Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 29.365
|
čitano: 3.553.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ocon u Haasu.

 

Klima u F1?! Pa da je i minijaturna, kokpit je otvoren, oni sjede par cm od kipućeg asfalta 60 celzijusa kaj je krasna sous vide temperatura. Iza leđa na "pedalj" motor koji je krasne temperature od 100-120 celzijusa. Ja im ne bih branio, no od kud struja? Tko će dati pa makar i kW + svo hlađenje + dodatna težina? Ovi se bore da zatvore svaki centimetar hlađenja, a sad bi klima bila još dodana... 

In vino veritas
13 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Još zatvorit kokpit i evo ga, taman ugodno unutra sa klimom.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Grupna upala mozga poslije svake trke... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sporttest kaže...

pazite ovo


Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton kaže da nije potrebno uvoditi klimu u bolide jer su oni dobro plaćeni sportaši jer takvo nešto nikad nije bilo u Formuli 1, pa ne treba ni sada.
"

Nije potrebno,”rekao je Hamilton. “Ovo je Formula 1, uvijek je bilo ovako. Teško je u ovim uvjetima, a mi smo dobro plaćeni sportaši.”

“Na kraju, moraš istrenirati svoje dupe kako bi bio siguran da možeš izdržati vrućinu. I to je teško. Nije lako, pogotovo kada odete na mjesta poput Katara i Singapura. Ali mislim da nam ne treba klima u bolidu,” dodao je vozač Mercedesa. "

 

 

pa kakav kretenizam. Nije nikad bilo ni ovoliko downforce-a, niti drs-a, niti baterije, niti sekvencijskog mjenjaca itd. itd.

ovom logikom "tog nikad nije bilo u f1" onda nikad nista novo ne treba uvest, niti ce ikad biti ikakvog napretka 

 

Downforce, DRS, baterije, sekvencijalni mjenjači su svi u F1 s jednim jedinim ciljem - povećanje brzine što je više moguće.

 

Klima uređaj je čisto komfor/luksuz i ne služi ničemu drugom osim da vozaču olakša situaciju. A svi su vozači u top psihofizičkoj kondiciji i mogu izdržati uvjete u bolidima. I slažem se s Lewisom da klima i nije baš potrebna i da se možeš utrenirati da izdržiš vrućine. Istina, u par navrata je i on izjavio da su neke od utrka na kalendaru (Singapur) brutalne i da nije lako, ali svejedno ih svi izdrže.

 

U F1 treba uvoditi nove stvari, apsolutno, ali one koje idu u korak s onim što F1 treba biti - vrhunac autosporta. Dakle, još downforcea, još DRS-a, još metoda da auti idu još brže i luđe.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Maxu je s razlogom vikend za zaboraviti.

 

Međutim meni definitivno nije.

 

Osim što mi je drugi put na Hungaroringu, prvi put 2013. na šikani kad mi je Red Bull isto podbacio i morao sam gledati Hamiltonovu pobjedu, ovaj put sam bio ekstremno sretan što sam imao pristup Super Gold natrikevenim tribinama - što je je malo ublažilo razočaranje, a i tu je McLaren pomogao da zaboravim loš nastup bikova.

Svi smo bili WTF kad smo skužili da Norris pušta Piastrija.

Vruć, topal vikend, praćenje svih support utrka i činjenica da je F3 daleko najglasnija od svega viđenog, enormne gužve i čekanje u redovima gdje god kreneš. Izlazak sa staze po 2,5-3 sata čekanja.

Vrijedi svega!


Da bih opet išao na Hungaroring - ne bih. Da se za prvi put vrijedi odvažiti radi omjera uloženo/dobiveno.
Vrijedi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gianpiero Lambiase on Max Verstappen in 2023:

"My biggest fear is the moment that we do have increased competition and we're not winning every race because you see how he's treating me at the moment and he's winning every race!"

[Talking Bull Podcast]
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 10:34 (deepshitcro).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

https://www.espn.in/f1/story/_/id/40639309/lewis-hamilton-tells-max-verstappen-act-champion

 

When he was asked what he mean by acting like a champion, Hamilton laughed and said: "That's a good question. Not like it was last weekend!"

 

Iskreno mislim da Max to nema u sebi i da će ovo shvatiti ko uvredu a ne savjet. Nadam se da sam u krivu.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chronosus kaže...

https://www.espn.in/f1/story/_/id/40639309/lewis-hamilton-tells-max-verstappen-act-champion

 

When he was asked what he mean by acting like a champion, Hamilton laughed and said: "That's a good question. Not like it was last weekend!"

 

Iskreno mislim da Max to nema u sebi i da će ovo shvatiti ko uvredu a ne savjet. Nadam se da sam u krivu.

 Mislim da je to diskutabilno.

 

Npr. Senna je ostao upamcen kao "Bog"  F1, no ako cemo biti iskreni, nemali broj puta ponasao se ko gad na stazi.

 

Osobno smatram, da je to u DNA svih vrhunskih vozaca (cast iznimkama).

Na kraju krajeva, mi kao fanovi imamo o cemu dodatno razglabati.

 

Po meni, sve to ide u razloge zasto smo fanovi ovog sporta.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chronosus kaže...

https://www.espn.in/f1/story/_/id/40639309/lewis-hamilton-tells-max-verstappen-act-champion

 

When he was asked what he mean by acting like a champion, Hamilton laughed and said: "That's a good question. Not like it was last weekend!"

 

Iskreno mislim da Max to nema u sebi i da će ovo shvatiti ko uvredu a ne savjet. Nadam se da sam u krivu.

Hamilton priča kako se champ treba ponašati, a 12 godina je stariji od Maxa.
Nek se on sjeti kakav je bio u Maxovim godinama.

Lako je tuđim qrcem po koprivama udarati, kao i uvijek..


Sad su krenuli u witchhunt na Maxa i RBR jer su ovi pokazali znakove rijetke slabosti u posljednje 3 godine.

I sad svi pokušavaju akumulirati što više negativnih komentara i hejta prema njima ne bi li ih poljuljali.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...
Chronosus kaže...

https://www.espn.in/f1/story/_/id/40639309/lewis-hamilton-tells-max-verstappen-act-champion

 

When he was asked what he mean by acting like a champion, Hamilton laughed and said: "That's a good question. Not like it was last weekend!"

 

Iskreno mislim da Max to nema u sebi i da će ovo shvatiti ko uvredu a ne savjet. Nadam se da sam u krivu.

Hamilton priča kako se champ treba ponašati, a 12 godina je stariji od Maxa.
Nek se on sjeti kakav je bio u Maxovim godinama.

Lako je tuđim qrcem po koprivama udarati, kao i uvijek..


Sad su krenuli u witchhunt na Maxa i RBR jer su ovi pokazali znakove rijetke slabosti u posljednje 3 godine.

I sad svi pokušavaju akumulirati što više negativnih komentara i hejta prema njima ne bi li ih poljuljali.

 Pa kad treba pricati? Kad si 7 stroki sampion ili kad osvojis prvu trku?
Kritikujes Hamiltona a branis maxa za istu stvar u maltene istoj recenici.....

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa dobar mu je savjet dao..vjerovatno je i on primio par savjeta na pocetku svoje karijere!
Uglavnom veselim se kvalifikacijama danas da vidimo odnos RB/MCL…nezz jel se Merc moze umjesat u borbu na ovoj stazi…Ferrari pogotovo..jebote kako je Ferrari iz prvog pratioca postao 4 momcad po brzini..
AUDIOFIL
14 godina
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bravo Leclerc. 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bravo Perez

...potpis nije potreban...
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kakva dominacija Mad Maxa.

Jedva čekam sutra.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...

Kakva dominacija Mad Maxa.

Jedva čekam sutra.

ukinuli mu igrice i odmah je 1. 

14 godina
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Na otvaranju OI neki retardirani plesovi, sada i ovdje prije utrke još gluplji plesovi? 

14 godina
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mercedes dominira. Bravo Russel za hrabrost. RB je izgleda prošlost. 

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ne kuzima kako ga nije uspija prestic..koda nije zelio…uglavnom bravo za jebenu strategiju Russela
AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jednostavno nije mogao, Russell je sačuvao dovoljno gume i našao dobru tehniku da sačuva prvo mjesto koje je apsolutno zaslužio, kockao se i dobio.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ooops?

Ako je istina, možda namjerno nisu htjeli intervenirati s propuštanjem Hamiltona. 

 

Moram priznat utrka kojoj se nisam nadao, mislio sam da će overtaking bit kud i kamo lakši.

Btw Lando? Max s vidno sporijim paceom, zadržati najbližeg protivnika za prvenstvno i kapitalizirati s bodovima.

 

Hvala Bogu da je pauza.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...

Ooops?

Ako je istina, možda namjerno nisu htjeli intervenirati s propuštanjem Hamiltona. 

 

Moram priznat utrka kojoj se nisam nadao, mislio sam da će overtaking bit kud i kamo lakši.

Btw Lando? Max s vidno sporijim paceom, zadržati najbližeg protivnika za prvenstvno i kapitalizirati s bodovima.

 

Hvala Bogu da je pauza.

  

Update. Ako je ovo stvarno, kako im se takva greška mogla potkrasti

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Official - GR 63 diskvalificiran zbog 1,5kg manje

 

https://x.com/F1/status/1817604837527171581

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Neki kažu da ih je koštao 1-stop (potrošeno previše gume) i manjak paradnog kruga da pokupe otpada i mase na taj način.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
robogo kaže...
Neki kažu da ih je koštao 1-stop (potrošeno previše gume) i manjak paradnog kruga da pokupe otpada i mase na taj način.

Da, Ruth Boscombe je to odmah rekla u post-race showu/twitteru.

Puno faktora koji su vjerojatno odigrali ulogu.
Šteta, al opet, 1,5kg je previše tak da, Lec podij a nismo ga vidjeli 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Koja smijurija od odluke. Mora sve šablonski biti, čim odmakneš od toga dsq. 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hemač ipak prvi ... 

10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Otkud Mercedesima ova brzina? Ko metak su!

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Svi su kao metak... osim Ferrarija. Kada će oni napokon staviti prave nadogradnje? Ispadaju kao sirotinja, a imaju para više od većine na gridu.

9 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Koja smijurija od odluke. Mora sve šablonski biti, čim odmakneš od toga dsq. 

 Čuj smijurija... 1,5kg nije zaje*ancija... grame gledaju kad rade dijelove... vjerujem da si drugačije pričao za RB catering od 2,2mil usd... isto tao vjerujem da bi svaki tim platio 2,2 mil usd za 1,5kg

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Znaci imao je 15ak krugova svjezije gume,8 sekundi bez problema nadoknadio,4 kruga imao za napad i nista…koda su znali da ce Ham bit prvi svakako!
Btw Toto nike nesto vesel bio kad je Russel prosao kroz starc/cilj ravninu
AUDIOFIL
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice