Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 74.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
dmanz kaže...
Dinče kaže...
Navodno sam čuo da su u jadransom moru pronašli dvije tektonske ploče!

postoji "jadranska" tektonska ploča, dosta je mala, ali je i razlog da na nasoj obali ima puno vise potresa nego u unutrasnjosti

Pa što mu davate TD-ove? Pa postoji, nalazi se dole kod Dubrovnika i dosta je mala.

Kruger
14 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
isti ku*ac za msc ljestvicu dodaš +3 na broj od richterove...:)
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
16 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Mentalist kaže...

 

Nikad cuo za Jadransku tektonsku plocu.

tata ili ti !?

za tebe se ne čudim ali tati reci da pročita nešto nakon magisterija.

 

 

f = 2^{12k/12} \times 440 \,\mbox {Hz} = 2^k \times 440 \,\mbox {Hz}
16 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

mi se nalazimo na trusnom području, no ono je manje aktivno od npr. japana budući da se radi samo o dvije tektonske ploče, odnosno jedna se podvlači pod onu "našu", na taj način su kako je već netko napisao nastali naši dinaridi. Japan je uvijek trusno područje i biti će ubuduće jer se tu radi mislim o 3 ploče koje se međusobno guraju na malom području. Kod nas mogu biti jaki potresi no mogućnost je znatno manja, ali ne i nemoguća (ipak se mi ne nalazimo na samom rubu ploče). Zemljine ploče su uvijek aktivne i potresi su u ljudskoj civilizaciji neizbježni. Na slici se vidi podjela tih ploča i jasno je vidljivo kako ploče utjeću na nastanak gorja.

sl sl
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 9:56 (igy).
13 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj
kakapo Zeppelin bigboy98 cod4gamer

Evo vam dokaza pa vi tvrdite i dalje suprotno:
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/otkriven-aktivni-tektonski-rasjed-u-jadranu.html
Dino
15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ne moze jadransku obalu zadesiti cunami kao sto je japan ili onaj prije njega...zbog blizine talijanske obale ne moze se razviti cunami tih razmjera...

He who dares, wins
13 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj
Naravno da se nemože dogodit cunami jer naše more nema velik izlaz na ocean,japan je otočna država,to je i istok a tamo je ocean,ocean je puno veći,a oluje su na tim djelovima moguće
Dino
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dinče kaže...
Naravno da se nemože dogodit cunami jer naše more nema velik izlaz na ocean,japan je otočna država,to je i istok a tamo je ocean,ocean je puno veći,a oluje su na tim djelovima moguće

Kakve veze imaju oluje sa potresima, odnosno tsunamijima?

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
deadman kaže...
Dinče kaže...
Naravno da se nemože dogodit cunami jer naše more nema velik izlaz na ocean,japan je otočna država,to je i istok a tamo je ocean,ocean je puno veći,a oluje su na tim djelovima moguće

Kakve veze imaju oluje sa potresima, odnosno tsunamijima?

Oboje spadaju u prirodne katastofe

Dino
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dinče kaže...
deadman kaže...

Kakve veze imaju oluje sa potresima, odnosno tsunamijima?

Oboje spadaju u prirodne katastofe

OK, ali netko bi iz tvoje prethodne rečenice mogao zaključiti da tsunamiji nastaju zbog oluja, što nije točno.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
15 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
deadman kaže...
Dinče kaže...
deadman kaže...

Kakve veze imaju oluje sa potresima, odnosno tsunamijima?

Oboje spadaju u prirodne katastofe

OK, ali netko bi iz tvoje prethodne rečenice mogao zaključiti da tsunamiji nastaju zbog oluja, što nije točno.

moguce je 
ima nesto veze sa tlakom koji digne razinu vode  nesto slicno kao da vodu tornado usisa 

no trebala bi bit dosad neviđena oluja,a i to nebi bilo bas kao Tsunamij

http://protocol4.animehr.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
deadman kaže...
Dinče kaže...
deadman kaže...

Kakve veze imaju oluje sa potresima, odnosno tsunamijima?

Oboje spadaju u prirodne katastofe

OK, ali netko bi iz tvoje prethodne rečenice mogao zaključiti da tsunamiji nastaju zbog oluja, što nije točno.

Nerazumijem se ja baš puno u zemljopis (ili ti geografiju).

Dino
16 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

tsunamiji nisu isključivo vodeni valovi nastali potresom, mogu nastati udarom meteora, klizanjem zemlje, podvodnom eksplozijom, može kako je već rečeno i vremenskim uvjetima odnosno pod utjecajem atmosferskog tlaka. za njihov nastanak ipak je potrebna velika količina vode i otvorenost.

14 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
da sigurno će meteor past u jadransko more :)
19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
gjurki kaže...
da sigurno će meteor past u jadransko more :)

Već je jedan pao u obliku hrvatske i ostao na ovom prostoru

 

(To je rekao: Željko Pervan)

Dino
13 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Da se Zagreb zatrese 6-7+ po Richteru, ode Gornji grad u k****...{#}

mutikaša i probisvijet
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
prle_zg kaže...

Da se Zagreb zatrese 6-7+ po Richteru, ode Gornji grad u k****...{#}

Šta??? Pa vaš Gornji grad je izdržljiviji od Slatine i Orahovice zajedno,iako Slatina nije na brdu

Dino
16 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
prle_zg kaže...

Da se Zagreb zatrese 6-7+ po Richteru, ode Gornji grad u k****...{#}

Meni se pak čini da bi Gornji grad jedini i opstal, a sve ovo novo da bi se zrušilo ko kula od karata...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
1domagoj1 kaže...
prle_zg kaže...

Da se Zagreb zatrese 6-7+ po Richteru, ode Gornji grad u k****...{#}

Meni se pak čini da bi Gornji grad jedini i opstal, a sve ovo novo da bi se zrušilo ko kula od karata...

Jugoslavenske zgrade su dosta cvrste, valjda na to mislis.

No Gornji grad je stariji od Juge, a jos je i na uzbrdici...nekako mislim da se tamo ljudi ne bi dobro proveli.

- Psiho246
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Psiho246 kaže...
1domagoj1 kaže...
prle_zg kaže...

Da se Zagreb zatrese 6-7+ po Richteru, ode Gornji grad u k****...{#}

Meni se pak čini da bi Gornji grad jedini i opstal, a sve ovo novo da bi se zrušilo ko kula od karata...

Jugoslavenske zgrade su dosta cvrste, valjda na to mislis.

No Gornji grad je stariji od Juge, a jos je i na uzbrdici...nekako mislim da se tamo ljudi ne bi dobro proveli.

Slažem se Psiho.

A ujedno i pročitao na nekom portalu, od naših " uglednih " seizmografa, Gornjem gradu se stvarno loše piše u slučaju jačeg potresa,

što zbog starosti kuća, što zbog nagiba i trusnosti zemljišta..

 

mutikaša i probisvijet
16 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Hehe, ma ja sam to više onak, sarkastično rekel... ak me kužite ;)

 

Ofc da ne bi bilo baš dobro da nekakvi potres jači dođe...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
15 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Jesu to bili neki potresi u Rijeci i okolici ili?

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
F1-IVO kaže...

Jesu to bili neki potresi u Rijeci i okolici ili?

 

Čini se da jesu... Bar pet komada, jako sitno sve, kao osrednja, malo jača grmljavina.

 

Nema nigdje vijesti o tome, Radio Rijeka portal i NL nula, od ostalih također ništa.

Hvala ti Bože što sam RIJEČANIN!
15 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Eto zvao sam 112 i kaže žena da nisu potresi nego negdje su radovi (valjda miniranje) ali još prikupljaju podatke.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Jeste li ga osjetili danas? Dogodio se nešto prije 15 sati i bio je 4,6 po richteru. Navodno se osjetio u Zagrebu, Rijeci, Ogulinu, Senju, Krku i južnoj Sloveniji... :)

 

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/graani-zovu-112-tresli-se-sjeverno-primorje-i-zagreb-326069

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 17:18 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Jeste li ga osjetili danas? Dogodio se nešto prije 15 sati i bio je 4,6 po richteru. Navodno se osjetio u Zagrebu, Rijeci, Ogulinu, Senju, Krku i južnoj Sloveniji...

Jesam, iz Crikvenice haha, ali bio je jako slab kod mene

15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Jeste li ga osjetili danas? Dogodio se nešto prije 15 sati i bio je 4,6 po richteru. Navodno se osjetio u Zagrebu, Rijeci, Ogulinu, Senju, Krku i južnoj Sloveniji... :)

 

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/graani-zovu-112-tresli-se-sjeverno-primorje-i-zagreb-326069

Kod mene u ZG-u se nije ništa osjetilo... 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ja isto nisam ništa osjetio {#}

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 17:42 (Marko :D).
11 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Jeste li ga osjetili danas? Dogodio se nešto prije 15 sati i bio je 4,6 po richteru. Navodno se osjetio u Zagrebu, Rijeci, Ogulinu, Senju, Krku i južnoj Sloveniji... :)

 

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/graani-zovu-112-tresli-se-sjeverno-primorje-i-zagreb-326069

Južnoj? Misliš cijeloj?

www.mmo-balkan.com/forum
13 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ja nis nisam osjetio...

Cesta kaj vodi s autoputa je ionak puna rupendara (kak i prilici za ove prostore) pa kad sleper prode malo malo se tresem, tak da imam 4,6 richtera svaki dan preko nekoliko... Postal sam imun valjda..

Battlelog ~ UrbanFsk ----- BF3 Server:http://tinyurl.com/m3o9brx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice