Web stranica za prezentaciju apartmana

poruka: 35
|
čitano: 7.980
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Dakle ljudi imam jednu zamolbu.

 

Pošto me član porodice zamolio da mu pomognem u izradi web stranice na kojoj bi se našle slike te osnovne informacije o usluzi udostojih se pitati vas ima li kakvog jednostavnog načina da zadovoljim njegov zahtjev.

Dakle, ne želim ništa komplicirano, samo da sadrži slike te pokoju informaciju o apartmanu. Ja nemam nikakvog znanja u ovom ogranku pa se nadam da postoji kakav način koji je jednostavan te pomoču kojeg ću moći jednostavno

te učinkovito proizvesti tu stranicu. Ne planiram ulagati previše novca u proces izrade ali ako treba koja kinta dat ću.

Ako je neko spreman pomoći u izradi web stranice ja se neću buniti.

 

Do vašeg odgovora,

hvala! :)

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Zeppe kaže...

Dakle ljudi imam jednu zamolbu.

 

Pošto me član porodice zamolio da mu pomognem u izradi web stranice na kojoj bi se našle slike te osnovne informacije o usluzi udostojih se pitati vas ima li kakvog jednostavnog načina da zadovoljim njegov zahtjev.

Dakle, ne želim ništa komplicirano, samo da sadrži slike te pokoju informaciju o apartmanu. Ja nemam nikakvog znanja u ovom ogranku pa se nadam da postoji kakav način koji je jednostavan te pomoču kojeg ću moći jednostavno

te učinkovito proizvesti tu stranicu. Ne planiram ulagati previše novca u proces izrade ali ako treba koja kinta dat ću.

Ako je neko spreman pomoći u izradi web stranice ja se neću buniti.

 

Do vašeg odgovora,

hvala! :)

1. zakupi neki hosting (npr. www.plus.hr)

2. zakupi domenu

3. instaliraj Joomla-u i nađi neki free template

4. popuni potrebne podatke, slike i sl.

 

i to je to!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
sasa kaže...
Zeppe kaže...

Dakle ljudi imam jednu zamolbu.

 

Pošto me član porodice zamolio da mu pomognem u izradi web stranice na kojoj bi se našle slike te osnovne informacije o usluzi udostojih se pitati vas ima li kakvog jednostavnog načina da zadovoljim njegov zahtjev.

Dakle, ne želim ništa komplicirano, samo da sadrži slike te pokoju informaciju o apartmanu. Ja nemam nikakvog znanja u ovom ogranku pa se nadam da postoji kakav način koji je jednostavan te pomoču kojeg ću moći jednostavno

te učinkovito proizvesti tu stranicu. Ne planiram ulagati previše novca u proces izrade ali ako treba koja kinta dat ću.

Ako je neko spreman pomoći u izradi web stranice ja se neću buniti.

 

Do vašeg odgovora,

hvala! :)

1. zakupi neki hosting (npr. www.plus.hr)

2. zakupi domenu

3. instaliraj Joomla-u i nađi neki free template

4. popuni potrebne podatke, slike i sl.

 

i to je to!

E, hvala na odgovoru! Već sam mislio da nitko neće odgovoriti na moj upit.

Nemam više pitanja, registrirao sam se na besplatan hosting te .info domenu!

Samo trebam uplatiti i riješeno je, pa onda idemo u uređivanje templatea i sl.

Nisam baš shvatio kako koristiti ovu Joomlu, al ako neide koristit ću ovaj website builder. :)

 

 

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 18:43 (Zeppe).
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Možeš uzeti kod Fiuhosta paket od 120 ili 180 KN. Bar to nije puno za godinu dana. Naravno da je Plus bolji, ali ti cijena ne odgovara. Besplatni hosting nikako ne preporučujem. Od kvalitetnog Supporta se možeš pozdraviti, a vjeruj mi, bit će ti od velike koristi ukoliko si početnik. Što se tiče Joomle kao CMS-a, on je dobar, i više nego dobar za takvo nešto, imaš dosta gotovih predložaka, ali ako te zanima, slobodno eksperimentiraj s dizajnom. Imaš dosta tutoriala o Joomla Template-ima i neće ti naškoditi. Kasnije, ako bude nešto od te stranice i ako te Web Development nastavi zanimati, možda bude i neki vlastiti CMS, sve je moguće. Samo pazi da ne radiš statične HTML stranice, gledaj da koristiš CMS, jer kod ovakvih stranica je on neophodan. Sretno s projektom {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

Možeš uzeti kod Fiuhosta paket od 120 ili 180 KN. Bar to nije puno za godinu dana. Naravno da je Plus bolji, ali ti cijena ne odgovara. Besplatni hosting nikako ne preporučujem. Od kvalitetnog Supporta se možeš pozdraviti, a vjeruj mi, bit će ti od velike koristi ukoliko si početnik. Što se tiče Joomle kao CMS-a, on je dobar, i više nego dobar za takvo nešto, imaš dosta gotovih predložaka, ali ako te zanima, slobodno eksperimentiraj s dizajnom. Imaš dosta tutoriala o Joomla Template-ima i neće ti naškoditi. Kasnije, ako bude nešto od te stranice i ako te Web Development nastavi zanimati, možda bude i neki vlastiti CMS, sve je moguće. Samo pazi da ne radiš statične HTML stranice, gledaj da koristiš CMS, jer kod ovakvih stranica je on neophodan. Sretno s projektom {#}

Hvala na opširnom odgovoru, samo ako možeš mi odgovoriti na par pitanja. :)

Što je to CMS?

Kako početi koristiti Joomlu? Pročitao sam da se dokument downloadan sa njihovih stranica treba staviti na svoj server te onda obaviš tamo instalaciju.
Dali je to tako, i ako je što dalje? :)

 

 

Zeppe :D
13 godina
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Zeppe kaže...
david7 kaže...

......

Hvala na opširnom odgovoru, samo ako možeš mi odgovoriti na par pitanja. :)

Što je to CMS?

Kako početi koristiti Joomlu? Pročitao sam da se dokument downloadan sa njihovih stranica treba staviti na svoj server te onda obaviš tamo instalaciju.
Dali je to tako, i ako je što dalje? :)

 

 

  CMS je kratica od Content Managing System,tj. sustav za upravljanje sadržajem.Prednosti su mu što je sadržaj lako izmjenjiv,što nije slučaj kod statičnih stranica.

Što se tiče instalacije,na yotubeu imaš tutoriala koliko hoćeš.Ako se ne snađeš u jooli,isprobaj wordpress koji može jednako dobro poslužiti,a optimiziran je za početnike.

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Ivan_hacker kaže...
Zeppe kaže...
david7 kaže...

......

Hvala na opširnom odgovoru, samo ako možeš mi odgovoriti na par pitanja. :)

Što je to CMS?

Kako početi koristiti Joomlu? Pročitao sam da se dokument downloadan sa njihovih stranica treba staviti na svoj server te onda obaviš tamo instalaciju.
Dali je to tako, i ako je što dalje? :)

 

 

  CMS je kratica od Content Managing System,tj. sustav za upravljanje sadržajem.Prednosti su mu što je sadržaj lako izmjenjiv,što nije slučaj kod statičnih stranica.

Što se tiče instalacije,na yotubeu imaš tutoriala koliko hoćeš.Ako se ne snađeš u jooli,isprobaj wordpress koji može jednako dobro poslužiti,a optimiziran je za početnike.

aha, hvala! :)

Evo jedan forumaš mi je preporučio weebly.

Koliko vidim odličan je te veom jednostavan za korištenje! Vjerovatno ću ići na tu opciju sa .info domenom.

Zeppe :D
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Ne bih preporučio Weebly. Već sam rekao da je Fiuhost dosta jeftin. Imat ćeš bolje SEO rezultate (Pozicija na raznim tražilicama npr. Google, Yahoo Search, Bing...) ukoliko budeš išao na Joomlu. Weebly ima jako slabe mogućnosti što se tiče SEO optimizacije. Čak sam admin jedne stranice u Joomli koja je prva na Google-u te ima Sitelinkove. Na kraju, sve je tvoj izbor, ali ako želiš da stranica uspije, isplati se uložiti bar 200 KN godišnje.

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

Ne bih preporučio Weebly. Već sam rekao da je Fiuhost dosta jeftin. Imat ćeš bolje SEO rezultate (Pozicija na raznim tražilicama npr. Google, Yahoo Search, Bing...) ukoliko budeš išao na Joomlu. Weebly ima jako slabe mogućnosti što se tiče SEO optimizacije. Čak sam admin jedne stranice u Joomli koja je prva na Google-u te ima Sitelinkove. Na kraju, sve je tvoj izbor, ali ako želiš da stranica uspije, isplati se uložiti bar 200 KN godišnje.

Ma i nije mi toliko važan SEO rezultat jer ću ovu stranicu koristiti za izlaganje slika tih apartmana te izdavanje bitnijih informacija. Distribucija stranice će ići preko njuškala, te ostalih lokalnih te stranih oglasnika na kojima će se nalaziti link za proizvedenu web stranicu u slučaju ako zainteresirane osobe hoće pogledati slike te saznati neke informacije. A za Joomlu, reći ću samo, ima vremena. Zainteresirala me ova izrada stranica te sam siguran da ću se pozabaviti time u bližoj budučnosti. :)

Možda čak i bude self made stranice nakon dužeg vremena u ovom zanatu. :D

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 20:01 (Zeppe).
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Ja sam ipak više za Joomlu nego za Weebly. Ako smatraš da bi se time mogao pozabaviti u budućnosti, Joomla će te uvesti u "Development". Weebly ti je za malo ozbiljniju stranicu smiješan. Brzina učitavanja stranice ti je bitna, a to s Weebly-em nećeš postići. Rekao si da će linkovi stranice biti na oglasnicima. Ja bih osobno prije otvorio stranicu tipa www.apartman.com nego apartman.weebly.com. Potencijalne klijente ćeš isto privući kvalitetnom Web prezentacijom, možeš postati prepoznatljiv ako to odradiš kvalitetno. Pitanje je samo koliko si spreman uložiti, uloženo=dobiveno {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

Ja sam ipak više za Joomlu nego za Weebly. Ako smatraš da bi se time mogao pozabaviti u budućnosti, Joomla će te uvesti u "Development". Weebly ti je za malo ozbiljniju stranicu smiješan. Brzina učitavanja stranice ti je bitna, a to s Weebly-em nećeš postići. Rekao si da će linkovi stranice biti na oglasnicima. Ja bih osobno prije otvorio stranicu tipa www.apartman.com nego apartman.weebly.com. Potencijalne klijente ćeš isto privući kvalitetnom Web prezentacijom, možeš postati prepoznatljiv ako to odradiš kvalitetno. Pitanje je samo koliko si spreman uložiti, uloženo=dobiveno {#}

Pa znam, primjetio sam da je Joomla više u "developmentu" dok je weebly više za jednostavnu izradu stranice bez puno znanja. Znam za taj omjer uloženo=dobiveno, i sam pohađam ekonomsku školu a u stručnim predmetima se sve i vrti oko toga. Kao što sam rekao ovo će mi biti prvi pokusni projekt i trebam ga napraviti brzo jer me tkz. "naručitelj" uhvatio u stisku pa moram nešto napraviti. ;)

Samo jedno pitanje, dali je Joomla komplicirana za korištenje ili ima neku razumnu krivulju učenja, i da, dali se Joomla pokreče prebacivanjem joomla foldera na vlastiti host.

A za domenu. Neću koristiti weebly subdomenu već ću koristiti vlastitu domenu tj. neće biti apartman.weebly.com nego apartman.weebly.info jer sam malo škrta a naručitelj me nije blagoslovio sredstvima (proklet bio :) ).

Zeppe :D
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Joomla ti se instalira po principu next-next-next-finish.. Potrebno je skinuti Joomlu s joomla.org i potom je prebaciš na server.. Raspakiraš je i onda ideš na adresu stranice i instalacija se sama pokrene... Obavezno obriši instalacijski folder poslije instalacije... Da napomenem treba ti MySql baza...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

Joomla ti se instalira po principu next-next-next-finish.. Potrebno je skinuti Joomlu s joomla.org i potom je prebaciš na server.. Raspakiraš je i onda ideš na adresu stranice i instalacija se sama pokrene... Obavezno obriši instalacijski folder poslije instalacije... Da napomenem treba ti MySql baza...

U vezi te MySql baze. Što je to i kako je i gdje mogu naći.

Sorry šta pilam al sad kada sam krenuo da i naučim nešto. :)

Zeppe :D
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

To ti je tipična baza podataka koju se koristi za pohranu podataka, nešto poput Accessa. U MySql bazu ti se spremaju sve vijesti, accounti itd. itd. koje će se naknadno prikazivati. To ti uvelike olakšava posao jer imaš gotovu formu preko koje unosiš te podatke u bazu (WYSIWYG editor). Da ne shvatiš pogrešno i Dreamweaver (Alat za izradu stranica) je također WYSIWYG editor, ali postoji razlika. Ovaj ranije spomenuti editor za unos podataka u MySql ti se nalazi na serveru i na tom principu se temelji svaki CMS. Joomla kao CMS ima integriran taj editor i između ostaloga je zbog toga jako korištena. Ta se forma lagano složi, koristeći PHP koji se onda povezuje sa MySql-om. Da ne cjepidlačim, bez MySql-a ne bi mogao instalirati Joomlu jer između ostaloga u instalaciji traži MySql podatke tj. ime baze, korisnika baze, lozinku i host koliko me sjećanje služi. Joomla ti MySql koristi za gotovo sve. Svi moduli, plugini, komponente ti koriste MySql jer imaju podatke koji im trebaju za rad. Istina, da se to sve složiti i bez MySql-a, ali to je već mala znanstvena fantastika. Ukoliko se odlučiš za Joomlu, budi spreman na sve, jer koliko god ona bila korisna, uvijek će imati razne mane. Nikad se ne uspije naći sve iz prvog pokušaja, ali nađe se, isprogramira se, dođe se nekako do rješenja. Site urađen u Joomli može biti pun pogodak, ali i promašaj jer ne ide sve ovako:"Eh, ajmo nabacit Joomlu, nać neki free template, nabubat brdo modula i gotova priča." Dapače, Joomla može biti izvrstan temelj, samo je bitno koliko korisnik može izvući iz toga. Ako ti treba nešto više, slobodno pitaj. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

To ti je tipična baza podataka koju se koristi za pohranu podataka, nešto poput Accessa. U MySql bazu ti se spremaju sve vijesti, accounti itd. itd. koje će se naknadno prikazivati. To ti uvelike olakšava posao jer imaš gotovu formu preko koje unosiš te podatke u bazu (WYSIWYG editor). Da ne shvatiš pogrešno i Dreamweaver (Alat za izradu stranica) je također WYSIWYG editor, ali postoji razlika. Ovaj ranije spomenuti editor za unos podataka u MySql ti se nalazi na serveru i na tom principu se temelji svaki CMS. Joomla kao CMS ima integriran taj editor i između ostaloga je zbog toga jako korištena. Ta se forma lagano složi, koristeći PHP koji se onda povezuje sa MySql-om. Da ne cjepidlačim, bez MySql-a ne bi mogao instalirati Joomlu jer između ostaloga u instalaciji traži MySql podatke tj. ime baze, korisnika baze, lozinku i host koliko me sjećanje služi. Joomla ti MySql koristi za gotovo sve. Svi moduli, plugini, komponente ti koriste MySql jer imaju podatke koji im trebaju za rad. Istina, da se to sve složiti i bez MySql-a, ali to je već mala znanstvena fantastika. Ukoliko se odlučiš za Joomlu, budi spreman na sve, jer koliko god ona bila korisna, uvijek će imati razne mane. Nikad se ne uspije naći sve iz prvog pokušaja, ali nađe se, isprogramira se, dođe se nekako do rješenja. Site urađen u Joomli može biti pun pogodak, ali i promašaj jer ne ide sve ovako:"Eh, ajmo nabacit Joomlu, nać neki free template, nabubat brdo modula i gotova priča." Dapače, Joomla može biti izvrstan temelj, samo je bitno koliko korisnik može izvući iz toga. Ako ti treba nešto više, slobodno pitaj. {#}

Aha hvala na opširnom odgovoru, dakle da vidim jesam li shvatio. MySQL je vrsta baze podataka iz koje Joomla crpi sve podatke, te ostale stvari, module, plugine itd.

Ali jeli se ta MySql baza sastavlja ubacivanjem željenih modula, informacija i slično ili se ta baza može dobiti tako da se preuzme sa interneta?

Jel se mora proizvesti mySql baza ovako nekako?

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 22:30 (Zeppe).
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

MySql ti je već instaliran na serveru i potrebno je samo ubaciti podatke u njega. To radiš preko administracijskog sučelja Joomle. Moduli pri instalaciji sami ubace sve potrebno u bazu te to koriste, na tebi je samo da konfiguriraš modul prema svojim potrebama. Dobro si shvatio da Joomla crpi podatke iz MySql-a te da sami unosimo podatke, samo ti Joomla to olakšava. Možda bi najbolje bilo da probaš Joomlu pa će ti neke stvari biti jasnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

Možeš uzeti kod Fiuhosta paket od 120 ili 180 KN. Bar to nije puno za godinu dana. Naravno da je Plus bolji, ali ti cijena ne odgovara. Besplatni hosting nikako ne preporučujem. Od kvalitetnog Supporta se možeš pozdraviti, a vjeruj mi, bit će ti od velike koristi ukoliko si početnik. Što se tiče Joomle kao CMS-a, on je dobar, i više nego dobar za takvo nešto, imaš dosta gotovih predložaka, ali ako te zanima, slobodno eksperimentiraj s dizajnom. Imaš dosta tutoriala o Joomla Template-ima i neće ti naškoditi. Kasnije, ako bude nešto od te stranice i ako te Web Development nastavi zanimati, možda bude i neki vlastiti CMS, sve je moguće. Samo pazi da ne radiš statične HTML stranice, gledaj da koristiš CMS, jer kod ovakvih stranica je on neophodan. Sretno s projektom {#}

Nimalo se ne bih složio. Neophodan? Sudeći po onome što je on rekao, njemu je dovoljna statična stranica. Nije tražio nikakvu skriptu za rezervacije ili slično, nego jednostavnu stranicu s informacijama o apartmanima. Trpati CMS-ove gdje nije potrebno je bezveze, posebice Joomla-u koja je za takvu stranicu too much.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
mkrmpotic kaže...
david7 kaže...

Možeš uzeti kod Fiuhosta paket od 120 ili 180 KN. Bar to nije puno za godinu dana. Naravno da je Plus bolji, ali ti cijena ne odgovara. Besplatni hosting nikako ne preporučujem. Od kvalitetnog Supporta se možeš pozdraviti, a vjeruj mi, bit će ti od velike koristi ukoliko si početnik. Što se tiče Joomle kao CMS-a, on je dobar, i više nego dobar za takvo nešto, imaš dosta gotovih predložaka, ali ako te zanima, slobodno eksperimentiraj s dizajnom. Imaš dosta tutoriala o Joomla Template-ima i neće ti naškoditi. Kasnije, ako bude nešto od te stranice i ako te Web Development nastavi zanimati, možda bude i neki vlastiti CMS, sve je moguće. Samo pazi da ne radiš statične HTML stranice, gledaj da koristiš CMS, jer kod ovakvih stranica je on neophodan. Sretno s projektom {#}

Nimalo se ne bih složio. Neophodan? Sudeći po onome što je on rekao, njemu je dovoljna statična stranica. Nije tražio nikakvu skriptu za rezervacije ili slično, nego jednostavnu stranicu s informacijama o apartmanima. Trpati CMS-ove gdje nije potrebno je bezveze, posebice Joomla-u koja je za takvu stranicu too much.

Ma nema veze, ovo je i ovako bio paravan za daljnje učenje web designa.. Uostalom našao sam jedan odličan tut o Joomli pa te davide neću morati više mučiti.. Evo linka: http://help.joomla.org/ghop/feb2008/task048/joomla_15_quickstart.pdf

Zeppe :D
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Možeš slobodno koristiti 1.6 ili 1.7 Joomlu. I samo da znaš, Weebly ti neće nikako pomoći kod Joomle upravo iz tog razloga što nema podršku za MySql.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Nepotrebno forsiraš rješenje koje će potpunom početniku zadati više problema nego koristi. Weebly je odličan alat za ono što mu je u ovom trenutku potrebno. Njime će puno lakše i brže doći do rezultata koji će na kraju vrlo vjerojatno izgledati bolje nego u Joomly. Zeppe, drž se Weeblyja za početak. Za par USD imat ćeš i kvalitetan hosting i alat za izradu više nego pristojnigh web stranica na tebi pristupačan način.
16 godina
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Zeppe kaže...
sasa kaže...
Zeppe kaže...

Dakle ljudi imam jednu zamolbu.

 

Pošto me član porodice zamolio da mu pomognem u izradi web stranice na kojoj bi se našle slike te osnovne informacije o usluzi udostojih se pitati vas ima li kakvog jednostavnog načina da zadovoljim njegov zahtjev.

Dakle, ne želim ništa komplicirano, samo da sadrži slike te pokoju informaciju o apartmanu. Ja nemam nikakvog znanja u ovom ogranku pa se nadam da postoji kakav način koji je jednostavan te pomoču kojeg ću moći jednostavno

te učinkovito proizvesti tu stranicu. Ne planiram ulagati previše novca u proces izrade ali ako treba koja kinta dat ću.

Ako je neko spreman pomoći u izradi web stranice ja se neću buniti.

 

Do vašeg odgovora,

hvala! :)

1. zakupi neki hosting (npr. www.plus.hr)

2. zakupi domenu

3. instaliraj Joomla-u i nađi neki free template

4. popuni potrebne podatke, slike i sl.

 

i to je to!

E, hvala na odgovoru! Već sam mislio da nitko neće odgovoriti na moj upit.

Nemam više pitanja, registrirao sam se na besplatan hosting te .info domenu!

Samo trebam uplatiti i riješeno je, pa onda idemo u uređivanje templatea i sl.

Nisam baš shvatio kako koristiti ovu Joomlu, al ako neide koristit ću ovaj website builder. :)

 

 

Besplatan hosting je vrlo rijetko dobro rješenje. Dalje taj tvoj WEB site builder je bacanje novca, program je starijeg datuma i mogućnosti i to se na njemu vidi iz aviona. Ima puno boljih, modernijih programa i rješenja koja su uz to i povoljnija, a za tebe je po svemu što si dosad napisao naj rješenje ne program nego Weebly servis koji ti je već preporučen. Uključuje i hosting i jednostavan i učinkovit pristup izradi i postavljanju sadržaja. Joomlu sa svojim stupnjem znanja zaboravi. Samo ćeš si nepotrebno zakomplicirati stvari. Joomla i učenje dizajna nemaju puno veze jedno s drugim.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Jazzer kaže...
Zeppe kaže...
sasa kaže...
Zeppe kaže...

Dakle ljudi imam jednu zamolbu.

 

Pošto me član porodice zamolio da mu pomognem u izradi web stranice na kojoj bi se našle slike te osnovne informacije o usluzi udostojih se pitati vas ima li kakvog jednostavnog načina da zadovoljim njegov zahtjev.

Dakle, ne želim ništa komplicirano, samo da sadrži slike te pokoju informaciju o apartmanu. Ja nemam nikakvog znanja u ovom ogranku pa se nadam da postoji kakav način koji je jednostavan te pomoču kojeg ću moći jednostavno

te učinkovito proizvesti tu stranicu. Ne planiram ulagati previše novca u proces izrade ali ako treba koja kinta dat ću.

Ako je neko spreman pomoći u izradi web stranice ja se neću buniti.

 

Do vašeg odgovora,

hvala! :)

1. zakupi neki hosting (npr. www.plus.hr)

2. zakupi domenu

3. instaliraj Joomla-u i nađi neki free template

4. popuni potrebne podatke, slike i sl.

 

i to je to!

E, hvala na odgovoru! Već sam mislio da nitko neće odgovoriti na moj upit.

Nemam više pitanja, registrirao sam se na besplatan hosting te .info domenu!

Samo trebam uplatiti i riješeno je, pa onda idemo u uređivanje templatea i sl.

Nisam baš shvatio kako koristiti ovu Joomlu, al ako neide koristit ću ovaj website builder. :)

 

 

Besplatan hosting je vrlo rijetko dobro rješenje. Dalje taj tvoj WEB site builder je bacanje novca, program je starijeg datuma i mogućnosti i to se na njemu vidi iz aviona. Ima puno boljih, modernijih programa i rješenja koja su uz to i povoljnija, a za tebe je po svemu što si dosad napisao naj rješenje ne program nego Weebly servis koji ti je već preporučen. Uključuje i hosting i jednostavan i učinkovit pristup izradi i postavljanju sadržaja. Joomlu sa svojim stupnjem znanja zaboravi. Samo ćeš si nepotrebno zakomplicirati stvari. Joomla i učenje dizajna nemaju puno veze jedno s drugim.

Ok, hvala. Joomlu sam imao želju naučiti bez obzira ali imam problema sa xamppom. Znam da nemam neko preveliko početno znanje ali sam se nadao da ću uz trud moči i naučiti nešto. A vjerovatno ću ići za weebly soluciju..

Zeppe :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
Zeppe kaže...

Dakle ljudi imam jednu zamolbu.

 

Pošto me član porodice zamolio da mu pomognem u izradi web stranice na kojoj bi se našle slike te osnovne informacije o usluzi udostojih se pitati vas ima li kakvog jednostavnog načina da zadovoljim njegov zahtjev.

Dakle, ne želim ništa komplicirano, samo da sadrži slike te pokoju informaciju o apartmanu. Ja nemam nikakvog znanja u ovom ogranku pa se nadam da postoji kakav način koji je jednostavan te pomoču kojeg ću moći jednostavno

te učinkovito proizvesti tu stranicu. Ne planiram ulagati previše novca u proces izrade ali ako treba koja kinta dat ću.

Ako je neko spreman pomoći u izradi web stranice ja se neću buniti.

 

Do vašeg odgovora,

hvala! :)

ovo mi se čini kao savršeno i jednostavno rješenje za tebe :) http://www.weebly.com/

Is it weird that this gave me an orgasm?
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Weebly nikako nije dobar početak. Zakleti sam protivnik Weebly-a, Webs-a i ostalih nazovi generatora Web stranica. Joomla mu svakako pruža više, može dobiti ljepši dizajn, ukratko sve će mu glađe ići. Za Weebly nema modula kao za Joomlu, što znači ako bude išao na nadogradnje sajta, morat će instalirati neki CMS. Zar nije lakše da odmah ide sa Joomlom i da si osigura lakši posao? Joomla je jako jednostavna za korištenje, shvatit će osnove kroz dan-dva. Da se mene pita, tu u igru ne bi ni dolazila Joomla, HTML/CSS u kombinaciji sa vlastitim CMS-om, ali što je, tu je. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica za prezentaciju apartmana
david7 kaže...

Weebly nikako nije dobar početak. Zakleti sam protivnik Weebly-a, Webs-a i ostalih nazovi generatora Web stranica. Joomla mu svakako pruža više, može dobiti ljepši dizajn, ukratko sve će mu glađe ići. Za Weebly nema modula kao za Joomlu, što znači ako bude išao na nadogradnje sajta, morat će instalirati neki CMS. Zar nije lakše da odmah ide sa Joomlom i da si osigura lakši posao? Joomla je jako jednostavna za korištenje, shvatit će osnove kroz dan-dva. Da se mene pita, tu u igru ne bi ni dolazila Joomla, HTML/CSS u kombinaciji sa vlastitim CMS-om, ali što je, tu je. {#}

A imam nekih problema sa Joomlom, nakon instalacije Xamppa program me obavještava da je port 80 zauzet, tj. port za apache. Neznam kako popraviti, probao sam promjeniti da traži port 8666 te je uspjelo ali tijekom instalacije Joomle, tj. na zadnjem koraku kada moram kliknuti na administratora dolazi do errora. Stvarno neznam što bi, a to me frustrira jer me ta Joomla zainteresirala.

Zeppe :D
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Pogledaj PP.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Ljudi evo moje stranice, http://www.apartmanistegic.info/tisno.html

Jel vam se sviđa. Go easy on me, im a newb..

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Miješaš jezike, pola hrvatski, pola engleski {#} .. Popravi to, inače je OK..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Bi li vas zanimalo rješenje koje bi uključivalo program za evidenciju rezervacija,
prijavu gostiju turističkoj zajednici, izdavanje računa te stranicu za posjetitelje gdje mogu vidjeti podatke o apartmanima/sobama te izvršiti rezervaciju (odnosno upit),

sve na neograničenom broju jezika (dakako, sami ih unosite)?
Projekt je taman dovršen, od idućeg ponedjeljka će biti u funkciji (dok se dovrši redizajn izgleda) na domeni  recepcija.hr/vaš_naziv
i sve za 100kn godišnje

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Web stranica za prezentaciju apartmana

Pozdrav svima
Htjela bi objašnjenje ako ikako može vezano za web stranice.. al molit cu od osobe koja se razumije.Upućena sam u par stvari kao što su " gdje napraviti web stranicu " domena , hosting i slicno.. sve to znam , zanima me samo  sta kad nekom napravite stranicu na webu.. ono sto TA neka osoba X zatrazi , dostavlja se meni na mail , ali kako ja to dodajem ponovno npr neki text , sliku ili bilo sta sta trazi ta osoba X .. jel opet u programu u kojem sam radila web stranicu ili .. i nije mi jasno dali se placa ako osoba x zatrazi sliku , teskt i koliko ako se plaća :/ oko toga stvarno malo nisam upućena ako IKAKO IKO može da objasni malo više..
nadam se da ste me razumili.
hvala vam puno !

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice