Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

poruka: 376
|
čitano: 138.680
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ma za prodati, mislim da bi trebao dobit 200€ za sat,slušalice i tablet. A mislim da što ranije dobijem to ću prodati prije, dok nije njuškalo preplavljen oglasima

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
ZooZ kaže...

Ma za prodati, mislim da bi trebao dobit 200€ za sat,slušalice i tablet. A mislim da što ranije dobijem to ću prodati prije, dok nije njuškalo preplavljen oglasima

 Sretno onda jer tu doslovno nema pravila. Zna biti i po mjesec dana u roku isporuke između dva korisnika koji su naručili tu negdje. Možda zahtjeve rješavaju prema području dostave ili tko zna kako.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ja ću sve troje dati za 180€.
Pretpostavljam da je njušaklo prepuno istih "paketa"

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2024 14:53 (CrniPero).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Javi mi se kad ti stigne 

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Kakvi pokloni....zamzunga napiše vrijednost poklona 99€(buds fe)....odem na nabavu i u dućanu 64€...i onda na njušci ovi prodavaju za 70€ i napišu da 99€ za njih traži zamzung...a u dućanu 64€
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

off topic ... valjaju li te FE sluje išta?

 

tražim nešto za pozive i teams sastanke

11 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Pozz ekipa. Imam jedno pitanje. Ženi je pao Samsung S24 i puklo joj je ono straznje staklo od kamere.Ali kada sam isprobao kameru, ona radi super. Pa je moje pitanje. Koliko bi došao popravak i dali se to isplati raditi? Dal postoji mogucnost da samo to staklo zamjene pošto sama leca nije razbijena i kamera radi normalno ili mijenjaju cijeli straznji dio? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

jucer dosle meni i mogu reci da za tih 50-60€ za kolko se prodaju da su sasvim pristojne. Ne ocekivati da ce te odvesti u nove dimenzije i to je to.

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

sto se tice punjaca, ako zelite S24 Ultra puniti punom brzinom od 45W potreban vam je ili sluzbeni samsung 45W punjac (koji dodje ko suho zlato i ima 0 smisla kupiti ga obzirom ima samo 1 usb port na sebi tako da ne mozes puniti vise uredjaja odjednom) ili punjac koji podrzava slijedece:

 

check if the cable supports 5Amps and the charger supports Power Delivery 3.0 (PD 3.0) and programmable power supply (PPS) 10V,4.5A

 

dakle nije samo punjac bitan vec i kabel ako zelite punu brzinu od 45W (doduse samsung je drlog sto se tice kapaciteta i tehnologije baterija, tj zaostaje podosta za kinezicima, tako da ni tih 45W ne drzi cijelo vrijeme punjenja vec to padne na ispod 30W).

 

 

Evo sto kaze GSMArena review S24 ultra na temu punjaca i kablova:

 

The Galaxy S24 Ultra is rated for 45W charging, and the way Samsung goes about it is through a relatively specific implementation of the PPS protocol of the USB Power Delivery standard. The result is that if you use any other charger that isn't the Samsung 45W charger, you're likely going to be getting lower charging speeds - slightly lower, but lower nonetheless.

There's also the matter that the bundled cable in the S24 Ultra's box is only good for 3A, while maxing out the 45W rating using Samsung's PPS would require going above that. The Samsung EP-T4510 charger (the "new" one, v2) does ship with a nice 1.8m 5A cable (with robust connectors unlike those on the cable that came with v1 of the 45W adapter, EP-TA845) so technically, if you get the Samsung adapter you'd be all set, but that's not going to be the case if you have third-party chargers and want to use the Ultra's included cable.

 

 

Sto se tice 3rd party punjaca ja sam uzeo ovaj od ugreena:

https://eu.ugreen.com/collections/ugreen-nexode-pro-gan-fast-charger/products/nexode-pro-65w-3-port-gan-mini-fast-charger koji ima ovo podrzano: PPS 5A, PD 3.0, QC 4.0

 

U paketu s njim sam uzeo i ove kablove: https://eu.ugreen.com/products/ugreen-2-pack-usb-c-to-usb-c-charger-cable-100w-65w-power-delivery?variant=47233161167196

 

Ne znam imaju li ostali jeftiniji ugreen punjaci podrzano isto (trebalo bi provjeriti).

 

Ovaj punjac dolazi sa 3 USB porta, u attachu sam stavio sliku koje su brzine punjenja obzirom na zauzetost portova.

 

 

BTW oneplus ce uskoro izbaciti OnePlus Ace 13 Pro koji dolazi sa baterijom kapaciteta 6100mAh - samsungovih 5000mAh na najjacem modelu koji imaju u ponudi izgleda smjesno u usporedbi... Baterija i ekran su mi najvece boljke mog S24 Ultra. Bateriju punim svaki dan a ekran cistim 10x dnevno jer se zaprlja na svaki dodir kao niti jedan drugi mobitel kojeg sam imao dosada. Uzasan ekran po tom pitanju. Radije bi da su stavili obicni ekran sa oleophobic coatingom kao i svaki drugi mobitel na trzistu nego ovo smece koje smanjuje refleksije od sunca ali se zato prlja ko svinja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 12:07 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Imam i ja taj ugreen gan 65w nexode, potvrdujem da 45w uredno radi na njemu a dobar mi je i za laptop. Vrijedi mi tih 33 eura kolko sam ga platio na amazonu

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

U petak mi stigao paket sa tabletom, slušalicama i satom. Dosta neorganizirano, samo mi je stigla poruka da DPD ima paket za dostaviti. Nikakav mail od Samsunga da su poslali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Možda previše očekuješ. Ženu mi skampao poštar dok je išla na posao da ima paket za nju. Sva sreća da su se našli, pitanje di bi paket završio.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Malo sam pročitao temu jer me zanima S24+. Trenutno sam na Xiaomi 13 ali nakon godinu dana vuče me na promjenu, sve što mi treba radi mi perfektno, ali bi nešto sa malo većim ekranom i razmišljam u smjeru Samsunga iako mi se neke stvari čine doslovno kao downgrade. Privlači me veći ekran i Samsung kao ima najbolje ekrane, i ne znam, Xiaomiju se uvijek prigovara da software nije na razini Samsunga pa bih htio vidjeti jeli to tako. Nakon svega tu pročitanog bojim se da bih se samo zeznuo i bio nezadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Pozdrav, 

razmisljam uzet S24 Ultra, ali ne nalazim ga ispod 1350 EUR kod nas u ducanima. Vidim da je na computeruniverse oko 1100 s dostavom pa razmisljam i o toj opciji. Isto tako vidim i da na njuskalu ima hrpa novih, zapakiranih do 1000 EUR sto mi nije jasno kako se isplati. Jesu li ti oglasi legitimni i sta uopce treba pazit ako uzimam s njuske?  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Mindim kaže...

Pozdrav, 

razmisljam uzet S24 Ultra, ali ne nalazim ga ispod 1350 EUR kod nas u ducanima. Vidim da je na computeruniverse oko 1100 s dostavom pa razmisljam i o toj opciji. Isto tako vidim i da na njuskalu ima hrpa novih, zapakiranih do 1000 EUR sto mi nije jasno kako se isplati. Jesu li ti oglasi legitimni i sta uopce treba pazit ako uzimam s njuske?  

 To su mobiteli dobiveni na pretplatu, ljudima treba lova i stave u oglas. Tebi bude isto kupio takvog ili iz ducana, oba su zapakirana u celofan. Ako imas toliku lovu spremnu samo naprijed, ustedi se dosta. Ovo u ducanu je samo za ove sto kupuju na rate. 

3 godine
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Nisam bio u Samsungovim vodama godinama pa me zanima kakav je Exynos na duge staze? Jer se sjecam da je moj stari S3 nakon dvije godine poceo trzati a nakon 4-5 godina nije vise bio upotrebljiv. Imao je doduse samo 1GB ram sto se nakon 5 godina ucetverostrucilo na novim modelima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Pošto je S23 Ultra na prodaji, jedino moram prebaciti podatke na S24 Ultru koji je zapakiran kad se javi kupac.

 

Postoji li caka ili Samsung na Samsung prebacuje ama baš sve? Račune, passworde, slike, google history, čak i kopirane stavke iz međuspremnika?

 

Ovo mi je bitno kad mi se neda manualno poštelavat i kopirat.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Da, ali ne u "baš sve" mjeri. Samsung switch odradi prilično dobar posao ali je spor, ja sam jučer prebacivao sa Note 10 na S23, imao 10GB podataka plus 50ak aplikacija, kao prebaci sve podatke kroz pola sata ali onda još sat dok skine sve aplikacije, pa ne podesi baš sve kao na starom uređaju pa moraš proći opet sve i provjeriti, pa većina aplikacija nije kompatibilna sa prijenosom i moraš se ručno ponovno logirati itd. Ali boljeg načina nema. Tj ima, ali za to moraš imati iPhone na iPhone

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Hacker002 kaže...

Da, ali ne u "baš sve" mjeri. Samsung switch odradi prilično dobar posao ali je spor, ja sam jučer prebacivao sa Note 10 na S23, imao 10GB podataka plus 50ak aplikacija, kao prebaci sve podatke kroz pola sata ali onda još sat dok skine sve aplikacije, pa ne podesi baš sve kao na starom uređaju pa moraš proći opet sve i provjeriti, pa većina aplikacija nije kompatibilna sa prijenosom i moraš se ručno ponovno logirati itd. Ali boljeg načina nema. Tj ima, ali za to moraš imati iPhone na iPhone

 

 

 Hvala kolega, kužim da. Neke aplikacije poput M Zabe ionako moram ručno aktivirati s moba na mob radi verifikacije i zaštite.

 

Bitno da mi prenese slike i google acc. Mogu li odredit da aplikacije ne skida? 

 

Kad je prijenos gotov, ostane li sve na starom mobu ili automatski briše?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ne znam za aplikacije, na početku sam odabrao prebaci sve i to je to, nisam išao u napredne postavke pa birao šta želim.

 

Neke app ručno mora zbog zaštite da, ali jako malo aplikacija prenese u potpunosti sa login podatcima, rekao bih možda 5-10 od 45-50 aplikacija koje imam su povukle podatke, ostalo sam se morao opet logirati, taj dio je jako loše napravljen. A i sam proces traje fakat predugo, prošle godine sam frendu prebacio iPhone 7 na iPhone 14 i kroz sat vremena je mobitel doslovno bio spreman za korištenje bez da išta moraš namještati, daleko bolje napravljeno.

 

Na starom ostaje sve, moraš ručno napraviti reset na tvorničke.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Štae s kamerama, idem se kurčit sa 200mpix i izgleda kao da fotografiram sa k750i

 

wataef, oće bit neki peč ili treba štelat šta?

inače labs je open, assistant instaliran, sve podešeno

 

hvala

inače uzeo prije tjedan dana za 800e, 512gb verzuiju, jesam ok prošao? činio mi se top deal, a dobro sam utopio s22 za 250.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 14:22 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Hacker002 kaže...

Ne znam za aplikacije, na početku sam odabrao prebaci sve i to je to, nisam išao u napredne postavke pa birao šta želim.

 

Neke app ručno mora zbog zaštite da, ali jako malo aplikacija prenese u potpunosti sa login podatcima, rekao bih možda 5-10 od 45-50 aplikacija koje imam su povukle podatke, ostalo sam se morao opet logirati, taj dio je jako loše napravljen. A i sam proces traje fakat predugo, prošle godine sam frendu prebacio iPhone 7 na iPhone 14 i kroz sat vremena je mobitel doslovno bio spreman za korištenje bez da išta moraš namještati, daleko bolje napravljeno.

 

Na starom ostaje sve, moraš ručno napraviti reset na tvorničke.

 Da sta se tice nekih stvari ios je institucija za ovaj nered na androidu.. I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane, ne moze se ni za jednog rec da je bolji od drugog.. Na ljudima je da si biraju sta im je bitnije pa da si izaberu sustav koji im vise odgovara

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
domac5 kaže...
Hacker002 kaže...

Ne znam za aplikacije, na početku sam odabrao prebaci sve i to je to, nisam išao u napredne postavke pa birao šta želim.

 

Neke app ručno mora zbog zaštite da, ali jako malo aplikacija prenese u potpunosti sa login podatcima, rekao bih možda 5-10 od 45-50 aplikacija koje imam su povukle podatke, ostalo sam se morao opet logirati, taj dio je jako loše napravljen. A i sam proces traje fakat predugo, prošle godine sam frendu prebacio iPhone 7 na iPhone 14 i kroz sat vremena je mobitel doslovno bio spreman za korištenje bez da išta moraš namještati, daleko bolje napravljeno.

 

Na starom ostaje sve, moraš ručno napraviti reset na tvorničke.

 Da sta se tice nekih stvari ios je institucija za ovaj nered na androidu.. I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane, ne moze se ni za jednog rec da je bolji od drugog.. Na ljudima je da si biraju sta im je bitnije pa da si izaberu sustav koji im vise odgovara

 sa s22 na s24 ultra mi sve odradilo u 30min nisam imao dojam da sam uopće uzeo drugi telefon.

nisu sva iskustva ista.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
10 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Evo skupilo se nesto fotki sa s24 ultra

 

https://flic.kr/s/aHBqjByjPb

 

 

Kameru bi ocjenio ovako nekako:

kvaliteta fotografija 7,5/10

kvaliteta videa 9/10

mogucnosti kontrole leca, obrade i sl 9/10

zabavnost koristenja 5/10

 

 

Kao najvecu prednost bi naveo raznovrsnost upotrebe, 13mm 24mm 67mm 111mm i odlican video.

Kao manu bi naveo dosadan softver kamere, dok kinezi pice 100 na sat sa raznim modovima, opcijama itd, samsung nam daje expert raw koji je smece sam po sebi.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 4
14 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

ja i dalje ne mogu doći sebi, pa s22 je nafrizan znao odradit bolje nego ova ultra.

s10e je čuda znao izbacit, ali ovo je sve ispod prosjeka za tu razinu telefona

 

ovo je sve expert mode ili obični app

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2024 13:46 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
fila2208 kaže...

ja i dalje ne mogu doći sebi, pa s22 je nafrizan znao odradit bolje nego ova ultra.

s10e je čuda znao izbacit, ali ovo je sve ispod prosjeka za tu razinu telefona

 

ovo je sve expert mode ili obični app

 Obicni app. 

Slike su realnih boja, kontroliranog šuma i ne pretjeruju u nicemu. 

S22 je tip kamere koji naglasava hdr, boje, kontrast ugl za drustvene mreze, takve fotke mi nisu zanimljive od srednje škole. 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

U ovoj temi bih postavio jedno pitanje, u svezi problema koji smo uočili kod jedne kolegice planinarke, dok smo planinarili zadnjih desetak dana po Rumunjskoj.

Problem je dupli sat na početnom displayu, obzirom smo napustili našu satnu zonu i prešli u drugu, sat prije naše satne zone gdje je recimo kod nas realno bilo 12.00 a po Rumunjskom vremenu 13.00.
No, kod kolegice je situacija bila ovakva; domaće vrijeme (kao kod nas) 12.00 sati, pozicija boravka 16.00 (kao tko zna koja vremenska zona i zemlja)!
Pokušao sam tražiti soluciju riješenja problema ali bezuspješno, nikako nisam uspio skužiti gdje se nalazi, i kakav, problem. Obzirom nas je bilo osmero u skupini, nama sedmero se nije pokazao takav, nikakav problem, sve je bilo logički postavljeno, razlika samo jedna vremenska zona!

 

U kojem se zecu skriva grm, kakav je to bio problem, možda SW failure?! 


 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
thebatman kaže...
fila2208 kaže...

ja i dalje ne mogu doći sebi, pa s22 je nafrizan znao odradit bolje nego ova ultra.

s10e je čuda znao izbacit, ali ovo je sve ispod prosjeka za tu razinu telefona

 

ovo je sve expert mode ili obični app

 Obicni app. 

Slike su realnih boja, kontroliranog šuma i ne pretjeruju u nicemu. 

S22 je tip kamere koji naglasava hdr, boje, kontrast ugl za drustvene mreze, takve fotke mi nisu zanimljive od srednje škole. 

sve se to dodatno smiri u lightroom/snapseed da dobiju realniji prikaz.

poanta je bila da kamera u trenuntom stateu, nije na razini flagshipa ove snage.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice