Savjeti i Ideje za internet u malom kućnom hotelu

poruka: 5
|
čitano: 1.925
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti i Ideje za internet u malom kućnom hotelu

Evo ovako htio sam upitat da li itko zna način odakle uopće početi s sastavljanjem projekta za uvođenje interneta u postojeći objekat, tako da se internet ravnomjerno raspoređuje po svim sobama/apartmanima. Da li se u Hrvatskoj uopće nudi kod nekakvog operatera mogućnost da se to obavi bez veliki komplikacija ili ako uđem u taj projekt ipak trebam biti Mrežni Genij! Hvala

Hell yeah!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjeti i Ideje za internet u malom kućnom hot
Konfuzija kaže...

Evo ovako htio sam upitat da li itko zna način odakle uopće početi s sastavljanjem projekta za uvođenje interneta u postojeći objekat, tako da se internet ravnomjerno raspoređuje po svim sobama/apartmanima. Da li se u Hrvatskoj uopće nudi kod nekakvog operatera mogućnost da se to obavi bez veliki komplikacija ili ako uđem u taj projekt ipak trebam biti Mrežni Genij! Hvala

Ne, ali daj nekom da ti to složi. Obzirom da je upitno koliko je apartmana u igri, kakav je objekt i slično, ima zgodnih rješenja, ali se ne kupuju kod ISP-ova.

14 godina
offline
Re: Savjeti i Ideje za internet u malom kućnom hot

Ne kao što reče kolega ranije. Ali svakako prije svega treba uzeti papir i olovku :-) , te proći po sobama gdje bi što bilo. Odlučiti ići sa kabeliranjem ili wiereless. Ali pošto je na postojećem objektu vjeovatno će biti kombinirano.

 

Znači router, AP, Kabeli ( RJ45), mrežne kartice (ethernet - wireless), itd.

Spija
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti i Ideje za internet u malom kućnom hot

Hvala ti na brzom odgovoru. Ali ako bi mi mogao shematski nekako putem odgovora objasnit po kojem bi principu to funkcioniralo. Neznam kuća je tri kata na svakom katu po 7 soba / apartmana. plus zasebno nekakvi restoran u prizemlju objekta. Definitivno bi išao na opciju Wireless-a jer za bušit zidove i stavljat ethernet utičnice mi je prekasno.  Hvala :)

Hell yeah!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti i Ideje za internet u malom kućnom hot
da ali nažalost neznam kome bi se obratio za takvi pothvat. Preporuka?
Hell yeah!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice