Izgubljen/ukraden laptop

poruka: 15
|
čitano: 10.964
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Izgubljen/ukraden laptop

jučer, 22.06., sam u vlaku zaboravio ruksak s laptopom (ne pitajte kako, jednostavno se desilo, glup sam...). Izašao sam van na stanici Vrbovec i kad sam skužio da sam ga ostavio bilo je prekasno. odmah sam otišao u prometni ured i tražio pomoć. rekli su da će pogledati i da ako nađu išta da će me čekati u Križevcima. naravno, nisu našli ništa. čak sam telefonom osobno razgovarao s kondukterom u vlaku i zamolio ga da još jednom pogleda i još sam čekao taj vlak da se vrati natrag i pregledao sam taj vagon. ničega nije bilo. tko god da ga je uzeo vjerojatno je to napravio između stanice Vrbovec i Križevci negdje oko 15:30 - 16:00 sati. znam da su šanse da ga nađem gotovo nikakve (nisam instalirao softver za praćenje ili bilo šta slično), ali molio bih vas, poštovani kolege s foruma, da mi pomognete u pronalasku laptopa bilo kakvim informacijama o prodaji tog modela laptopa ili kupnji baterije i/ili punjača za asus laptop na tom području (vrbovec - križevci). znam da je ''long shot'', ne znam šta bih drugo napravio. u ruksaku se nazio samo miš i laptop bez baterije i punjača.

Laptop je:

ASUS N71JA-TY047:
CPU: i3 350M
RAM: 4 GB DDR3 1066MHz
GPU: Radeon 5730 1GB GDDR3

 

 

stock slika laptopa s interneta stock slika laptopa s interneta
uz laptop u ruksaku je bio i crveni Prestigio miš uz laptop u ruksaku je bio i crveni Prestigio miš
laptop je bio u ovakvom ruksaku laptop je bio u ovakvom ruksaku
Guns don't kill people... lasers do
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2013 13:05 (unchosen one).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Izgubljen/ukraden laptop

Što mislite, ima li šanse da ga ikada dobijem nazad?

 

Guns don't kill people... lasers do
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop
unchosen one kaže...

Što mislite, ima li šanse da ga ikada dobijem nazad?

 

Jednom rijecju, ne.

Zao mi je ali sanse da ces ga opet vidjeti su malo, gotovo nikakve. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop

Ako imaš ASUS-ovu knjižicu sa jamstvom i serijskim brojem - obavjesti MR servis (ili servis koji

je naveden na jamstvu) da ti je laptop ukraden, i da ukoliko ga zaprime na servis,

da blokiraju servisiranje dok ti ne doneseš jamstveni list i račun kao dokaz o kupnji.

 

Nije da će te previše usrećiti - ali barem ga možeš nakon godinu-dvije dobiti

natrag i "lopovu" uskratiti mogućnost daljnjeg korištenja,

te saznati njegove podatke i tužiti ga za krađu.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
odjavljen
offline
Izgubljen/ukraden laptop

Sanse za to su vrlo male . Jedino u slucaju da ga nadje netko posten. Ali... uz svu cast iznimkama...danas je sve manje takvih. 

Na tebi je da pokusavas sve cega se sjetis , ali ujedno , ne nadaj se bas previse.  Nemoj misliti da te obeshrabrujem... 

Evo , meni su ukrali iz autobusa torbu sa svom foto-opremom sredinom 2009-te .. a prosle godine su mi nekim cudom pronadjeni objektivi koji su i vrijedili najvise.. 

Zato.... njuskaj ali pokusaj preboliti . 

It's all about the sound . (Quincy Jones)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Izgubljen/ukraden laptop
Don Kihoty kaže...

Ako imaš ASUS-ovu knjižicu sa jamstvom i serijskim brojem - obavjesti MR servis (ili servis koji

je naveden na jamstvu) da ti je laptop ukraden, i da ukoliko ga zaprime na servis,

da blokiraju servisiranje dok ti ne doneseš jamstveni list i račun kao dokaz o kupnji.

 

Nije da će te previše usrećiti - ali barem ga možeš nakon godinu-dvije dobiti

natrag i "lopovu" uskratiti mogućnost daljnjeg korištenja,

te saznati njegove podatke i tužiti ga za krađu.

Briga MR servis za njegov laptop, baš će oni voditi evidenciju o tome...

 

I zašto bi pobogu netko ko nema račun niti jamstvo nosio taj laptop nakon godinu-dvije u MR servis?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 18:13 (Rade0n).
 
2 3 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Izgubljen/ukraden laptop

Mislim da ti je jedina sansa prijaviti to na policiji (ako se gubitak uopce i prijavljuje) i pratiti oglase. Ako naleti nesto odgovarajucih specifikacija nazvati policiju i mozda mogu provjeriti serijski broj.

A i to je isto pitanje da li se uopce moze kod nas. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop
Rade0n kaže...

Briga MR servis za njegov laptop, baš će oni voditi evidenciju o tome...

 

I zašto bi pobogu netko ko nema račun niti jamstvo nosio taj laptop nakon godinu-dvije u MR servis?

1. Obećaš im nekakvu pinku - 300kn u džep nit orali nit kopali - nije puno tebi,

a nije malo njima.

 

2. Zato što ASUS ima dvije godine jamstva, i u slučaju da se stvarno izgubi jamstveni list,

moguće je ostvariti jamstvo preko serijskog broja. Smart ha?

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop

to se kaze pozdravi se mujo s materom...

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
protjeran
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop
Don Kihoty kaže...
2. Zato što ASUS ima dvije godine jamstva, i u slučaju da se stvarno izgubi jamstveni list,

moguće je ostvariti jamstvo preko serijskog broja. Smart ha?

Ma genijalno, znači ne treba ti ni jamstvo ni račun, o bože...

Na reklamaciji trebaš priložiti jamstveni list i račun, to ti jasno piše na MR stranicama:

 

"Jamstvo počinje teći datumom isporuke kupljenog proizvoda krajnjem kupcu, a dokazuje
se predočenjem računa i ovjerenog jamstvenog lista te uz detaljan opis kvara."

 

To isto piše i u Zakonu RH, bez toga te trgovina i servis lagano odj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2013 18:27 (Rade0n).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop
Rade0n kaže...

Ma genijalno, znači ne treba ti ni jamstvo ni račun, o bože...

Na reklamaciji trebaš priložiti jamstveni list i račun, to ti jasno piše na MR stranicama:

 

"Jamstvo počinje teći datumom isporuke kupljenog proizvoda krajnjem kupcu, a dokazuje
se predočenjem računa i ovjerenog jamstvenog lista te uz detaljan opis kvara."

 

To isto piše i u Zakonu RH, bez toga te trgovina i servis lagano odj.

 

 

Genijalac, za msan i ezy, ne treba ti ništa osim samog hardvera. Po serialu sve vode.

14 godina
offline
Izgubljen/ukraden laptop

hvala na odgovorima, znam da vjerovatno neću nikad dobiti laptop nazad.

zaradit ću za drugi i biti pametniji malo...

na greškama se uči {#} nažalost, ja sam na svojim naučio...

Guns don't kill people... lasers do
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Izgubljen/ukraden laptop

nadam se da nemaš nekakve ekstra bitne ili povjerljive podatke na laptopu, a s tim vlakovima sam i ja uvijek morao biti na oprezu, torbu ili u krilo ili pokraj sebe, rijetko kada sam stavljao na onu policu gore upravo iz toga razloga da ne zaboravim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Izgubljen/ukraden laptop

ma dajte, kakav laptop - i nije ukraden nego nađen, nalaznik ga ne mora vratit - to je njegova dobra volja (ili ako već ima nagrada za nalaznika)...

 

nikad neću shvatit kak netko zaboravi tako vrijednu torbu - jel ti cura pušila dok ste izlazili iz vlaka il kaj???{#}

 
1 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izgubljen/ukraden laptop
zlatkor kaže...

ma dajte, kakav laptop - i nije ukraden nego nađen, nalaznik ga ne mora vratit - to je njegova dobra volja (ili ako već ima nagrada za nalaznika)...

 

 

  Nije njegova dobra volja, nego kazneno djelo utaje:

 

 

Utaja

Članak 232.

(1) Tko protupravno prisvoji tuđu pokretnu stvar ili imovinsko pravo koji su mu povjereni, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(2) Tko protupravno prisvoji tuđu pokretnu stvar ili imovinsko pravo koje je našao ili do kojih je slučajno došao, kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(3) Ako je vrijednost utajene stvari ili imovinskog prava velika, počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(4) Ako je vrijednost utajene stvari ili imovinskog prava mala, a počinitelj je postupao s ciljem prisvajanja stvari takve vrijednosti, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice