MSI Big Bang Fuzion matična ploča

poruka: 14
|
čitano: 4.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Evo nam MSI daje prvu ploču opremljenu sa Lucid Hydra 200 SoC. Naime, radi se o Big Bang Fuzion koja je i službeno predstavljena. Ploča je bazirana na P55 chipsetu i podržava LGA 1156 procesore, imat će Hi-c kondezatore, Super Ferrite Chokes, DrM (8 fazna regulacija napona za procesor), SuperPipe sustav hlađenja, i OC genie mogučnost overclocka jednim gumbom (već navikli kod MSI-a). Također ima 4 DDR3 2133 memorijska utora, tri PCIE utora za Nvidia, AMD ili Nvidia+AMD multi GPU konfiguracije (ono zbog čega je ova tehnologija i posebna), V-check mjerna mjesta za napone, APS, deset Sata 2 i dva eSata priključka, dvije gigabitne mreže i FireWire priključak. Ploča dolazi sa QuantumWave PCIE x1 zvučnom karticom koja podržava EAX ADVANCED HD 5.0 i sa OC Dashboard za jednostavno oveclockiranje odnosno monitoring. Cijena je 370$ (vidit čemo šta to znači za nas).

 

Uglavnom, osobno, jako mi se sviđa.

 

Evo više na http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=1979#

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 13:11 (zabranjeniples).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča

super izgleda... lijepo opremljena... sviđa mi se

jedino cijena... neznam sad kako će kod nas

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča

jeli znaš da li su rješili probleme u driverima sa DX 10?

Google is your friend
14 godina
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča
Zura kaže...

jeli znaš da li su rješili probleme u driverima sa DX 10?

Ne bi znao koji ih problemi prate. Ali nema nikakvih naznaka da ima nekih problema. I primjerice sa P55-GD65 su ljudi bili jako zadovoljni, bar sam to skužio čitajući po netu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 15:55 (zabranjeniples).
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Malko sam kopao, cross mode (ATI + Nvidia) je podržan samo u Win 7 i to za par igrica. Driveri se trebaju itekako polirati da sve profunkcionira kako spada. Uglavnom, tehnologija obećava ali je možda još previše nezrela.

 

Link

Google is your friend
14 godina
offline
MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Pa dobro, ovo je prva takva ploča ako se ne varam. Valja vidi kako će sve to u budučnosti funkcionirat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Cijena... ista samo u eurićima

15 godina
neaktivan
offline
MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Tehnologija je impresivna ali još uvek nedorađena, naročito u pogledu spajanja grafičkih kartica različitih proizvođača (što je u prvom planu kod ove tehnologije) ali i prilikom spajanja istih kartica istog proizvođača. Nadam se da će kroz vreme to ispreglati.

 

Članci:

AnandTech Part I (Pregled Hydra tehnologije)

AnandTech Part II (Recenzija MSI Big Bang Fusion ploče)

If you play a Windows. installation disk backwards, a Satanic voice commands you to kill puppies! - Oh come on, that's nothing. If you play it forwards, it installs Windows
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 15:22 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Dobra vizija za buducnost.

Odlicna ideja za one koji se ne mogu odluci ATI ili nVidia. Piknes obje i bokSmijeh

Makar nevolim te ploce koje nakon sto stavis grafičku nemas mjesta za druge PCI kartice. recimo stavis neku high end karticu i onaj pcix1 slot nema koristi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Prije mi se sviđala ta tehnologija, sada kada bolje pogledam to mi netreba. Neću uparivat recimo ovu HD5850 sa nekom gtx-icom za 2god. to nema smisla. Bolje 2 ista komada iste marke, istog proizvođača,iste revizije i gotovo, to će najbolje funkcionirat, no najbolje od svega je single GPU.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Ili dual gpu na jednoj kartici.

14 godina
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča
Hyperion kaže...

Prije mi se sviđala ta tehnologija, sada kada bolje pogledam to mi netreba. Neću uparivat recimo ovu HD5850 sa nekom gtx-icom za 2god. to nema smisla. Bolje 2 ista komada iste marke, istog proizvođača,iste revizije i gotovo, to će najbolje funkcionirat, no najbolje od svega je single GPU.

Slažem se u potpunosti! Ja isto ne bi uparivao radeon i nvidiu. Ali svejedno, ova tehnologija je nešto novo i sveže u tehnologiji. Zaista valja vidjet kako će to sve u budučnosti funkcionirat.

16 godina
offline
MSI Big Bang Fuzion matična ploča

Pitanje je jel bi se na taj način (uparivanjem RAdeona i Nvidije) mogle koristiti dobre strane jedne i druge.

Recimo da Nvidija vrti PhysX i CUDA-u, a Radeon fura grafiku Belji se

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSI Big Bang Fuzion matična ploča
Dado_ZG78 kaže...

Pitanje je jel bi se na taj način (uparivanjem RAdeona i Nvidije) mogle koristiti dobre strane jedne i druge.

Recimo da Nvidija vrti PhysX i CUDA-u, a Radeon fura grafiku Belji se

ne. za to već imaš kvazi rješenje (ako ga se tako može zvati).

Ideja čipa je da optereti dva neovisna GPU-a u skladu s njihovim mogućnostima. Dakle, nije bitno koji model kartice ni koji proizvođač, ali obje će vrtiti grafiku. Kako physx ulazi u tu priču stvarno nemam pojma.

Google is your friend
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice