Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

poruka: 17
|
čitano: 10.403
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Specifikacije :

 

- 5600DPI, laserski senzor

- Ubrzanje - 50G

- Poolong Rate - do 1000Hz

- Tracking Speed do 6m/s

- Pozlaceni USB priljucak

- Opleteni kabel

 

Opleteni kabel Opleteni kabel
 
Pozlaceni konektor Pozlaceni konektor
 

 

Sistemski zahtjevi :

 

-USB 2.0

-Windows XP/Vista/7

 

Bundle :

Kutija je atraktivnog izgleda, bjele boje koju mozete vidjeti na slici.

 

Bundle 1 Bundle 1
 
Bundle 2 Bundle 2
 
Bundle 3 Bundle 3
 

 

U kutiji nalazimo :


-Mis, dakle R.A.T 7
-Malu kutijicu sa raznim nastavcima za prilagodjavanje i uredjivanje misa
-Upustva i CD sa driverima i Softwerom

 

Kutijica 1 Kutijica 1
 
Kutijica 2 Kutijica 2
 
Uputstva i driveri Uputstva i driveri
 

Softwer :

Softwer samog misa je poprilicno jednostavan. Imamo 4 DPI moda, koja mozemo podesiti po zelji i mjenjati na swichu kod scrolla. Imamo i gumb sa lijeve strane tzv. Precision Aim mode, ciji DPI takodjer mozemo namjestati po zelji.


Welcome screen Welcome screen
 
Za namjestanje DPI-a Za namjestanje DPI-a

 

Za namjestanje DPI-a Precision Aim Mode gumba Za namjestanje DPI-a Precision Aim Mode gumba
 

 

O misu :


Prvi dojam o misu je bio odlican, kao mis iz fantazije. I taj je dojam zadrzao. Izgledom vrlo atraktivan, sa pozlacenim konektorom, za kojeg kazu da ima bolju propusnost. Posjeduje opleteni kabal, za lakse upravljanje. Ima mnogo opcija za fizicko prilagodjavanje korisniku tj. korisnikovoj saci. Mozete mjenjati razne djelove misa, tu su naravno i utezi, iako sam ih osobno skinuio, jer je i sam mis dosta tezak, 144g. Ali mi tezina ne smeta. Ja sam ga namjestao nekih pola sata i sada mi perfektno lezi u ruci.


Mis je odlican u igrama, svatko ce naci svoju odgovaracu brojku, zbog vrlo visokog DPI-a(5600DPI). Mis je precizan onoliko koliko vi zelite. DPI mijenjate sa lakocom, mijenjajuci izmedju 4 podesive razine koristeci mali swich, smjesten iza Scrolla. Tu je i Precision Aim mode gumb, koji funkcionira tako sto u Softweru misa podesite na koliko ce DPI raditi prilikom pritiska na gumb. Kada pritisnete gumb mis umjesto na standardno postavljenih 2000DPI raditi na 800DPI(uzeto primjera radi). Gumb je vrlo koristan u igrama. O Scrollu nemam nekih posebnih rijeci, radi kao urica.

 

Do sada sam ga koristio u igrama Warcraft 3 The Frozen Throne, COD, C.S 1.6 i nemam zamjerki, odlicno se ponasa, preciznost vrhunska. Kada bih ga usporedio s Abyssusom, neznam odakle bih poceo, sam Aim Mode gumb mu daje jako veliku predonst bar po meni, zatim kvaliteta je bolja zasigurno, sam mis mi bolje lezi u ruci. Nemojte se zavarati kolicinom DPI-a, netko kaze ja imam 17" monitor, ne treba mi preko 2000DPI, pravilo je : "Sto vise DPI-a to bolje".

 

Koristio sam ga na Razer Goliathus Control podlozi, al se ne slazu bas najbolje.
Mis cesto zapinjanje. Bolje mi radi na stolu.

Neki se zale na raspored gumbova, ali za mene su kao krojeni. Svi na svome mjestu.
Korisni jednako u surfanju kao i u igrama.

Nakon duljeg koristenja ruka se pocne znojiti, al odlozim mis 10-tak sekudni i sve 5.

Plusevi :
Razne mogucnosti oblikovanja tj. uredjivanja, vrlo visok DPI, dovoljan broj tipki

Minusi :
Tezina, cijena, dobavljivost

Zakljucak :

Definitivno jedan od najboljih miseva koje vam trziste trenutno moze ponuditi.
Sa raznim mogucnostima prilagodjavanja korisniku.

 

Mislim da je ovaj mis odlican izbor za svakoga tko zeli ili imati odlican ako ne i najbolji mis a i za one koji samo zele imati lijepu periferiju. Cijena je jedan od cimbenika koji jako mnogo ljudi sputava u kupovini ovog proizvoda. 

 

 

Sve kritike i primjedbe su dobrodosle. Ako sam sto zaboravio napisati, recite mi, jer o ovome misu ima stvarno gomila stvari za napisati.

 

R.A.T u komadicima R.A.T u komadicima
Go hard or go home ... Low life !
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 16:54 (Gman).
Moj PC  
26 0 hvala 19
15 godina
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

u hebote koji mis!

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Dobar review, sve pohvale na trudu..

Miš je odličan, posebno mi se sviđa zbog njegove prilagodljivosti (imam veću ruku pa večinu miševa claw-am)

Jedan detalj koji ga čini posebnim je ta tipka tkz. "slow mode" (sam izmislio :D) koja je fantastična u igrama kao COD, CS, i posebno Battlefield zbog izričito velikih mapa..

Sve u svemu miš daje dosta za svoju cijenu te bi trebao zadovoljiti svačije kriterije.. Miš sam i sam koristio kod frenda..

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Hvala. Ta tipka se zove Aim Mode gumb, jedna od najboljih stvari na misu meni osobno.

Go hard or go home ... Low life !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Dobar review {#}

 

Za šta točno služi ta Aim Mode tipka?

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 0:35 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Hvala. Pise ti gore. Al evo, Copy/Paste.

 

Precision Aim mode gumb, koji funkcionira tako sto u Softweru misa podesite

na koliko ce DPI raditi prilikom pritiska na gumb. Kada pritisnete gumb mis ce

umjesto na standardno postavljenih 2000DPI raditi na 800DPI(uzeto primjera radi)

Go hard or go home ... Low life !
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 0:53 (Gman).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]
Gman kaže...

Hvala. Ta tipka se zove Aim Mode gumb, jedna od najboljih stvari na misu meni osobno.

To je nešto kao legalni cheat (veličanje) .. :D

Pogle ovo, kad npr u COD-u ideš snipati nekoga stisneš shift smiriš miš, ovako još samo usporiš te ti to olakša snipanje za 50%

Al prije će neko smanjiti dpi nego ga povečati..

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 0:41 (Zeppe).
15 godina
offline
RE: Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]
Fićo_CoD 5 kaže...

Dobar review {#}

 

Za šta točno služi ta Aim Mode tipka?

Laički rečeno, da ti uspori miš dok koristiš snajper u FPS igri. I to koliko sam odrediš u postavkama.

14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Totalno pojednostavljeno.{#}

Go hard or go home ... Low life !
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 0:45 (Gman).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Izvrstan review i vidi se da znaš to raditi. Prvo izvanredni review abyssusa i sad RAT 7. Svaka čast.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Hvala. Sad ide mala puza, pa cu nabaciti review tipkovnice, Mad Catz Modern Warfare 2 Elite.

Go hard or go home ... Low life !
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 12:43 (Gman).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

imam jedno pitanje. vezano je za podlogu za taj miš, zvao sam algoritam, naručili su iz zg rat 7 i cyborg v1 podlogu (znači iste marke kao i miš).. možda je pitanje smješno, al hoće rat 7 li raditi na toj podlozi, logično mi je da hoće. ipak su iste marke :S pa da nebi bzvz dao 100 kn za podlogu na kojoj ne radi.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Mislim da bi trebao raditi kak spada. Ali ja cu ipak ici na CM Storm Tactics koja je par kuna skuplja.

Go hard or go home ... Low life !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

odličan review,jedino se ne slažem da što više dpi to je bolje igrat.Nemora biti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

Jel ima itko da prodaje navedeni mis?

malada
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

BUMP!

 

Stigao novi Software za mis, koji je dosta jednostavniji od prethodnika. Netko je jos govorio neki test da odvrtim sa misem, al' nisam imao vremena a i zaboravio sam kako se zove test, neki od CM Storm-a. {#}

Xfire - izzy904
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mad Catz R.A.T 7 [Review by Gman]

A nakon jednog vremena korištenja jeli miš počeo što škripati ili je čvrst ko prvog dana?

ButcherCRO ingame! I onda neš pil, vražju mater neš pil!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice