Hrvatska pošta izdvojena tema

poruka: 448
|
čitano: 266.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Hrvatska pošta

Sada mi se dotični forumaš javi u PM da je zvao i da su mu objasnili da sam ja HP Expressom poslao 

a poštarina bi onda bila 47 kn plus otkupnina 65 preko 100 kn bi on trebao platiti 

 

15 godina
offline
Hrvatska pošta

Pozdrav,

trebao bi brzo preko oglasa uzet mobitel polovni. Sad me zanima kad mi poštar dođe sa paketom, da li ja imam pravo ispred njega pogledati da li je taj paket potpun (tj. da li slučajno prodavač nije stavio kamenja umisto mobitela :)  )

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

Pozdrav,

trebao bi brzo preko oglasa uzet mobitel polovni. Sad me zanima kad mi poštar dođe sa paketom, da li ja imam pravo ispred njega pogledati da li je taj paket potpun (tj. da li slučajno prodavač nije stavio kamenja umisto mobitela :)  )


Nazalost,poznavao sam lika koji je radio upravo to.
Prodavao XBOX 360 sa puno igara,2 joysticka itd. a ljudima stavio u paket kamenje i deke.

I zaradio tako oko 3,000 kune.

Koliko sam upucen,ne smijes,ako salje pouzecem ne. 

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

Pozdrav,

trebao bi brzo preko oglasa uzet mobitel polovni. Sad me zanima kad mi poštar dođe sa paketom, da li ja imam pravo ispred njega pogledati da li je taj paket potpun (tj. da li slučajno prodavač nije stavio kamenja umisto mobitela :)  )

Možeš otvoriti ali poštar s time nama veze. To je stvar pošiljatelja i primatelja.

15 godina
offline
Hrvatska pošta

znam da je to između mene i prodavača - on bi poslao pouzećem i ja bi poštaru da lovu da ih da prodavaču. Prije toga bi provjerio da li je sve ok, ako nije vratia bi mu paket. To se ne može?

 

da li postoji druga mogučnost - recimo da mi prodavač pošalje potvrdu i vidim kolika je masa?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

znam da je to između mene i prodavača - on bi poslao pouzećem i ja bi poštaru da lovu da ih da prodavaču. Prije toga bi provjerio da li je sve ok, ako nije vratia bi mu paket. To se ne može?

 

da li postoji druga mogučnost - recimo da mi prodavač pošalje potvrdu i vidim kolika je masa?

 odakle si?-ima tu forumaša iz raznih djelova ljepe naše-pa bi najbolje bilo da najdeš nekoga ko je iz grada-sela od kud je i prodavač pa to preuzme-platiš 20-30kn za trud i to je to..tak si bar siguran,da te nebude zeznul prodavač!! 

Bahrija
13 godina
offline
Hrvatska pošta
Meni se stalno čini da me HP pokrada.
Prije godinu dana naručio biciklu od lika, plaćanje pouzećem. Bicikla je teška možda max 13-14kg.
I prije neki dan nađem onaj papir da sam preuzeo biciklu i tu piše,masa: 32kg.
Sad ne znam je li nekakva greška ili što.

Uglavnom, većina ljudi na oglasnicima je poštena no zna se naći neki kreten koji hoće zahebat. Najgore je do 1000kn, preko 1000kn već može policija reagirati.
http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

znam da je to između mene i prodavača - on bi poslao pouzećem i ja bi poštaru da lovu da ih da prodavaču. Prije toga bi provjerio da li je sve ok, ako nije vratia bi mu paket. To se ne može?

 

da li postoji druga mogučnost - recimo da mi prodavač pošalje potvrdu i vidim kolika je masa?

Ne može se!
Može ti on poslati potvrdu, i stavi kamenje u paket sa tom težinom kolika je i ta j mobitel i opet neznaš što je unutra, kamenje ili mobitel. 

15 godina
offline
Hrvatska pošta

da ali ja cu vidit na internetu negdi koliko teži taj mobitel i uračunat ću ostalu opremu i kutiju. Neka je mobitel 135grama sad zajedno s kutijom može bit cca 250-300grama? i sad kad mi posalje potvrdu i ako pise 120grama sigurno cu znat da nesto nevalja jer je sam mobitel 135grama a isto tako ako bude puno teže od očekivanog isto nije dobro.. Sumnjam da će sad otić na plažu i birat kamenja da dobije točnu težinu.. Što se tiče cijene mob košta 950kn plus poštarina 50-ak kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2012 11:43 (joze).
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

da ali ja cu vidit na internetu negdi koliko teži taj mobitel i uračunat ću ostalu opremu i kutiju. Neka je mobitel 135grama sad zajedno s kutijom može bit cca 250-300grama? i sad kad mi posalje potvrdu i ako pise 120grama sigurno cu znat da nesto nevalja jer je sam mobitel 135grama a isto tako ako bude puno teže od očekivanog isto nije dobro.. Sumnjam da će sad otić na plažu i birat kamenja da dobije točnu težinu.. Što se tiče cijene mob košta 950kn plus poštarina 50-ak kn

Ja ti samo govorim što ti se može dogoditi. Koda je njemu problem naći više kamenja, sve ih zaljepiti da dobije tu težinu i još za te novce...
Ne mora biti da je prevarant, ali pazi se!  

15 godina
offline
Hrvatska pošta

ako sam danas dobio potvrdu za pošiljku tj. potvrda s kojom cu ici u postanski ured, jel ja mogu isti dan otic popodne preuzet paket ili moram sutra

13 godina
offline
Hrvatska pošta

Trebam savjet.

Trebam poslati grafičku karticu u Protisov servis poštom, e sad ne znam kako to sve zaštiti. Imam kutiju od grafičke ,a onaj stiropor i paket u koju je bila umotana, nemam.

Mogu li nekako ugurati stiropora ili novina? I kako ide slanje? Trebam li na paket napisat adresu tko šalje i tko prima ili?

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

ako sam danas dobio potvrdu za pošiljku tj. potvrda s kojom cu ici u postanski ured, jel ja mogu isti dan otic popodne preuzet paket ili moram sutra

Na potvrdi ti mora pisati od kad do kad imaš rok za preuzeti i vrijeme (npr. od danas 16h).

15 godina
offline
Hrvatska pošta

piše da imam 5 dana zaa preuzet i počinje teći od 31.8.. Problem je šta je meni hića ipak dolazi novi mob :) pa da se zaletim popodne da mi daju

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

piše da imam 5 dana zaa preuzet i počinje teći od 31.8.. Problem je šta je meni hića ipak dolazi novi mob :) pa da se zaletim popodne da mi daju

Možeš ti probati otići predvečer na poštu i probat podići paket. 
Kod mene je ovako, ako poštar donese paket, mene nema, ostavi obavjest i napiše da danas poslje 16h mogu doći po paket u poštu. Prije NE, jer poštar obilazi i druge stanare, pa dok svima odnese poštu i kad sve završi onda se vraća u poštu i ostavlja taj paket na pošti. 

13 godina
offline
Hrvatska pošta
Zanima me ovo oko slanja pouzećen. Znači ja mogu staviti u svoj paket ili kupiti u pošti.
E sad, znači odem na poštu, kažen da hoću slanje pouzećem i onda dobijem 2-3 naljepnice/papira? Na koji upišem sebe kao pošiljatelja ,a na koji kao primatelja? I gdje se odabere lomljiva pošiljka? Isto na toj naljepnici ili?
http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
13 godina
offline
Hrvatska pošta
Može odgovor na prijašnji post? Hitno mi je.
http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
dv14 kaže...
Zanima me ovo oko slanja pouzećen. Znači ja mogu staviti u svoj paket ili kupiti u pošti.
E sad, znači odem na poštu, kažen da hoću slanje pouzećem i onda dobijem 2-3 naljepnice/papira? Na koji upišem sebe kao pošiljatelja ,a na koji kao primatelja? I gdje se odabere lomljiva pošiljka? Isto na toj naljepnici ili?

Sve će ti ona gospođa na šalteru objasniti. Samo pitaj, još će ti i ispuniti. Uostalom to joj je posao.

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | Origin: bernard.sasko@facebook.com (Berologic)
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
dv14 kaže...
Zanima me ovo oko slanja pouzećen. Znači ja mogu staviti u svoj paket ili kupiti u pošti.
E sad, znači odem na poštu, kažen da hoću slanje pouzećem i onda dobijem 2-3 naljepnice/papira? Na koji upišem sebe kao pošiljatelja ,a na koji kao primatelja? I gdje se odabere lomljiva pošiljka? Isto na toj naljepnici ili?

 

Možeš u svoj paket staviti.Samo trebaš ga omotati onom špagom i zavezati,tako ja inače radim jer su mi već par puta rekli da to napravim u pošti.Za male i velike pakete.

Dobit ćeš bijeli papirić gdje ispunjavaš kome šalješ,tko šalje,kolika je vrijednost i otkupnina.Na drugom žutom papiriću moraš ispuniti za otkupninu posebno,to nek ti teta objasni,ali ja mislim da lijevo gore idu podaci osobe kojoj šalješ,ispod toga svoje podatke,i u sredini kolika je otkupnina i opet tvoji podaci.

Za lomljivo moraš napomenuti teti.

15 godina
offline
Hrvatska pošta

Što trebam napravit za slanje pc zvučnika 2.1? Jel se to u pošti može upakirat

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta
joze kaže...

Što trebam napravit za slanje pc zvučnika 2.1? Jel se to u pošti može upakirat

Sve sam pakiraš, može se kupiš kutiju i to je to.

13 godina
online
Hrvatska pošta

Malo sam skeptičan oko paketa koji mi dolaze ovaj tjedan pa bi se htio nekako osigurati.

 

Dali mogu zatražiti od poštara da otvori paket predamnom? 

voltaža a.k.a. napon, amperaža a.k.a. struja, omaža a.k.a. otpor, vataža a.k.a. snaga, hercaža a.k.a. frekvencija, (mega, giga)bajtaža a.k.a. kapacitet memorije, kelvinaža a.k.a. temperatura
13 godina
offline
Hrvatska pošta

Dali možda netko zna, jel se može poslati paket a da na njemu ne piše ime i prezime pošiljatelja? već samo pirmatelja?
Netko imao iskustva s time? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Liverpool1892 kaže...

Dali možda netko zna, jel se može poslati paket a da na njemu ne piše ime i prezime pošiljatelja? već samo pirmatelja?
Netko imao iskustva s time? 

Ne vidim razlog toga.

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
IMVK kaže...
Liverpool1892 kaže...

Dali možda netko zna, jel se može poslati paket a da na njemu ne piše ime i prezime pošiljatelja? već samo pirmatelja?
Netko imao iskustva s time? 

Ne vidim razlog toga.

Nema razloga, pitam dali se to uopće može?!

13 godina
offline
Hrvatska pošta

Očekivam neki paket iz inostranstva da će doći u ponedjeljak. Mogu li otići na poštu odmah u ponedjeljak i vidit da li je došao i skupit ga ako je?

Idem u ponedjeljak popodne na put pa bi skupio paket jer ne znam kad se vraćam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2013 12:05 (bradonja_85).
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
bradonja_85 kaže...

Očekivam neki paket iz inostranstva da će doći u ponedjeljak. Mogu li otići na poštu odmah u ponedjeljak i vidit da li je došao i skupit ga ako je?

Idem u ponedjeljak popodne na put pa bi skupio paket jer ne znam kad se vraćam.

Možeš otići i pitati. Ako nije stigao, onda se s njima dogovori da ga ostave jer ideš na put, da nema tko preuzeti. Ili reci poštaru da ti ga ostavi kod susjeda i sl.

13 godina
offline
Hrvatska pošta

Bio sam prije sat na pošti, vele da još nije došao paket...sad sam provjerio na stranicama od pošte i piše da je stigao paket, prije nego sam išao nije to pisalo. Bio sam u pošti na okretištu na Remizi jer sam tamo zadnji put morao ići po paket. Dal da opet tamo odem prije nego odem na put ili u nekoj drugoj poslovnici...nekoj centrali ili slično?

 

Poprilično mi je hitno jer mi je bus za 2 sata :)

 

EDIT: Zanemarit...otišao sam do pošte i pitao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 13:48 (bradonja_85).
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Evo imam ja jedan zanimljiv slučaj,

 

nije mi se to nikad prije dogodilo, onaj tko je oštećen sam ja kao pošaljitelj. A primatelj je sve uredno odradio. 

Znači poslao sam pouzećem paket, otkupnina 375kn opća uplatnica, uplata na moj račun. Često šaljem tako neke stvari.

Paket je primljen 30.5. i još do danas nisam dobio uplatu na račun. Podnje sam upit u poštu prije nekoliko dana, zvala me neka teta, i kaže kako mi nije uplaćeno, ali da će još to sve provjeriti i zvati me.

Eto nitko me nije zvao. 

Pa sam ja sad zvao informacije, i dobio sam odgovor da je to do danas najkasnije trebalo sjesti na račun. (ponekad mi sjedne odmah isti dan kad je uručeno, ne više od 2 radna dana)

 

I sad ono što moram napraviti je potražni postupak da vidim što se to događa i da dobijem detaljne informacije o tome. A poslije onda da podižem pritužbu prigovor ili što već. 

E sad ono što mene zanima, je to da sam ja u ovom slučaju oštećen, sad me zanima jel bi ja mogao dobiti kakvu oštetu od njih.

 

Jer na stranici stoji ovo (naknada štete). 

13 godina
offline
Hrvatska pošta

Ne kužim to s uplatom...Ako je otkupnina u pitanju ne bi li trebao kupac dati lovu poštaru i onda oni donesu tebi na ruke? Hrpu puta sam tako slao i uvijek je tako bilo i nikad problema i trajalo max 4 dana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice