Hrvatska pošta izdvojena tema

poruka: 446
|
čitano: 263.336
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Već drugi put mi nije došao logic analyzer koji sam naručio sa eBaya.

Sve ostalo mi dođe, ali to ne... Naručio sam od dva različita prodavača u rasponu od 6 mjeseci.

 

Da li ne prođe carinu? Da li to netko u pošti mazne? Jesu li analyzeri zabranjeni kod nas? U čemu je caka?

 

Došao mi je T-Con za TV kojeg sam naručio kasnije, tako da stvari dolaze...

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 10:32 (Alkaline).
11 godina
offline
Hrvatska pošta

evo da se ne iznenadite ako ne stizu paketi, poslali u petak paket da dodje u pon do 11, danas je petak i jos nije dostavljen i pitanje kad ce, placeno 120kn. zvali i saznali da su zakrcani paketima zbog black friday-a da ona nova sortircina ne moze zaprimit, preko 60000 paketa im stize svakodnevno sto izvana sto unutar HR. 

12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Bio danas u pošti nešto platiti, lik na šalteru pored došao pitati gdje je njegov paket koji mu je isto tako već trebao doći. Ženska mu nakon minutu-dvije tipkanja ladno kaže da oni nemaju pojma gdje je taj paket i da mu ne može pomoći.
🤦‍♂️
4 godine
offline
Hrvatska pošta

Jutros nosim paket u poslovnicu koja je ujedno dio većeg skladišta...poštari i dostavljaći vježbaju slobodne.udarce, blizu je vikend, izgleda da lokalne lige još nisu ušle u zimsku stanku.

Mislio sam da se ljudi šale kada pišu ovakve stvari, ali izgleda da nije...

14 godina
offline
Hrvatska pošta

Zadnjih dana sam primio 4 paketa. 

 

vrijeme putovanja od prolaska carine (ulazak u HP sustav kroz sortirnicu u Velikoj Gorici) do isporuke u centru ZG:
26.11.>4.12. (8 dana)
4.12.>5.12. (1 dan)

3.12.>7.12. (4 dana)

7.12.>8.12. (1 dan)

 

eh sad, ili je random ili oni rade u valovima. A možda i neke pakete jednostavno zagube pa ih isporuče nakon što im danima negdje bez veze stoje. Vidljivo je da je paket pristigao 4.12. isporučen prije onoga koji im je ušao u sustav dan ranije. Možda ovisi i tko je u smjeni taj dan. U svakom slučaju je neobično. Inače, ovaj paket koji je stigao nakon što je 8 dana negdje stajao je trebao stići za 3 dana iz Njemačke (prioritetno), tamo je predan u 17 sati u srijedu, u četvrtak u podne je već bio u Velikoj Gorici, ali HP... 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Kod mene stvar da je paket došao u poštu (17track), a sustav za praćenje od HPa nema broj u sustavu. Zanimljivo.
Pararera
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Nije to zanimljivo nego je to sasvim normalno da Kinezi daju neke svoje kineske brojeve koji su u većini slučajeva fejk.

Više puta rečeno, pravi trackin broj ima na početku dva slova, zatim 8-9 znamenki, ne znam točno i na kraju dva slova koja označavaju državu iz koje se šalje (hr, cn, nl, sg, de...)
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Mater im yebem.
Narucim preko zutog klika citac kartica s preuzimanjem u posti da ne placam postarinu.
Dodem i hocu platiti karticom jer ne nosim gotovinu uz sebe skoro nikad kao i na svim mjestima i naplate mi 10 j.ebenih kuna za naknadu.

Koji k?
10 kn naknade na uređaj od 59kn!!!!
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Znam. Tracking broj je okej. Ionako sam mislio zatražiti refund danas. Izgleda da se selim na Ali. U ovih pet, šest godina koliko koristim eBay nikad nisam imao slučaj da pošiljka ne dođe.
U zadnjih dva mjeseca dva tri takva slučaja.
Pararera
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta

Ma meni je ebay sve lošiji. Na aliexpressu kupiš nešto za par $ i dobiš pravi tracking broj, a na ebayu ne znam uopće kad sam dobio tracking broj, valjda u 10% narudžbi, a i to sam puno rekao.

8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Ja dobijem na svakoj, samo sto je od 10 tracking brojeva 1 ili 2 pravi, ostali budu fake...

Ali, petica im za trud....
Children Shouldnt Play with Dead Things
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Ma šamar za trud. Bolje nek napiše da nema tracking broja nego kaj šalje svoje kineske gluposti. A to većina ljudi popuši i onda sere po našoj pošti jer neka kineska stranica pokazuje da je paket u hr.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 19:57 (foofajter).
13 godina
offline
Hrvatska pošta

Paket naručen 06.12. sa ekupi, dostavlen HP-u 07.12. i od tad stoji tamo u skladištu, di ce oni sa Amazonom surađivat bog im pomogo nesposobnima 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Nesposobni kreteni, od šalteruše do poštara, jedan dan mi daju bez osobne drugi dan ne, poštar dofurava pakete tako da ubaci valjda vec pripremljen listić pa pobjegne bez da bi potrubio i sl.😤🤬
10 godina
offline
Hrvatska pošta

https://www.telegram.hr/biznis-tech/sto-se-dogada-s-hrvatskom-postom-gradani-danima-bjesne-i-prijavljuju-radikalna-kasnjenja-dostava/?fbclid=IwAR2O0JvMAkb-FJ4njriWEUseMlfiiVS0NAQqBUdPARw4v528ZtUdIwJtrAA

 

Za hp i mene vrijede sljedece stvari, znaci ukoliko neka trgovina iz hrv dostavlja samo putem HPa, ja odustajem od dostave i idem sam po to u trgovinu, a ne da ne spavam po noci i brinem se hoce li posiljka doc ili ce se izgubit negdje.

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Pero Dinamit kaže...
Mater im yebem.
Narucim preko zutog klika citac kartica s preuzimanjem u posti da ne placam postarinu.
Dodem i hocu platiti karticom jer ne nosim gotovinu uz sebe skoro nikad kao i na svim mjestima i naplate mi 10 j.ebenih kuna za naknadu.

Koji k?
10 kn naknade na uređaj od 59kn!!!!

 Zato što idioti u pošti iz nekog razloga uopće nemaju pravi POS za kartice već je to nekakav cash advance (Dakle kao da dižeš novac na 3rd party bankomatu). Vjerojatno je to kako bi penzići mogli dizat lovu i plaćat režije prije nego im penzija sjedne na račun.

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Ne bih znao. Izgleda kao svaki pos uređaj u bilo kojoj trgovini. Šupci.

Kao da žele da kada ih se pljačka bude što više love u poslovnici. Kromanjonci.

Također je jedno vrijeme bio i onaj brojac gdje se vidi tko je slijedeci na redu. Oni su to odlucili maknuti jer eto, bolje da se ljudi guraju i svadaju tko je slijedeci na redu. Ali propast ce i oni kad tad, doci ce neki drugi igraci i preuzeti njihov posao.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Prekjučer si idem po gablec u jednu lokalnu trgovinu od cca 100m2, ženska me istjera van jer kakti nesmije biti u trgovini više od 3 osobe, dodem jucer u poštu od 20m2 nas 10 unutra, + zastitar, 3 poštar i još 9 radnika s druge strane, vani ih još 3 pljugaju(siget)morao sam u to gledati i trpiti te nelogičnosti jer se jebenom poštaru nije dalo sići s motora i majci ili ženi uruciti isusov paket nego je krelac ostavio obavijest, doslovno pobjegao pa ti sinko dodi po to, bez obzira što mi je žena u samoizolaciji, da su mi rekli da mi nedaju paket(na njeno je ime) pa ak ih nebi tamo zadavio, krute jebo i cijelu uhljebitersku državu pocrkavali svi od reda koji tamo rade.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Paketomati u pripremi. Možda se malo smanji opterećenost poštara pa će i usluga biti bolja

https://www.poslovni.hr/hrvatska/posta-ima-20-vise-prometa-paketa-ali-i-20-radnika-u-samoizolaciji-4263295
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Pozdrav!
Čekam nekoliko paketa s Aliexpressa već mjesec i po dana (u Zg). Dosta ih je već "accepted by Last Mile Carrier" što znači da bi trebali biti u Hrvatskoj, ali kakva je situacija s poštom naravno kasne. Poštar inače ni ne donosi pakete samo ostavi papirić. Idem doma za praznike u Dalmaciju (biti ću 2-3 tjedna, možda i više zbog novih mjera), i naravno ako mi ne dođu paketi šalju ih nazad u Kinu. HP nudi ovu uslugu da se pošiljke zadrže u pošti ako nisam tu u Zg (https://www.bug.hr/dogadjaji/hrvatska-posta-omogucava-preusmjeravanje-i-zadrzavanje-posiljaka-bez-naknade-14517) ali nez jel iko to probao i jel funkcionira? Previše im ne vjerujem pa možda neko ima dobro iskustvo s tim.
Hvala
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Pratim pitanje.

I mene zanima jer će mi vjerojatno biti ista situacija

5 godina
offline
Hrvatska pošta

meni je isto par paketica oznaceno kao accepted by last mile carrier (15.11.)

sad nemam pojma da li to sve steka zbog aliexpressa i ostalih sudionika do hrvatske, zbog hp-a ili svega zajedno...

8 godina
offline
Hrvatska pošta

Petak navecer predan paket, danas dosao, hp express.....

 

So far so good....

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta
Isti problem na eBayu. Kaže da je u pošti već mjesec dana.
Dal lažno, dal ne, ne znam. Dobio sam refund. Izgleda da je do pošte jer je bilo na TVu da su opterećeni.
Bit će da se to obija o glavu nekome tko je potplačivao radnike. Klasika kod nas 😆
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Dex, već ti je par puta rečeno u drugoj temi da pratiš pošiljke na https://tnt.posta.hr/

Ali ti i dalje koristiš kineske stranice...ako tracking nemreš provjerit na stranici pošte, onda znači da je lažan i da nemreš biti siguran da je paket u HR, a Kinez na svoju jebenu kinesku stranicu može napisat kaj god njemu paše.
4 godine
protjeran
offline
Hrvatska pošta

https://prnt.sc/w2qdg9  Kod mene dolazi tek u utorak i to iduceg tjedna 100%, ako dode ovaj tjedan to ce biti napredan za Hrvatsku koja je u 1300oj godini!

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Koristim 17track

Baš zato što i nema na tnt sam tražio refund.

13 godina
offline
Hrvatska pošta

i dalje cekam paket od 07.12. (Zagreb) pa jebote led vise...

pisao ekupi, nitko nista, pisao HP-u, nitko nista...

 

poslovanje 10/10

 

10 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Spike1983 kaže...

i dalje cekam paket od 07.12. (Zagreb) pa jebote led vise...

pisao ekupi, nitko nista, pisao HP-u, nitko nista...

 

poslovanje 10/10

 

 Daleko je Novi Zagreb od Zagreba pa zato 

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
hahhaajaads kaže...
Spike1983 kaže...

i dalje cekam paket od 07.12. (Zagreb) pa jebote led vise...

pisao ekupi, nitko nista, pisao HP-u, nitko nista...

 

poslovanje 10/10

 

 Daleko je Novi Zagreb od Zagreba pa zato 

Da ocito, mi smo u vukojebini 

zvao sam sad ekupi, rekla je zenskica da ce poslat požurnicu u HP

ajd vidjet cemo oce to ista pomoc...

 

mislim ne kuzim, ekipa tu narucuje stvari od prošlog četvrtka i petka sa ekupi i vec im je stiglo jucer i danas

kaze zenskica, da vidim stoji vam pošiljka u njihovoj sortirnici, pa jebemti sve, pa nek me nazovu i kazu dođi u branimirovu i pokupi si paket, tam sam za 5 min, jebo im pas m... nesposobnu 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice