O svemiru

poruka: 637
|
čitano: 157.340
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
PC Street Hacker kaže...

Evo da se bacimo na svemirce.

NASA skriva naše daljne rođake i naravno (negdje sam to vidio na forumu) da to otkriju nastala bi svjetska panika i kaos.

 u bokte
|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
SOS kaže...
Jerkenovski kaže...

Zamislite si ovako...imate jedan atom...on se sastoji od protona,neutrona i elektrona...

Proton i neutron su u jezgri...

Imamo jako nuklearno međudjelovanje...ono je zaslužno za držanje protona i neutrona na okupu...

Oko jezgre neprestano kruže elektroni u svojim ljuskama...

Jezgra atoma je veliko skladište energije...rastavimo li ju doći će do oslobađanja velike energije...to možemo zahvaliti upravo jakom nuklearnom međudjelovanju između protona i neutrona...do sada se ni jedan atom nije raspao sam od sebe pošto im je život procjenjuje na 10 na 25-u godina.

 Što kad se raspadnu? Postoji li lančana reakcija?
 Imaš wikipediju...upiši u tražilicu Nuklerano oružje i bit će ti jasnijeBelji se
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Jerkenovski kaže...
 Imaš wikipediju...upiši u tražilicu Nuklerano oružje i bit će ti jasnijeBelji se
 Meni je jednostavnije kad mi netko objasni! Nevinašce Nisam baš siguran da vijek trajanja atoma do 25 godina.
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
SOS kaže...
Jerkenovski kaže...
 Imaš wikipediju...upiši u tražilicu Nuklerano oružje i bit će ti jasnijeBelji se
 Meni je jednostavnije kad mi netko objasni! Nevinašce Nisam baš siguran da vijek trajanja atoma do 25 godina.
 10 na 25-u godina = 1025


EDIT : Nadam se da se nuklearno oružje neće koristiti (A-bomba, H-bomba). Osim toga, pomoću fisije ti rade sve nuklearke.
Mišljenje je kao šupak, svatko ga ima!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 15:11 (Horagio).
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Horagio kaže...
...
 Mislim na to, što se dogodi s atomom nakon "smrti" tj. kraja "roka trajanja".
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
SOS kaže...
Horagio kaže...
...
 Mislim na to, što se dogodi s atomom nakon "smrti" tj. kraja "roka trajanja".
 Raspada se, tj. postaje radioaktivan
SOS kaže...
Jerkenovski kaže...
 Imaš wikipediju...upiši u tražilicu Nuklerano oružje i bit će ti jasnijeBelji se
 Meni je jednostavnije kad mi netko objasni! Nevinašce Nisam baš siguran da vijek trajanja atoma do 25 godina.
 Očito nisi
Deal with facts and live with them.
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Nisam bio siguran. Sad jesam. Hehe...

Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Zaboravite big bang! Nova teorija je uspostavljena (između dvije opcije kraja svemira, i nastanka,baš ona meni draža)! Big Bounce!

Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
SOS kaže...

Zaboravite big bang! Nova teorija je uspostavljena (između dvije opcije kraja svemira, i nastanka,baš ona meni draža)! Big Bounce!

 Objasni malo.
Deal with the facts and live with them.
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
PC Street Hacker kaže...

Evo da se bacimo na svemirce.

NASA skriva naše daljne rođake i naravno (negdje sam to vidio na forumu) da to otkriju nastala bi svjetska panika i kaos.

Da, dobro si vidio, ja sam bio sugovrnik u raspravi. Pričalo se kako NASA skriva Aliene i da nebi nastala kriza u svijetu zbog straha, skrivaju to.  I Području 51 se srušio NLO i tamo su uzeli njihova tjela. Kao proučavaju ih još da budu sigurni "od čega se sastoje". Ja mislim da blefiraju o svemu, ali i dalje stoji teorija da izvanzemaljci (slomiš jezik dok izgovoriš) postoje, tj. da nismo sami u svemiru. Nikada ovakve teme na TVu; pregledavao sam jubito i ima hejhaj videoisječaka kako su naši preci u stare arheološke slike nacrtali vanzemaljce i opisali ih kao nepoznata bića i kako su uhvaćeni na djelu postojanja itd.
Još bih nadodao da, ako je netko gledao MIB film, da sam gledao DiscoveryScience baš su pričali kako je director filma jako puno razmišljao o teoriji da u svakom atomu možda postoji jedan svemir i još jedan u atomu tog svemira itd. ili da izvan našega svemira možda postoji još jedan svemir koji se skriva u bog zna čemu vanjskog svemira. Postoje mnoge teorije o ovoj temi da stvarno ne valja raspravljat o ovome osim šta su naši znanstvanici sveznaoci zaključili. I opet se vraćamo na početak naše drage NASA-e koja nam skriva oko 40% tajni Zemlje, Svemira i koječega.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Kažu da škola nije ztvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2008 22:51 (Hex).
16 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Gluposti. Inteligenta bića sa drugih planeta/planetoida nisu posjetila zemlju, a ako i jesu nema nikakvih dokaza. U svakom slučaju, sa tehnologijom kakvu bi morali imati za prevaliti tako ogromne udaljenosti, nije im problem NEPRIMJETNO posjetiti Zemlju. Pretpovijesni crteži su jednostavno mašta tadašnjih ljudi. Što se tiće ove teorije sa atomima i svemirima, nema nikakvih dokaza za to, a sumnjam i da postoji način da se tako nešto dokaže. Iz tog razloga, takve teorije mogu spadati samo i samo u pseudoznanost. Ustvari glupo je tražiti od znanosti da prizna takve stvari jer znanstvene teorije moraju imati čvrste argumente. Ta teorija ih uopće nema.

15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Odakle tih 40%???

We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

čvrsti dokazi? ajd ti meni daj neke od tih "čvrstih" dokaza gravitacije, a da nie tehnoloshki revolucionaran pad lubenice na glavu? znanstvenici znaju da postoji gravitacija, ali ju ne mogu opisati drukčije nego FENOMEN u kojem tijela sa masom privlače jedno drugo... čvrsti dokazi dragi prijatelju ne postoje ni zašto, i zato treba sve preispitivati i dovoditi u pitanje, a ne olako reći da mali zeleni nikada nisu posjetili Zemlju, ili da ne postoje. ja sam i više nego siguran da postoje i "izvanzemaljci" (koi si sad briu "ma ko je tu izvanzemaljac Zemljanine čudni!"), dakle jednostavno život izvan našeg solarnog sustava, nema nish chudno ni bajkovito ni znanstveno-fantastichnog u tome... ali mislim da je u usporedbi sa duhovnom, istinski nadnaravnom i metafizičkom realnošću sva ta spika o izvanzemaljcima i atomima unutar atoma i kvazara i crvotočina i ovo ono, isto kao čuđenje nekog neukog indijanca iz amazonske prašume o tome kak radi to čudo neviđeno pomoću kojeg čovjek može iz čistog zraka stvorit vatru - upaljač!  

 

tak da, jedino u kaj možeš bit 100% siguran je da ne možeš ni u šta biti 100% siguran! zato je sva znanost zapravo pseudoznanost kak ti veliš, a ona koja zvuči "manje pseudo" je prihvaćena kao bezuvjetno neupitan zakon i točka! 

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2008 2:57 (AmazingGrace).
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Kad govorite o nagađanju i takvim stvarima uzmite u obzir da su neki najveći geniji danas proglašeni kao geniji upravo zbog mašte i nagađanja koja su po nekoliko stotina puta pokušavali dokazati na ljudski prihvatljiv način (većinom matematikom). Jedan Einstein je kao što je i sam rekao postigao to što je postigao zahvaljujući mašti i možda neznaju mnogi žena mu je bila odlična matematičarka i da nije bilo njegove žene sve ono o čemu je maštao bi vrlo vjerojatno palo u vodu. Ali, bez obzira na to, sama relacija ''vrijeme'' je ljudska tvorevina koja se uvela pojavom prvog bog zna kolko starog kalendara u kojem ljudski rod izražava geometrijsku udaljenost (jedan okret Zemlje oko Sunca) vremenski, a kasnije se opet taj jedan okretaj Zemlje podijelio na manje dijelove kao mjesec, dan, sat, minuta, sekunda... A to je po meni (svatko ima pravo na svoje mišljenje ;) ) možda i najveća glupost koju je ljudski rod uvrstio u disciplinu zvanu ''znanost''. Mislim da se svemir i pojave u njemu neće se nikad moći objasniti s temeljima fizike koji danas vrijede. Da si nismo zadali te famozne dimenzije (duljina, širina, visina i vrijeme) nikad se nebi ni pitali takva pitanja kao: koliko je star svemir i koliko velik jer bi bili nesvjesni tih stvari. Doduše te stvari nama samima olakšavaju svakodnevni život ali... Jedino moguće rješenje jest shvatiti svemir i njegovo funkcioniranje na drugoj razini za koju smo možda ipak preneinteligentni. Tko zna šta bi ti ''veliki'' ljudi kao Einstein i slični otkrili da smo imali drugačije temelje fizike u njihovo doba. Uglavnom, treba uzeti u obzir da smo nesavršena bića i da možda svi ti famozni fizikalni/matematički zakoni o svemiru ne drže vodu.

 

Evo i jedan zanimljiv linkić:

 

http://www.soulsofdistortion.nl/croatian/SODA_acknowledgements.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2008 8:25 (dreambett).
16 godina
neaktivan
offline
O svemiru

@AmazingGrace - krivo si shvatio moj post. Slažem se s tobom, izvanzemaljaca na nekom od svijetova sigurno postoji, vrlo je mala mogućnost da se na samo jednom planetu/planetoidu stvorio život. Ono s čim se NE slažem jest da postoje dokazi da je neko od tih bića posjetilo Zemlju. U postu gore sam objasnio i zašto.

15 godina
protjeran
offline
O svemiru

obožavam teme  o svemiru  u ovo podrućje se jako zanimam i znam mnoge stvari

15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
AmazingGrace kaže...

čvrsti dokazi? ajd ti meni daj neke od tih "čvrstih" dokaza gravitacije, a da nie tehnoloshki revolucionaran pad lubenice na glavu? znanstvenici znaju da postoji gravitacija, ali ju ne mogu opisati drukčije nego FENOMEN u kojem tijela sa masom privlače jedno drugo...

 Mora da se zezaš!?
Znanstvenici je mogu opisati drugačije nego FENOMEN i upravo to su i napravili. Jedan sijedi, bradati znanstvenik sa čudnom frizurom...Ring a bell?

Čitav svemirski program je jedan veliki dokaz gravitacije.

We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
vjeko kaže...
 Jedan sijedi, bradati znanstvenik sa čudnom frizurom...Ring a bell?


 Jesi li siguran da je imao bradu? Mr. Ring.... :)
No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
croart kaže...
vjeko kaže...
 Jedan sijedi, bradati znanstvenik sa čudnom frizurom...Ring a bell?


 Jesi li siguran da je imao bradu? Mr. Ring.... :)
 Brkovi! Dogodi se. :)
We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
15 godina
protjeran
offline
O svemiru

sve velike glave imaju brkove

15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
vjeko kaže...
AmazingGrace kaže...

čvrsti dokazi? ajd ti meni daj neke od tih "čvrstih" dokaza gravitacije, a da nie tehnoloshki revolucionaran pad lubenice na glavu? znanstvenici znaju da postoji gravitacija, ali ju ne mogu opisati drukčije nego FENOMEN u kojem tijela sa masom privlače jedno drugo...

 Mora da se zezaš!?
Znanstvenici je mogu opisati drugačije nego FENOMEN i upravo to su i napravili. Jedan sijedi, bradati znanstvenik sa čudnom frizurom...Ring a bell?

Čitav svemirski program je jedan veliki dokaz gravitacije.

 ma krivo sam se izrazio... imam ja dovoljno svoih bolnih dokaza gravitacije u vidu ožiljaka i raznih lomova kositju i to... nego, što sam htio reći je da znanost ne može objasniti gravitaciju... ona jednostavno jest! ona može pokazati gdje je i kako funkcionira i po kakvim principima radi, ali ne i zašto... ako me kužiš... heh... vjerojatno me nećeš skužit, problem je u tome što ima previše rječi koje znače skoro isto, a premalo riječi za ono što želim reć Neodlučan kao kad kažem da se gravitacija može dokazat ali se ne može objasniti...
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
16 godina
offline
RE: O svemiru

Može se dokazat i je dokazano,samo prave ljude moraš pitati ili pročitati koju knjigu na tu temu. Npr. enciklopedija svemira i bit če ti malo jasnije stvari.

Ima paradokse ali fenomen ne...

www.mmw.hr
15 godina
protjeran
offline
O svemiru

dosta o gravitaciji.

Sto mislite dal mars ima smrznutu jezgru i ja mislim da su u nasi lagali da na marsu ima vode

15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Planet ne može imati smrznutu jezgru!

Zašto bi to lagali?

 

We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2008 16:58 (vjeko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
vamprl kaže...

dosta o gravitaciji.

Sto mislite dal mars ima smrznutu jezgru i ja mislim da su u nasi lagali da na marsu ima vode

Što smatraš pod "smrznuta jezgra"? Jezgru od vodenog leda? I omg zašto bi lagali?
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
vjeko kaže...

Planet ne može imati smrznutu jezgru!

Zašto bi to lagali?

 

 a ti si pretpostavljam proučio jezgre ama baš svih planeta u svemiru pa možeš tako sigurno reć da svaki planet mora imati vruću rastaljenu jezgru kao naš?

a za vodu na marsu ne mislim da su lagali... zašt bi lagali? ajd nemoj sad neke zavjere unosit na ovu čisto znanstvenu temu... budući da ima svih elemenata koji postoje na zemlji i drugdje u svemiru, nie znanstvena fantastika pretpostavit da ima leda na marsu... nie to sad neki egzotičan element (i nemojte mi sad reć da led nie element, znam znam) u svemiru... druga stvar bi bila kada bi NASA rekla da je sjeverni pol Marsa prekriven burecima... al led... zash ne...
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

ja bi volio posjetit mars...zamislite kaj sve tamo ima,nemogu ni zamislit

15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
AmazingGrace kaže...
 a ti si pretpostavljam proučio jezgre ama baš svih planeta u svemiru pa možeš tako sigurno reć da svaki planet mora imati vruću rastaljenu jezgru kao naš?
 
Jezgra našeg planeta je solidna. Vanjska jezgra je tekuća.
Pretpostavljam da je on mislio na vodenu smrznutu jezgru jer je u nastavku rečenice spomenuo vodu na marsu. Postoji razlog zašto je naš planet takav (gravitacija, tlak, način nastajanja).
We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
linkuto kaže...

ja bi volio posjetit mars...zamislite kaj sve tamo ima,nemogu ni zamislit

 da.. puno kamenja
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
itf4n kaže...
linkuto kaže...

ja bi volio posjetit mars...zamislite kaj sve tamo ima,nemogu ni zamislit

 da.. puno kamenja
 lol... baš! Smijeh
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice