Ups.IBM3000 Model-2130-2RX

poruka: 9
|
čitano: 2.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
neaktivan
offline
Ups.IBM3000 Model-

Imam velik problem ,a za nekoga možda i mali pa bih trebao pomoć od malo bolje upučenih u tako nešto.Imam gore navedeni IBM3000-ups a problem je slijedeći:

Koristim ga na mjestu gdje nemam niti struje niti interneta,dakle trebam samo struju iz njega no problem je taj što ga ne mogu bez struje upaliti.Kada ga upalim u struju i onda ga aktiviram on se upali i nakon što ga isključim iz struje ostane upaljen i radi savršeno dok se ne istroši ili ga ugasim..No ne mogu ga više upaliti ako ga zagasim .Sve sam pokušao ali jednostavno se neće aktivirati da bi radio na bateriju koja je nova.Da napomenem sve radi savršeno i jako dobro za ono za što ga trebam no ne mogu ga upaliti ako ga zagasim..U čemu bi bio problem kod tog modela i kako ga aktivirati bez pomoći struje.Pokušao sam i preko drugog upsa ali kao da nema snage da ga zapali stalno klikče u njemu i ledice se pale i gase...Ako ga opet na strujuuključim aktivira se i ostane aktivan..Molom pomoć ako itko zna što o tome da  mi pomogne bio bih mu zahvalan..Taj ups trebam na mjestu gdje nemam struje radi slabijih potrošača ne treba mi internet niti kompjuter tu gdje ga želim koristiti..MOLIM DA MI NE POMAŽU ONI KOJI SE MISLE SPRDATI...SAMO MOLIM OZBILJNE SAVJETEW I POMOĆ..OVO SAM DOBIO POD RAČUN I ZATO BIH TO HTIO ISKORISTITI..AKO IMA TKO KAKAV SAVJET DA TO MOGU PALITI NEKOM STRUJOM SLIČNOM AGREGATU ALI DA NIJE AGREGAT ..IMAM VIŠE UPSA PA SAM MISLIO NEKAKO PREKO NJIH DA GA PALIM JER MI JE OVAJ NAJJAČI...

mipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2022 18:17 (zagytesla).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ups.IBM3000 Model-2130-2RX

isto je i kod APC-a. nema paljenja ako nema vanjski izvor bez obzira što je aku pun.

 

najjednostavnije je aku spojiti na sinusni dc-ac pretvarač .

ionako ti ne treba ups u pravom smislu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX
Prijatelju meni se čini da tebi treba agregat a ne UPS.

Što je i kolega reko, ne pale se bez vanjskog izvora struje. Jednostavno im je takav način rada.
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX

PRETVARAČ NE RADI BEZ STRUJE TAKO DA MI NISI NIŠTA POMOGAO ..NO IPAK HVALA NA POMOĆI..trebam nešto ne skupo a da mi daje neku momentalnu struju samo da bih ga mogao zapaliti..naravno da mogu tu momentalnu struju preko drugog ups imati ali dovoljno jaku da ga zapali..ne znam da li postoji takav pretvarač kojeg bih mogao priključiti na ups a da mi toliko struje da preko nejgasamo da ga mogu upaliti i aktivirati..da li bi ovaj bio dobar što mislite a da ga koristim preko te jedne baterije od 12 9Amh da li bo moglo to raditi evo naziv i specifikacije jednog..Pretvarač 12V istosmjerno na 220V(230 izmjenično 2000W)Izlazna snaga: 2000W
Ulazni napon: DC 12V
Izlazni napon: AC 220V
USB izlaz: DC 5V

 

mipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 10:10 (zagytesla).
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX

Kko mogu 12v 9Amh spojiti preko toga zar ne bi bila slaba...jer na ups koji želim upaliti ima dvije takve baterije pa nema snage a 1200w ima...na koji bi se naćin to moglo samo da mi aktivire taj veliki ups...ne treba dugo struja samo da ga kresne ni pol minute ne treba..Koji bi mi taj pretvarać bio od koristi molim za pomoć

Hvala

mipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 7:47 (zagytesla).
9 godina
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX
zagytesla kaže...

PRETVARAČ NE RADI BEZ STRUJE TAKO DA MI NISI NIŠTA POMOGAO ..NO IPAK HVALA NA POMOĆI..trebam nešto ne skupo a da mi daje neku momentalnu struju samo da bih ga mogao zapaliti..naravno da mogu tu momentalnu struju preko drugog ups imati ali dovoljno jaku da ga zapali..ne znam da li postoji takav pretvarač kojeg bih mogao priključiti na ups a da mi toliko struje da preko nejgasamo da ga mogu upaliti i aktivirati..da li bi ovaj bio dobar što mislite a da ga koristim preko te jedne baterije od 12 9Amh da li bo moglo to raditi evo naziv i specifikacije jednog..Pretvarač 12V istosmjerno na 220V(230 izmjenično 2000W)Izlazna snaga: 2000W
Ulazni napon: DC 12V
Izlazni napon: AC 220V
USB izlaz: DC 5V

 

 Druze reci nam sto pokusavas upalit preko ups-a/pretvaraca...99% pretvaraca sa aliexpress/wish/ebay/amazon su pretvaraci sa modificiranom sinusoidom, sto znaci sve sto ima elektromotor, tj. cemu tih 50/60hZ igra veliku ulogu, nece ti radit..Znaci reci prvo sta zelis pokretati sa ispravljaca/ups-a pa ti mozemo vise pomoc..Pretvarac se uvjek moze nadogradit sa sinusoidnim konverterom, ili kupit skuplji sinusoidni pretvarac.

 

Napokon razumih sta zelis, dovoljan ti je i 700w pretvarac, jer tih 2000W sto pise na njemu je max peek koji on daje..

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 8:16 (Hazzard From da Hood).
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX

Jesi ziher da bi ha to upalilo...Da li taj pretvarač mogu koristiti u kombinaciji sa tim akumulatorom od 12v 9Amh ili takva dva akumulatora za taj pretvarač..da li bi ovaj bio dobar što misliš...https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/pretvarac-12v-220v-oglas-24395562

 

mipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 9:35 (zagytesla).
9 godina
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX
zagytesla kaže...

Jesi ziher da bi ha to upalilo...Da li taj pretvarač mogu koristiti u kombinaciji sa tim akumulatorom od 12v 9Amh ili takva dva akumulatora za taj pretvarač..da li bi ovaj bio dobar što misliš...https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/pretvarac-12v-220v-oglas-24395562

 

 Trebao bi biti sasvim dovoljan

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Ups.IBM3000 Model-2130-2RX

kako ga koristiti je li bi mu bila dovoljna jedna baterija ili dvije za to aktiviranje..od 12v 9 Amh

mipa
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice