Koju x58 ploču izabrati ?

poruka: 30
|
čitano: 5.806
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Izgleda da mi je otišla ploča pa za svaki slučaj pošto više nemaju ovu koja se pokvarila imam na izbor nešto od ovoga :

Gigabyte GA-X58A-UD7,
Asus Sabertooth x58,
Asus P6X58D Premium,...

Evo izabrao sam ove tri pošto samo na njih mogu računati u trgovini u kojoj je kupljena moja GA-X58-UD5 !

Znači ne gledajte cijenu i sl. bitne su mi performanse i kvaliteta na prvom mjestu !

Hvala na pomoći {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
Mustangx10 kaže...

Izgleda da mi je otišla ploča pa za svaki slučaj pošto više nemaju ovu koja se pokvarila imam na izbor nešto od ovoga :

Gigabyte GA-X58A-UD7,
Asus Sabertooth x58,
Asus P6X58D Premium,...

Evo izabrao sam ove tri pošto samo na njih mogu računati u trgovini u kojoj je kupljena moja GA-X58-UD5 !

Znači ne gledajte cijenu i sl. bitne su mi performanse i kvaliteta na prvom mjestu !

Hvala na pomoći {#}

  Podebljana.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?

Sabertooth

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Moj glas za :
Gigabyte GA-X58A-UD7

 


24 Gigabyte GA-X58A-UD7
25 Asus Sabertooth x58
0 Asus P6X58D Premium
Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Moje mišljenje je da asus sabertooth X58 ima bolju elektroniku koliko čitam po review-ima !! Performanse su s druge strane na strani UD7 pogotovo overclocking !!

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Giga UD7 je najbolji izbor,

Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

iskreno kaj se mene tice Premium, al nitko tak i tak nece glasat za nju. ne znam kolko se OC bavis, LN2, He, Cascade i takve stvari pa da ti treba UD7, a Sabertooth je cista konfekcijska plastika. Glas razuma mi kaze Premium, a Srce UD7 {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Giga je jednostavno najbolja od ovih, a to šta meni Don Kihoty daje TD, zbog njegove PRE PRE velike ljubavi prema asrocku takve stvari me nezanimaju

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

onak djecje cu ti odgovoriti. ak vec govorimo o najboljoj ploci to je Asus. i nemoj da sad moram povlacit sliku s hwbota da vidis na cijim plocama sa najvise rekorda okrenulo. a protiv asrocka ja nemam bas nista, kao ni protiv gigabajta. koja ce mi ponuditi najvise za moje pare plus jos toga kvalitetu - kupujem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
Vlada011 kaže...

ASUS je poslednjih godina los po OC mogucnostima. Ja znam da mi je CPU mogao vise da se klokuje na GA od 80e nego na Crosshair 4 Formula koja je kostala 180e.

Na GA 790XT USB3 je radio na 4.0GHz a mogao sam da ga podignem na 4.1 ali je trebala velika voltaza. Na ROG mogu da podignem na 4.0GHz aali radi lepo samo do 3.9GHz na istim voltazama kao tamo.

Ili je to u pitanju ili su se u radnji gde su namestali igrali sa mojim CPU da vide OC mogucnosti pa ako imam neki na koji ide na 4.3 da ga maznu. Sasvim je nebitno sta je u pitanju sada niti me zanima vise. 

 

Zasto je to tako ne znam. Znam samo da zaposleni u ASUS-u kao da su u nekom transu i idu iz greske u gresku.

Na njihovu srecu marketing im radi kao da prave delove za Spejs Shatl a ne da su treci a najskuplji proizvodjac ploca u svetu. 

Jedino sto je GA ruzan kao sam djavo. Iz njega sija Kina da to gore biti ne moze, daleko vise nego kod ASUS-a.

 

270e. Kosta kao ova 

 

http://i.imgur.com/t5FXE.jpg To je ona sto daju mali ventilkatoichic sto se obara temp NB za 15C.

 

A zivota ti stavi jednu sliku pored druge pa koja moze biti bolja.

Jedino je pitanje sto ne SB. 

Da zato još uvjek je Asus x58 Ramprage III EX Bog i batina u sintetici, čak je mnogo skuplje EVGA i Gigabyte UD9 nemogu srušiti, također si malo bolje pogledaj HWbot da vidiš sa kime se najviše obaraju rekordi.

 

Ontopic: Osobno bi uzeo UD7. Saberica je hrpa upitno funkcionalne keramike, koja usput budi receno odvratno izgleda.

 

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 5:31 (microman).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?

Netko zaboravio reći da gigabyte još uvijek nema UEFI Bios... ako si oldschool clocker sve ok, ali osobno bi htio novu matičnu ploču koja i ima onda sve najnovije.

12 godina
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?

UEFI bios imaju samo nove matične koliko sam ja upoznat tj. SB ! Asus znam da podržava uefi, a gigabyte radi na nečemu kao touch bios !! Meni je to osobno najmanje važno !

13 godina
neaktivan
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Vanilla P6T i Bog te veselio, ne možeš fulat.

 

Imao sam 4 ASUS-ove Vanille i najmanje zahebancije s njima, naravno - često nisam ni imao para za kojekakve Pro,Premium i Deluxe verzije hehe. {#}

 

Eh,da, od ponuđenih Điđibajt ud7 makar ga osobno ne volim, možda i neopravdano.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 21:34 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
xyan kaže...

iskreno kaj se mene tice Premium, al nitko tak i tak nece glasat za nju. ne znam kolko se OC bavis, LN2, He, Cascade i takve stvari pa da ti treba UD7, a Sabertooth je cista konfekcijska plastika. Glas razuma mi kaze Premium, a Srce UD7 {#}

 

Za prvi dio bi ti trebao Asus ( ln2, he, cascade) jer je tu stvarno Asus bolji a za 24/7 Gigabyte FTW... Asus je debelo topliji od Gigabytice što je za Gigu veliki plus kad je u kućištu, preko 10°C je hladnija od R3E kao perjanice X58, regulacija je fenomenalna, nikad stabilniju ploču od UD7 nisam vidio u životu i za 24/7 oc naponi za cpu i vtt na istom korištenom procesoru su manji nego na Asusu pa je i tu bolja za 24/7, odlična opremljenost ploče i bundle što dolazi pakiran, bios je odličan za 24/7, nema šta,  uz srce i razum kaže UD7

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 12:51 (Cele303).
13 godina
protjeran
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
microman kaže...
Vlada011 kaže...

ASUS je poslednjih godina los po OC mogucnostima. Ja znam da mi je CPU mogao vise da se klokuje na GA od 80e nego na Crosshair 4 Formula koja je kostala 180e.

Na GA 790XT USB3 je radio na 4.0GHz a mogao sam da ga podignem na 4.1 ali je trebala velika voltaza. Na ROG mogu da podignem na 4.0GHz aali radi lepo samo do 3.9GHz na istim voltazama kao tamo.

Ili je to u pitanju ili su se u radnji gde su namestali igrali sa mojim CPU da vide OC mogucnosti pa ako imam neki na koji ide na 4.3 da ga maznu. Sasvim je nebitno sta je u pitanju sada niti me zanima vise. 

 

Zasto je to tako ne znam. Znam samo da zaposleni u ASUS-u kao da su u nekom transu i idu iz greske u gresku.

Na njihovu srecu marketing im radi kao da prave delove za Spejs Shatl a ne da su treci a najskuplji proizvodjac ploca u svetu. 

Jedino sto je GA ruzan kao sam djavo. Iz njega sija Kina da to gore biti ne moze, daleko vise nego kod ASUS-a.

 

270e. Kosta kao ova 

 

http://i.imgur.com/t5FXE.jpg To je ona sto daju mali ventilkatoichic sto se obara temp NB za 15C.

 

A zivota ti stavi jednu sliku pored druge pa koja moze biti bolja.

Jedino je pitanje sto ne SB. 

Da zato još uvjek je Asus x58 Ramprage III EX Bog i batina u sintetici, čak je mnogo skuplje EVGA i Gigabyte UD9 nemogu srušiti, također si malo bolje pogledaj HWbot da vidiš sa kime se najviše obaraju rekordi.

 

Ontopic: Osobno bi uzeo UD7. Saberica je hrpa upitno funkcionalne keramike, koja usput budi receno odvratno izgleda.

 

Zato ja mojim sunarodnicima ostyavljam da uzivam u ASUS-u. I sami znate da je ASUS dve klase ispod EVGA. Prvo je DFI iznad po kvalitetu i dugotrajnosti pa tek onda EVGA.

To znate i vi i ja. I prestanite da navodite pojedinacne serije uspele kada imam i imao sam gomilu ASUS-a nemojte da vam, ostavljam slike napona na ROG ploci a plocu necu reklamirati jer zelim da sto veci broj ljudi cuje kako izgleda to sto pisu u novinama kada se cuje ploca. 

Ej bre na fucking usisivac u kuci kada pogledam nakacili su na njega najkvalitetnije materijale iz vojne industrije. Plastiku koja je posle 30 godina ista a trpi opterecenja, materijal koji ne mozes da odredis sta je. Niti je guma, niti je plastika samo znas da je isti sada i za 100 god. Pogledajte kvalitet kineskih delova. Kosta ako 10 kineskih a traje kao 110. Kada pogledam HI-FI isti je nasledjen od ujaka. Upaljac jedan obican su ocas posla napravili da traje 100 godina i kosta 20$. I to nisu smisli sada nego dok je zutac ziveo  u srednjem veku. To su samo 2-3 primera od stotina u svakoj oblasti zivota, hrane pica, ...Onaj ko poredi USA-China u bilo cemu nije bas bistar covek. Kina se razvija, ali se ne razvija na stvarima koje su postale poznate po kvalitetu. Ona se razvija na prevari, marketingu, i po tome sto za 2 godine moras sve novo ako te i do tada sluzi a dotle ce nabediti 5 stvari da ti ne uvaze garanciju, pravljenju za 50$ a prodaji za 600$. Na tome se razvija Kina, i to nemojte zaboraviti nikada. Ili lazite sebe, mene Isus da sidje i da mi kaze znao bi da laze a vi ubedjujte sebe. To je gen, felerichan, Amerikanac stavi cenu skuplju ali kada kupis kupio si i za 20 godina pravi deo za onaj model koji ne proizvodi jel postuje kupca i postuje jednom date pare i na tome su se izgradili. Ovvi su se izgradili na kopiranju, prevari, nekvalitetu koji riknjava kao sat kjada istekne garancija a sada su prevazisli sa cenom 100x kvalitetnije. Ja ne bi mogao spavati da od kada sam to skapirao dam takvima pare. Od kada sam to skapirao, pre nisam znao. Vodio sam se negle3sdkom poslovicom nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino. Ali je ona vazila 200 godina svuda, za Kineske delove ne vazi vise i ja nisam bio obavesten da ne vazi. 

Hocete me ubediti da je IT industrija jedina oblast gde su se izjednacili. Kako ste to bas pogodili, srecnici, jedina grana gde je Kinez rame uz rame sa Ameikance. Gopspode boze pa ovo je smesno i  izgovarati Kinez Rame uz Rame sa Amerikancem u tehnici. Vi ocigledno niste upoznati sa duhom Amerike i kvalitetom, ali ne krivim vas. Daleko vam je ovo je tu. I onda kupite Kinesku najskuplju kartu ili ploce. Ali vi i dalje imate Kinesku stvar. Kineski auto, kineski TV, kinerska maticna, patika sa kineskim znakom, kako vam to zvuci, a EVGA je duh Amerike.

E sada vi pricajte Rampage ovo , Maximus ovo, ja vam kazem i corava kmoka ubode neko zrno a pred sobom imam i imao sam ASUSe pa vam mogu pokazati kako rade. Mene ne zanima sta je imao drugi, zanima me sta ja kupujem i kako se to ponasa a onda uporedim sa ljudima pored i sa naslovom u novinama. Moracu da doprinesem tom naslovu da vidde kako ASUS radi u praksi. Da im malo obaramo prodaju, da se zezamo, zato je i ne reklamiram. 

Mislite sta hocete ali za mene ste svi sa ASUS, MSI, GA kao da nosite patike sa nekim kineskim znakom od 250e a da izbegavate Nike. Eto tako gledam na to. 

Problem je sto je Kinez takvoig mentaliteta da postaje pohlepan i ne vidi kraja i onda dok se narod okrene ASUS GTX580 buduca ce kostat6i kao dve EVGA iste. A onda ce lupiti glavom o zid propast, pokusace da obore cene ali narod ce pobesneti. Tada cu vas pitati sta se to desava sada.

Jel EVGA je pre 5 gfod bila dosta skuplja. Zapadno zna se, skuplje, kvalitet, sada u ovoj pomami i njihovom marketingu vi ste podlegli tome i vi ne vidite da je ASUS prestigao EVGA po ceni a dve klase ispod. 

Mene ne zanima napumpani benchmark score, zanima me kako ce raditi klokovan CPU posle 3 godine na istom taktu u istoj ploci. Ovde ne moram da cekam 3 dovoljno je 3 meseca. Da pocne da brljavi napon, pa BSOD, pa nema podizanja ploce a ti jos 2 god u garanciji. A i dalje se price znas kakva je Rampage, ova ono,. kupite Ramage, daj boze da ih sve pokupuju Srbi da nikada nije ostao primerak za mene. Da svi kupuju njih a ja EVGA.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 15:36 (Vlada011).
15 godina
neaktivan
offline
Koju x58 ploču izabrati ?
vlado ne trakelji gluposti. te svoje bolesne frustracije sa asusom zadrzi za sebe.
I'll be back
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Khm predozio bih Sabertooth mada sam ja neki dan kupio istu plocu pa je riknula.

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
Sad dok me znoj obljevao od citanja ovako dugih postova,doslo mi je da idem na WC. Msm,jel naslov teme Kina vs. USA??Jel naslov teme kvaliteta kineske robe ? Jel naslov teme tko je komu dao ime? Pa daj vise,shvacamo da je kod tbe EVGA Bog i batina.Vecinu tvojih postova mozemo sazet ovako: EVGA EVGA i samo EVGA,a ostalo je smece.
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?

Pismo mr.Vladi:

- Sa dvije riječi mogu više reći nego što ti možeš sa svojim spjevovima:

"Počni živjeti!"

 

Mislim spominješ DFI koji je propao, predlanjska kiša, od 2009. nisu izdali ploču.

 

Okreni se budućnosti i budi realan: ostavljaš novac Kinezima i Tajvancima:

- Niti EVGA niti Corsair niti ijedan od tvojih omiljenih brandova se ne radi u US and A.

 

Malo prolistaj prije nego što pišeš.

 

Uostalom, pitanje zašto bi nekad sada kupovao X58 based konfiguraciju?

 

Kraj 1155 za gameing i rad nema potrebe za 1366 based konfiguracijom.

A i 1155 ima budućnost u Ivy Bridgeu, za 1366 ništa nije sigurno.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

pa autoru se valjda pokvarila, zato ce kupit novu XD pa 1366-ica je mrtva, to se zna. za nju jos dolazi/dosao je i7 980, a 990x je vec odavno vani. i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
Don Kihoty kaže...

Pismo mr.Vladi:

- Sa dvije riječi mogu više reći nego što ti možeš sa svojim spjevovima:

"Počni živjeti!"

 

U zadnje vrijeme Asrock i Kihoty su mila majka vs Vlado i EVGA monolozi....{#}{#}

 

Mislim da je u ovoj trilemi najbolje uzet UD7, pa makar ne iskoristio sve sto ploca daje, barem ces je kasnije uspjeti prodati za vise novaca od ostale dvije... (ako sam dobro shvatio nude ti u zamjenu za UD5 bez nadoplate jednu od te tri ploce)

 

Google is your friend
12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Ne ako je ploča krepala što još uvijek ne znam morat ću nadoplatiti svejedno, ali ne brine me to već više da je stvarno ploča problem {#}

 

Jedino ne bih morao nadoplatiti za Sabertooth ona je jeftinija, a Premium i UD7 ću morati skoro podjednako nadoplatiti !! Jedino da mi daju keš to bi bilo zakon {#}

 

Skupi su do bola ! Kada sam ja kupovao bili su 25% povoljniji !! Radi se o trgovini Dipol u Draškovićevoj !!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
Vlada011 kaže...

Mislite sta hocete ali za mene ste svi sa ASUS, MSI, GA kao da nosite patike sa nekim kineskim znakom od 250e a da izbegavate Nike. Eto tako gledam na to. 

1. Udahni prvo.

2. Uzmi svoje roza Najkice.

3. Pogledaj što piše na njima... made in...wait...wait.... sad ide ime neke države, samo ne znam koje...

 

Pa šta misliš da ti se možda EVGA neće nikada shebati? Ti si imao takvu sreću pa si dobio dvije fabrički neispravne grafulje. Isto ti se može dogoditi i sa EVGA.

Ti više plaćaš marku (EVGA) nego recimo dobar omjer uloženo/dobiveno (ASRock recimo).

I ne vidim zašto ne bi proc radio na istom oc taktu i nakon par godina? Ja kod kuće imam PIII 800MHz koji radi na 900MHz već 4god na nekoj šrotex matičnoj. {#}

To što je kineza nešto jeftinije, a kod amera skuplje leži samo u jeftinijoj radnoj snazi. Kod Kineza je standard niži, njima je 100$ lova koju nikad ne vide, dok je to ameru za dan, dva dovoljno (karikiram).

Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Već 15 dana čekam odgovor dal je ploča crkla ! Uglavnom u toj trgovini UD7 dođe 2700kn što znači da ću morati najmanje 700 do 800kn nadoplatiti dok je Asus Premium jeftinija i trebat će oko 400-500kn nadoplatiti. Saberica je cijena skoro ista pa tu nema nadoplate !!

 

Volio bih kada bi mi ponudili novce {#}

 

G1. Assasin dođe 4000kn kod njih{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Na tvom mjestu nebih nista nadoplacivao i stoga bih uzeo Asus Sabertooth.

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Jedan od zadnjih postova na xs-u korisnika koji se sa sabertootha vratio na ud7

 

Klik

 

 

clock2much
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju x58 ploču izabrati ?
Cele303 kaže...

Jedan od zadnjih postova na xs-u korisnika koji se sa sabertootha vratio na ud7

 

Klik

 

 

pa naravno to uopce ne treba ni komentirati....{#}

 

evo ako ti vrate novce - ovo je izvanredna prilika

12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Hvala dečki na pomoći {#} Za sada mogu samo čekati i nadati se najboljem !

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Ploča je stvarno krepala ! E sada ili će mi dati istu ako uspiju nabaviti ili kako oni kažu neku jaču. Što su pod time mislili tko zna {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju x58 ploču izabrati ?

Uspjeli su nabaviti istu ploču tako da se u moj komp ponovno vraća Gigabyte GA-X58-UD5 i iskreno zadovoljan sam potpuno barem ne moram ništa nadoplaćivati te se nadam da će ova trajati dugo :)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice