Hrvatska pošta izdvojena tema

poruka: 448
|
čitano: 266.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Hrvatska pošta

Recite mi kako je najbolje označiti pošiljku koja se šalje natrag u Kinu? Radi se o futroli za mobitel. Može li proći kao nekakvo pismo recimo? Dakle, pitam sve u svrhu manjeg plaćanja slanja pošiljke.

10 godina
offline
Hrvatska pošta

Evo malo da se izventam i pitam; zna li netko kako bi se osoba mogla zaštititi u slucaju slanja paketa koji se polomi u prijevozu? A polomi se izuzetno lagano jednom kad vidite kako se oni odnose prema tim paketima.

 

Dakle sad idem poslati paket, gitaru tocnije, upakiram ju dobro, na kutiji originalnoj se vide razbijene case i upozorenja za lomljiv materijal, ali znam da su to njima hijeroglifi ako nije njihova naljepnica. Predam paket i trazim lomljivo naljepnicu: "Eh ali neces dobiti povrat novca ako se paketu što dogodi, od nove godine više ne radimo to". Reko jel funkcionira naljepnica onda ili ne "Ne, ako ti se polomi u prijevozu pošta ne snosi odgovornost, neces dobit novac nazad". "-Ok ali koja je onda poanta naljepnice? Koja je poanta stavljanja vrijednosti paketa kad tak i tak nema nikakvog osiguranja za mene? "Paaaa ja recimo da rukujem paketom na kojem je razbijena čaša bi malo više pazila..."

A ponavljam, vrlo je lako da vam se polomi ili izgubi paket u tranzitu, evo dolje cu opisati zasto.

 

- Na jesen sam kupio mob iz jedne trgovine koju necu imenovati, stigao je sa problematicnim ekranom, poslao sam ga na servis, proslo tjedan, dva, tri, nema rijeci ni od trgovine ni servisa ni poste. Kontaktiram trgovinu, kažu refundat ce mi i da ce oni rijesiti povrat moba kod njih sa servisom. Vratili pare, proslo mjesec i pol, stize HP Express "Mobitel za vas stigao sa servisa..." objasnim kak je to sve rijeseno i kak je servis trebao poslati shopu. Krene pasivna agresija "Znaci ne zelite preuzeti paket?!" i lupanje kemijskama i vratima, reko "ne zelim i ne smijem ilegalno je".

Dva mjeseca kasnije, evo ih nazad "Stigao vam je paket sa XY Servisa"... Opet objasnim isto, lik mi kaze da dođem s njim do kombija da nađe tocno paket da mi pokaze, u procesu traženja doslovno nogom šuta i odbacuje pakete na drugi kraj kombija, od tih svih paketa jedan je ocito bila plazma TV, tak da jadan onaj koji je to primio. Uvjerim kak nemam nista s tim mjesecima i opet zovem servis da to rijese, kao i trgovinu, oni se ispricaju i kazu da ce rijesiti.

Tri mjeseca kasnije "Stigao vam je paket sa XY Servisa", mračim vec, objasnjavam sve deseti put, "I šta neš' uzet?" "-Pa necu, dobio sam povrat novca"... "Pa dobro vidis da ti paket stiže uzmi si"... "-Neću, ne želim imat vise posla s tim nabavio sam novi"... "Pa šta, sad imaš dva! Šta te briga u ovakvoj državi, uzmi si vidiš da trgovinu nije ni briga za taj mobitel" (što je istina). "Reko znam, ali ne zelim bit šupak, ne želim preuzet".... "Ne želiš!? A jesi se našao bit pošten na krivom mjestu... Aaajde dobro" i stavi ga pod ruku i ode, nebi se cudio da ga je ponjeo doma.

 

Da bar GLS ili netko otvori više pickup pointova nek propadne pošta. Katastrofalni su.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Hrvatska pošta

Koliko brzo vam stizu paketi (par $ vrijednosti) s AliExpress-a otkad stignu u HR? Meni je jedan dosao nakon 2 mjeseca, a drugi cekam vec 3 mjeseca.

12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
ministar kaže...

Koliko brzo vam stizu paketi (par $ vrijednosti) s AliExpress-a otkad stignu u HR? Meni je jedan dosao nakon 2 mjeseca, a drugi cekam vec 3 mjeseca.

 

Kako koji, nema pravila.

 

Nekad u roku 4-5 dana a nekad 14-15 dana, vjerojatno ovisi o kolicini prometa koji trenutno imaju.

 

Za vrijeme prvog vala korone sam jedan cekao skoro mjesec dana da ga uruce a zadnji koji sam jucer podigao, usao je u HR u cetvrtak 13.08.

 

"Pokusaj urucenja" je bio 17.08 a jucer sam ga podigao u postanskom uredu.

 

"Pokusaj urucenja" zato jer je samo ostavljen listic u sanducicu, postar nije ni pozvonio na zvono a moji su doma cekali bas zbog tog paketa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 10:42 (tutanjkamen).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
ministar kaže...

Koliko brzo vam stizu paketi (par $ vrijednosti) s AliExpress-a otkad stignu u HR? Meni je jedan dosao nakon 2 mjeseca, a drugi cekam vec 3 mjeseca.

 Zadnji normalan je stigao za 3 tjedna, mislim da je to uobičajeno (2-3 tjedna). Jedan su Kinezi zeznuli pa poslali prvo u Kazahstan (Kinezima je to sve isto: Kroatia-Kazakstan...), do tamo je vlakom putovao preko Kine mjesec dana, a onda tamo stajao još neko vrijeme kao na isporuci, na kraju su ga poslali dalje i stigao je nakon otprilike 2,5 mjeseca. Tako da mislim da je 3 mjeseca stvarno ekstrem. Znalo se prije dogoditi da paket zapne u V.Gorici, ali izgleda da su i to sredili pa sad prođe carinu isti ili drugi dan. Bar su moja iskustva takva. 

10 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

Uh jedan sam narucio sa Ebaya 1.4. i stigao je prije 3 tjedna. Dakle oko 4mj.

Battlelog: D3lBoy-00
6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Ahahaha...jesi me nasmijao sa ovim Kroatien - Kazahstan...pa nisu kinezi blesavi kako ti misliš!....ahahaha...jesi li ikad pomislio da zbog korone i zbog malog broja letova kinezi pakete šalju i vlakom koji ide eto preko Kazahstana!?...
Neko vrijeme paketi su išli samo preko Nizozemske, nitko ne zna zašto i tamo su stajali po mjesec, dva....sada se sve polako normalizira ali je najnormalnije čekati po dva-tri mjeseca!
Svi na kraju paketi dođu samo strpljenja, strpljen spašen!
Ja cu se raniti, da Kroatien - Kazahstan! 🤦‍♂️🤭🤭
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Mali322 kaže...
Ahahaha...jesi me nasmijao sa ovim Kroatien - Kazahstan...pa nisu kinezi blesavi kako ti misliš!....ahahaha...jesi li ikad pomislio da zbog korone i zbog malog broja letova kinezi pakete šalju i vlakom koji ide eto preko Kazahstana!?...
Neko vrijeme paketi su išli samo preko Nizozemske, nitko ne zna zašto i tamo su stajali po mjesec, dva....sada se sve polako normalizira ali je najnormalnije čekati po dva-tri mjeseca!
Svi na kraju paketi dođu samo strpljenja, strpljen spašen!
Ja cu se raniti, da Kroatien - Kazahstan! 🤦‍♂️🤭🤭

 Jooj, iznenadio bi se kakvih sve Kineza ima. Nije sve Shanghai i Shenzhen. U unutrašnjosti Kine ima stvari koje su nama nepojmljive (zaostalost, siromaštvo, neinformiranost...) . Tko zna gdje su sve ta skladišta otkud stiže roba i tko sve radi u njima. Poprilično sam siguran da je paket bezveze otišao u Kazahstan jer je tamo proveo mjesec dana u skladištu, a na trackingu je pisalo "pokušaj isporuke u tijeku". To je jedini paket koji je imao takav put, drugi su normalno stigli do EU. Avioni lete, brodovi plove, vlak bi još imao smisla da paket ide u Rusiju.
Koliko puta si bio u Kini i poslovao s Kinezima da si tako siguran da neki nisu tako glupi? Iz prve ruke mogu reći da ima puno jako sposobnih Kineza, ali ima i onih koji su druga krajnost i to baš ekstremno.

P.S. paketi su išli preko Nizozemske jer su ulazili preko luke Rotterdam, zar je moguće da to svima nije bilo jasno?! ("nitko ne zna zašto") LOL. Izgleda da nisu samo Kinezi blesavi... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 11:47 (jozef).
6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Da, zaostali, siromašni i neinformirani posluju preko AliExpressa i ne razlikuju Hrvatsku i Kazahstan...ahahahaa🤦‍♂️
Blesko,'Kroatien' sigurno ne koriste Kinezi zato ne blesavi bezveze po portalu!...vlakove koriste u prijevozu pošiljki kao i avione ako ne i više u zadnjih 2-3 mjeseca, dokazano u xy slučajeva...
I ne trebam ići u Kinu da znam kako šta momentalno funkcionira, na forumu ljudi raspravljaju i govore o različitim iskustvima i na osnovu toga možeš zaključiti šta se dešava u trgovini između Kine i ostatka svijeta!
A tvoja konstatacija da su kao slučajno poslali paket vlakom je smiješna, gore sam ti naveo i zašto, zato miran budi i ne trljeckaj bezveze ako neznaš i ne možeš razumjeti!
Slušaj, čitaj i uči!

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 14:10 (Mali322).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Mali322 kaže...
Da, zaostali, siromašni i neinformirani posluju preko AliExpressa i ne razlikuju Hrvatsku i Kazahstan...ahahahaa🤦‍♂️
Blesko,'Kroatien' sigurno ne koriste Kinezi zato ne blesavi bezveze po portalu!...vlakove koriste u prijevozu pošiljki kao i avione ako ne i više u zadnjih 2-3 mjeseca, dokazano u xy slučajeva...
I ne trebam ići u Kinu da znam kako šta momentalno funkcionira, na forumu ljudi raspravljaju i govore o različitim iskustvima i na osnovu toga možeš zaključiti šta se dešava u trgovini između Kine i ostatka svijeta!
A tvoja konstatacija da su kao slučajno poslali paket vlakom je smiješna, gore sam ti naveo i zašto, zato miran budi i ne trljeckaj bezveze ako neznaš i ne možeš razumjeti!
Slušaj, čitaj i uči!

 "Blesko", "trljeckanje"...  ??
Znaš, i takav vokabular i bezobrazluk je odlika neukih ljudi. Možda sam ipak potcjenio mnoge Kineze... Pretpostavljam da si poprilično balav, pa ti neću uzeti za zlo. Opametit ćeš se s vremenom. 

Kinezi (i Mandarin i Kantonski) Hrvatsku izgovaraju otprilike kao "Kheludia", a kad se sretnu s latiničnim natpsom to zvuči svakako. "Kroatien" koliko pamtim ja nigdje nisam napisao, pažljivije čitaj. EOD. 

6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
A šta je Jozef počeli smo se vrijeđati, kad ti meni napišeš da nisu samo Kinezi blesavi onda je to tebi cool a kad ja tebi kažem da trljeckaš onda se vrijeđaš, ma nemoj molim te!
Ajde srce mamino, evo ti pa čitaj pa ćeš vidjeti da je tvoj paket sa vlakom ipak nešto najnormalnije
https://m.bug.hr/forum/topic/internet/aliexpress-nekoliko-pitanja/211969

I daj me više ne gnjavuckaj sa egom svojim!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta
Pošta uskoro diže sve cijene, pa da se ne iznenadite na šalteru :)
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Tko sve može podići pakete na pošti kupljene iz inozemstva osim samog kupca?

Preko ebay-a sam kupio 5-6 predmeta, što iz eu, što iz kine, sljedeća dva tjedna sam na godišnjem i možda neću biti u Zagrebu, tj u mogućnosti ih podići kada stignu, a ako se ne varam, rok za podići mi je 5 ili 7 radnih dana od primitka papirića od poštara, a mene možda neće biti dulje od toga u Zagrebu...
Da li može netko od članova obitelji podići?
Do sada sam sve po ps-u odma drugi dan nakon primitka papirića od poštara podizao, pa sam prvi puta u ovakvoj sitluaciji da ako nešto stigne, možda neću biti u mogućnosti narednih 2 tjedna podići

9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Pa ne znam, mislim da može bilo tko, bar ovima iz obitelji bi trebali dopustit. Nije to označeno kao "uručiti osobno - u ruke"

 

Kaj su svi paketi poslani preporučeno da se mora potpisat? Ono, ovi na ebayu rijetko kad šalju preporučeno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 10:36 (kbenzema).
14 godina
offline
Hrvatska pošta

A prilikom podizanja paketa u pošti te traže osobnu jer se sviđaš teti na šalteru?

 

Pa ne znam, ali ima mi smisla da ne daju paket bilo kome, ja sam vidio da ti papirići koje ostavi poštar znaju viriti malo van sandučića, pa ih bilo tko može uzeti i podići tvoj paket sa papirićem, samo takav "lopov" ne zna šta podiže...

 

Jednom sam kupio maskicu za mobitel i pitali su me na pošti prije nego su išli tražit u skladište koje je veličine paket, ja reko od kud znam, pa nisam ja pakirao, reko maskica za mobitel je u paketu, veličine mobitela bi trebao biti paket, vraća se teta sa kutijom za cipele i unutra maskica

 

Evo sljedeći tjedan mi sigurno stiže jedan paket, stigao je u centralnu poštu u Zagrebu, sad ne znam koliko će im trebati da iz centralne pošte prebace u lokalnu, pa dok poštar dostavi...

 

12 godina
offline
Hrvatska pošta

Sve ti ovisi na kog naletis, meni 98% podizanja prode bez osobne, samo pita prezime jer postar valjda nema najcitljiviji rukopis, jako rijetko me traze osobnu, a dogodilo se da tati nisu dali da digne paket bez moje osobne.

 

Iako mislim da mozes otici u postanski ured i trazit da ti prikupljaju pakete pa platis lezarinu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 12:08 (Tony1999).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Tony1999 kaže...

Sve ti ovisi na kog naletis, meni 98% podizanja prode bez osobne, samo pita prezime jer postar valjda nema najcitljiviji rukopis, jako rijetko me traze osobnu, a dogodilo se da tati nisu dali da digne paket bez moje osobne.

 

Iako mislim da mozes otici u postanski ured i trazit da ti prikupljaju pakete pa platis lezarinu.

 Hvala za info

 

Mene tak tak, svaki drugi put traže osobnu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 12:15 (1BIT).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Sve ovisi od ureda do ureda i kolko te poznaju. Mene traže osobnu, tj. sam ju dam kad je preporučeno jer nekad moraju upisat broj osobne, a ni sami ne znaju zakaj. Pitao sam ih zakaj nekad treba osobna, nekad ne, rekli su mi da oni ne znaju haha

 

Ostali obični paketi idu bez problema

10 godina
offline
Hrvatska pošta

Poslao sam paket u Vrgorac, i lik ne zeli podici paket, pravi se da nije stigao, a vidim po tracking numberu da je stigao jos 18.8.

Koliko dugo paket ostaje tamo prije nego se posalje nazad? I placam li ležarinu za to? Ne znam zasto, ali svaki put kad nešto prodajem u tu regiju zadaju mi takve scenarije....

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Meni su ostavili ceduljicu pa poslali nazad pošiljatelju, a na trackingu je pisalo da mi je dostavljeno, tako da... Svašta je moguće
10 godina
offline
Hrvatska pošta

Meni danas treba stic paket postom. Pise pokusaj slanja paketa na adresu ali nista mi nije doslo. Niti su me zvali na mob ni na parlafon. Koje shranje sad cu morat sutra otic u postanski ured i preuzet paket, i naravno platit lezarinu za koju nisam kriv.. 

13 godina
offline
Hrvatska pošta

Meni je danas poštar spomenuo kako će se svi paketi koji nisu iz EU ići na carinu bez obziran na iznos. Nisam ga stigao pitati za više informacija jer sam išao na posao. 

 

Da li netko zna nešto o tome?

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

tema.. (carine i porezi od 21ve..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Hrvatska pošta

Šta debili stvarno više malene pakete ne nose na prokletu adresu odkad nemogu naplaćivati 5kn?

 

Zadnjih mjesec dana sam 10 puta morao ići na poštu podignuti paket. A ima ga gdje ostaviti poštar, i uvijek ga ima tko preuzeti. 

 

Šta ću morat dočekat debila jednog dana i noge mu polomiti? Ne shvaćam koji je vrag tim imbecilima

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Hrvatska pošta

Ovisi ti i o poštaru, meni moj ako stane u torbu/motor donese uvijek m

12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Meni nose,Lanište.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Meni su ostavljali pakete ako stane u sandučić, ako ne, pokupim u pošti...



Nego u zadnje vrijeme mi sve pošiljke kasne, nebitno od kud ih naručim, jel imate i vi tih problema?


Evo konkretno sve iz kine mi je dolazilo unutar mjesec, mjesec i pol paketi (kroz ovu godinu), sad i po dva mjeseca čekam, tracking number tjednima stoji isti...
Znam da je korona ovo, ono, ali bila je i korona preko ljeta, pa su mi paketi iz kine brže stizali...

Ono šta me brine, sad mi i ostale pošiljke kasne...
Naručio sam iz Bugarske i Engleske paket, ni traga ni glasa već mjesec dana...
Inaće mi takvi paket dolaze unutar tjedan, do tjedan i pol...

 

 

Iz Bugarske sam naručivao led žarulje za interjer auta (philips/osram), prve tri narudžbe u ovoj godini su mi došle unutar dva tjedna, čak sam i discount dobio na treću kupnju i sad na četvrtu kupnju čekam već mjesec dana, tražio me trgovac da mu pošaljem feedback, tj da ga ocjenim, ja mu kažem da još nisam paket dobio i pitam ga da li ima kakve informacije o pošiljki, di je zapela, kaže da nema pojma, ali da će mi nadokanditi štetu, prvo mi je rekao da će mi poslati drugu pošiljku (još jedne led žarulje), pa mi na kraju kaže da bi mi ipak vratio novce, ne znam šta bi mu opće napisao...

 

Tjekom godine je sve išlo ok, sad pred kraj mi sve kasni, jel i vama tako?

Ovo sve kupujem sa ebay-a, ne koristim aliexpress, alibabu, bangood...itd

6 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
1BIT kaže...

Meni su ostavljali pakete ako stane u sandučić, ako ne, pokupim u pošti...



Nego u zadnje vrijeme mi sve pošiljke kasne, nebitno od kud ih naručim, jel imate i vi tih problema?


Evo konkretno sve iz kine mi je dolazilo unutar mjesec, mjesec i pol paketi (kroz ovu godinu), sad i po dva mjeseca čekam, tracking number tjednima stoji isti...
Znam da je korona ovo, ono, ali bila je i korona preko ljeta, pa su mi paketi iz kine brže stizali...

Ono šta me brine, sad mi i ostale pošiljke kasne...
Naručio sam iz Bugarske i Engleske paket, ni traga ni glasa već mjesec dana...
Inaće mi takvi paket dolaze unutar tjedan, do tjedan i pol...

 

 

Iz Bugarske sam naručivao led žarulje za interjer auta (philips/osram), prve tri narudžbe u ovoj godini su mi došle unutar dva tjedna, čak sam i discount dobio na treću kupnju i sad na četvrtu kupnju čekam već mjesec dana, tražio me trgovac da mu pošaljem feedback, tj da ga ocjenim, ja mu kažem da još nisam paket dobio i pitam ga da li ima kakve informacije o pošiljki, di je zapela, kaže da nema pojma, ali da će mi nadokanditi štetu, prvo mi je rekao da će mi poslati drugu pošiljku (još jedne led žarulje), pa mi na kraju kaže da bi mi ipak vratio novce, ne znam šta bi mu opće napisao...

 

Tjekom godine je sve išlo ok, sad pred kraj mi sve kasni, jel i vama tako?

Ovo sve kupujem sa ebay-a, ne koristim aliexpress, alibabu, bangood...itd

 

Ista stvar i kod mene. Poslan mi je paket iz UK prije točno mjesec dana. Poslan je standardnom opcijom Royal Maila, dakle bez tracking numbera pa očito ili se vratio već nazad ili low priorty paketi stoje i čekaju neko bolje vrijeme.

13 godina
offline
Hrvatska pošta

Pitanje, paket poslan HP expressom ili kako se već sada zove, danas u 18h, jel moguće da već sutra stigne ili prekosutra? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
dv14 kaže...

Pitanje, paket poslan HP expressom ili kako se već sada zove, danas u 18h, jel moguće da već sutra stigne ili prekosutra? 

 za tu uslugu (Paket24 po novom) imaš opciju 1,2 ili 3 dana - naravno, s različitom cijenom. Ovisi kako je poslano, trebalo bi doći idući dan ako je pošiljatelj odabrao opciju 1 dan. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice