O svemiru

poruka: 637
|
čitano: 157.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
O svemiru

to mudo zvano svemir je .......********

to sirenje je tolikih proporcija i odvija se u nama strasno nepojmljivo velikom vremenu da NASA il ko vec promatra to nisu mogli to uocit u kakvih pedesetak godina....

to bi bilo isto ko da ti uocis kak je sunce se pomaklo na nebu u intervalu od 5 sekundi

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs) 2048MB RAM 250 GB Total ASUS EAH3650 Series 1024 MB xFire-->ddoxy
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Comfortably Numb kaže...

Trebamo skuzit hladnu fuziju (p.s. tema o SVEMIRU ne o fuzijama)

 zvijezde rade fuzije, znači da ima veze sa svemirom.
Ako ti nešto smrdi, promjeni čarape.
16 godina
offline
RE: O svemiru
Perica kaže...

A postoji i teorija da se svemir nikad neće prestat širiti, čemu ide u prilog to što dosadašnjim promatranjem nisu uočene nikakve naznake usporenja, nego čak više ubrzanja širenja svemira.

 Ja sam čuo jednu teroiju gdje se svemir širi te se pritom i hladi te kad se dovoljno ohladi da će se početi skupljati. I vjerojatno tako u nedogled, sam,o što su ti ciklusi, ohoho dugi...
هردسري & سبيدسري
16 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Tu bi se trebale pisati neke novosti o svemiru, a ne da svako nagađa odgovor od nekog pitanja za kojeg znanstvenici sa svim onim čudesnim spravama ne mogu dokučit. Nedavno sam čitao da je jedna veća galaksija pojela jednu manju. Ne sjećam se šta je točno pisalo, al mislim da su se sudarile, il ne? Nego, to bi se moglo i nama dogodit za 3 milijarde godina , sudar sa Andromedom pri brzini od 140 km/s. Opako, zar ne. Nego, ovo prvo, to se dogodilo jako daleko od Zemlje, znači da se to dogodilo davno u prošlosti, samo što smo mi to tek sad primijetili. I evo još jedna novost. U J. Africi se organizira liječenje mjesečevim zrakama. COOL. Ili je to još jedan trik. Ljudi vele da se bolje osjećaju od toga, a sad dal je to istina. Moglo bi biti jer Mjesečeve zrake nisu previše istražene. Il jesu? Ako da, dajte neki link da si pročitam.

Ako ti nešto smrdi, promjeni čarape.
16 godina
offline
RE: O svemiru
Horagio kaže...

Nego, to bi se moglo i nama dogodit za 3 milijarde godina , sudar sa Andromedom pri brzini od 140 km/s. Opako, zar ne.

 
istina!

ali, isto tako.. čitao sam nekaj od Sagan-a da se to neće osjetit na Zamlji (ako je do tada nekaj ne "pojede", i da, radi se samo o nekoj simulaciji).. jer, zvijezde su zapravo toliko raspršene i toliko prostora je među njima da će sam efekt sudara biti minimalan.. galaksije će se spojit (taj proces će trajat milijune godina) al ne bi trebalo previše utjecaja na sadašnje zvijezde..
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
nixass kaže...
Horagio kaže...

Nego, to bi se moglo i nama dogodit za 3 milijarde godina , sudar sa Andromedom pri brzini od 140 km/s. Opako, zar ne.

 
istina!

ali, isto tako.. čitao sam nekaj od Sagan-a da se to neće osjetit na Zamlji (ako je do tada nekaj ne "pojede", i da, radi se samo o nekoj simulaciji).. jer, zvijezde su zapravo toliko raspršene i toliko prostora je među njima da će sam efekt sudara biti minimalan.. galaksije će se spojit (taj proces će trajat milijune godina) al ne bi trebalo previše utjecaja na sadašnje zvijezde..
 čuj, to bi moglo malo poremetit balans Sunčevog sustava, i onda smo gotovi.
Ako ti nešto smrdi, promjeni čarape.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2008 20:56 (Horagio).
16 godina
offline
O svemiru

Dobro, a što je s crnim rupama?

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: O svemiru
Dado_ZG78 kaže...

Dobro, a što je s crnim rupama?

 

 Da, teorija je da svaka galaksija u sredini ima supermasivnu crnu rupu koja ju pokrece. Nesto ko sunce za suncev sustav.
Sta bi se desilo kad bi se dvije supermasivne crne rupe sudarile? Mislim da to nebi bilo lijepo...
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Evo malo o sudarima galaksija. Prije 200 milijuna godina galaktika "Vrtlog" se sudarila s manjom galaktikom. Kad je manja galaksija okrznula disk od "Vrtloga", on je prošao razmjerno "bezbolno" jer je Vrtlog bio masivniji. Sudar je međutim posve izmijenio izgled manje galaktike jer je "Vrtlog" iz nje istrgnuo zvijezde i među njima stvorio privremeni most.

 

Također, prije 1,2 milijarde godina "Ticala" su bile zasebne spiralne galaktike. Sudar je započeo prije otprilike 900 milijuna godina. Kad su se galaktike počele okretati oko zajedničkog težišta počelesu se izobličavti. Prije 300 milijuna godina iz spiralnih krakova obiju galaktika izbačene su zvijezde. Dva se zvijezdana potoka danas protežu daleko od izvornih galaktika.

Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Ova (moja) teorija jest možda netočna no svejedno. Šta ako paralelni svemiri grade svijest? Ionako je veličina ne bitna, jer su vrijeme i prostor jedno. Ionako je moguće da su svemiri zapravo maleni kao atomi te "povećavanjem pogleda"opet idemo u krug.

Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Ovo je,ako se ne varam, opće prihvačen model,teorija,svemira u kojem se on neprestano ekspandira.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2008 11:33 (Jerkenovski).
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Jerkenovski kaže...

Ovo je,ako se ne varam, opće prihvačen model,teorija,svemira u kojem se on neprestano ekspandira.

 Postoji teorija (uz ovu) i da se svemir nakon nekog vremena počne suživati, te se ponavlja veliki prasak, nakon konačnog suživanja.
Ozbiljno...
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

ja vam ne vjerujem bas u te teorije jer bi po tome znacilo da svemir ima svoje granice a to ne vjerujem bas. svemir nitko nece jos moc objasnit jer mislin da je on nepojmljiv za covjeka

QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2,4 GHz, Intel Johannesburg DQ35JO, 2010 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM), NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB), ViewSonic VG930m-3 [19" LCD] (QC2072801629), Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9, HDD(160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Shaq kaže...

ja vam ne vjerujem bas u te teorije jer bi po tome znacilo da svemir ima svoje granice a to ne vjerujem bas. svemir nitko nece jos moc objasnit jer mislin da je on nepojmljiv za covjeka

  I ja sam sličnog mišljenja. Evo zašto:
Tko od nas može uistinu shvatiti najjednostavniji pojam kao što je npr. beskonačnost. Npr. za ljudski život znamo da počinje začećem, tj. onog trena kad se beba tek počne formirati u maternici. Al kako znati npr. koliko je svemir uopće "beskonačan"? Zar svaka stvar nema početak i kraj? Možete li uopće pojmiti da nešto nema početka i kraja? Nešto je negdje moralo nastati iliti postati. Eto aj recimo da je svemir nastao od big banga. Što je prije njega bilo? I odakle je to nastalo? A možda je još prije tog nečega još nešto bilo i od čega je to nastalo? Gdje je apsolutni početak i postoji li uopće? Sve je moralo odnekud početi zar ne? Ta su pitanja daleko iznad naših mogućnosti. Eto valjda je netko skontao poantu onog što želim reći. 
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Shaq kaže...

ja vam ne vjerujem bas u te teorije jer bi po tome znacilo da svemir ima svoje granice a to ne vjerujem bas. svemir nitko nece jos moc objasnit jer mislin da je on nepojmljiv za covjeka

 Sve ima svoje granice!
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

mozda i ima svemir granice al kakva je to onda granica ??? od cega je ta granica ??? to je nemoguce objasnit zato je i vjerojatnije da svemir nema granica. hmm. ajde eto da svemir ima granice, znaci da da jos nesto postoji iza te granice ( jos svemira ) :)

QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2,4 GHz, Intel Johannesburg DQ35JO, 2010 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM), NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB), ViewSonic VG930m-3 [19" LCD] (QC2072801629), Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9, HDD(160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
16 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Svemir nije beskonačan, on se stalno širi.

Mišljenje je kao šupak, svatko ga ima!
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Samo zato što ti ili ja nešto ne možemo objasniti ne znači da to nije moguće objasniti. Sa dovoljno volje i vremena sve se može objasniti.

15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Svemir je i beskonačan i nije (nepojmljivo, ha? Smijeh). Jer ako se s npr. Zemlje krene prema tzv. "granici", kapsula bi nakon milijarda godina opet stigla natrag (slika: 1.0). A također svi paralelni svemiri se osim pokraj našeg svemira, nalaze i na istom mjestu gdje i naš svemir.

Slika 1.0 Slika 1.0
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
SOS kaže...

Svemir je i beskonačan i nije (nepojmljivo, ha? Smijeh). Jer ako se s npr. Zemlje krene prema tzv. "granici", kapsula bi nakon milijarda godina opet stigla natrag (slika: 1.0). A također svi paralelni svemiri se osim pokraj našeg svemira, nalaze i na istom mjestu gdje i naš svemir.

 "Tvoja teorija" (pitaj boga odkud copy-pasteaš cijelo vrijeme) je čista bedastoća.
Mišljenje je kao šupak, svatko ga ima!
15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Horagio kaže...
 "Tvoja teorija" (pitaj boga odkud copy-pasteaš cijelo vrijeme) je čista bedastoća.
 Wff? Ništa ne copy-paste-a. I "moja" teorija nije bedastoća. Zavisi koja teorija, jer su neke opće prihvaćene.
Ozbiljno...
16 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Ovo je jedna od onih tema gdje svako moze napisati svoju teoriju, jer nema sanse da drugi dokaze suprotno, zato sto je iz nase perspektive nemoguce ista dokazati ... Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Maximus kaže...

Ovo je jedna od onih tema gdje svako moze napisati svoju teoriju, jer nema sanse da drugi dokaze suprotno, zato sto je iz nase perspektive nemoguce ista dokazati ... Smijeh

 Zavisi o tome kakvu teoriju izmisli. Može biti zastarjela, te suprotno dokazana. No svejedno. Smijeh
Ozbiljno...
15 godina
protjeran
offline
RE: O svemiru
Horagio kaže...
SOS kaže...

Svemir je i beskonačan i nije (nepojmljivo, ha? Smijeh). Jer ako se s npr. Zemlje krene prema tzv. "granici", kapsula bi nakon milijarda godina opet stigla natrag (slika: 1.0). A također svi paralelni svemiri se osim pokraj našeg svemira, nalaze i na istom mjestu gdje i naš svemir.

 "Tvoja teorija" (pitaj boga odkud copy-pasteaš cijelo vrijeme) je čista bedastoća.
 Jel možeš dokazat da copy-pastea cijelo vrijeme, i nisam ni na jednu ovdje teoriju pomislio da je glupa ili besmislena....
People that think they know it all annoy those of us that do!
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
scorpion667 kaže...
 Zar svaka stvar nema početak i kraj? Možete li uopće pojmiti da nešto nema početka i kraja? Nešto je negdje moralo nastati iliti postati. Eto aj recimo da je svemir nastao od big banga. Što je prije njega bilo? I odakle je to nastalo? A možda je još prije tog nečega još nešto bilo i od čega je to nastalo? Gdje je apsolutni početak i postoji li uopće? Sve je moralo odnekud početi zar ne? Ta su pitanja daleko iznad naših mogućnosti. Eto valjda je netko skontao poantu onog što želim reći. 
 Može, samo trebaš gledati na drugi način. Vrijeme počinje sa svemirom, nema "prije", svemir je početak (i kraj).
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
SOS kaže...
Horagio kaže...
 "Tvoja teorija" (pitaj boga odkud copy-pasteaš cijelo vrijeme) je čista bedastoća.
 Wff? Ništa ne copy-paste-a. I "moja" teorija nije bedastoća. Zavisi koja teorija, jer su neke opće prihvaćene.
 Ja mislim da jest. Ostale stvari koje si rekao "štimaju" ali ovo zadnje je glupo. Znam na šta se to odnosi i šta misliš, al sve skupa, i nema previše smisla.
Mišljenje je kao šupak, svatko ga ima!
16 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Shady kaže...
Horagio kaže...
SOS kaže...

Svemir je i beskonačan i nije (nepojmljivo, ha? Smijeh). Jer ako se s npr. Zemlje krene prema tzv. "granici", kapsula bi nakon milijarda godina opet stigla natrag (slika: 1.0). A također svi paralelni svemiri se osim pokraj našeg svemira, nalaze i na istom mjestu gdje i naš svemir.

 "Tvoja teorija" (pitaj boga odkud copy-pasteaš cijelo vrijeme) je čista bedastoća.
 Jel možeš dokazat da copy-pastea cijelo vrijeme, i nisam ni na jednu ovdje teoriju pomislio da je glupa ili besmislena....
 Ne mogu, al sam prilično siguran u to. Ja zato jesam.
Mišljenje je kao šupak, svatko ga ima!
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Zatvoreni svemir

 

"Ima li u svemiru dovoljno materije, svemir će se možda toliko savinuti da će se na posljetku spojiti sa sobom i stvoriti zatvoreni svemir. Astronauti koji istražuju taj svemir mogli bi ga obići, a da ne pronađu njegov rub. Gravitacija materije u zatvorenom svemiru na kraju bi zaustavila njegovo širenje i započela sažimanje koje bi završilo "Velikim Stezanjem". Astronomi su otkrili da vidljive galaktike nemaju dovoljno mase za zatvaranje svemira, a posljednja istraživanja govore da za to nema ni dovoljno tamne tvari. To zanči da vjerojatno ne živimo u zatvorenom svemiru. Ali ako se pribroje paralelni svemiri unutar prostora našeg svemira, to bi bilo i previše dovoljno da se svemir "iskrivi"."

 

To znači da naš svemir jest konačan, ali se proteže u donekle beskonačnost.

Ozbiljno...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2008 12:31 (SOS).
15 godina
neaktivan
offline
O svemiru

Zamislite si ovako...imate jedan atom...on se sastoji od protona,neutrona i elektrona...

Proton i neutron su u jezgri...

Imamo jako nuklearno međudjelovanje...ono je zaslužno za držanje protona i neutrona na okupu...

Oko jezgre neprestano kruže elektroni u svojim ljuskama...

Jezgra atoma je veliko skladište energije...rastavimo li ju doći će do oslobađanja velike energije...to možemo zahvaliti upravo jakom nuklearnom međudjelovanju između protona i neutrona...do sada se ni jedan atom nije raspao sam od sebe pošto im je život procjenjuje na 10 na 25-u godina.

15 godina
neaktivan
offline
RE: O svemiru
Jerkenovski kaže...

Zamislite si ovako...imate jedan atom...on se sastoji od protona,neutrona i elektrona...

Proton i neutron su u jezgri...

Imamo jako nuklearno međudjelovanje...ono je zaslužno za držanje protona i neutrona na okupu...

Oko jezgre neprestano kruže elektroni u svojim ljuskama...

Jezgra atoma je veliko skladište energije...rastavimo li ju doći će do oslobađanja velike energije...to možemo zahvaliti upravo jakom nuklearnom međudjelovanju između protona i neutrona...do sada se ni jedan atom nije raspao sam od sebe pošto im je život procjenjuje na 10 na 25-u godina.

 Što kad se raspadnu? Postoji li lančana reakcija?
Ozbiljno...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice