam pitanje i molio bi savjet dali se isplati prelaziti sa windows 7 na 8.1?

Moze i mala anketa:

 

 

14 Da
13 Ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav , molio bih pomoc oko odabira osa za pc cija je konfiguracija amd athlon 64 3000+ 2ghz 1.62 gb rama ddr i graficka radeon x300/500/1000 series , razmišljam između windowsa xp 32bit ili windows 8.1 32 bit ? sta vi mislite 

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
cika batmen kaže...

- Probaj stavit win 8.1 x32.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

- Znaci Windows 7 64 ili win 8.1 ? Igrale bi se igre kao sto su gta 4, bf4, cod1,4,6, ets2(euro truck simulator2) i jos nekoliko novijih naslova.{#} 

- Morat ćeš instalirat windows 7 ultimate SP1 X64 (X17-24395.iso).

- Win 8.1 ima problema sa starijim igrama, iako bi 8.1 bila moja preporuka, ali eto, šta ćeš.

Koliko znam Windows 8.1 nema problema sa starijim igrama osim ako nisu DOS.

15 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Može li pomoć oko Windowsa za novu konfiguraciju:

 

AMD FX X6 6300 BOX

 

PCI-E SAPPHIRE AMD RADEON R9 270x Dual-X OC Boost

 

PC-12800 , 8GB, G-SKILL Ripjaws X-series, DDR 3 1600Mhz 2x 4 GB

 

1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue 64 MB cache 7200 o/min

 

GIGABYTE GA-970-A-DS3P

 

 

Koju verziju i zašto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Dragonaut kaže...

Može li pomoć oko Windowsa za novu konfiguraciju:

 

AMD FX X6 6300 BOX

 

PCI-E SAPPHIRE AMD RADEON R9 270x Dual-X OC Boost

 

PC-12800 , 8GB, G-SKILL Ripjaws X-series, DDR 3 1600Mhz 2x 4 GB

 

1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue 64 MB cache 7200 o/min

 

GIGABYTE GA-970-A-DS3P

 

 

Koju verziju i zašto.

evo

13 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Dragonaut

 

- Win 8.1 x64 pro stavi.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
2 1 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Molim link za besplatno preuzimanje Windowsa 7 ultimate 64bit,isto tako stranicu sa objašnjenjem kako instalirati dotične windowse s USB sticka.

...odbjegli robijaš,ubojica.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
3n3m1 kaže...

Molim link za besplatno preuzimanje Windowsa 7 ultimate 64bit,isto tako stranicu sa objašnjenjem kako instalirati dotične windowse s USB sticka.

Klik

Klik

12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
softwaremaniac kaže...
3n3m1 kaže...

Molim link za besplatno preuzimanje Windowsa 7 ultimate 64bit,isto tako stranicu sa objašnjenjem kako instalirati dotične windowse s USB sticka.

Klik

Klik

Dali znate dobar downloader program jer ove windowse treba skinuti s weba a to če potrajati a isto tako moram gasiti računalo pa moram nekako pauzirati download istog.lp 

...escaped convict, murderer!
10 godina
odjavljen
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
3n3m1 kaže...
softwaremaniac kaže...
3n3m1 kaže...

Molim link za besplatno preuzimanje Windowsa 7 ultimate 64bit,isto tako stranicu sa objašnjenjem kako instalirati dotične windowse s USB sticka.

Klik

Klik

Dali znate dobar downloader program jer ove windowse treba skinuti s weba a to če potrajati a isto tako moram gasiti računalo pa moram nekako pauzirati download istog.lp 

Internet Download Manager  

Protected by Avast :D
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

http://www.bug.hr/mreza/tekst/asus-eee-pc-701-4g/84487.aspx

Trebam instalirat neki operativni sustav gore,moze pomoc?

Uzmite u obzir velicinu Harda,mucim se vec 2 tjedna sa tim :P

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
licma125 kaže...

http://www.bug.hr/mreza/tekst/asus-eee-pc-701-4g/84487.aspx

Trebam instalirat neki operativni sustav gore,moze pomoc?

Uzmite u obzir velicinu Harda,mucim se vec 2 tjedna sa tim :P

U čemu je problem? Može malo objašnjenje što si sve do sada poduzeo i gdje si zapeo.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
protjeran
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
licma125 kaže...

http://www.bug.hr/mreza/tekst/asus-eee-pc-701-4g/84487.aspx

Trebam instalirat neki operativni sustav gore,moze pomoc?

Uzmite u obzir velicinu Harda,mucim se vec 2 tjedna sa tim :P

Lagano i brzo: http://peppermintos.com/

Veličina harda i nije presudan faktor, nego 630 MHz procesor. RAM je kolko-tolko dobar.

Minimum:

 

192 MB of RAM

 Processor based on Intel x86 architecture

 At least 2 GB of available disk space

 

Recommended:

 

512 MB of RAM

Processor based on Intel x86 architecture

At least 4 GB of available disk space

 

Ako imaš još pitanja, bolje pitati u ovoj temi (vezano uz taj OS ili GNU/Linux općenito) 

10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Može pomoć. Da instaliram 32 ili 64 bitni windows 7 na moj laptop i zašto? evo link laptopa http://shop.lenovo.com/hr/hr/laptops/essential/g-series/g585/#tab-tehničke_specifikacije

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
juan138 kaže...

Može pomoć. Da instaliram 32 ili 64 bitni windows 7 na moj laptop i zašto? evo link laptopa http://shop.lenovo.com/hr/hr/laptops/essential/g-series/g585/#tab-tehničke_specifikacije

Ako ima 2GB onda 32-bit (x86), a ako ima 4GB onda 64-bit (x64) jer 32-bitni podrzavaju do 3-3.5 GB RAM, tj. imaju ograničenja memorije.

Captain Mutant
10 godina
protjeran
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

windows za gaming PC , konfu imate u mom infosu. hvala

mpetr01
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
mpetr01 kaže...

windows za gaming PC , konfu imate u mom infosu. hvala

Windows 7 x64.

Captain Mutant
10 godina
odjavljen
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Imam laptop bez OS, pa se dvoumim oko Windows 7 i 8 i 8.1, pa šta je od ovoga najbolje :

3 Windows 7
0 Windows 8
6 Windows 8.1 sa update 1
https://www.youtube.com/channel/UC9_5R6BB93gkUqHQcUvbR1A Moj YT kanal :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Silwncer kaže...

Imam laptop bez OS, pa se dvoumim oko Windows 7 i 8 i 8.1, pa šta je od ovoga najbolje :

- Win 8 nemaš kaj gledati pored besplatne nadogradnje na 8.1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 16:12 (Valentin17).
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Koji OS da uzmem za ovu konfu?

 

A4 X2 6300

APU GRAFA

4 GB DDR3

500G HDD

www.youtube.com/MrSneakyGuyGaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
MrSneakyGuyGaming kaže...

Koji OS da uzmem za ovu konfu?

 

A4 X2 6300

APU GRAFA

4 GB DDR3

500G HDD

Win 8.1 x64

15 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Podizanje Vistinih Prozora (32 bit) mi traje dvije minute, a kad ugledam radnu površinu, računalo još negdje minuticu 'šrota'. Pa bih prešao na nešto brže.


Moje komponentalije su kako slijedi:...

Munjara – Chieftec 550 w
Središnja slijedna jedinica – AMD Athlon x2 6000+
Slučajnopristupajuće zapamtilo – OCZ DDR4 GB
Brzovrtno diskovlje:
– Barakudni Seagate 640 GB (primary, active partition) -1 komad
– Zapadne Digitalije (WD) – Crni 2, Zeleni 1 (pričuvno diskovlje)
Nemehaničko diskovlje (SSD) – Kingston 60 GB
{#}

 

Ne igram igrice, ali gledam filmiće i volim da se stranice na međumrežju brzo učitavaju. Volio bih i brže veze među diskovima.

Bi li Prozori br. 7 (x64) bili dobro rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 13:05 (real01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
real01 kaže...

Podizanje Vistinih Prozora (32 bit) mi traje dvije minute, a kad ugledam radnu površinu, računalo još negdje minuticu 'šrota'. Pa bih prešao na nešto brže.



Bi li Prozori br. 7 (x64) bili dobro rješenje?

Svakako bolje od Viste (ustvari ,ni Vista SP2 nije ništa lošija ,samo ako je 64 bitna). Ipak je Sedmica ,u principu ,samo Vista SP3.

 

A tu dolazimo i do pitanja legalnosti - ako si kupio sistem sa predinstaliranom Vistom (ili kupio OEM verziju) ,upgrade na x64 i reaktivacija vjerojatno nisu problem:

samo treba nazvati 0800 300300 ,tražiti razgovor s operatrom i malo se izmotati i reći ,recimo ,''imao sam kvar'' i 99% je da će ti reaktivirati sistem.

 

Dok ćeš Sedmicu morati crackirati i uvijek paziti na ovaj ili onaj update da ti ne sje*e aktivaciju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 18:03 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice