Obama objavio rat piratima

poruka: 157
|
čitano: 18.052
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Gledajući recenzije za filmove naiđem na ovo:

Amerika godišnje gubi zastrašujućih 20.5 milijardi dolara radi piratstva, radi toga američki presjednik osposobljava posebnu jedinicu federalne policije i sud za pirate.

Šta vi mislite o tome?

LINK

Neznam šta da napišem :) xf:cerina14
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 12:58 (Cerina15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Mislim da su to kapitalisticka dzubrad koja tlaci narod, i zelim im teske muke.

 
77 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Imaju Ameri i pametnijeg posla. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima

odakle vuku te brojke? tj. kako su dosli do iznosa od 20 milijardi?

iako.. ruku na srce.. gube nesto novca definitivno. nakon sto covjek pogleda cam verziju nekoga filma/poslusa mp3 zakljuci da to *insert your favourite cuss here* nije vrijedno 1 centa za gledati u kinu/kupiti original. 

hollywood je u banani vec godinama.
gledamo ozivljavanje (bolje receno pokusaje remake-a) starih hitova, tj. kvalitetnih filmova snimljenih davnih dana.
poplava filmova o super junacima - jedva su docekali da tehnologija koja dozvoljava sve te efekte bude dostpuna = prica 0, glumci 0 (anyone remembers hayden christensen?), efekti 10.

mlade "glumacke" zvijezde - nemaju niti djelic karizme starijih glumaca, a o kvaliteti glume bolje ne govoriti.

glazbena industrija?
slicno stanje. sve jedno te isto. forsiraju se kvazi "glazbenici" koji sa stvaralackim procesom svojega vlastitoga proizvoda imaju dodirnu tocku samo u citanju/pjevanja teksta pjesme prilikom snimanja/izvodjenja uzivo (upitno.. playback rocks!!).
etc etc

 

sto se tice obame i njegovoga plana.. LoL. valjda su zakljucili da nemaju vise sto pokusavati spasiti od industrije pa im je ovo ostalo jedino podrucje gdje jos nesto mogu i napraviti.

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima

kvalitetan album ili film će se uvijek  uspjeti prodati,u zadnje vrijeme idem u kino i skidam dosta filmova sa interneta i što sam zaključio da su 95 % tih filmova takvo smeće koje jednom pogledaš i zaboraviš na čitav život,problem je današnje glazbene i filmske industrije da je kvaliteta snimljenog materijala svake godine sve lošija,i naravno zbog pada kvalitete sve se manje filmova i glazbe kupuje,što ti koristi da imaš vrhunski televizor,vrhunski blu ray vrhunsku sliku i zvuk filma ako je sam film loš i ne gledljiv,a ovi današnji filmovi su sve gori i gori,da bi privukli publiku u kina sad su izumili 3d ali ni to im neće pomoći ako nastave snimati loše filmove jer ovi novi su u 95 % slučajeva smeće

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
Obama objavio rat piratima

Ako su filmovi toliko loši zašto ih onda ljudi skidaju??

 

Ok, slažem se djelomično s tobom, ali ne smatram da je sva krivica na lošim filmovima.

 

Ljudi oduvijek kopiraju filmove samo što to nikome prije nije smetalo jer se presnimavanjem sa videokazete na videokazetu gubila kvaliteta. Ista situacija je i sa glazbom.

 

Međutim, frka je počela kada su ljudi mogli digitalno kopirati filmove i distribuirati ih preko weba. Iako je, po meni, kvaliteta divx-a slična kvaliteti videokazete, naročito ako je loše kodiran.

 

E sad, oni računaju da je svaki kopirani/skinuti sadržaj jedna kupovina manje što nikako ne stoji.

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima

zašto ljudi skidaju filmove ako su loši,ja prvenstveno skidam filmove s nadom da je taj film dobar i kad ga pogledam shvatim da je smeće,skoro svaki tjedan idem  u kino i često se zna desiti da iz kina izađem razočaran,a što se tiče glazbe ja je redovno kupujem ali to je glazba stara 20-30 godina za ovu novu ne bi dao ni kune

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

što su somalici počeli i intelektualno vlasništvo krast?! kvregu! sad ću morat još i njima zaštitu plaćat.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Pričate gluposti i pokušavate se opravdat to što skidate sa interneta. Lupate bezveze.

 

Svi to radimo i krivi smo...to je to, ali prije nas je kriva država (jer nemamo love da kupujemo) i tko zna kakve carinske/uvozne cijene.

 

U UK se može kupiti PS3 igra novija za 20 funti. Kod nas ista košta 30 najmanje.

 

Volio bih vidjeti vašu reakciju da ne prave filmove i muziku. Kako bi reagirali onda? Sve vam je skupo ili je smece. A koliko imate toga "dobrog" skinutog na kompu?

 

I to što je vama nešto smeće ne znaci da je i drugima.

 

I meni je Ferrari skup i ne mogu ga kupiti što ne znači da ću ga ići ukrast ( pogledajte kolika je stvarna cijena auta koji je sišao sa "trake" u tvornici, pa mi recite jel to pljačka ).  

 

Stvar je u tome što znamo da bi završili u zatvoru zbog toga, a radi ovog ne.

 

Ne razumijem uopce kako mozete reci da su to gamad pokvarena kapitalistička. Nitko nikog ne tjera da kupite film/muziku.

 

Iphone se reklamira u US za 199 dolara, a kod nas se prodaje po 2-3-4 tisuće Kn. Svi imaju Iphone, velicaju Apple, kupuju proizvode i nitko ne govori da su kapitalisticka gamad ili sto vec.

 

 

 
10 4 hvala 1
14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima

ali ja kupujem glazbu i to dosta ali uglavnom staru,redovito idem u kino i ponekad kupim dvd,samo tvrdim da je nova glazba a i film teško smeće i da je kvalitetnija više bi se kupovalo i išlo u kino,evo primjer film avatar koliko ga je ljudi pogledalo iako se bez problema mogao skinutu s interneta,ove nove filmove pogledaš na divx i baciš u smeće a da su kvalitetniji ja bih koji dvd i kupio

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...

I meni je Ferrari skup i ne mogu ga kupiti što ne znači da ću ga ići ukrast ( pogledajte kolika je stvarna cijena auta koji je sišao sa "trake" u tvornici, pa mi recite jel to pljačka ).  

Stvar je u tome što znamo da bi završili u zatvoru zbog toga, a radi ovog ne.

 

Ne razumijem uopce kako mozete reci da su to gamad pokvarena kapitalistička. Nitko nikog ne tjera da kupite film/muziku.

 

Iphone se reklamira u US za 199 dolara, a kod nas se prodaje po 2-3-4 tisuće Kn. Svi imaju Iphone, velicaju Apple, kupuju proizvode i nitko ne govori da su kapitalisticka gamad ili sto vec.

 

 

najjače su mi ove usporedbe.Izlanuo se

tko želi objaviti svoje gej opredjeljenje nek slobodno stisne thumbs down xD
16 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Smanjenje cijene igara/filma i kvaliteta same igre/filma je najbolja borba protiv pirata..
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Na kraju ce se to rijesiti nekim porezom, kao sto je u Rvata ZAMP. Mislim najozbiljnije

hoce li za 20godina imati vise smisla boriti s piratstvom, kada ce skoro svako kucanstvo u razvijenim zemljama

imati visokopropusni internet. Nema sanse, ja kazem za 10tak godina fino nek stave svima porez i lovu

djele filmasi, glazbenici, itd itd cijeloga svijeta, svaki ovisno o tome koliko ga se skidalo.

 

Mislim ja bi bez beda placao tipa mjesecno 20-30kn pa da imam sve filmove i glazbu ikad napravljenu dostupnu za

besplatan download i slusanje.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 14:10 (drnde).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima

najjače su mi ove usporedbe.Izlanuo se

 

A kako da se usporedi drugacije.

 

Netko je napravio prokleti Iphone..ne mozes ga nikako nabaviti osim ako ne platis ili ukrades.

 

Netko je napravio film/muziku..mozes nabaviti ako ukrades, platis ili skines sa neta.

 

Jel vidis razliku?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima
Ocito ste svi retardirani pa neznate da je iphone 200 USD na pretplatu, to je jako tesko da vasi mozgovi to shvate, isto kao iTarife.
Mislis da me je briga jer imam 1 zvjezdicu??
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

500-700 $ bez pretplate. Ovdje su prodavali po 8000Kn ako se sjecam dobro.

 

Primjer : WITHOUT new contract they are $399 and $499 new, and I don't think they were available refurbished. Cak i ako je 799$ bez pretplate za 32GB pogledaj razliku u cijeni.

 

Iphone 3GS 32GB Tarifa 60 7500Kn u Tmobile za novi model 3GS.

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima
4000 kn je 16gb 3gs u iStyle-u. 3500 kn 8gb 3g u T-mobileu.
Mislis da me je briga jer imam 1 zvjezdicu??
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...

Pričate gluposti i pokušavate se opravdat to što skidate sa interneta. Lupate bezveze.

 

Svi to radimo i krivi smo...to je to, ali prije nas je kriva država (jer nemamo love da kupujemo) i tko zna kakve carinske/uvozne cijene.

 

U UK se može kupiti PS3 igra novija za 20 funti. Kod nas ista košta 30 najmanje.

 

Volio bih vidjeti vašu reakciju da ne prave filmove i muziku. Kako bi reagirali onda? Sve vam je skupo ili je smece. A koliko imate toga "dobrog" skinutog na kompu?

 

I to što je vama nešto smeće ne znaci da je i drugima.

 

I meni je Ferrari skup i ne mogu ga kupiti što ne znači da ću ga ići ukrast ( pogledajte kolika je stvarna cijena auta koji je sišao sa "trake" u tvornici, pa mi recite jel to pljačka ).  

 

Stvar je u tome što znamo da bi završili u zatvoru zbog toga, a radi ovog ne.

 

Ne razumijem uopce kako mozete reci da su to gamad pokvarena kapitalistička. Nitko nikog ne tjera da kupite film/muziku.

 

Iphone se reklamira u US za 199 dolara, a kod nas se prodaje po 2-3-4 tisuće Kn. Svi imaju Iphone, velicaju Apple, kupuju proizvode i nitko ne govori da su kapitalisticka gamad ili sto vec.

 

 

 Nemoj lupetati jer je velika razlika između takvoga načina krađe i piratstva. Svatko od nas ima barem nešto od piratskog sadržaja na kompjuteru. Ja osobno nemam ništa od glazbe i filmova na kompjuteru no imam dosta piratskih adobeovih i autodeskovih proizvoda jer si ne mogu priuštiti takve programe. No jednoga dana kad naučim rad na takvim programima trebati će mi taj program za rad i to je još jedna licenca više. Praktički gledano mi ovdje ne krademo sadržaj već krademo pravo da to koristimo gledamo itd. Kad ti ukradeš ferrari ti ukradeš proizvodne dijelove koji su skupi i tako oštećuješ tvrtku. Kako bi ja naučio raditi npr. u mayi, 3ds maxu, photoshopu da nisam imao piratsku verziju na računalu? Vjerovatno nikako!

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Postoje trial verzije..postoje seminari..

 

Koji primjer da stavim posto ste zapeli za Ferrari..

 

Ako recimo znas da ce te uhvatiti 100% ako skines film sa neta i da ces morati kaznu platiti recimo 10000Kn jel bi skidao i dalje?

 

Znas i sam da ne bi.. Sa ovim "auto" primjerom znas da bi imao problema, pa ti ni ne pada na pamet.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

Nek se Obama bavi Naftom koja curi a ne ovakve piz.....je

da izmisljava.

born to be gamer
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...

I meni je Ferrari skup i ne mogu ga kupiti što ne znači da ću ga ići ukrast ( pogledajte kolika je stvarna cijena auta koji je sišao sa "trake" u tvornici, pa mi recite jel to pljačka ).

S jednom velikom razlikom; kada ti ukradeš ferrari, vlasnik ostaje bez njega. A kada s neta nešto skineš, original ostaje nepromjenjen na svojem mjestu a ti uzimaškopiju originala. Dakle uopće ne razumiješ pojam intelektualnog vlasništva..

 

Koja je stvarna cijena auta koji je sišao s trake?

16 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Talking about déjà vu...

 

Opet rasprava s istim argumentima, ovo polako već postaje dosadno...

 

Bottom-line - kako god sagledali stvar, piratstvo je krađa. Nije isto kao da ukradeš materijalnu stvar, ali je slično. Opravdanje ne može biti to da svi skidaju.

 

Ni ja skoro nikad nisam kupio album ili film, ali se zato ne pokušavam opravdati. Mislim da ako već od nekog kradete, da bi bio red da priznate da ste krivi, a ne da smišljate kojekakva opravdanja.

 

Što se tiče 'rata piratima' - KBK (koga boli k****)... Sve dok Hrvatska ne promijeni stavku u kaznenom zakonu u slučaju krađe intelektualnih dobara, mi smo sigurni...

~~~ How do you like them apples? ~~~
Moj PC  
13 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Ma de sad se već preseravaju (oprostite na mom riječniku)...20 milijardi $ štete....de dobro je bokte...oni samo lupe neku cifru i onda izmišljaju ostale stvari,od raznih tužbi,svjedoka,dokaza itd.....to je kapitalističko sranje na koje se ne treba ni obazirat...a i da uhvate nekog od njih to je samo jedan iz neke grupe pirata,jer nitko danas ne radi te stvari sam,u jednoj piratskoj grupi,po mom mišljenju, bude njih barem 5 ili 6 da mogu te stvari radit...ako u tome Ameri uspiju, Bože sakloni, onda će još veću odštetu tražit i opet se sve to vrti u krug.

Avatar...ready....clear a path TNMF login: bug.hr_iwek91
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 15:41 (Krešo91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

ja mislim da će nam ta piratska cobra 11 napušiti pošteno k****** !!! šta oni oće da mi zabrane da skinem igru s btjunkie,torent portala ili nekog trćege sajta...kako oni to meni misle uraditi ??? e sad ću namjerno skidati sve što se ne smije da im usprkosim..došli ameri i oko toga da seru..ama neću prestati skidati pirateriju makar me objesili !!! šta oni misle da će im neko davati 30-40 dolara za orginal PC igru ??? pa narod hljeba nema jesti !!! to su sve lopurde najveće..zbog njih nas je zahvatila kriza !!! izvinite zbog vulgarnsoti ali stvarno mi je dosta svaki dan izlaze neka nova pravila i porezi i zabrane pa znate šta ? *Ć**ĆĆLĆ???D*Q*!*!*****!*"#"*!

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

Bolje neka Obama gleda kako če zaustavit curenje nafte u meksičkom zaljevu,a ne na pirate.

Što je 18cm i svaku zenu cini sretnom..novcanica od 500€
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

On koda ima crve u guzici... Nezna šta če od sebe... Šutim

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...

Ako recimo znas da ce te uhvatiti 100% ako skines film sa neta i da ces morati kaznu platiti recimo 10000Kn jel bi skidao i dalje?

 

Znas i sam da ne bi..

Znam da ne bih, ali isto tako znam i da ne bih bio ništa češće u kinu. Možda čak i rjeđe jer nekad odem u kino samo zbog preporuke prijatelja koji je pogledao pirata. Za većinu serija ne bih ni čuo (s obzirom na to što nam HRT servira).

Za glazbu stvarno ne znam. Kako sad stvari stoje vjerojatno bih je kupio ćim bih mogao (što i planiram ćim mi prihodi budu dopuštali), ali s druge strane kako sam sve grupe počeo slušati tako da sam ih kopirao od prijatelja ili skinio s neta, pitanje je bi li mi bez piratstva glazba predstavljala u životu dovoljno da je kupujem. Ako ne bi onda ne bih bio ni na koncertima na kojima sam bio. Misim da će se velik broj ljudi pronaći u ovom.

 

Šteta vjerojatno postoji, ali da je šteta 1:1 (jedna piratska kopija = jedan primjerak manje prodan) može izvalit ili budala ili onaj tko ima koristi od takve izjave!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Hvala Bogu uvijek ću skidati sa interneta.Ne pada mi na pamet išta platiti.Kada cijene budu razumne,možda kupim nešto.

 

Jedino što sam u životu platio i to da bih podržao tog pjevača je zadnji Basshunterov album.

 

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

Ja sam čuo da će angažirat kevin costnera da zatvori naftu. Jel ipak on je jedini čovjek koji je mutirao da ima i škrge.

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
S jednom velikom razlikom; kada ti ukradeš ferrari, vlasnik ostaje bez njega. A kada s neta nešto skineš, original ostaje nepromjenjen na svojem mjestu a ti uzimaškopiju originala. Dakle uopće ne razumiješ pojam intelektualnog vlasništva..

 

Koja je stvarna cijena auta koji je sišao s trake?

 Vecina novih auti su pokriveni kaskom tako da vlasnik ne bi izgubio nista. Osiguravajuca kuca gubi, ali i oni su puni para tako da nema veze jel?!

 

Studio napravi film i ulozi recimo 30 miliona dolara. Ajmo sad zamislit da svi zivi skinu film i pogledaju. Bacenih 30 milijuna dolara sta nije tako? Znaci ekipa se znojila par mjeseci ili godinu dana za bezveze. Mogli su dobiti puno vece place za to, ali su naravno dobili manje zbog interneta.

 

Ali nema ni to veze jer im nitko nije maznuo orginal materijal jel!??! Ajde molim te..

 

Uzmi da ti tako napravis nesto...mucis se mjesec dana sa frendovima da to sklepate nekako i ekipa ti to masovno skida i nitko ne placa nista ( ne zaboravi da si trosio lovu usput na hranu svaki dan i ne znam sta sve ne). Ne bi poludio? I tako se ti pocnes zaliti negdje da to nije ok, a ekipa ti kaze "ma boli me za te kretene" necu ja za taj njihov software dat 10-20-30 € ili koliko vec. Ma puko bi samo tako...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice