Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.222
|
čitano: 486.024
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Od kad je došao 6.1 meni se baterija draina puno brže nego prije. Prije bi mob izdržao 1 dan bez frke, sad sigurno 20% kreće traje baterija. S23.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nešto je čudno i meni zadnjih nekoliko dana, iako mi je teško reći koliko kraće traje. Ono što me zasad muči je trošenje baterije dok spavam. Recimo jučer je bio na 100%, a 6h kasnije ujutro na 82%. Ne kužim što se događa. U postavkama baterije nema baš nekih korisnih informacija što ju troši. Piše da mi je Google Chrome kojeg inače uopće ne koristim bio na ekranu 10min u tom periodu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ima li nekakav Samsung Forum ili nešto gdje bi mogli pisati im?
10 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Meni je baterija fenomenalan, doduse odradio sam fr prije par dana. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bila je i meni. Pojavio se volte koji ne mogu isključiti s nekim updatom i od tada sve krenulo nizbrdo. Volte se ne da isključiti, ali mislim da nije do toga, nego da su baš zeznuli s updatom. Frend isto osjetio na svom foldu
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

nije ista generacija, ali na S21FE sam isto imao problema s dolaskom OneUI 6.1.

isto se baterija počela trošiti značajno u periodima kad ne koristim mobitel. još sam 2 puta imao glitch sa svjetlinom ekrana jer je na gornjoj polovici ekrana svjetlina ispravno radila, dok je donja polovica imala max svjetlinu. točno je granica na sredini kao da sam upalio 2 aplikacije jednu ispod druge, ali se ovo moglo dogoditi bilo gdje, npr. na početnom zaslonu. srećom, brzo se pojavio minor update i od tad mi se čini da je oboje riješeno. napravio sam i wipe cache partition, preporučujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
I ja mučin muku sa baterijom na svojoj ultri, al' meni je krenilo par security updateova prije 6.1. Do tad dan ima brutalni sot. Na redditu postoji pinnan thread baš za ovaj problem i ekipa pokušava pomoći svima koji prijave problem. Meni ništa njihovo nije pomoglo. Thread je tu:
https://www.reddit.com/r/GalaxyS23Ultra/s/2UfmR0AAhH

Ja san u biti cilo vrime sumnja na revanced aplikaciju i dodatni microg servis, pa san ih oboje izbrisa i vratija se na obični youtube. Baterija mi je puno puno bolja.
lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Opet sam uzeo S23+ nakon par drugih izbora. Sjećam se da sam prvi put imao izvrsnu autonomiju. Rekao bih da je sad jedno 20-30% lošija. Nekakav update pokvario bateriju možda?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Sil kaže...
Opet sam uzeo S23+ nakon par drugih izbora. Sjećam se da sam prvi put imao izvrsnu autonomiju. Rekao bih da je sad jedno 20-30% lošija. Nekakav update pokvario bateriju možda?

 Nemam dojam o 20-30%, ali 10% sigurno. Svaki update nešto da, nešto uzme, nekad vrati uzeto. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ipak su tu nove serije, mora biti veca razlika u trajanju baterije xD

jbg, dns svi to rade...

nisam ni ja primijetio bas toliku razliku, jos uvijek derem 8-9h sot. ali sam primjetio da se sa zadnjim update vise zagrijava nek se prije.

mozda ti jos uvijek traje "ucenje navika" korisnika pa siše bateriju zesce nek inace. ja sam sa svojim nakon god. dana jos uvijek zadovoljan. ipak je i baterija malo starija, svaki dan se puni...
jesus_tm1
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
Sil kaže...
Opet sam uzeo S23+ nakon par drugih izbora. Sjećam se da sam prvi put imao izvrsnu autonomiju. Rekao bih da je sad jedno 20-30% lošija. Nekakav update pokvario bateriju možda?

 Nemam dojam o 20-30%, ali 10% sigurno. Svaki update nešto da, nešto uzme, nekad vrati uzeto. 

 Meni je također baterija postala užasna s nekim zadnjim updateom, ali mi je wipe cache partition riješio problem.

6 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Kupio sam S23 u 9/23 i ugodno se iznenadio kako je baterija dobra (ne trosi punu u mirovanju, traje danima posto ga ne koristim previse a sot i preko 9h kod intenzivnije upotrebe). Danas mogu reci da je baterija dosta losija, cca 30% uz iste uvijete upotrebe (nekoliko sati sot-a manje, vise potrosi u mirovanju...). Baterija uvijek uredno punjena a apk su iste na mob kao i prvog dana (+ nakon svakog update-a napravim wipe).

Android je i dalje neoptimiziran i trzav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 17:48 (john142).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Uskoro mi istice pretplata u T-comu pa razmisljam i o zamjeni svog starog samsunga. Vidim da se S23 moze naci i za 500-600 eura. Koliko se uopce onda isplati uzimat mobitel s pretplatom? Meni se to na kraju cini kao teska pljacka jer ti ne daju nikakav popust na uredaj, a koristit ces njihove usluge sljedece 2 godine i to po paprenim cijenama

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
CoKsA kaže...

Uskoro mi istice pretplata u T-comu pa razmisljam i o zamjeni svog starog samsunga. Vidim da se S23 moze naci i za 500-600 eura. Koliko se uopce onda isplati uzimat mobitel s pretplatom? Meni se to na kraju cini kao teska pljacka jer ti ne daju nikakav popust na uredaj, a koristit ces njihove usluge sljedece 2 godine i to po paprenim cijenama

 

Već dugo vremena se ne isplati uzimati uređaj uz mobilnu tarifu osim dok je neka posebna akcija da ga dobiješ dosta jeftinije.

Zna biti, no nije uvijek.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Pričekaš malo pa oko Božića idu popusti na Samsunge 50% na pretplatu, to se isplati, vjeruj mi!
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Mogla bi biti ljetna već sad krajem 7., početkom 8. mjeseca. Tak sam uzeo s22u uz dobar popust. 

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Sada gledam na stranicama HT, Samsung S24 Ultra uz Unlimited 800 €, paaa,šta ja znam, ako ti se neda čekati.
..
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

U Telemachu S23 128 GB platim 420 EUR ukupno uz  neogranicenu tarifu, a u T Comu isti takav platim 680 EUR uz L tarifu (dakle ogranicena). Jesu li oni ludi? 🤣

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
S23 obični. Nakon zadnjeg updejta mob mi se grijao i sisao bateriju dosta brže. Napravio wipe cache partition i sada je sve ok.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Mali322 kaže...
Sada gledam na stranicama HT, Samsung S24 Ultra uz Unlimited 800 €, paaa,šta ja znam, ako ti se neda čekati.
..

 Provjeriti da nije to onaj njihov novi leasing. Nakon dvije godine uzimaju taj i moraš kupit neki novi ili ako želiš taj ostaviti, moraš doplatit cca 500e. 

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ja ću se raniti, imaš pravo....i to su uveli, leasing na mobitel! 😂...a budala njih a i nas! 🤭
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
bumbumzvonko kaže...
S23 obični. Nakon zadnjeg updejta mob mi se grijao i sisao bateriju dosta brže. Napravio wipe cache partition i sada je sve ok.

 Kako napraviti to?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
sstrmi kaže...
bumbumzvonko kaže...
S23 obični. Nakon zadnjeg updejta mob mi se grijao i sisao bateriju dosta brže. Napravio wipe cache partition i sada je sve ok.

 Kako napraviti to?

 ustekas mob u komp.npr., ugasis ga potpuno, drzis volume up i power, te drzis dok ne dođe u recovery. tamo imas opciju wipe cache partition.

6 godina
offline
Problemi sa snimljenim zvukom na video snimkama

Bok ekipa, nedavno sam snimao video na glasnom koncertu i kad sam pregledavao snimku skužio sam da je zvuk na snimci dosta loš. Problemi su sljedeći:

1. Glasnoća i jačina pojedinih frekvencija zvuka se mijenjaju ovisno o zoom levelu i o tome u što je usmjeren mobitel. Npr. krenem snimati na 1x zoomu i zvuk je ok. prebacim na 10x zoom i zvuk je malo glasniji. vratim na 1x zoom i zvuk je puno tiši. Skužio sam kasnije da imam upaljenu opciju "zoom-in mic" pa sam je isključio, ali ne mogu potvrditi da je do toga dok ne testiram na idućem glasnom koncertu.

2. Pri udaranju subwoofer-a čuje se zvrckanje u lijevom kanalu

3. Lijevi i desni audio kanal su različite glasnoće u nekim segmentima videa

 

Ima li netko slična iskustva? Jel mi mikrofon neispravan ili je tako na svim uređajima?

(Iskreno se nadam da su sva 3 problema vezana za tu glupu "zoom-in mic" opciju)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problemi sa snimljenim zvukom na video snimkam
Ulysses182 kaže...

Bok ekipa, nedavno sam snimao video na glasnom koncertu i kad sam pregledavao snimku skužio sam da je zvuk na snimci dosta loš. Problemi su sljedeći:

1. Glasnoća i jačina pojedinih frekvencija zvuka se mijenjaju ovisno o zoom levelu i o tome u što je usmjeren mobitel. Npr. krenem snimati na 1x zoomu i zvuk je ok. prebacim na 10x zoom i zvuk je malo glasniji. vratim na 1x zoom i zvuk je puno tiši. Skužio sam kasnije da imam upaljenu opciju "zoom-in mic" pa sam je isključio, ali ne mogu potvrditi da je do toga dok ne testiram na idućem glasnom koncertu.

2. Pri udaranju subwoofer-a čuje se zvrckanje u lijevom kanalu

3. Lijevi i desni audio kanal su različite glasnoće u nekim segmentima videa

 

Ima li netko slična iskustva? Jel mi mikrofon neispravan ili je tako na svim uređajima?

(Iskreno se nadam da su sva 3 problema vezana za tu glupu "zoom-in mic" opciju)

 

To ti je glupi zoom-in mic. To imam i na S22, skužio isto prije 2 godine na inmusicu :-D

2. i 3. ne mogu reći da sam primjetio, a nisam niti testirao previše. 

Možda si rukom zaklonio jedan o micova.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Možeš isključiti zumirani mikrofon u postavkama.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Sil kaže...
Možeš isključiti zumirani mikrofon u postavkama.

 

Rekao je da je već isključio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
A vidio i ja poslije... Brzinsko čitanje s nerazumijevanjem. :-)
 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Je li tko skužio kako trajno reći Samsung Storeu da ne želim jebene TTS pakete za tajlandski, poljski, hindi, vijetnamski i sve ostale jezike koje:

 

- sam maknuo iz postavki za prevođenje u Samsung Internetu (najčešće rješenje predloženo na internetu)

- nemam uopće nigdje enableane na uređaju

- odinstalirao postojeće TTS pakete

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
S23 256 GB. Memorija mi se dosta brzo napunila pošto imam dosta 4k videa.
Medjutim, sad kad gledam malo "memorija" stavku - 40+ GB mi otišlo na aplikacije, koje u realnosti imaju 15-20 Max GB.
Najviše zauzimaju društvene mreže.
Ostalo je beznačajno.
Znači, sigurno pokazuje mobitel bagrem 20 GB više nego što u stvarnosti jest.
U čemu je problem?
Virus?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice