Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.007
|
čitano: 13.444.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ta igpu ce biti dovoljna?
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A to ja ne mogu znati, sve ovisi kako i što se koristi točno. Ako je pro korištenje i 3D, svakako bi bilo dobro uzeti laptop sa tipa barem RTX 3050, ali to je onda više love jer je preporučeno i da bude unutra 32GB RAM-a.

Ne mogu naci nista pametno sa 32GB/1TB/3050 ispod 1200e....mozda jedino nešto sa RTX 2050 gledati

 

Ili ako ne smeta refubrished u dobrom stanju i dodati 1TB ssd Dell Precision 7540 Core i7 9850H 2.6GHz/32GB RAM/512GB SSD PCIe/batteryCARE+ WiFi/BT/SC/webcam/Q RTX3000 6GB/15.6 (1920x1080)/num/Win 11 Pro 64-bit

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

 Narucio sam ovaj iz Instara g7 s Ryzenom 7535Hs, tx! Cini mi se odlican laptop pogotovo sto ej prosiriv na 64gb i jos 2x ssd, + kaj ima hrpu ulaza i izlaza! Žena bu presretna, Chuwi je krepucno vec 2x

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...
EricCartman kaže...

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

 Narucio sam ovaj iz Instara g7 s Ryzenom 7535Hs, tx! Cini mi se odlican laptop pogotovo sto ej prosiriv na 64gb i jos 2x ssd, + kaj ima hrpu ulaza i izlaza! Žena bu presretna, Chuwi je krepucno vec 2x

 Si siguran da bude presretna ? Ipak je ryzen unutra, i on krepucne i zajebava

3 godine
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hahhaajaads kaže...
Boris grozni kaže...
EricCartman kaže...

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

 Narucio sam ovaj iz Instara g7 s Ryzenom 7535Hs, tx! Cini mi se odlican laptop pogotovo sto ej prosiriv na 64gb i jos 2x ssd, + kaj ima hrpu ulaza i izlaza! Žena bu presretna, Chuwi je krepucno vec 2x

 Si siguran da bude presretna ? Ipak je ryzen unutra, i on krepucne i zajebava

 Čekaj polako nemoj me vec ureci

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hahhaajaads kaže...
Boris grozni kaže...
EricCartman kaže...

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

 Narucio sam ovaj iz Instara g7 s Ryzenom 7535Hs, tx! Cini mi se odlican laptop pogotovo sto ej prosiriv na 64gb i jos 2x ssd, + kaj ima hrpu ulaza i izlaza! Žena bu presretna, Chuwi je krepucno vec 2x

 Si siguran da bude presretna ? Ipak je ryzen unutra, i on krepucne i zajebava

 Zašto bi krepucnuo? Jedno je desktop tweaker, a drugo laptop... Zajebavat će jedino ako staviš Linux na njega, ko ja, haha, ne mogu Davinchija vrtit još uvijek.... 

 

Koilko je meni poznato, AMD nije imao primat u laptopima zbog Intelovog (osuđenog) ucjenjivanja proizvođača laptopa.

Kasnije zbog neefikasnosti, Bulldozer vs Intel Core.

A sada se i to konačno mijenja, mada doduše znam još hrpu ljudi, a i firmi, kojima AMD procesor u radnoj stanici jednostavno nije opcija.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...
EricCartman kaže...

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

 Narucio sam ovaj iz Instara g7 s Ryzenom 7535Hs, tx! Cini mi se odlican laptop pogotovo sto ej prosiriv na 64gb i jos 2x ssd, + kaj ima hrpu ulaza i izlaza! Žena bu presretna, Chuwi je krepucno vec 2x

 Javi dojmove.

Postao sam fan Thinkbook serije, jer je defacto najkvalitetniji i proširivi laptop koji se može dobiti za male novce.

 

Kupil ga na brutalnoj akciji, a sada ne bih više nešto "plastičnije".

 

Jedini laptop koji se još više može prilagoditi, popraviti i upgradeati jest Framework, taj koncept je baš "best bang for the buck", nadogradiv skoro kao i PC kanta, doslovno kupiš ga barebone, plus ploču i portove, a sve ostalo možeš svoje ugraditi.

Samo trenutno ima prebučno riješeno hlađenje, pa bih volio da to riješe.

https://frame.work

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj thinkbook laptop kojeg spominjete ima bateriju od samo 45Wh ... hoće li to biti problem?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

Ovaj thinkbook laptop kojeg spominjete ima bateriju od samo 45Wh ... hoće li to biti problem?..

 Meni moj AMD Thinkbook izdrži više od Intel Dellovog Lattitudea.

Tak da, šteta ali...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, šta mislite od ova 2 koji je bolji. 

 

 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
razermario kaže...

Pozdrav, šta mislite od ova 2 koji je bolji.

 

17" Lenovo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2024 17:11 (ghibli7).
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima! Procitao sam zadnjih 10ak stranica da pokusam naci slucaj slican svome u potrazi za novim laptopom (15,6") ali nisam dosao do nekog zakljucka pa vam pisem.
Ghibli i cartman koliko vidim puno pomazete pa se nadam i vasem osvrtu ak bude prilike.

Prvotno mi je plan bio prelazak s windowsa na macbook air, ali mi problem stvaraju dvije stvari: razlika u cijeni 8gb vs 16gb, i kvaliteta zaslona. Trenutno idu neke akcije i cak i s njima to ispadne cca 2k za 16gb i 512ssd. Base model mi je uokviru budzeta (cca 1300), ali se bojim da bi pozalio na dulji period zbog malo ram-a. 
S druge strane neke od ovih win laptopa koje preporucujete vidim da su rangu 1k i s  potencijalno i boljim zaslonom od mac aira i konkuretnim performansama, ili se varam? 

Sto se tice koristenja, trebao bi mi za office, surfanje, multimediju i to na nacin gdje imam vise otvorenih tabova. Od programa u kojima radim npr. figmu ili photoshop, a u pozadini mi moze bit upaljen spotify, a nerijetko i neka tekma na streamu ili youtube (kad mi je lap spojen s monitorom).

Hvala unaprijed na savjetu!
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stroganoff kaže...

Bok svima! Procitao sam zadnjih 10ak stranica da pokusam naci slucaj slican svome u potrazi za novim laptopom (15,6") ali nisam dosao do nekog zakljucka pa vam pisem.
Ghibli i cartman koliko vidim puno pomazete pa se nadam i vasem osvrtu ak bude prilike.

Prvotno mi je plan bio prelazak s windowsa na macbook air, ali mi problem stvaraju dvije stvari: razlika u cijeni 8gb vs 16gb, i kvaliteta zaslona. Trenutno idu neke akcije i cak i s njima to ispadne cca 2k za 16gb i 512ssd. Base model mi je uokviru budzeta (cca 1300), ali se bojim da bi pozalio na dulji period zbog malo ram-a. 
S druge strane neke od ovih win laptopa koje preporucujete vidim da su rangu 1k i s  potencijalno i boljim zaslonom od mac aira i konkuretnim performansama, ili se varam? 

Sto se tice koristenja, trebao bi mi za office, surfanje, multimediju i to na nacin gdje imam vise otvorenih tabova. Od programa u kojima radim npr. figmu ili photoshop, a u pozadini mi moze bit upaljen spotify, a nerijetko i neka tekma na streamu ili youtube (kad mi je lap spojen s monitorom).

Hvala unaprijed na savjetu!

 Macbook Air ima najbolji ekran, osim ako je u konkurenciji neki OLED, mada ima i neke prednosti i nad njime. Ima nenadmašno trajanje baterije, i posebnu memoriju koju dijele CPU i GPU zbog čega je brz i malo troši.

Vidim da mu je cijena sada od 1800€ na više (16/512 ispod čega ne bih išao). Ja sam svoga kupio u Grazu jer je tada bio 200€ jeftiniji.

 

Kao najbolja alternativa, za tvoj budget, čini mi se onaj "powerhouse" s najnovijim AMD procesorom (12 cores, 4x Zen 5 , 8x Zen 5c), OLED ekranom, najnovijim iGPU-om i 24GB RAM-a:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-asus-vivobook-s-16-oled-m5606wa-mx040w-cijena-16-r9-24-1tb-w11-598216961

 

A pošto je i njemu RAM nenadogradiv, možda da razmisliš i o skupljoj 32GB varijanti (skoro 1500€), jer integrirani GPU koristi taj sistemski RAM, a i dobro će doći za multitasking, sada i u budućnosti.

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/laptop-asus-vivobook-s-16-oled-m5606wa-mx016w-cijena-16-r9-32-1tb-w11-598216991

 

Znam da se to cijenom već bliži Macu Air, ali razmisli.

GPU mu je usporediv sa NVIDIA GTX 1070 na laptopu. Ne može se mjeriti sa nekom novom diskretnom serije 4000, ali ima svojih prednosti.

 

Drago mi je da su kao minimum uklonili 16GB.

 

Uskoro će doći naravno i neki jeftiniji laptopi sa malo, ali ne puno, slabijim procesorima nove generacije, ovaj prvi je baš najskuplji.

Ako imaš dileme ili neke druge zamisli oko laptopa, slobodno javi.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

imam budget od cca 500 eura (moguce rastegnuti do 600) i trazim sto je moguce bolji laptop za tu cijenu. Laptop bi se koristio za jednostavne svrhe - browse internet, video/filmovi i office tools (primarno word i excel). Bilo bi idealno da vec dolazi sa Win, ali nije presudno.

 

Imate li kakvu sugestiju?

 

Unaprijed hvala!

Ivo Defa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Defa kaže...

Pozdrav,

 

imam budget od cca 500 eura (moguce rastegnuti do 600) i trazim sto je moguce bolji laptop za tu cijenu. Laptop bi se koristio za jednostavne svrhe - browse internet, video/filmovi i office tools (primarno word i excel). Bilo bi idealno da vec dolazi sa Win, ali nije presudno.

 

Imate li kakvu sugestiju?

 

Unaprijed hvala!

 samo da pojasnim - kada kazem "video/filmovi" - mislim na gledanje videa i filmova, nikakvo uređivanje videa i slicno :)

Ivo Defa
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Defa kaže...

Pozdrav,

 

imam budget od cca 500 eura (moguce rastegnuti do 600) i trazim sto je moguce bolji laptop za tu cijenu. Laptop bi se koristio za jednostavne svrhe - browse internet, video/filmovi i office tools (primarno word i excel). Bilo bi idealno da vec dolazi sa Win, ali nije presudno.

 

Imate li kakvu sugestiju?

 

Unaprijed hvala!

 Za 600€: https://www.arhiteh.hr/amd-ryzen-5-c-1_102_327/lenovo-thinkbook-16-g6-abp-p-23387.html
kvalitetno kućište, 6 jezgreni Zen 3 procesor, proširiva memorija, 

 

Za 500€ nešto od ovoga: https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?q=ryzen+7530u&se=9963%2C66058%2C324489%2C1179003%2C1181035%2C1307061&dntshwfid=3094

preporučio bih Asus i Lenovo (Lenovo je skuplji).

 

 

Iskopah još nešto vrlo interesantno, ali za 700€ : https://egarner.hr/shop/cijena/lenovo-thinkpad-e16-g2-ryz5-7535hs-8gb-256ssd-r660m-w11pro-black

 

Najkvalitetnije kućište, 6 jezgreni Zen 3+ procesor, ali sa jačom RDNA grafikom.

Dođe sa 8 GB RAM-a i samo 256 GB SSD-a, ali ovdje se to oboje može kasnije zamijeniti / proširiti, kao i na Thinkbooku, što ga čini solidnom investicijom.

I usput, ovaj dođe sa Windowsima.

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

EricCartman 
Hvala ti na trudu, to mi je trebalo! :) Ubacujem ih na listu, a to s lovom cu zbilja morat prelomit.. Nje nikad dosta uz sve zivotne troskove. :)

Sto se ekrana tice on mi je posebno bitan zbog ociju koje mi oduvijek dosta pate i to je nesto na sto bas obracam paznju pri kupnji.. Za air sam cuo da je "problem" 60hz (pro je 120, kao i oled), pa da zato tu kaska.

I jos jedan edit: za air sam svojedobno gledao da bi ga narucio iz Austrije, ali cyberport vidim da ne daje opciju za Hrvatsku, dok za njemacki Amazon ne znam je li mi sigurniji. Skupa je stvar za dostavu pa mi nije svejedno

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2024 21:20 (stroganoff).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Defa kaže...

Pozdrav,

 

imam budget od cca 500 eura (moguce rastegnuti do 600) i trazim sto je moguce bolji laptop za tu cijenu. Laptop bi se koristio za jednostavne svrhe - browse internet, video/filmovi i office tools (primarno word i excel). Bilo bi idealno da vec dolazi sa Win, ali nije presudno.

 

Imate li kakvu sugestiju?

 

Unaprijed hvala!

 Moja preporuka lenovo-ideapad-ideapad-3-82rl009psc-173-1920x1080-intel-core-i5-1235u-512gb-ssd.

 ako tražiš laptop za gledanje filmova/videa i ako ovaj nije prevelik.

 https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad_3_17IAU7?M=82RL009PSC

 https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/IdeaPad/IdeaPad_3_17IAU7/IdeaPad_3_17IAU7_Spec.pdf  

 Detalje imaš na linku iznad a na slici je u zelenom razlog zašto bih ga ja izabrao.

 Plastičan je,nije atraktivnog izgleda ali ako tražiš budget laptop za multimediju razmisli o njemu,

 ali ako pak tražiš "allround" kvalitetni radni laptop onda svakako nešto tipa ThinkBook ili ThinkPad što je preporučio kolega EricCartman.

300nits+72%NTSC 300nits+72%NTSC
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2024 2:37 (ghibli7).
3 godine
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...
EricCartman kaže...

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

 Narucio sam ovaj iz Instara g7 s Ryzenom 7535Hs, tx! Cini mi se odlican laptop pogotovo sto ej prosiriv na 64gb i jos 2x ssd, + kaj ima hrpu ulaza i izlaza! Žena bu presretna, Chuwi je krepucno vec 2x

 Dosao laptop, tx za preporuku! Cak je i ekran ok nije super ostar kao na chuwiu no za 16" cisto ok da je text citljiv bez znacajno vidljivih rubova! Ips glow skor pa zanemariv

 Jedino kaj je zastekalo su AMD driveri no i to je proradilo na kraju
Rame cu svakako morati nadograditi ženi mi 16gb nije dovoljno

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stroganoff kaže...

Bok svima! Procitao sam zadnjih 10ak stranica da pokusam naci slucaj slican svome u potrazi za novim laptopom (15,6") ali nisam dosao do nekog zakljucka pa vam pisem.
Ghibli i cartman koliko vidim puno pomazete pa se nadam i vasem osvrtu ak bude prilike.

Prvotno mi je plan bio prelazak s windowsa na macbook air, ali mi problem stvaraju dvije stvari: razlika u cijeni 8gb vs 16gb, i kvaliteta zaslona. Trenutno idu neke akcije i cak i s njima to ispadne cca 2k za 16gb i 512ssd. Base model mi je uokviru budzeta (cca 1300), ali se bojim da bi pozalio na dulji period zbog malo ram-a. 
S druge strane neke od ovih win laptopa koje preporucujete vidim da su rangu 1k i s  potencijalno i boljim zaslonom od mac aira i konkuretnim performansama, ili se varam? 

Sto se tice koristenja, trebao bi mi za office, surfanje, multimediju i to na nacin gdje imam vise otvorenih tabova. Od programa u kojima radim npr. figmu ili photoshop, a u pozadini mi moze bit upaljen spotify, a nerijetko i neka tekma na streamu ili youtube (kad mi je lap spojen s monitorom).

Hvala unaprijed na savjetu!

 Moj savjet bi svakako bio vivobook-s-16-oled-m5606wa-mx075-90nb14b2-m00540-16-3-2kl-oled-120hz-amd-ryzen-ai-9-365-24gb-ddr5-1tb-ssd-freedos-amd-radeon-880m-graphics.

 ako ti se uklapa u budget (ja bih 100% danas njega kupio da nemam Vivobooka 16X Pro).

 U usporedbi sa MacBook 16Pro je vjerojatno slabiji po trajanju baterije ali zato mu je zaslon neusporedivo bolji(uspoređivao sa svojim Vivobookom 16X Pro).

 Radi usporedbe spomenimo da je Macbook16 Pro M2 sa 16BG RAMa i 516 GB SSD kod nas 1k eura skuplji.

 Specifikacije ovog Vivobooka su jako dobre,ima izvrsni i štedljivi AI 9 365 i 24GB DDR5 RAMa sa vrlo dobrom integrirkom Radeon 880M RDNA3.5.  

 Preporuka.Youtube video clip sa malo jačim AI 9 HX370:

 https://www.asusplus.hr/asus-vivobook-s-16-m5606wa-hr

 

 Edit:Neznam jeli kolega Asusman postao vlasnik ovog laptopa jer smo nedavno diskutirali o njemu,ako je zamolimo ga neka podijeli svoje dojmove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2024 3:37 (ghibli7).
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ti!! Na prvu mi se sad cini da sam najblizi upravo ovome kojeg si naveo. Odusevljava me cinjenica da mu je zaslon bolji od maca, a i cjenovno je povoljniji i od aira i od proa. 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stroganoff kaže...

Hvala ti!! Na prvu mi se sad cini da sam najblizi upravo ovome kojeg si naveo. Odusevljava me cinjenica da mu je zaslon bolji od maca, a i cjenovno je povoljniji i od aira i od proa. 

 Mislim da ti je i kolega EricCartman predložio sličan laptop,razlika je jedino u novijem procesoru kod ovog.Imaš i jači model sa 32GB RAMa i AI 9 HX370 ali je blizu 1800 € i mislim da ta cijena ne opravdava tako malu razliku u hardveru.Što se tiče zaslona prije 2 tjedna sam imao priliku vidjeti Macbook Pro 16" sa upaljenim zaslonom i mogu reći da nije ni blizu mom Vivobooku, a na ovom o kojem pričamo dodatni plus je 120Hz rata osvježavanja.OLED je puno kvalitetniji od MiniLEDa samo treba malo pažnje zbog mogućeg bum in-a.

 

Edit:Da se razumijemo Macbook Air i Macbook Pro su vrhunski laptopi ali po cijeni mnogima van domašaja.Air još kako tako ali Pro modeli tu mač.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2024 3:32 (ghibli7).
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, nek mi kolega Cartman ne zamjeri al ovaj tvoj prijedlog me ipak vise privukao.  Taj skuplji bi mi ipak bio preskup iako je masina i pol, a moguce i prejak za moje potrebe. Ovo sa usporedbom zaslona mi je odlican info jer imam potvrdu iz prve ruke, a i sam imam doma LG C2 kao telku tak da sam upoznat s kvalitetom OLEDa. Prespavat cu, al vjerujem da cu ovo pokusat realizirati asap. Hvala jos jednom i jednom i drugom na vremenu i trudu, nije moglo bolje.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ghibli7 kaže...
stroganoff kaže...

Hvala ti!! Na prvu mi se sad cini da sam najblizi upravo ovome kojeg si naveo. Odusevljava me cinjenica da mu je zaslon bolji od maca, a i cjenovno je povoljniji i od aira i od proa. 

 Mislim da ti je i kolega EricCartman predložio sličan laptop,razlika je jedino u novijem procesoru kod ovog.Imaš i jači model sa 32GB RAMa i AI 9 HX370 ali je blizu 1800 € i mislim da ta cijena ne opravdava tako malu razliku u hardveru.Što se tiče zaslona prije 2 tjedna sam imao priliku vidjeti Macbook Pro 16" sa upaljenim zaslonom i mogu reći da nije ni blizu mom Vivobooku, a na ovom o kojem pričamo dodatni plus je 120Hz.OLED rata osvježavanja.OLED je puno kvalitetniji od MiniLEDa samo treba malo pažnje zbog mogućeg bum in-a.

 

 Samo mali ispravak, taj 32GB model nije blizu 1800, blizu je 1500, poglete ponovo link s tim laptopom:

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-m5606wa-mx016w-cijena-16-32gb-ram-amd-radeon-windows-11-613837391

 

Spomenuo sam ga, ne zbog mrvu jačeg procesira, nego zbog 8GB RAM-a više, budući da je isti nenadogradiv.

Da, prespavaj. Ovaj model košta malo ispod 1500€. Razmisli jel ti taj future proofing vrijedi 150€ više od onoga sa 24GB:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-m5606wa-mx075-cijena-16-1tb-ssd-24gb-ram-amd-radeon-613837121

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Istina, a i popust je k tome.. Nisam uopce skuzio. Tesko mi je zakljucit jel mi po onome sto mi treba taj red velicina RAM-a overkill, al na dugi rok vjerujem da bi me jos vise sluzio. Morat ce ta 2 na vagu.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 

 Samo mali ispravak, taj 32GB model nije blizu 1800, blizu je 1500, poglete ponovo link s tim laptopom:

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-m5606wa-mx016w-cijena-16-32gb-ram-amd-radeon-windows-11-613837391

 

Spomenuo sam ga, ne zbog mrvu jačeg procesira, nego zbog 8GB RAM-a više, budući da je isti nenadogradiv.

Da, prespavaj. Ovaj model košta malo ispod 1500€. Razmisli jel ti taj future proofing vrijedi 150€ više od onoga sa 24GB:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-vivobook-m5606wa-mx075-cijena-16-1tb-ssd-24gb-ram-amd-radeon-613837121

 Nisam dobro gledao očito. Da,malo jači procesor i 32GB RAM-a za 150 € više.Najbolje bi bilo pustiti kolegu stroganoffa da sam odluči.

 Koji god da izabere od ta dva neće pogriješiti.

 Evo linka sa jednom recenzijom gdje se Asus Vivobook S16 (S5606) sa Intelovim Core Ultra 7 155H i 16 GB RAMa uspoređuje sa Macbookom Pro.

 https://www.itpro.com/hardware/laptops/asus-vivobook-s16-s5606-review-an-outstanding-16-inch-lightweight-oled-laptop

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2024 5:16 (ghibli7).
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolegi stroganoffu ste samo dali novu dilemu, najbolje otic pitat sad jos na reddit il quoru.   Sala mala, moram si financijski to posloziti i vidjeti. Jasno nisam ekspert ali za sad mi se cini da bi za moj najgori scenarij - 15-20 tabova, figma, photoshop, docs i yt ili stream odjednom - 24 trebala biti dovoljna na dulji period, kao i procesor.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stroganoff kaže...

Kolegi stroganoffu ste samo dali novu dilemu, najbolje otic pitat sad jos na reddit il quoru.   Sala mala, moram si financijski to posloziti i vidjeti. Jasno nisam ekspert ali za sad mi se cini da bi za moj najgori scenarij - 15-20 tabova, figma, photoshop, docs i yt ili stream odjednom - 24 trebala biti dovoljna na dulji period, kao i procesor.

 24 je dosta bolje od 16 i trebalo bi biti future proof, samo računaj da ti grafa uzima sebi dio od toga. 

A opet 150€ za 8GB RAM-a više je malo puno.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tko nije u žurbi neka pričeka laptope sa Intel Lunar lake procesorima. Izgleda da je Intel izbacio čip efikasniji i od AMD i Snapdragon. 

Bogme odlična godina za prijenosnike. Sva 3 proizvođača izbacila iznimne procesore. X Elite kad je izašao izgledao je wow, a par mjeseci nakon je meh

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Ovako, treba mi preporuka za novi laptop (duuh :)). Raspon cijena koji gledam je između 1200€ i 1500€. Nekad sam se više bavio ovim temama, a trenutno sam van trendova i iskreno nemam pojma na što obraćati pažnju i kako odabrati. Sadašnji laptop većinom koristim stacionarno, uštekan je na monitor, a planiram dodati i TV. Uglavnom dosta istražujem i pretražujem pa je upaljeno 20ak tabova skoro konstantno. Igre ne igram u zadnje vrijeme jer je laptop na izmaku snaga i osjećam da mu je vrijeme da ide, zato i tražim drugi. Ipak, želio bih ponovno ponekad odigrati neki noviji naslov. Igram Civ, Victoriu i sl., uglavnom strategije, ali mi za oko zapadnu i drugačiji naslovi koje ne odigram zbog nedostatka performansi. Znači, trebam neki prijanosnik koji može vrtjeti i nove naslove, koji je koliko toliko future-proof i koji po mogućnosti ima 2 hdmi utora (nije uvjet, mogu i odštekavati).

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice